מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה

כרטיס אדי (עריכה-משאל)

עמוד 9 מתוך 12
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  8  |  9  |  10  |  11  |  12  |  הבא 
   פורומים > כללי > ללא קשר

האם יש לך כרטיס אדי?

כן
80%
 80%  [ 33 ]
לא מעוניין\ת
7%
 7%  [ 3 ]
אשקול אפשרות לחתום ולהציל חיים כשאמות (!!)
12%
 12%  [ 5 ]
i don't give a f**k
0%
 0%  [ 0 ]
סך הכול הצבעות : 41

מחבר הודעה
mulder (ערן)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  May 30, 2008

הבעות תודה: 428
מספר הודעות: 5631

#121  נשלח: ב' 20/12/2010 11:34

gorelshv כתב:
mulder כתב:
[ אתה מכיר מישהו מהקרובים אליך ומכריך שלא היו מוכנים עקרונית לתרום .

הנה עוד רעיון שיבאנו מחו"ל וחבל שלא נשאר שם. אין לי מושג מי חשב על להביא את זה לארץ, בטח איזה מנכ"ל משועמם במרכז להשתלות שחיפש פרוייקט שיהיה ה"בייבי" שלו, שיוכל לפמפם בשיא המרץ, ומה יותר טוב מפרוייקט פופוליסטי וזול כמו כרטיס תורם? ובוא לא נשכח שזה מצטלם טוב...

למעשה אנחנו המדינה הראשונה בעולם שהגתה את זה. לפי כתבה שמצאתי ב BBC ראש שירותי הבריאות שם לא ממש מתלהבת מהרעיון. ציטוט:
We would have serious concerns about a system that would move away from treating patients on the basis of clinical need

קישור:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/8416443.stm

נערך בפעם אחרונה על-ידי mulder בתאריך ב' 20/12/2010 18:06, נערך סך הכל פעם אחת
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
Eff (אפ)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 09, 2009

הבעות תודה: 26
מספר הודעות: 1246

#122  נשלח: ב' 20/12/2010 17:47

mulder בבקשה תערוך ותוציא את השם שלי מהציטוט למעלה - אין לי שום קשר למה שנאמר שם .
לידיעתך אדי נוסד כצוואה של אדם (ישראלי)שחיכה לתרומה וניפטר . הוריו הגשימו לו את הצוואה והקימו את העמותה להחתמת אנשים על תרומת אברים בדיוק כמו שביקש לפני שמת , זהו בלי פוליטיקה עכשיו .. אפילו האתר שלהם מתוחזק ומאוכסן בהתנדבות.
בן אדם שחותם על הכרטיס (פיסית-מעשית) עושה זאת כי הוא חושב שזה ראוי להעשות . אל תבלבל אותי עם עקרונות . אני (ומרבית החותמים)חתמתי כי חשבתי שזה נכון יהיה להציל מספר אנשים בבת אחת במקום לתת לאיברים שלי להירקב באדמה , חבל עליהם באמת שהם אחלה . חבל רק שאי אפשר לשבט אותי מהשאריות.

יפה יהיה לעבור משיח עקרונות לשיח חתימות ולזה נועד הפוסט - לאלו שרק צריכים דחיפה . ומי שרוצה לחתום כי הוא יהיה מקודם בתור , בסדר , העיקר שיחתום . עוד תורמים פוטנציילים .
מי שלא רוצה גם סבבה , לא חייב וזה בסדר .

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 09, 2009

הבעות תודה: 26
מספר הודעות: 1246

#123  נשלח: ב' 20/12/2010 17:51

אגב - לאלו שצועקים "חינוך" - לילדים שלכם הסברתם מה זה אד'י ומה זה תרומת איברים? או אתם מחכים לממשלה שתסביר להם?הזאטוטים שלי חלקם לא יודעים עדיין קרוא וכתוב אבל הם יודעים מה זה השתלת איברים מהמת . גוף האדם והרפואה זה דבר יפה , זהעולם ומלואו .
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Mar 07, 2006

הבעות תודה: 299
מספר הודעות: 7241

#124  נשלח: ב' 20/12/2010 18:04

Eff כתב:
אגב - לאלו שצועקים "חינוך" - לילדים שלכם הסברתם מה זה אד'י ומה זה תרומת איברים? או אתם מחכים לממשלה שתסביר להם?הזאטוטים שלי חלקם לא יודעים עדיין קרוא וכתוב אבל הם יודעים מה זה השתלת איברים מהמת . גוף האדם והרפואה זה דבר יפה , זהעולם ומלואו .

אני לא חושב שהויכוח הוא "תרומת איברים כן \ לא".
עם רוב האנשים לא יהיה לך ויכוח. רובם יגידו שזו זכות גדולה.
השאלה היא האם חתימה על כרטיס אדי היא ערובה לתרומה, או לחילופין האם מי שלא חתם בהכרח איבריו לא יתרמו.
ושאלת השאלות היא, האם למדינה מותר להעדיף חולה X על פני חולה Y בגלל עניין ביורוקרטי כמו חתימה על כרטיס כזה או אחר.
כפי שכבר טענתי, העדפת חולים חתומים ( הקפצתם בתור ) היא לא חוקית ( חוק הבריאות מחייב התיחסות שווה לכל החולים ) מה גם שמדובר בהענשה של חולים אחרים ( לא חתומים על כרטיס ) עוד לפני שהיתה להם או לבני משפחתם הזדמנות לתרום.
בסופו של דבר, חתימה על הכרטיס היא סוג של הצהרת כוונות ולא מעבר. עוד לא ראיתי מחקר או נתונים עם מובהקות סטטיסטית כלשהי שקושרת בין חתומים על הכרטיס לתרומה בפועל ולהיפך.

וכן,
הכל שאלה של חינוך. לחתום על נייר כולם יכולים.. מבחן התוצאה הוא זה שקובע.

ליאור

gorelshv (בני)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 28, 2008
הבעות תודה: 55
מספר הודעות: 1239

#125  נשלח: ד' 29/12/2010 3:17

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4005864,00...
וזה בדיוק מה שהכרטיס הזה שווה - גורנישט מיט גורנישט
moco (משה)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Dec 01, 2004
הבעות תודה: 325
מספר הודעות: 20437

#126  נשלח: ד' 29/12/2010 3:26

מה שאני לומד מהמקרה המצער הזה, זה שאחת הבעיות בחוק הקיים זה שזכות ההחלטה ניתנת למשפחה.
משום מה, אנשים מקבלים את החוק הזה כאילו זה ברור מאליו - כאילו גופת הנפטר היא רכוש המשפחה.

מה שקרה פה, אם זה מדווח נכון, מדגים שוב שהאנשים שהם הכי במצב לא כשיר לשקול שיקולים והכי נתונים ללחצים במצב הנורא, זה בדיוק המשפחה שנפל עליה אסון. לצערינו, יש מי שמנצל את זה לרעה כדי להשפיע עליהם.

יכול להיות שקיבלנו פה יותר מהרוג אחד.

חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Mar 07, 2006

#127  נשלח: ד' 29/12/2010 19:00

moco כתב:
מה שאני לומד מהמקרה המצער הזה, זה שאחת הבעיות בחוק הקיים זה שזכות ההחלטה ניתנת למשפחה.
משום מה, אנשים מקבלים את החוק הזה כאילו זה ברור מאליו - כאילו גופת הנפטר היא רכוש המשפחה.

מה שקרה פה, אם זה מדווח נכון, מדגים שוב שהאנשים שהם הכי במצב לא כשיר לשקול שיקולים והכי נתונים ללחצים במצב הנורא, זה בדיוק המשפחה שנפל עליה אסון. לצערינו, יש מי שמנצל את זה לרעה כדי להשפיע עליהם.

יכול להיות שקיבלנו פה יותר מהרוג אחד.

moco
אני מכבד את דעתך אבל המסקנה שלי שונה משלך.
מה שאני למד מהמקרה הזה הוא שחתימה על כרטיס אדי אינה ערובה לתרומה. כמו כן, אי חתימה גם היא אינה ערובה להחלטה כזו או אחרת של המשפחה ולכן כל הדיון בנושא חתימה \ אי חתימה על כרטיס אדי הוא מגוחך ולא רלוונטי למבחן התוצאה.
המקרה של אבי כהן ממחיש את הבעיתיות שאותה אני מנסה להסביר בשרשור הזה וכנראה לא מצליח.
העדפת חולים ( קידומם בתור להשתלה ) החתומים על כרטיס אדי, הוא הדבר הכי הזוי ולא מוסרי ששמעתי בחיי.
אין לי ספק שחוק כזה לא יכול לעבור את בג"ץ.
אתה לא יכול להעניש אדם עוד לפני שניתנה לו (למשפחתו) אפשרות לתרום, ואתה לא יכול להיטיב אם אדם אחר רק על סמך הצהרה או חתימה על נייר.

moco (משה)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Dec 01, 2004

#128  נשלח: ד' 29/12/2010 19:16

Lior_M,
המסקנה שלך שונה אבל אי לא סותרת את המסקנה שלי. שתיהן יכולות להיות נכונות, ואכן זה המקרה.

אתה צודק שחתימה על כרטיס אדי אינו מחייב - זה ידוע, ולדעתי זו בעייה שאין בארץ דרך חוקית לתרום את איבריך שלך מראש בצורה מחייבת.
אני אפילו אוסיף ואומר שלא ברור לי למה לאדם יש זכות על גופו לאחר שמת. הגוף זה לא הבן אדם, ואם הוא מת הוא כבר לא קיים ואין לו זכויות על הגוויה. מת כמובן משאיר אחריו רכוש כירושה שיש חוקים די ברורים לגביו, אבל הגוף שלו - אוביקט מתכלה ומתכלה מהר מאוד מבחינת הערך שלו להצלת חיים אחרים - אינו נכלל בירושה.

יחד עם זאת חתימה על אדי אינה משהו מגוחך. כמו שכבר כתבתי בשרשור זה יש לזה ערך הצהרתי ויש לזה ערך בהעלאת המודעות לנושא.
להגיד שחתימה על זה מגוחך זה כמו להגיד שחתימה על עצומה, או בעצם גם הבעת דיעה, זה מגוחך. כאמור הייתי שמח אם חתימה עליו או על טופס אחר כלשהו היה לה תוקף מחייב, אבל במצב העגום שקיים בארץ, גם חתימה הצהרתית על הכרטיס הזה זה משהו.

גורו Android
גורו Android

הצטרף בתאריך:
  Apr 11, 2007
הבעות תודה: 515
מספר הודעות: 15030

#129  נשלח: ד' 29/12/2010 19:26

moco כתב:
Lior_M,
אני אפילו אוסיף ואומר שלא ברור לי למה לאדם יש זכות על גופו לאחר שמת. הגוף זה לא הבן אדם, ואם הוא מת הוא כבר לא קיים ואין לו זכויות על הגוויה.

משה,
על המשפט הזה שלך, העולם מתווכח בערך מיום "הקמתו"
moco (משה)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Dec 01, 2004

#130  נשלח: ד' 29/12/2010 19:36

אריה,

זה ברור לי. אבל רק בעשורים האחרונים יש לגוף הזה ערך רב בהצלת חיים אחרים, מה שאומר שתפיסות מוסריות ודתיות ישנות חייבות להשתנות, אם אנו מקבלים את ערך החיים כערך עליון.

חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Mar 07, 2006

#131  נשלח: ד' 29/12/2010 19:47

moco כתב:
Lior_M,
המסקנה שלך שונה אבל אי לא סותרת את המסקנה שלי. שתיהן יכולות להיות נכונות, ואכן זה המקרה.

אתה צודק שחתימה על כרטיס אדי אינו מחייב - זה ידוע, ולדעתי זו בעייה שאין בארץ דרך חוקית לתרום את איבריך שלך מראש בצורה מחייבת.
אני אפילו אוסיף ואומר שלא ברור לי למה לאדם יש זכות על גופו לאחר שמת. הגוף זה לא הבן אדם, ואם הוא מת הוא כבר לא קיים ואין לו זכויות על הגוויה. מת כמובן משאיר אחריו רכוש כירושה שיש חוקים די ברורים לגביו, אבל הגוף שלו - אוביקט מתכלה ומתכלה מהר מאוד מבחינת הערך שלו להצלת חיים אחרים - אינו נכלל בירושה.

יחד עם זאת חתימה על אדי אינה משהו מגוחך. כמו שכבר כתבתי בשרשור זה יש לזה ערך הצהרתי ויש לזה ערך בהעלאת המודעות לנושא.
להגיד שחתימה על זה מגוחך זה כמו להגיד שחתימה על עצומה, או בעצם גם הבעת דיעה, זה מגוחך. כאמור הייתי שמח אם חתימה עליו או על טופס אחר כלשהו היה לה תוקף מחייב, אבל במצב העגום שקיים בארץ, גם חתימה הצהרתית על הכרטיס הזה זה משהו.

ברור שברמה ההצהרתית יש לחתימה חשיבות. אולי לא הסברתי את עצמי טוב, כשאמרתי מגוחך התכוונתי לכך שהשימוש באותה אסמכתא ( חתימה על הכרטיס ) בשביל לזכות חולה מסויים בהטבה ולמנוע את אותה הטבה מחולה אחר בגלל שאין בידו את אותו נייר חתום היא מגוחכת ויעיד על כך המקרה הנדון.

ובשביל להמשיך ולתרום לדיון ( כי הוא חשוב ) להלן הצעה המבוססת על שתי הנחות ייסוד :

1. בסופו של דבר המשפחה היא זו שקובעת אם יתרמו איבריו של נפטר. עם זה כנראה שאין מה לעשות.
2. המדינה מעוניינת לקדם את נושא תרומת האיברים ( בוא ונקווה שהנחה זו נכונה .. )

המדינה תקים קרן מלגות מיוחדת.
על כל אדם שאיבריו יתרמו, תשלם המדינה לקרן סכום קבוע שנתי ( הסכום לא חשוב נגיד 5000 שקלים ).
בכל שנה יוגשו בקשות לאותה קרן מלגות מסטודנטים ומוסדות חינוך.
המשפחה תוכל לבחור לאיזו מלגה ילך הכסף ( סטודנטים לרפואה, סטודנטים להנדסה, לימודי העשרה בבתי ספר יסודיים, מחלקות בבתי חולים וכיו"ב ).
המשפחה תעניק את הכסף לאותו סטודנט או מוסד אקדמי \ רפואי בטקס צנוע שיכבד את הנפטר ( שיתקיים כל שנה )

אפשר להריץ פיילוט, על פניו לא מדובר בסכומי עתק. כמות התרומות מאוד מצומצם בשלב זה והסכומים יהיו קטנים. זה הכל ברמת העיקרון למטרה חינוכית ראויה.
לדעתי זה עדיף מלהתעסק בכרטיס כזה או אחר ויעודד אנשים לתרום איברים על מנת להנציח את הנפטר.

ליאור

moco (משה)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Dec 01, 2004

#132  נשלח: ה' 30/12/2010 2:49

אני מסכים שכל מדיניות הטבות מסוג כלשהי שתהיה מותנית במוכנות לתרומת איברים, מחייבת שהמוכנות תהיה מחייבת. כרטיס אדי במתכונתו היום לא עומד בכך. אני לא חושב שיש מי שחולק על כך.

Lior_M כתב:

1. בסופו של דבר המשפחה היא זו שקובעת אם יתרמו איבריו של נפטר. עם זה כנראה שאין מה לעשות.

אני ממש לא מסכים עם הקביעה הזו.
נכון. מדובר במוסכמה אבל היא לא יותר ממוסכמה. אגב, היא לא מבוססת דת כי בדתות, כהני הדת הם למעשה אלה שקובעים, לא המשפחה.

כמו שציינתי מקודם, כל המוסכמות האלה התאימו לעולם שבו אין לגופת מת (במצבים מסוימים) ערך כה רב בעיניין כה קריטי כהצלת חיים. בעבר זה היה קשור רק לתרומות הגופות ללימוד רפואה ומחקר מדעי.
זה בדיוק מה שחייב להשתנות.

המקרה המצער של אבי כהן ז"ל שהצית פה שוב את הדיון מדגים בדיוק את הבעייה.
(אני מניח לצורך העיניין שהדיווח נכון, ואם הוא לא נכון במקרה הזה זה לא משנה כי יש הרבה מקרים דומים).
יש משפחה שנמצאת במצב נורא ומחפשת רק תקווה. המשפחה מגלה נכונות לתרום וזה גם היה הרצון המוצהר של המת. באים אנשים מטעם עצמם, ומנצלים את המשפחה במצבה הקשה, כדי להשפיע עליהם לשנות את דעתם על ידי זריעת תקוות שוא.
המשפחה, במצבה בזמן הקריטי, היא אוסף האנשים הכי לא מתאים להחליט את ההחלטה.

חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Mar 07, 2006

#133  נשלח: ה' 30/12/2010 8:04

moco כתב:
אני מסכים שכל מדיניות הטבות מסוג כלשהי שתהיה מותנית במוכנות לתרומת איברים, מחייבת שהמוכנות תהיה מחייבת. כרטיס אדי במתכונתו היום לא עומד בכך. אני לא חושב שיש מי שחולק על כך.

Lior_M כתב:

אני ממש לא מסכים עם הקביעה הזו.
נכון. מדובר במוסכמה אבל היא לא יותר ממוסכמה. אגב, היא לא מבוססת דת כי בדתות, כהני הדת הם למעשה אלה שקובעים, לא המשפחה.

כמו שציינתי מקודם, כל המוסכמות האלה התאימו לעולם שבו אין לגופת מת (במצבים מסוימים) ערך כה רב בעיניין כה קריטי כהצלת חיים. בעבר זה היה קשור רק לתרומות הגופות ללימוד רפואה ומחקר מדעי.
זה בדיוק מה שחייב להשתנות.

המקרה המצער של אבי כהן ז"ל שהצית פה שוב את הדיון מדגים בדיוק את הבעייה.
(אני מניח לצורך העיניין שהדיווח נכון, ואם הוא לא נכון במקרה הזה זה לא משנה כי יש הרבה מקרים דומים).
יש משפחה שנמצאת במצב נורא ומחפשת רק תקווה. המשפחה מגלה נכונות לתרום וזה גם היה הרצון המוצהר של המת. באים אנשים מטעם עצמם, ומנצלים את המשפחה במצבה הקשה, כדי להשפיע עליהם לשנות את דעתם על ידי זריעת תקוות שוא.
המשפחה, במצבה בזמן הקריטי, היא אוסף האנשים הכי לא מתאים להחליט את ההחלטה.

מסכים כמעט עם הכל,
אבל מה אתה מציע ? אפילו ברוסיה הקומוניסטית לא הפקיעו את הגופות מהמשפחה .. אני לא מצליח לראות את זה קורה, בטח לא בישראל שבה יש רגישות ( אולי רגישות יתר ? ) למשפחות שכולות ( ולא משנה מאיזו סיבה ).
לדעתי צריך ליצור תמריצים רלוונטיים למשפחות על מנת לעודד תרומה. שווה לנסות.

ליאור

AviBiton (אבי ביטון)
גורו HTmobile
גורו HTmobile

הצטרף בתאריך:
  Apr 10, 2005

הבעות תודה: 359
מספר הודעות: 17346

#134  נשלח: ה' 30/12/2010 8:30

התפתח דיון בנושא גם בשרשור הספורט, לבקשת moco, נדון בנושא כאן.
הנה התגובה שלי בנוגע למקרה של אבי כהן ז"ל, כפי שכתבתי אותה בשרשור השני:

מה שמעניין הוא שהרב הראשי, שלמה עמאר כן נתן את ברכתו לתרומת האיברים.
אני לא רוצה לשפוט את המשפחה, אני לא יודע לאילו לחצים ומה היה מצבם הנפשי באותו זמן.
אבל אני בהחלט שופט את הנבלות, אין לי שום מילה אחרת לתאר אותם ששיכנעו שלא לתרום ובכך לא רק שלא עזרו להציל 7 אנשים אחרים, אלא גם לא כיבדו את צוואתו של האדם.
אני לא דתי (רחוק מכך), אבל את המשפט הזה ממסכת סנהדרין כולנו מכירים (בכל מיני וריאציות):
"לפיכך נברא אדם יחידי בעולם, ללמד שכל המאבד נפש אחת, מעלים עליו כאילו איבד עולם מלא; וכל המקיים נפש אחת, מעלים עליו כאילו קיים עולם מלא"

אני לא מבין איך זה שהם שיכנעו את המשפחה לא לתרום, מתיישב עם האמונה והדרך הדתית.
זו בהחלט לא ביקורת נגד דתיים באשר הם, עובדה שהרב הראשי כן נתן את ברכתו, ואני מניח שלא מעט דתיים כן תומכים וחתומים על כרטיסי אדי ומבינים טוב מאד את המשמעות של הצלת חיי אדם, ביקורתי היא אך ורק כנגד אותם אנשים ספציפיים.

ועוד אוסיף ואומר שהחתימה על כרטיס אדי נעשית כשהחותם צלול בדעתו ומודע להשלכות, ואין לי מושג מדוע החוק לא מתייחס לזה כמו לכל צוואה חתומה אחרת.
אני לא רואה מצב בו מערערים על צוואה של רכוש כשברור וידוע שהיא נעשתה בדעה צלולה (אני כרגע לא מדבר על מקרי קיצון, אלא על הכלל).

חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Dec 01, 2004

#135  נשלח: ה' 30/12/2010 18:23

Lior_M כתב:

מסכים כמעט עם הכל,
אבל מה אתה מציע ? אפילו ברוסיה הקומוניסטית לא הפקיעו את הגופות מהמשפחה .. אני לא מצליח לראות את זה קורה, בטח לא בישראל שבה יש רגישות ( אולי רגישות יתר ? ) למשפחות שכולות ( ולא משנה מאיזו סיבה ).
לדעתי צריך ליצור תמריצים רלוונטיים למשפחות על מנת לעודד תרומה. שווה לנסות.

ליאור

אמנע לתת הצעה משלי כי לא עד כדי כך התעמקתי בכל ההשלכות של הנושא בשביל לעשות כן.
אני כן יכול לאמר שהכלל שהמשפחה קובעת נוצר, או יותר נכון נשאר כברירת מחדל, מכיוון שפשוט לא נקבע משהו אחר וזה כי אנשים, כולל מחוקקים, מעדיפים לא להתעסק בנושא הרגיש.
התוצאה היא, שערך כמו "רגישות לרגשות המשפחה", שהוא אומנם ערך חשוב, גובר על ערך הרבה יותר חשוב של הצלת חיי אדם.
לצערי, גם אני לא רואה את זה קורה בישראל בטווח הנראה לעין.
לא הבנתי את ה"אפילו ברוסיה הקומוניסטית", בין המדינות האחרונות שהייתי לוקח מהן דוגמא למשהו. צריך לחפש דוגמאות במדינות מתקדמות בצפ' מערב אירופה. (לא שיש לי מושג מה קורה שם בתחום).

פורומים > ללא קשר עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  8  |  9  |  10  |  11  |  12  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה