מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה

כרטיס אדי (עריכה-משאל)

עמוד 11 מתוך 12
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  10  |  11  |  12  |  הבא 
   פורומים > כללי > ללא קשר

האם יש לך כרטיס אדי?

כן
80%
 80%  [ 33 ]
לא מעוניין\ת
7%
 7%  [ 3 ]
אשקול אפשרות לחתום ולהציל חיים כשאמות (!!)
12%
 12%  [ 5 ]
i don't give a f**k
0%
 0%  [ 0 ]
סך הכול הצבעות : 41

מחבר הודעה
חיים (חיים לגו)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 11, 2004

הבעות תודה: 308
מספר הודעות: 4879

#151  נשלח: שבת 16/06/2012 23:30

sam22 כתב:
אותי מרתיחה העובדה שאין חוק שמחייב תרומה אבל מאפשר קבלה.
לא רוצה לתרום... סבבה... אל תצפה לקבל.

מח עצם... איברים...דם
לא נתת.... לך חפש

1+

mulder (ערן)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  May 30, 2008

הבעות תודה: 448
מספר הודעות: 5767

#152  נשלח: שבת 16/06/2012 23:48

gorelshv כתב:
תרומת איברים היא מעשה אלטרואיסטי!!!! אני הייתי מתבייש אם היה קיים חוק שמחייב תרומה של איברים. איך אפשר לחייב מישהו/משפחה של מישהו לעשות דבר כזה?! באותה מידה ניתן לחייב אנשים להיכנס למאגר תורמים ובמידה וימצאו מתאימים לתרומה ניתן יהיה לחייב אותם לתרום. לאן נגיע?
אני מוכן לתרום. אתה לא רוצה לתת לי - שיהיה לך בהצלחה לחיות עם עצמך.
אין לי בעיה לדבר עם הקרובים אלי על הנושא הזה. כל מה שנותר לי הוא לקוות שימלאו את רצוני. לדעתי, אם ניתן למשפחה מספיק זמן לעכל את הרעיון ולהתרגל אליו ואולי גם לשאול שאלות יהיה להם יותר קל לקבל ברגע האמת את ההחלטה הנכונה מאשר שתוך כדי הצער יגלו את רצון הנפטר בהפתעה.
וכן, הכרטיס הזה הוא חבר מועדון. הוא נותן לגיטימציה לאנשים להתנהג כלפי אחרים שאינם חברים במועדון בהתנשאות מסויימת (כפי שניתן לראות בשרשור הזה) בלי שיצטרכו להוכיח כי פיהם וליבם שווים, ובכל מקרה המילה האחרונה היא של המשפחה. שלא לדבר על "הטבות" כגון קדימות בתור להשתלה ואולי הנחה של 5% על מחיר מחירון של מאזדה 3 חדשה...

אני בכלל לא מבין איך הגו את הרעיון של "קדימות בתור" לבעלי כרטיס ואיך זה עובר בלי סערה תקשורתית.
אם הקריטריון העליון והיחיד הוא לא רפואי, אנחנו צריכים לקחת צעד אחורה ולהסתכל טוב טוב בראי. ואגב המשפט האחרון שלך לגבי הנחה על רכב? היות ואני חי בישראל אני לא אתפלא לרגע אם בעתיד הקרוב נראה מהלך שיווקי כזה(אני כבר מדמיין את הזעם הציבורי ואת איש השיווק התמים שיאמר שהם עשו זאת כדי לקדם את הנושא כי זה פשוט נוגע לליבם). אני נזכר בפרק החד של "שערורייה" , ששני חולים סופניים מקבלים תכנית ריאלטי שבה הראשון שימות יוריש לאחר את האיבר שהוא צריך אם הוא מת קודם. וזה היה לפני כ 15 שנה. נראה לכם בדיוני מדי?

רמקולים+פרוססור Meridian תוצרת אנגליה.
https://www.hometheater.co.il/vt265148.html
פרופיל | שלח הודעה | חפש
sam22
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Nov 30, 2006

הבעות תודה: 824
מספר הודעות: 20264

#153  נשלח: א' 17/06/2012 1:16

לא מבין אתכם.
למה לא לתת קדימות?
לא אומר לחייב, אני אומר שמי שלא תורם לא ייקבל
אלא אם יש לו סיבה ממשית לאי תרומה.
לא מבין למה משפחתי יכולה להבין את משמעות וחשיבות התרומה ואחרים דואגים לשלמות המת.

מה ההבדל בין זה לבין תשלום לכל ביטוח אחר?

כל אדם נורמלי במדינה הזו צריך להיות עם כרטיס אדי, תעודת תרומת דם והוכחה שנרשם למאגר מח עצם.
בלי אם ובלי אבל...
לא לעשות את זה, זה לא פחות מלא לשרת בצבא.
כמובן זו דעתי,

ובשביל שלא נאבד את החיוך

חבר כבוד
חבר כבוד

הצטרף בתאריך:
  Dec 01, 2004
הבעות תודה: 340
מספר הודעות: 20487

#154  נשלח: א' 17/06/2012 4:58

mulder,
קדימות לא סותרת את זה שזה לפי קריטריונים רפואיים בלבד. מדובר על קדימות בין אנשים עם אותו מצב רפואי.
כל הסוגייה הזו צריכה להיבחן בדרך פשוטה מאוד שנגזרת מקדושת החיים. כל שיטה שתגרום ליותר תרומות ולכן ליותר הצלות חיים, היא מבורכת.
קדושת החיים זה ערך שגובר אפילו על זכות המשפחה לקבוע מה נעשה עם איברי יקיריה.

miko79 (עומר)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jul 28, 2009

הבעות תודה: 22
מספר הודעות: 1103

#155  נשלח: א' 17/06/2012 8:14
הקדימות זה שטויות...צריך כרטיס הפוך מאד"י

הרבה פעמים אד"י מוציאים אותכם בלי שאתם יודעים כי אתם "לא כשירים לתרום".
אד"י גם בלי תוקף משפטי.
מה שצריך להיות במדינה אפטית כמו שלנו זה חוק שכל נפטר איבריו לתרומה, אלה במידה וימצא עליו כרטיס שהוא מתנגד לתרום.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
mulder (ערן)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  May 30, 2008

#156  נשלח: א' 17/06/2012 14:01

moco כתב:
mulder,
קדימות לא סותרת את זה שזה לפי קריטריונים רפואיים בלבד. מדובר על קדימות בין אנשים עם אותו מצב רפואי.

ומה הסיכוי שיש 2 אנשים עם אותו מצב רפואי בדיוק שצריכים אותה השתלה? ההיסטוריה הרפואית ומיליון נתונים אחרים שלהם חייבים להיות זהים לגמרי. ונניח שיש כאלה אנשים, אז יקרה מצב שהשני שלא חתם יגיד הנה אני חותם עכשיו על איזה כרטיס שאתם רוצים, מה קורה אז? יגידו לו מצטערים עכשיו זה מאוחר? ואם הוא חלילה ימות בגלל ההחלטה אז המשפחה תגיד שלא תיתן איברים בגלל זה?

פרופיל | שלח הודעה | חפש
moco (משה)
חבר כבוד
חבר כבוד

הצטרף בתאריך:
  Dec 01, 2004

#157  נשלח: א' 17/06/2012 14:32

mulder כתב:
moco כתב:
mulder,

ומה הסיכוי שיש 2 אנשים עם אותו מצב רפואי בדיוק שצריכים אותה השתלה? ההיסטוריה הרפואית ומיליון נתונים אחרים שלהם חייבים להיות זהים לגמרי. ונניח שיש כאלה אנשים, אז יקרה מצב שהשני שלא חתם יגיד הנה אני חותם עכשיו על איזה כרטיס שאתם רוצים, מה קורה אז? יגידו לו מצטערים עכשיו זה מאוחר? ואם הוא חלילה ימות בגלל ההחלטה אז המשפחה תגיד שלא תיתן איברים בגלל זה?

סיכוי לא נמוך בכלל.
העיניין הוא לא אם ההיסטוריה הרפואית זהה, זה כמובן לא קיים.
העיניין הוא באיזה דרגת דחיפות מעריכים הרופאים את המצב, וזה נופל במספר קטגוריות מצומצם.
ההנחה שלך שאפשר לסדר את כל הממתינים להשתלה בתור ברור לפי מצבם הרפואי היא טעות גמורה.

תראה, זה נושא בעייתי ולא נלבן פה בדיוק איך אפשר להגדיר את החוק והתהליך (יש גם צורך ברור בהפרדת רשויות בין הדרג הרפואי והמחליט על האיברים).
מה שכן ברור לי שמצב חוקי אחר יכול לגרום ליותר השתלות והצלת חיים, וזו השורה התחתונה.
להשאיר את המצב החוקי כמו שהוא, על ידי זה שמעלים את כל הבעיות החוקיות שיצטרכו לפתור זו פשוט בריחה מהתקדמות.

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 28, 2008
הבעות תודה: 55
מספר הודעות: 1239

#158  נשלח: א' 17/06/2012 17:57

בסופו של עניין, גופו של אדם, במיוחד לאחר מותו, זה הדבר היחיד שאין זכות לאף אחד לקבל עליו בעלות, מלבד למשפחה הקרובה. לא ניתן לחוקק חוק שיפלה אדם לרעה או לטובה על בסיס מוכנותו לתרום איבר מגופו, לפני או אחרי המוות. נכון, האינטרס הציבורי הוא שכולם יתרמו איברים אבל אנחנו נכנסים כאן לאזור שלדעתי, אין לכלל הציבור זכות להיכנס אליו. המדרון יכול להיות חלקלק ומסוכן.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
moco (משה)
חבר כבוד
חבר כבוד

הצטרף בתאריך:
  Dec 01, 2004

#159  נשלח: א' 17/06/2012 20:39

gorelshv כתב:
בסופו של עניין, גופו של אדם, במיוחד לאחר מותו, זה הדבר היחיד שאין זכות לאף אחד לקבל עליו בעלות, מלבד למשפחה הקרובה.

למה אנשים תמיד אומרים את המשפט הזה שהוא מופרך בעליל?
למדינה יש זכות על כספך (מיסים), על חרותך (שירות צבאי חובה, שלא לאמר על שלילת חירות בעקבות פשיעה) ועל עוד דברים רבים, אבל דווקא הזכות לגופה (של אדם מת, זה כבר לא אדם) זה ערך עליון ועוד הזכות היא בכלל של אחרים?

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 28, 2008
הבעות תודה: 55
מספר הודעות: 1239

#160  נשלח: א' 17/06/2012 21:17

כי חייב להיות איזשהו קו אדום. פשוט מאוד. חייבים לעצור איפשהוא.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
moco (משה)
חבר כבוד
חבר כבוד

הצטרף בתאריך:
  Dec 01, 2004

#161  נשלח: א' 17/06/2012 22:20

gorelshv כתב:
כי חייב להיות איזשהו קו אדום. פשוט מאוד. חייבים לעצור איפשהוא.

קו אדום בין מה למה?
בכל מקרה גם אם חייב להיות קו אדום, השאלה היא היכן הוא עובר.
הדיונים הללו מונעים יותר ממניעים רגשיים, מאשר מוסריים או פילוסופיים.
מה שמשותף לכולם זה שערך הצלת חיים הוא עליון (אני מקווה לפחות). משם צריך לגזור מסקנות.
ערך רגשות המשפחה לגבי גוויתו של הנפטר אינו ערך עליון, לדעתי.

חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  May 30, 2008

#162  נשלח: א' 17/06/2012 23:02

moco כתב:
gorelshv כתב:
בסופו של עניין, גופו של אדם, במיוחד לאחר מותו, זה הדבר היחיד שאין זכות לאף אחד לקבל עליו בעלות, מלבד למשפחה הקרובה.

למה אנשים תמיד אומרים את המשפט הזה שהוא מופרך בעליל?
למדינה יש זכות על כספך (מיסים), על חרותך (שירות צבאי חובה, שלא לאמר על שלילת חירות בעקבות פשיעה) ועל עוד דברים רבים, אבל דווקא הזכות לגופה (של אדם מת, זה כבר לא אדם) זה ערך עליון ועוד הזכות היא בכלל של אחרים?

אני בעיקר בטוח שהעשירים האלטרואיסטים ישמחו וימהרו להסכים איתך. הנה הנה, אני כבר רואה אותם מסתדרים בתור לתת את איבריהם אחרי שיחלפו מן העולם, ולפי ההיגיון שלך הם גם צריכים לחלק את כל רכושם לאנשי העולם החל מהעניים ביותר. בוא נאמר שאתה בעצמך אדם אמיד עם מספר נכסים האם אתה מוכן עכשיו להשאיר את כל, ואני חוזר - את כל - הרכוש שלך למדינה אחרי שלא תהיה פה כדי שתחלק אותו לפי ראות עיניה במקום להשאיר למשפחה שלך?

ובלי תשובה מתחכמת שאין קשר לרכוש. אם התחת שלך שייך למדינה גם אחרי שאתה מת, השאר זה כבר כסף קטן ליד זה.

פרופיל | שלח הודעה | חפש
sam22
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Nov 30, 2006

הבעות תודה: 824
מספר הודעות: 20264

#163  נשלח: א' 17/06/2012 23:05

לא תשובה מתחכמת
אין שום קשר בין רכוש שצברת לבין קבלת הזכאות שלך לתרומת איברים.
מי שכשיר ואינו תורם, לא מבוטח

מה זה קשור כמה דירות או יאכטות יש לו?

חבר כבוד
חבר כבוד

הצטרף בתאריך:
  Dec 01, 2004

#164  נשלח: א' 17/06/2012 23:14

mulder,
לא מצליח להבין את טענתך. מה זה בכלל קשור לחוקים שנוגעים לרכוש?
ולמה אתה בכלל משווה בין איברים של מת שיכולים להציל חיים אך במקום זה נרקבים בקבר (אף אחד אחר לא נהנה מהם להבדיל מכסף שנשאר) לכסף ורכוש?

הרי הסיבה שהרבה משפחות לא תורמות ברורה. זה בגלל סיבות רגשיות ו/או אמונות טפלות. במקרים נדירים זו סיבה דתית.
הסיבה שיורשים לא מחלקים רכוש גם ברורה, יש להם תוכניות עליו. אין להם תוכניות על הלב או הכליות.
ההשוואה בין שני הדברים מוזרה מאוד.
ציטוט:

ובלי תשובה מתחכמת שאין קשר לרכוש. אם התחת שלך שייך למדינה גם אחרי שאתה מת, השאר זה כבר כסף קטן ליד זה.

למה השאר זה כסף קטן?
חתיכת בשר שבשימוש נכון מצילה חיים ובאלטרנטיבה נרקבת מצד אחד זה דבר, שרכוש רב זה כסף קטן לידו?
אתה צודק רק במקרה שמשתמשים בזה להצלת חיים ופה בדיוק קבור הכלב, כי זה לא נכון במקרה שבוחרים לא לעשות כך.

חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  May 30, 2008

#165  נשלח: א' 17/06/2012 23:31

moco כתב:
mulder,
לא מצליח להבין את טענתך. מה זה בכלל קשור לחוקים שנוגעים לרכוש?
ולמה אתה בכלל משווה בין איברים של מת שיכולים להציל חיים אך במקום זה נרקבים בקבר (אף אחד אחר לא נהנה מהם להבדיל מכסף שנשאר) לכסף ורכוש?

מה אתה לא מצליח להבין? אתה נשמע לי די חכם. כל הפלפולים של "מה קשור ומה קשור" כבר מעייפות. הכל קשור!
אם אתה אומר שהגוף שלך שייך למדינה ומותר לה לעשות איתו הכל, אז מה ההבדל בין הגוף לבין הכסף שלך? כסף יותר חשוב מבריאות ורווחה של הכלל? כמו שאומרים את הכסף לא לוקחים לקבר. אז כסף של מיליארדר לא יכול להציל חיים?? אני אומר שכן. כמה מאות מיליוני דולרים משנים חיים של רעבים או חולים שזקוקים לתרופות. הומלסים, זקנים, נכים. אנשים שגם אם תתן להם כליה החיים שלהם עדיין יהיו בזבל.

פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > ללא קשר עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  10  |  11  |  12  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה