עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

 הגלקסי 10 פלוס בביקורת המלאה

03/03/2019 - 07:00 
 
 

עם הגלקסי S10 חוגגת סמסונג כמעט 10 שנים של מכשירים בסדרת ה S שלה כשכבר עם ה S2 הבינה שיש לה הצלחה ביד. למי שזוכר, סדרת ה S התחילה כשעוד מצלמות סלפי אפילו לא היו וזכרונות ה RAM היו בגודל של 512MB שהיה אז די הרבה.

את הגלקסי S10 הציגה סמסונג בסן פרנסיסקו לפני קצת יותר משבוע אבל את ההצגה גנב המכשיר המתקפל שלה, הגלקסי Fold שהוצג על הבמה עוד לפני שה S10 הוצג.

הגלקסי S10 הוא אמנם לא המכשיר המהפכני והחדשני שראינו ב- Fold אבל הוא סמארטפון חדש בסדרה, מכשיר הדגל, שמחליף את הגלקסי S9 ומיועד לשוק ה HiEnd שמחפשים מכשיר טוב במפרט גבוה, כמו המחיר שלו. 

את הגלקסי S10 פלוס קיבלתי כבר לפני למעלה משבוע והוא משמש כמכשיר הצמוד והאישי שלי מאז תוך שימוש אינטנסיבי במהלך כל התקופה וזו היתה תקופה מאתגרת עבורו - תערוכת הסלולר הגדולה בעולם, MWC בברצלונה. אז מה חשבתי עליו?

סקירת הוידאו המלאה:

בניה, עיצוב ומסך

הגלקסי S10 פלוס הוא מכשיר גדול עם מסך גדול. המסך בגלקסי 10 פלוס הוא בגודל של 6.4 אינצים אבל ביד זה מורגש פחות, הרבה הודות לעובדה שהמסך מגיע ממש עד השוליים, מכל צדדיו. הגלקסי S10 הוא כולו מסך וניתן להבחין במסגרת דקיקה רק בחלק העליון והתחתון שלו. וכך אנחנו מקבלים מסך ענק במבנה קטן יותר ונוח יותר לאחיזה ביד.

בשוליים הצדדיים של הגלקסי 10 פלוס המסך משתפל ונשפך הצידה, אבל כאן, בניגוד למכשירים אחרים, השוליים עדינים יותר ולא ממש מגיעים לדופן. למרות זאת, עדיין חוויתי כמה נגיעות אקראיות שסבלתי מהן במכשירים אחרים עם שוליים נשפכים יותר.

הגלקסי 10 פלוס בביקורת המלאה

המסך מדהים! הרזולוציה בו גבוהה ועומדת על 3040X1440 עם חדות המגיעה ל-522 פיקסלים לכל אינץ. מדבור כאן ברזולוציה גבוהה יותר מזו של קודמו, הגלקסי S9 פלוס וגם יותר ממקבילו, הגלקסי NOTE 9. המראה של מכשיר שכולו מסך שמוחזק ביד שלנו הוא מראה מדהים כשהצבעים והחדות במסך מאוד מרשימים.

גם הבהירות של המסך גבוהה ובאור שמש המסך נראה ברור יחסית.

החור הכפול מפריע?

אחד הדברים החדשים שנוכל לזהות במסך הוא החור הכפול בצד הימני עליון. בגלקסי S10 הרגיל נזהה חור אחד וקטן שמיועד למצלמה הקדמית, בגרסת הפלוס הזו קיימות שתי מצלמות קדמיות ולכן החור כאן הוא חור כפול שמסביבו נמצא המסך. נראה שתקופת המגרעת היתה תקופה קצרה ואותה החליף החור למצלמה.

לי אישית החור כלל לא מפריע, למרות שהוא גורע ממש מעט מהמסך. כמובן שעדיף היה שהוא לא היה שם כלל ואם הוא ממש מפריע לכם, תוכלו לבטל אותו כליל על ידי הוספת הפס השחור בחלק העליון של המסך.

הגלקסי 10 פלוס בביקורת המלאה

הגלקסי 10 פלוס בביקורת המלאה

בצידו השמאלי של המכשיר נוכל להבחין בכפתורי הווליום כשמתחתיהם ממוקם כפתור הביקסבי הייעודי. לשמחתי ואני משער שגם לשמחתכם, סמסונג מאפשרת ממש החל מהשבוע, החלפת ייעודו של כפתור הביקסבי לכל אפליקציה אחרת. בהחלט צעד מבורך שניתן לשער שהרבה ינצלו אותו.

הגלקסי 10 פלוס בביקורת המלאה

בתחתית הסמארטפון נזהה את הרמקול, שקע הטעינה מסוג USB C ושקע האוזניות, 3.5 מ"מ שאני באופן אישי שמח שנשאר שם.

הגלקסי 10 פלוס בביקורת המלאה

בצד ימין ישנו כפתור אחד בלבד והוא כפתור ההפעלה והכיבוי של הסמארטפון, אלא מה? הוא ממוקם גבוה מידי וגם אני שיש לי ידיים לא קטנות בכלל, מעדיף שהיה נמוך בסנטימטר אחד לפחות. הבחירה הזו של סמסונג תמוהה בעיני משום שהשימוש בכפתור הזה לא נוח בכלל, במיוחד אם אתם בעלי ידיים קטנות.

הגלקסי 10 פלוס בביקורת המלאה

כפתור הדלקה וכיבוי גבוה מידי

הגלקסי 10 פלוס בביקורת המלאה

 

חיישן טביעות אצבע מתחת למסך

הגלקסי 10 פלוס בביקורת המלאהזו הפעם הראשונה שסמסונג משלבת את חיישן טביעות האצבע שלה מתחת למסך. החיישן עובד טוב אם כי לא מדובר בהפעלה מהירה למדי. וגם, קצת התקשיתי למצוא את החיישן בכל פעם. משהו בהדלקת המסך והצבת סימן טביעות האצבע שלא עבד לי ממש טוב. בפועל הנחתי את האצבע על גבי המסך במקום שבו שיערתי שהחיישן נמצא וזה עבד.

החיישן זיהה אותי בכל פעם, בניגוד למשל למכשיר הוואווי מייט 20 פרו שזייף בזיהוי די הרבה.

 

 

 

ביצועים

המעבד שנקבל בסמארטפונים שיימכרו בישראל הוא המעבד אקסינוס 9820 והזיכרון בגלקסי S10 פלוס הוא 8GB עבור זיכרון ה RAM והחל מ- 128GB עבור זיכרון האחסון. כמובן שתוכלו לרכוש מכשיר עם זיכרון גבוה יותר, של 512GB או אפילו 1TB (שלא יימכר על ידי היבואן הרשמי בארץ).

הגלקסי S10 פלוס עובד היטב.

הסוללה במכשיר היא סוללת 4100 מילי אמפר חזקה שהספיקה לי ליום עבודה אינטנסיבי עם המכשיר. ברור שאת הבדיקה האמיתית של הסוללה עדיף יהיה לערוך בעוד מספר חודשים משום שבהתחלה, הסוללות מתפקדות טוב למדי, אבל כבר על ההתחלה ניתן להגיד שהסוללה של הגלקסי 10 תפקדה טוב מאוד.

בגלקסי 10 פלוס יש חידוש שלא ראינו בעבר אצל סמסונג וזו "הטענה שיתופית" - לוחצים על הכפתור המתאים, מניחים את המכשיר עם הפנים מטה ועליו מניחים מכשיר התומך בטעינת qi והגלקסי 10 יטעין אותו אלחוטית. סמסוטנג משיקה ביחד עם הגלקסי 10 גם את ה Buds, אוזניות אלחוטיות באמת שגם אותן תוכלו להטעין אלחוטית עם הנחת המארז של האוזניות על גב הסמארטפון.

המצלמות

מצלמות הגלקסי S10 פלוס הן מצלמות איכותיות. אנחנו מקבלים 3 עדשות אחוריות ברזולוציה של 12 מגה פיקסל עבור שתיים מתוך העדשות ו-16 מגה פיקסלים עבור השלישית.

הגלקסי 10 פלוס בביקורת המלאה

 

המצלמות האחוריות תאפשרנה לכם לצלם בזווית רחבה 0.5 ועד זום של X2. אני מאוד אוהב צילומי זווית רחבה. הם מאפשרים לנו לקבל תמונה הדומה לטווח הראייה של העין או לפחות קרובה יותר אליה ומכניסות יותר אובייקטים לתמונה. כמו שזה תמיד בא עם פשרות בסגנון זוויות מעוקלות יותר בצידי התמונה.

הגלקסי 10 פלוס בביקורת המלאה 

צילום אוכל

הגלקסי 10 פלוס בביקורת המלאה

הגלקסי 10 פלוס בביקורת המלאה

הגלקסי 10 פלוס בביקורת המלאה

 

צילום זום X2

 

הגלקסי 10 פלוס בביקורת המלאה

צילום מאקרו

הגלקסי 10 פלוס בביקורת המלאה

 

צילום במצב בוקה

את הצילומים שלכם ילווה מייצב תמונה אופטי שיאפשר צילום חלק יותר וללא רעידות במצב וידאו. בצילום וידאו תוכלו לצלם ב 4K ב-60 פריימים לשנייה ובנוסף תוכלו לצלם בהילוך איטי וגם בהילוך סופר איטי ב 960 פריימים לשנייה, צילום שאם תרצו שיהיה איכותי, תצטרכו לצלם באור שמש מחוץ לבית.

התמונות באור יום יוצאות חדות ויפות ומלאות צבע. תוכלו להשתמש במייטב התמונה של סמסונג (AI) שיעזור לכם בבחירת המאפיינים לכל סצנה באופן אוטומטי. באור יותר מאתגר, כמו לילה למשל, הצילום באופן טבעי יותא פחות טוב אבל בגלקסי S10 פלוס, המצלמה מצליחה להוציא תמונות חדות ובהירות יחסית שאהבתי יותר ממכשירים אחרים.

הגלקסי 10 פלוס בביקורת המלאה

צילום בתנאי תאורה חשוכים - הפנים ברורים יחסית

הגלקסי 10 פלוס בביקורת המלאה

תמונה חדה בחושך

הגלקסי 10 פלוס בביקורת המלאה

זום X2

מלפנים יש 2 מצלמות סלפי, האחת ברזולוציה של 8 מגה פיקסלים והשנייה 10 מגה פיקסלים. המצלמה הנוספת היא מצלמת עומק שתאפשר לכם לצלם צילומי בוקה גם בצילומי סלפי. אהבתי את התמונות שיצאו למרות שלפעמים צילומי הבוקה, גם של המצלמות האחוריות, נראו מלאכותיות מידי.

הגלקסי 10 פלוס בביקורת המלאה

שתי עדשות קדמיות מתחת למסך

הגלקסי 10 פלוס בביקורת המלאה

תמונת סלפי במצב בוקה

לסיכום

ה Galaxy 10 Plus לא הפתיע אותנו, מכל המובנים. הוא אולי לא ירגש אתכם וסמסונג ממשיכה ללכת בסדרה הזו על בטוח אבל מדובר במכשיר מעולה שעושה את העבודה שלו טוב. העיצוב שלו יפיפה עם מסך ענק שהוא המכשיר כולו המכיל צבעים חיים וחדים. התמונות שהוא מוציא הן חדות ויפות והוא מצטיין במיוחד בצילומי החושך שלו כשאהבתי את תוספת העדשה הרחבה במיוחד שמאוד מוסיפה לצילומים.

המחיר של הגלקסי S10, כמו כל מכשירי ה HiEnd בתקופה האחרונה אינו זול וביחס לדגם הקודם אפילו עלה במעט. לבעלים של הגלקסי S9 פלוס ובמיוחד הנוט 9, הגלקסי S10 לא יהווה קפיה גדולה שאולי גם לא שווה את המחיר היקר שלו. לכל השאר, הגלקסי S10 פלוס הוא מכשיר שעושה את העבודה היטב ואם הפרוטה מצוייה בכיסכם, הוא גם מומלץ.

 

 


לדיון בנושא: הגלקסי 10 פלוס בביקורת המלאה

עוד מ: elihaboosh
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על אתרי הטכנולוגיה


המאמר הפופולרי ביותר בתחום אתרי הטכנולוגיה:
Be – הנתב החדש של בזק
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht