עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

ככה עושים טלויזיות! ביקור במפעל Hisense בסין

30/03/2018 - 14:00


הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: חדר התצוגה >

 
 
 

הקדמה

חברת Hisense כנראה מוכרת לכם בתור יצרנית טלוויזיות סינית שהגיעה לארץ לאחרונה. בשבוע שעבר הם עשו צעד היסטורי בתולדות החברה, ובפעם הראשונה הזמינו מספר מצומצם של עיתונאים לבוא ולבקר במרכז הפיתוח והתפעול שלהם בעיר צ'ינגדאו בסין. הביקור לקח אותנו עמוק אל תוך חדרי התצוגה שלהם, בהם הראו לנו טכנולוגיות חדשות וישנות אותם הם פיתחו בשנים האחרונות, ומשם למרכז הפיתוח העצום בו עובדים מאות עובדים על מנת לשפר ולפתח טכנולוגיות ומוצרים חדשים ולבסוף למתחם המפעלים הגדול ביותר בעיר המעסיק יותר מאלף עובדים, אשר משוכן כשעה וחצי נסיעה ממרכז הפיתוח, על מנת להראות לנו בדיוק איך הם מייצרים את מסכי הטלוויזיה שלהם. אם מסתכלים מרחוק על כל היום שבילינו במפעלי ומשרדי החברה, זכינו לראות את תהליך יצירת המסכים באופן מלא. החל מרגע התכנון ועד לרגע הייצור והאריזה.

ביקור במשרדי ומפעלי חברת הייסנס בסין

אני רוצה להתחיל מכמה נתונים על החברה. הייסנס הוא מותג עצום במיוחד במדינת הבית שלו, אבל לא רק. מחזור המכירות שלהם לשנת 2017 עומד על כ-18 מיליארד דולרים, כמיליארד וחצי מהם רווח. החברה מובילה בשוק הסיני בתור יצרנית הטלוויזיות מספר אחת, אך שלא תטעו, היא בדרכה לקטוף את התואר הזה בהרבה מדינות אחרות בעולם. היא הבעלים של עוד שבעה מותגים גדולים מאוד שעוזרים לה לקדם את מותג האם בשלל מדינות, ישראל ביניהם. חברת "קומביין" מובילה בסין בתחום המזגנים והמקררים. "היטאצ'י", מותג שחלקנו כבר מכירים, נרכשה על ידי הייסנס, ויחדיו הם מייצרים מוצרי מיזוג. חברת "קלון", אשר זכינו לראות כמה ממוצריה בחדר התצוגה של החברה, מייצרת יחד עם הייסנס מקררים ומוצרי מיזוג, וכך גם עם חברת "רונשן". חברת "סבור" מייצרת עם הייסנס מוצרים לבית כמו מכונות כביסה וכו'. וכמובן, שני מותגי הענק שנרכשו בשנים האחרונות על ידי החברה הם שארפ וטושיבה. בשנת 2015 הייסנס רכשה את הרישיון למכור את מוצרי שארפ ביבשת אמריקה למשך 5 שנים, והוסיפה לרכוש מפעל שלהם במקסיקו. ב-2017 רכשה הייסנס גם 95 אחוזים מחטיבת המסכים של חברת טושיבה היפנית. הייסנס מחזיקה גם במפעל לייצור טלוויזיות בדרום אפריקה, מה שהפך אותה למותג המוביל בנתח המכירות באזור. כמו כן, המותג הוא נותן החסות הרשמי למונדיאל המתקרב, שיערך ברוסיה, ולכן בכל מקום לאורך המשרדים ומרכז הפיתוח שלהם ניתן לראות את ביתני וקמעי המונדיאל.

בשבוע שקדם לזמן כתיבת הכתבה, מנהלי הייסנס בסין, יחד עם מנכ"ל היבואנית בארץ, גיא אדרי, הזמינו קבוצה מצומצמת של עיתונאים להגיע ולבקר במשרדי ומרכזי הפיתוח של החברה, אשר שוכנים באחת מן הערים היפות ביותר שיצא לי לבקר בהן, צ'ינגדאו, ממש על שפת הים הדרום-מזרחי של סין. הייסנס עזרה לפתח את צ'ינגדאו לעיר החכמה ביותר בסין, ולאו דווקא רק באמעות טכנולוגיה. היא גם אחראית לכמה מפרויקטי הנדלן הגדולים בעיר. ארחיב בהמשך על פעילותיה של החברה בצ'ינגדאו.

ביקור במשרדי ומפעלי חברת הייסנס בסין

משרדי החברה שוכנים במרכז העיר, שם לקחו אותנו לקומה שלמה שבנויה סביב תולדות החברה והצגת קו המוצרים שלה בכל התחומים בה פועלת. גם שם זכינו לראות את קמע המונדיאל, וגם עיצוב מדהים של חלל התצוגה. ההפתעה הגדולה של המקום דווקא הייתה ריכוז תחומי העבודה של הייסנס. לא רק טלוויזיות, מזגנים ומקררים, אלא גם סמארטפונים, פיתוחים בתחום הרשתות והערים החכמות ואפילו כמה פיתוחים מתקדמים בתחום הרפואה, שכן החברה מייצרת הרבה מהכלים שנראה בחדרי ניתוח.

ביקור במשרדי ומפעלי חברת הייסנס בסין


הקדמה המאמר המלא עמוד הבא: חדר התצוגה >


עוד מ: עמית_לגו
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0
(2) הצבעות

בהקשר זה

 עוד על אתרי הטכנולוגיה


המאמר הפופולרי ביותר בתחום אתרי הטכנולוגיה:
Be – הנתב החדש של בזק
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht