עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

Panasonic Mini System SC-MAX700- פוצחים במסיבה!

מאת: יוגב טמיר
17/08/2013 - 23:00 
 
 

SC-MAX700Panasonic Mini System SC-MAX700- פוצחים במסיבה!

את ה-SC-MAX700 פגשנו לראשונה בהכרזה של פנסוניק לפני חודשיים. ללא ספק ישר מהתמונות ניתן לקבל רושם למשהו מרשים, חדשני, מושך ומנקר עיניים. לא יכלתי להמנע מלבדוק את המערכת שעם פתיחת האריזה עשתה לי פלאשבקים לבר מיצווה בו קיבלתי את המערכת הראשונה שלי.

עם קבלת המערכת למקום עבודתי מיד תהיתי כיצד אני מעביר את החבילה העצומה הזו (שווה כמעט למקרר קטן שוכב) אליי לדירה. אחריי מעט עזרה של חבר לעבודה ורכב SAVANA הרמקולים נחתו אצלי בסלון, אחי נתן את ידו בהוצאתם מהקופסה (35 קילו לרמקול!) ומיקום בחלל החדר. המערכת הותקנה בקלילות, בפשטות והכל ישב במקום המתאים עם תום מציאת ה-SWEET SPOT.
מיד עם הדלקת הרמקולים לראשונה הבנתי מהר מאוד מדוע כי כנראה מדובר במתנה אטרקטיבית מאוד אם יש לכם מישהו שהוא חובב מוזיקה ומסיבות וזהו מוצר שישדרג לו את הסטייל.


Panasonic Mini System SC-MAX700- פוצחים במסיבה!

מונחים במקומם!

מראה חיצוני

רמקולים:
ישר עם קבלת הרמקולים מבחינים ברמקול כבד משקל בתצורת WAY-4. הרמקול, שגודלו מזכיר מקרר מיני בר תופס נפח דומיננטי בסלון דירתי. עם הדלקת המערכת הרמקולים מתחילים לחיות כאשר הסאב וופר מתחיל להאיר בהתאם למקצב המוזיקה, דבר שניתן לשלוט בו (אגע בפונקציית התאורה בהרחבה בהמשך).


Panasonic Mini System SC-MAX700- פוצחים במסיבה!Panasonic Mini System SC-MAX700- פוצחים במסיבה!Panasonic Mini System SC-MAX700- פוצחים במסיבה!

התפלגות הצלילים ברמקול

המגבר על אף גודלו היחסית גדול בצורה דיי מפתיע קל, דבר שמרמז בצורה ישירה שמעגליי ההגברה לא מתוחכמים מדי. לחילופין יתכן שזה נובע גם מהצורך לאיוורר (ישנם שתי פתחיי איוורור בחלק האחורי למאווררים המצויים בגב המגבר).
עם הנחת המגבר בין שתי הרמקולים הוא מיידית תפס לי בעין מעין מבט של רובוטריק שבוהה בי, ביחוד לצד "הקריצות" שנובעות מהיבהוביי התאורה סביב החוגות הדומיננטיות בפאנל המגבר.
על פאנל המקשים והתצוגה של המגבר אנו יכולים לראות את מקשיי הפונקציות הבאות:
DJ, ILLUMINTION, MEMORY, USB, CD, RADIO, PRESET EQ, MANUAL EQ, D BASS, SUPER WOOFER.

מקורות:
אל ה-MAX700 יש אפשרויות שונות ורבות לחיבור מקורות אודיו שונים:
-AUX- חיבור נגנים והתקנים חיצוניים בעליי שקע 3.5 מ"מ סטנדרטי ע"י כבל תואם ופשוט.
-CD PLAYER- נגן דיסקים.
-USB- אפשרות לחיבור דיסק און-קי או התקן USB שמכיל קבציי אודיו.
-4GB MEMORY- זכרון פנימי של המגבר אשר יכולה להכיל 4 ג'יגה שירים (1000 שירים כהצהרת יצרן).


Panasonic Mini System SC-MAX700- פוצחים במסיבה!

מזכיר קצת פנים של רובוטריק...Panasonic Mini System SC-MAX700- פוצחים במסיבה!

גב המגבר

מפרט טכני

רמקול בעל 4 דרייברים:
*וופר בקוטר 10 ס"מ
*סופר וופר בקוטר 20 ס"מ
*טוויטר בקוטר 6 ס"מ
*אולטרה סופר וופר 38 ס"מ


Panasonic Mini System SC-MAX700- פוצחים במסיבה!

נתוניי הרמקול

הפונקציות

במערכת זו ללא ספק לא יהיו לכם פונקציות חסרות, כי היא עושה הכל מהכל ומעבר לכך. מרבית הפונקציות נשלטות בעזרת חוגה שמאל לאחר שלחצנו על הכפתור היעודי שלה, אינטואיטיבי ונוח ביותר. אלו להלן הפונקציות שהמערכת מציעה:

מצב DJ: בלחיצה על כפתור DJ , תאורת פאנל הספרות תשתנה מאדום לכחול ותוכלו כמו ילדים לבחור באחד ממקשי המספרים מ-1-6. באותו הרגע המסך יציג לכם כיתוב של שם האפקט המתבצע, ואז בהתאם לסיבוב החוגה השמאלית ימינה ושמאלה כמו DJ מתבצע האפקט. לדוגמה, נקח את אפקט 6 שנקרא- HARMONIZ שהופך את קול הסולן לגבוה ציף-ציף או כהה כאילו יצא מתחקיר כלבוטק. משחק עם מהירות סיבוב החוגה גם כן תשפיע על מהירות פעולת האפקט וכאשר נסובב את החוגה לאט קולו של הסולן יסחט ויאיץ מעלה, ונהפוכו כאשר נסובב לצד שני. ישנו גם מצב ELECTRO שפועל היטב עם רצועות אלקטרוניות או האוס וכד'... עם הזמן ניתן לשחק עם הפונקציות בצורה מרשימה מאוד ולהגיע לרמה חובבנית טובה שתעלה חיוך על הסובבים אתכם במסיבה שארגנתם עתה. ללא ספק זה אחד מה-HIGTHLIGTHS של המערכת.

PRESET EQ: איקולוייזר מכוון מראש לפי מצבים שונים כמו FLAT, VOCAL, HEAVY, SOFT וכד' שיתאימו לז'אנרים שונים של מוזיקה, כאשר במסיבה בה השתמשתי ברמקולים השתמשתי לצורך העניין ב-HEAVY כדי להדגיש את הצלילים ולמעשה "לצבוע" אותם ולהפוך את המוזיקה לשמחה יותר.

MANUAL EQ: מאפשר וויסות ידני של הבאס, המיד והטרבל בדרגות של 4- עד 4+, כאשר 0 זה ללא שינוי.

D BASS: מדובר בפילטר נוסף שהמערכת מציעה והוא מאפשר הגברה דיגיטלית של מידת הבאס. המצבים שניתן לבחור במצב זה הם- כבוי, דולק ואוטומטי- מצב חכם בו המערכת מדגישה בהתאם לצורך את הבאס.

SUPER WOOFER: ללא ספק הסאב וופר זה אחד מגולות הכותרת של המערכת. הפונקציה הנ"ל מאפשרת משחק בדרגות הוופר (3 כאלו) ועד כמה ירעיד לכם את הבית. לאלו ממכם שפחות מתלהבים מהפונקציה תמיד ניתן להשאיר על OFF.

ILUMINATION: מאפשר שליטה על כל צד התאורה במערכת. ללא ספק התאורה היא גם אחד מהדברים הדומיננטים במערכת וכמו ששמעתי ממספר חברים שבאו אלי להדגמה- "זה כ"כ מגניב!". עם כפתור זה ניתן לשלוט בצבע התאורה שנעה לאורך כל צבעי הקשת, ובאופן התדירות שלה כיצד תופיע (צד-צד, ספקטרום וכו').
למערכת ישנם עוד פונקציות שוליות שבהם לא נגעתי ופחות עניינות אותי כמו חיבור התקניי זיכרון חיצוניים, זיכרון פנימי של 4 ג'יגה, חיבור מיקרופון חיצוני (מישהו אמר קריוקי?!), כונן DVD , רדיו.


Panasonic Mini System SC-MAX700- פוצחים במסיבה!

פונקציית ה-DJPanasonic Mini System SC-MAX700- פוצחים במסיבה!

מצביי EQPanasonic Mini System SC-MAX700- פוצחים במסיבה!

מצביי התאורה

מבחן האזנהPanasonic Mini System SC-MAX700- פוצחים במסיבה!

מתכוננים להרעיד את הבית!

לצורך בדיקת הרמקולים הישתמשתי בעיקר בלפטופ מדגם NV57H13u של חברת Gateway בעל כרטיס קול און-בורד של רילטק, אותו חיברתי בחיבור AUX למערכת וניגנתי קבציי FLAC.

חלל האזנה הינו הסלון מרוהט בנפח של 4.6*5.8 מטר עם תקרה משופעת בגובה 3 מטר בחלקה הגבוה ביותר ו-2.5 בצידה הנמוך (מזכיר לופט). המערכת הונחה על הרצפה ישירות לאורך הצלע הקטנה במרחק של 2 מטר רמקול- מרמקול עם הטיה קלה פנימה לכיוון ה-SWEET SPOT.

בשביל לשמור על אובייקטיביות מרבית קבעתי את המערכת על מצב FLAT וכל שאר הפונקציות שעשויות לעוות את הסאונד כבויות גם הן.

Maya Isacowitz- Safe & SoundPanasonic Mini System SC-MAX700- פוצחים במסיבה!

לאורך האלבום הנ"ל התקבל מהמערכת צליל מאוד אנמי, אדיש.
בשיר Free Yourself ניתן לחוש את "התקדמות הצליל" לעבר המאזין עם מכות התופים בפתיחה. קולה שלה מאיה מפלח את הסלון ומתקבלת תחושה אינטימית של הופעה אישית בסלוני הקט.
ב-In Your Eyes והשירים שאחריו ניתן לחוש בהתבלטות של הגבוהים לצד הווקאל. וניתוק מסוים בתחום הבאס שמגיע בצורה לא קשורה לגמרי. אני מניח שבעזרת משחק בתחום המיד נקודתית ניתן לפתור בעיה זו.
לאורך האלבום ניתן לחוש בצורה בולטת מדי לטעמי במצילות הקטנות שיושבות על התוף מרים, בהם בדר"כ קשה להבחין בעת האזנה באוזניות. נקישות הפסנתר גם הן מגיעות לפעמים גבוה מדי וללא ספק הרמקולים בצורה שטוחה מעט מדגישים את הטרבל.

Red Hot Chili Peppers- Greatest HitsPanasonic Mini System SC-MAX700- פוצחים במסיבה!

Under the brige- גם כאן הסאונד אנמי, הגיטרה שפותחת את השיר נשמעת לא רע, וישנה תחושה שקידס (הסולן) לא נשמע במיטבו (הווקאל אינו עמוק מספיק).
Give it away- כליי ההקשה המתכתיים נשמעים בולטים מדי ברקע הצליל לעומת השאר. ישנה תחושה שזה נובע מתכנון מעט לקוי של הרמקול שניתן לתקן בעזרת כיול קל.
Californiacation- הבאס אינו עמוק, קולו של קידס גם כאן נשמע חלול ומלבד הגיטרה החשמלית לא מצאתי עומק צליל במידה הנכונה.

Infected Mushroom- Vicious DeliciousPanasonic Mini System SC-MAX700- פוצחים במסיבה!

עם פתיחת האלבום ב-Becoming Insane אנו מקבלים בום רציני של באס (אני מזכיר כי אין נגיעה בבאס והוא שטוח, לא רוצה לדמיין את המצב עם הגברתו).
עם התקדמות הרצועה ניתן להבחין במחסור במיד, וכי הטרבל דומיננטי ושלל הצלילים הגבוהים תופסים נופח במה רחב.
ב-Artillry ניתן לחוש בצליל המתכתי המלוכלך שמלווה מספר רצועות שבחנתי קודם לכן, תחושת בטן שלי אומרת שזה סוג הדרייברים בהם השתמשה פנסוניק ויש להם נטיה לצקצק בגבוהים בעת שיחזור כלים מתכתיים.
אוסיף כי ב-Suliman הבאס הדומיננטי הלא קשור חוזר לתקוף לצד טרבל גבוה ונוצרת תחושה שחסר טווח הביניים באזור המיד. דבר זה מזוהה עם כל השירים באלבום שמכילים נגיעה אקסטרה של באס ואז מקבלים הרבה פעמים פיצוצי באס חדים לאוזניים.

Maroon 5- OverexposedPanasonic Mini System SC-MAX700- פוצחים במסיבה!

לאורך אלבום זה היענות הרמקולים באזור הבאס הנמוך והמיד היו נמוכות. בשיר Payphone נוצרה תחושה שאדם לוין (הסולן) מעט מזייף והוא לא מסוגל להגיע לגבוהים המפורסמים שלו. Lucky Stirke- האוריינטציה הכללית של הכלים במרחב בכלל לא מורגשת וקשה לזהות את הכלים במרחב מפני שהשיר מתקדם במהירות, בעקבות זאת נוצר מצב בו הרמקולים מפגינים חוסר דיוק ניכר לאוזן.

Fortune Teller- בשיר זה הרמקול מתנהג בצורה יותר עיקבית ביחס לשיר והוא מתנגן בצורה מאוזנת טונאלית יותר ביחס לשאר השירים הקודמים.
Tickets- בדומה להרבה רצועות שנבדקו כאן קודם לכן גם כאן המיד הגבוה לכיוון הגבוהים מודגש באוזן וחסר דגש באזור המיד.
Move Like Jagger- הבאס הולם באוזן ומקנה מקצב וירטואלי של באס חלול, לצד ווקאלים סבירים. לצערי לא קמתי מהספה והתחלתי להתנוענע כמו ג'אגר.

בדיקה עם כיול אישי

לאחר משחק עם האיקולייזר הפנימי היענות הרמקולים יותר אמינה, יותר "שמחה וציבעונית". הצליל אומנם לא הכי מהימן למקור, אבל ללא ספק עם רצון של עוד על אף שלא נשמע מוניטורי.
השיפור מתבטא באיזון הצליל בגבוהים שהפריעו לי קודם לכן, הגברת המיד וסידור הבאס למידה הנכונה שיופיע בשירים המתאימים על ידי מצב אוטומטי לבאס. ללא ספק שיפור משמעותי אותו אני ממליץ לבצע לכל מי שירכוש לעצמו מערכת שכזו.

סיכום

ה-MAX700 הינם רמקולים כבדים, מרשימים מאוד חזותית לעין ויגרמו לכל מי שצופה בהם לחייך, וכנראה שבמהרה גם להתחיל לרקוד לצלליהם. האפשרויות המרכזיות שמשכו את עיני ולמעשה הן עושות את המערכת למה שהיא. פונקציית התאורה ופונקציית ה-DJ הופכות את הרמקולים הללו למרכז בידור עוצמתי שבאמצעותו ניתן לפתוח במסיבה בווליום גבוה בהשוואה לרמקולים לווינים פשוטים שיחלטו להצטרד בעוצמות גבוהות.
עם כל הטוב שבמערכת יש גם צד שהיא אינה מציינת בו והוא הסאונד. בכל הנוגע לסאונד למערכת יש חולשה מסוימת בתצורתה הפשוטה על מצב שטוח (FLAT) בו המוזיקה אדישה, משעממת, הגבוהים חדים וצורמים מדי לאוזן וישנו מחסור במיד ריינג' אל צד באס שמתנהג בחוסר אחידות ולא בהתאמה. כל זה משתנה בהתאם לטעמו המוזיקלי של המאזין, ופי כמה וכמה כאשר הרמקולים מנגנים תחת איקולייזר מווסת אישית. בעת מסיבה שבהם השתמשתי ברמקולים נראה כי יחידת "האולטרה סופר וופר" ללא ספק עשתה את העבודה שלהם כראוי והרעידה את הדירה או לחילופין בדקה סדקים ומדפים רופפים.
לסיכום, במידה ואתם בניי נוער מתבגרים או אנשים שמחפשים רמקולים עוצמתיים רב תכליתיים למטרות בידור כאלו ואחרות, ה-MAX700 יבצעו את מבוקשכם וירגמו להרבה התפעלות וסטייל מצד הסובבים אתכם.

יתרונות:
+מצביי DJ נהדרים!
+באס עמוק ונמוך בעת ביצוע מסיבות.
+תאורה מנקרת עיניים

חסרונות:
-אין אפשרות לכבות את התאורה כשרוצים (לא נמצא כפתור הכיבוי).
-חסר מידריינג'.
-הגבוהים מעט דומננטים ובולטים באימג'ניג.

מחיר: 6000 ש"ח

לדיון בנושא: Panasonic Mini System SC-MAX700- פוצחים במסיבה!עוד מ: Beta
תגיות


דרגת קושי: 1
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 לפרסום באתר
 תקנון וחוקי האתר
 אודות האתר
 עוד על כללי - Hometheater


המאמר הפופולרי ביותר בתחום כללי - Hometheater:
פרסום ברשת אתרי HT Israel !
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht