סיפורי אלף לילה ולילה - מכירות ביד שנייה

פורום לדיון על נושאים הקשורים לפן המסחרי ו/או השירותי של התחום (איפה קונים? כמה עולה? מי הייבואן? המלצות על חנות? ענייני ייבוא/מכס וכו').
gimm
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 22 פעמים

נושא שלא נקרא #46 

moco כתב:אחלה שרשור.

בהקשר זה אני רוצה להמליץ על האתר www.agora.co.il למסירת חפצים ללא תמורה, או לקבלתם.
אם ערכו של הציוד שברשותכם לא שווה את ההתעסקות עם כל הנודניקים והמוזרים כפי שתוארו פה, אז זה אחלה דבר. ה"עסקאות" נסגרות בדרך כלל תוך דקות מהפרסום. מסרתי כבר זוגות אופניים ישנים שתפסו מקום, מסך מחשב מקולקל, מכונת כביסה מקולקלת, רהיט פגום.
הדבר היחיד שלא הצלחתי למסור זה טלויזיה CRT גדולה של הורי.

לפעמים זה גם מאוד כלכלי.
סופר פה על ההליכון הגדול.
את מכונת הכביסה הישנה והמקולקלת הייתי חייב לפנות בשביל החדשה. קומה שנייה - היה עולה לי כמה מאות ש"ח.
פרסום ב"אגורה" ותוך 30 דקות (אני לא מגזים) באו שני ז'לובים ולקחו אותה.
...
+1 (Y)

אתר לא פחות ממדהים, אגב לגמרי בכיוון של המחאות החברתיות שנחזות בארצנו בימים אלה.
הספקתי למסור דרכו סלון שלם, שולחן ואפילו קומקום חשמלי חצי מקולקל (חדש בחנות עולה 30 שקל). ההוכחה החיה לכך שלכל סיר יש מכסה, תמיד יש מישהו שצריך את מה שאתה כבר מת להיפטר ממנו.

ואגב העסק עובד גם בכיוון השני ותמיד אפשר למצוא שם דברים מעניינים. פעם לקחתי ממישהו כרטיס גרפי למחשב, אחד פשוט אבל בכ"ז היה עולה לי 200 שקל בחנות.

harari
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 266 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #47 

מכיר את האתר הזה, פתרון מעולה לחיילים בסדיר ללא תקציב שמחפשים טלוויזיה ואיזה כורסא לחדר בבסיס.
Don't Let The Facts Ruin a Good Story !
HarariProjects.com

HomeTheater Over-Dose

guyezra
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 181 פעמים
קיבל תודות: 622 פעמים

נושא שלא נקרא #48 

Huber כתב:אני אישית לא טורח למכור יד שנייה אלא פשוט מוסר מה שאני לא רוצה לחברים/משפחה/כל דיכפין והשרשור הזה מסביר היטב למה.
...
אני לא הצלחתי למצוא חברים/משפחה/כל דיכפין שיסכימו לסחוב את ההליכון והטלויזיה (90 קילו) במדרגות.
:)

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #49 

גיא, אצלנו עדיין יש אלטא-זאכן :wink:

asaf23
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 67 פעמים
קיבל תודות: 272 פעמים

Re: אומנם לא יד שניה

נושא שלא נקרא #50 

istarmini כתב:אבל חוויה שעברתי וחשבתי לספר לכם.

בזמנו התגוררתי בארה"ב לצורך לימודים למשך, כ 3 שנים.

כשחזרתי, כמובן שניצלתי את זכויות תושב חוזר ורכשתי ציוד אודיו.
חזרתי עם:
רמקולי טאנוי DC3000
קומפקט סוני 77ES
טייפ DAT של סוני (לא זוכר את הדגם)
פאור של CARVER נדמה לי TFM35
פרה של CARVER דגם CT7
טייפ סופני של TANDBERG דגם TCD 3014 .(להלן קישור ליצירה המופתית הזו)

http://www.vintage-audio.com.ua/en/cat/228/2933.html

לאחר החזרה ,רכשנו דירה חדשה בכ"ס וכמובן שעשיתי הכנות למעבר כל הכבלים והחוטים בשלב הבניה.

לצערי , כמו שתמיד קורה עם קבלני הבנין, איכות הבניה הייתה לוקה בחסר והיה צורך לבצע ליטוש למרצפות.

הקבלן שלח שני פועלים עם מכונת ליטוש מרצפות.

ערב קודם, ניתקתי את הרמקולים והעברתי אותם לחדר סמוך ,תוך שהחוטים שיצאו מהקיר נשארו זרוקים על הריצפה.

בבוקר נסעתי לעבודה ואשתי נשארה בבית. בסוף היום אני חוזר מסתכל על הריצפה ואומר לעצמי וואלה עשו יופי של עבודה.

חיברתי את הרמקולים חזרה והפעלתי את המערכת.

לתדהמתי אני מסתכל על הצגים של המכשירים השונים ואני מזהה תצוגה מוזרה בקדם מגבר , ובטייפ. אני מכבה ומדליק שוב ושוב אותה תצוגה מוזרה.

מיד הרגשתי יובש בפה ולחץ בחזה :lol:

אני מתחיל לדבר עם אישתי והיא מספרת לי ,שבמהלך העבודה, הייתה הפסקת חשמל בבית והפחת קפץ. אני ממשיך לדובב אותה והיא ממשיכה לספר לי שהחוטים של הרמקולים , שהיו מונחים על הריצפה, הפריעו לצמד הפועלים לבצע את הליטוש .
מה עשו הפועלים? מצאו פתרון יצירתי. הם לקחו את שני קצוות של אחד החוטים ולא תאמינו ,פשוט דחפו אותם לשקע 220V שהיה ממקום בסמוך לאחד מהם על מנת שלא יפריע להם בעבודה. בתכלס הם הזרימו לי 220V ליציאת הרמקולים בפאור .

חברים אתם מבינים מה אני אומר לכם 8O 8O 8O ,כי לי לקח הרבה זמן להבין ולעכל מה היא מספרת לי.

מאותו הרגע החלה סאגה מתמשכת, מול הקבלן וחברת הביטוח שלו, תוך שהם מנסים לשכנע אותי להסתפק בטייפ חדש של סוני.(הטנדברג הזה היה פאר היצירה בזמנו ועמד בקו אחד עם ה REVOX והדרגון של נקמיצי והם מדברים איתי על סוני.. )
לא עזר כלום ונאלצתי לתבוע בעזרת עו"ד.
את הפרה הם תיקנו ועבור הטייפ ,שהלך קפוט ,קיבלתי 12000 ש"ח.

בכסף רכשתי טייפ חדש של טייאק 8000S ואת העודף ניצלתי לכיוונים אחרים.

זהו חברים סיפור הזוי אבל אמיתי לחלוטין. :)
...
לא מבין איך התרכזת בלימודים עם כל הציוד הזה :D

XEON
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

פטנט יהודי למכירת אלטא-זאכן

נושא שלא נקרא #51 

כאשר אתה מעוניין למכור מעיל ישן ומרופט,אתה לוקח ארנק ישן,כמובן ריק,מכניס אותו בתוך הביטנה ותופר.
כאשר הקונה מודד אותו ממשש ומרגיש אותו,הוא יסכים לקנות גם במחיר גבוה וגם יברח מהר כדי שלא תתחרט
~~~בן אדם צריך לדעת הרבה מאוד כדי לדעת כמה מעט הוא יודע ~~~

Itsik_G
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 38 פעמים
קיבל תודות: 81 פעמים

נושא שלא נקרא #52 

Huber כתב:גיא, אצלנו עדיין יש אלטא-זאכן :wink:
...
אני אספר לך סיפור על אלטע זאכן...
הדירה הראשונה שגרנו בה היתה בקומה שלישית ללא מעלית וקיבלנו איתה תנור משולב ישן (אבל עובד). אחרי כמה שנים, קנינו תנור חדש ורצינו להיפטר מהישן.
כדי לא להסחב עם תנור כבד שלוש קומות החלטתי למכור לאלטע זאכן, בידיעה שהוא ייתן מחיר נמוך אבל לפחות יפנה לי אותו מהדירה.
הגיע אלטע זאכן - ביקשתי 100 ש"ח על התנור (בכל זאת תנור עדיין עובד ושמיש), הוא היה מוכן לשלם 20 ש"ח.
חשבתי "טוב נו, העיקר שייקח אותו מכאן" והסכמתי. נתן לי 20 ש"ח ואז אמר לי "אני לבד היום, בוא תעזור לי להוריד אותו"...

aman80
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #53 

Itsik_G כתב:
Huber כתב:גיא, אצלנו עדיין יש אלטא-זאכן :wink:
...
אני אספר לך סיפור על אלטע זאכן...
הדירה הראשונה שגרנו בה היתה בקומה שלישית ללא מעלית וקיבלנו איתה תנור משולב ישן (אבל עובד). אחרי כמה שנים, קנינו תנור חדש ורצינו להיפטר מהישן.
כדי לא להסחב עם תנור כבד שלוש קומות החלטתי למכור לאלטע זאכן, בידיעה שהוא ייתן מחיר נמוך אבל לפחות יפנה לי אותו מהדירה.
הגיע אלטע זאכן - ביקשתי 100 ש"ח על התנור (בכל זאת תנור עדיין עובד ושמיש), הוא היה מוכן לשלם 20 ש"ח.
חשבתי "טוב נו, העיקר שייקח אותו מכאן" והסכמתי. נתן לי 20 ש"ח ואז אמר לי "אני לבד היום, בוא תעזור לי להוריד אותו"...
...
אם היה פה כפתור "לייק" הייתי לוחץ עליו.. :)

Yaron_M
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: ירון מ.
נתן תודות: 92 פעמים
קיבל תודות: 51 פעמים

נושא שלא נקרא #54 

אבל יש.....
!I do my own stunts

istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 1001 פעמים
קיבל תודות: 2180 פעמים

נושא שלא נקרא #55 

uris כתב:הציעו לי שעון יד בעבור רסיבר שאני מוכר 8O
...
על איזה שעון מדובר?

ישנם שעוני יד שבמחירם אתה יכול לרכוש מערכת חלומות + מרצדס 500.
יש מצבים שאנשים מוכרים שעונים ,שקיבלו בירושה ואפילו אין להם מושג איזה אוצר יש להם בידים.

epony
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K
נתן תודות: 647 פעמים
קיבל תודות: 1368 פעמים

נושא שלא נקרא #56 

אחח, יד שניה... מאיפה להתחיל..? בוא נעשה את זה טיפה אקזוטי, כי האמתהיא ששני הדברים האחרונים שמכרתי בארץ הלכו די חלק... ;)

גרתי בצרפת לפני כמה שנים, וכמו בערך כל מדינה אירופאית מתוקנת, ה-TV שמגיעה עם הבית (אם בכלל) זה איזה משהו מעפן בן איזה 30 שנה בגודל 14 אינץ' במקרה הטוב...
אז חיפשתי קצת ביד שנייה ומצאתי סוני 32 אינץ' מסך רחב עם מעמד אורגינלי והכל - בובה של מכשיר ועלה לי משהו כמו 100 יורו!
בסוף תקופת השכירות כשבאתי לפנות את הדירה, תכננתי לבקש עוד שבוע נוסף להישאר בדירה מעבר לחוזה... תוך כדי שאני עובר עם בעלת הבית על כל מה שנשאר (משהו כמו חודש לפני סוף התקופה), אני קולט שהיא מתלהבת מה-TV, אז הצעתי לה הצעה קסומה: אני נשאר עוד שבוע בדירה, וה-TV נשארת אחרי (כאילו שהייתי לוקח את המפלצת הזאת איתי - שוקלת איזה 60 ק"ג!!)
בקיצור, מקום שעולה משהו כמו 250 יורו לשבוע שכירות, עלה לי פחות מ-100 יורו לשבוע האחרון 8)

עוד סיפור מהתקופה שלי בחו"ל - אחרי צרפת עברתי ללונדון, ושם ישר התארגנתי על TV של סוני, מסך רחב (ושטוח!) 32 אינץ' ומעמד אורגינלי קומפלט (תעצרו אותי אם זה נשמע לכם מוכר מאיפשהו ;) ). בא איזה בחור עם פורד פיאסטה, שאין לי מושג את ה-TV נכנסה לו לבגאז', והסביר לי שהוא עובד בחברה שמשכירה טלוויזיות לחברות שצריכות אותן ליום-יומיים (למצגות, תערוכות וכאלה), ויש להם איזה 100 סוני כאלה שהם נפטרים מהם עכשיו כי הם עוברים לפלזמות (וזה ב-2008, כאילו למה הם חיכו עד אז לא ברור לי בכלל :P ) - הוא עזר לי להעלות אותה הביתה (בכל זאת 60-70 קילו), ואפילו הדליק אותה להראות לי שהכל בסדר, ועוד רשם לי קבלה(!)
בקיצור, מכשיר ב-90 פאונד, סבבה לגמרי... אחרי כמעט שנה, החלטתי שקופצים על עגלת ה-HD וקניתי LCD סוני 40 אינץ' (KL40W5500 שעדיין תלוייה אצלי בסלון), אז פרסמתי אותה באותו המחיר שקניתי אותה ואחרי יומיים הגיעה בחורה עם חבר שלה לאסוף את ה-TV לתוך עוד איזה פורד פיאסטה - לי ולחבר נקרעו הידיים על התחתית של ה-TV (שהיא כולה חריצים כי היא מיועדת לעמוד על הסטנד האורגינלי...), ובסוף כמעט זרקנו אותה לתוך הבגאז', ואני די בטוח ששברנו חצי מהפרונט של המסגרת פלסטיק שמסביב למסך כשעשינו את זה :roll:

סיפור אחרון: לקראת סוף התקופה שלי בלונדון נהיה לי די ברור שצריך למכור את ההליכון לפני שאני נתקע איתו בדירה שאני אוטוטו צריך לפנות. פרסמתי אותו בחצי מחיר של חדש, ואחרי כמה ימים התקשרה איזה הודית וחתכה לי את המחיר כאילו שאנחנו בשוק פשפשים בדלהי - אבל הייתי לחוץ על להעיף את המכשיר אז השכמנו על משהו סולידי (נדמה לי 120 פאונד במקום 150 על מכשיר שעלה לי 300 שנתיים לפני כן...), אמה-מה, היא גם רצתה שאני אביא לה את המכשיר לצד השני של לונדון... 8O
אמרתי לה שאני מצטער אבל המשלוח בעייתי ושזה מייקר את העניינים, וסגרנו על 140 פאונד כולל משלוח. מה שמדליק בלונדון זה שכמו שיש CAR2GO בארץ, אז להם יש STREETCAR, שמציעים שירות שנקרא STRRETVAN. קיצר, ב-15 פאונד לשעתיים שכרתי ואן ונסעתי עד אליה עם ההליכון - הרווחתי עוד 5 פאונד - היה שווה 8)

sheva23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 120 פעמים
קיבל תודות: 56 פעמים

נושא שלא נקרא #57 

זיו מה הקטע עם PAYPAL ותשלום בדואר, זה סגנון גובאיינה? יש שם הגנה של הקונה? כלומר מה ממנו להגיד שהמוצר תקול אחרי שהוא הגיע אליו?
פשוט בארץ זה לא ממש נפוץ שאנשים שולחים מאחד לשני בדואר מבלי שהם מכירים.
אני מוכר ככה חולצות כדורגל לאוהדים, אבל הם סומכים עלי בגלל שיש לי אתר וסטטוס של מנהל אתר 'אוהדי מילאן', אז מפקידים קודם כסף לחשבון ורק אז אני שולח.

יד שניה, סיפורים....כעקרון אני מאלה שמעדיפים שהציוד יעבור להורים/דודים/חברים, מאשר למכור ב10% מהשווי שלו. לדוגמא מחשב שבזמנו יכל לשמש לאינטרנט ואופיס או מערכת קולנוע ישנה.
בעצם להעביר לדודים ולשכנים לא תמיד מומלץ כי אתה זה שגם תצטרך להסביר ולהתקין להם, אז רק להורים זה סבבה :)
את המחשב לאחר איזה שנה העמדתי ליד הפח בחוץ, למרות שעבד תקין וקניתי להם HTPC חדש.

היה מקרה בו הזמנתי טכנאי מקררים לבית - מאוורר תקול. הוא הגיע וקיצר לי את המאוורר שכן עבד. כמובן שלא היה לו חליפי, ומשם הוא האשים את המודול/צ'יפ שלא היה "מקורי" ואין לו מושג איך זה עבד אצלי עד עכשיו בצורה כזו. תיקון+חלקים זה מעל 1000 שח, מקרר אמאנה משנת 2003 שכבר התחיל לגמור את הסוס. אמרתי לו תהיה בריא, שילמתי לו על העבודה 150 שח, הוא התעסק איזה שעתיים, באמת ניסה כמה סוגי מאווררים אבל לא הלך. בתור אחד שלא אוהב להתעמת עם אנשים יותר מדי העדפתי שלא לעשות מזה סיפור בידיעה כי גם ככה המקרר הזה הולך לעולמו.
לאחר מכן חשבתי שאולי בגלל שהמדחס שלו יחסית חדש, והוא מקרר שנראה כחדש מבחינה חיצונית אצליח למצוא קונה. לא פירסמתי ביד 2 כיוון שהוא תקול, אלא ניסתי לחפש עסקים שעושים פינוי בתים וקונים מקררים. היו כמה שבאמת התעניינו ורצו להגיע לראות, אבל בזמנים שלא היתי בבית והם במקרה נמצאים פעם בחודשיים בחיפה.
בקיצור ויתרי על למכור אותו, התקשרתי לאיזה עסק פינוי בחיפה שיקחו אותו בחינם ויורידו אותו מקומה 3 + פירוק דלתות. הגיעו 2 קרנפים , עוד בדקו אותו מכל מיני כיוונים , היתי צריך להוכיח להם שהוא מקרר לפחות במקפיא....וזהו נגמר הסיפור. קניתי לי SAMSUNG חדש, ונגמרו הסיוטים של חלב מקולקל אחרי יומיים.

מה עוד? קניתי רכב יד שניה מבחורה, פולו שנת 2001 - עשתה 61K בלבד. מחירון ב2009 היה 36 אלף, היא מכרה ב34 .
כאחד שאין לו ניסיון בקניית רכבים, ובדיוק היתי צריך לרדת לאילת עם חברים והיה סופ"ש היתי לחוץ לקנות ולא ממש היה לי רצון להתרוצץ בין אנשים באמצע יום עבודה ולשלם על בדיקות.
הבחורה (נשואה+2 נראת אינטלגנטית ונחמדה), הביאה לי הסטוריה של הרכב, הדפיסה לי הכל במקום העבודה שלה, אבל מה אמרה לי "אתמול מישהו עשה בדיקה לרכב ובבדיקה ביקשו רק כיוון פרונט והחלפת צלחות בלמים..." , תוך כדי שאני איתה היא לא מפסיקה לקבל טלפונים מאנשים בקשר לקניה. מה לעשות, האמנתי :?
נלחצתי, וקניתי. למרות שחבר שלי התחנן אלי לא לגעת בלי בדיקה.
מידת 'הנזק' : החלפת קלאץ' -1900 שח, מצבר 700 שח , איזה מודול של המאוורר לא מקורי ותקול- 650 שח , ואפשר אולי להוסיף רצועות טיימינג שלא נעשו 8 שנים- שזה עוד 2200 שח.
בגדול עוד היה לי מזל, כי אם היה לרכב מכת שאסי (שלדה) , היתי אוכל פה 15K ולא מצליח למכור את הרכב.
ככה ששיעור לחיים, גם אם קונים ממשפחה , רק אחרי בדיקה! (גם הבדיקה לא תמיד מוצאת הכל, אבל עדיף מכלום)
מה שכן , השקעתי עליו כמה אלפים טובים אבל קיבלתי רכב שבקושי נסעו עליו, אמין ואם מטפלים בו בזמן וכמו שצריך -חלפים איכותיים שאני קונה לבד ועומד מעל המוסכניק לראות שהוא מרכיב את מה שקניתי- אפשר לישון בשקט ולהנות מהנסיעה ברכב גרמני-גם אם לא חדש- לזמן רב.
מאז גם למדתי כמה דברים על רכבים, ואני משתמש באצעות מהפורום של CARSFORUM בארץ. אחלה חבר'ה שזה התחביב שלהם, הם גם עוזרים וגם ניתן ללמוד הרבה על הדגם של הרכב מניסיון מר של אנשים אחרים שנפלו גם בקניות של רכבים וגם במוסכים לא מקצועיים.
אתר הרישמי "אוהדי מילאן בישראל". http://www.acmfdd.com/
http://www.milanclubisrael.com/
מי שטס לאיטליה ויבקר בסן סירו, מוזמן לדבר איתי בנוגע לכרטיסים.

moco
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 198 פעמים
קיבל תודות: 349 פעמים

נושא שלא נקרא #58 

sheva23,
לא לקחת לבדיקה רכב זול, זה דווקא יכול להיות שיקול סביר, אבל במקרה שאתה מתאר דווקא נעשתה בדיקה, האוטו "נכשל" ("נכשל" זה כמובן ביחס למחיר המבוקש) ואתה אף ידעת את זה.
הרי מישהו השקיע זמן וכסף, לקח את המכונית לבדיקה , ולאחריה החליט לא לרכוש.
משה

moco
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 198 פעמים
קיבל תודות: 349 פעמים

נושא שלא נקרא #59 

סיפור על מכירת רכב בארה"ב.
אחרי נסיעה חוצה יבשת בת חודש (שבמהלכה גם הושבת הרכב ליומיים לתיקון תרמוסטט או משהו) הייתי צריך למכור אותו בלוס אנג'לס ובמהירות האפשרית כי היו לי דברים יותר מעניינים לעשות בזמני, והייתי שם למשך 3 ימים במלון.
אז נסעתי לרחוב בואלי שהורו לי .
בית עסק ראשון - בטון של עושים לי טובה מוכנים לתת לי 500 דולר ולעזור לי להיפטר ממנו.
אצל סוחר שכן בא איזה אחד הביט ברכב מסביב והתמקד באזורי החלודה והצהיר במבטא ישראלי "Your car has got cancer". הציע 800 דולר.
מצד השני של הכביש - אחד עם מבטא רוסי אמר לעובד שלו לקחת את האוטו לסיבוב קצר. ההוא חוזר . מציעים 1400 דולר. לקחתי. במילוי הtitle דרש שאני אשאיר את מספר המיילים פתוח כי אנחנו מאותו השבט.
כל הסיפור הנ"ל גזל כ20-30 דקות בלבד.
משה

sheva23
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 120 פעמים
קיבל תודות: 56 פעמים

נושא שלא נקרא #60 

moco כתב:sheva23,
לא לקחת לבדיקה רכב זול, זה דווקא יכול להיות שיקול סביר, אבל במקרה שאתה מתאר דווקא נעשתה בדיקה, האוטו "נכשל" ("נכשל" זה כמובן ביחס למחיר המבוקש) ואתה אף ידעת את זה.
הרי מישהו השקיע זמן וכסף, לקח את המכונית לבדיקה , ולאחריה החליט לא לרכוש.
...
ברוב המקרים אתה צודק, אבל לא חסרים אנשים שלקחו רכב לבדיקה וגם לאחריה רצו להתלבט עוד קצת בין 2 רכבים. בעלת הרכב רוצה למכור כמה שיותר מהר, אני מניח שהיא גם מסננת בין לקוח שעלול להיות חצוף ובעייתי לאדם יותר נעים.
אם ניקח לרגע את נושא הטיימינג, הרכב עבר 60K והיה אפשר לא לעשות לו טיימינג עד 90K כמו שנהוג בגולף.
מצבר זה משהו שיכול למשוך תקופה בלתי מוגדרת, למזלי הרע הוא גמר יומיים לאחר הקניה. זאת למרות שהנענו ונסענו ברכב מספר פעמים והיה בסדר.
הבעיות העיקריות היו שסביר להניח וזוהו בבדיקה זה הקלאץ ואולי המאוורר שעבד ברצף ללא קשר לחום המנוע.
לא בטוח שהיא היתה מוכנה להוריד 6 אלף שקל מהמחירון כדי ליישר קו.

אבל עזוב, תשאל אותי אם היתי קונה אותו שוב באותה סיטואציה, התשובה היא לא! או יותר נכון, היתי לוקח אותו לבדיקה ומוריד אותה לפחות עוד 2500 שקל.
לפחות למדתי שוב פעם על בשרי, כשאתה מאקסטזה של קניה גדולה ויש עלייך לחץ לאבד את המוצר בגלל לקוחות מתחרים, אל תקנה בלי בדיקה מקיפה. מניח שככה זה גם בנדלן והשוואות מחירים בין הבנקים בנושא משכנתאות.

שלח תגובה

חזור אל “ייבוא, תמחור ושירות”