החדר שלי...סיפור מסע לבניית חדר קולנוע יעודי

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
Arieldr (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 34 פעמים

החדר שלי...סיפור מסע לבניית חדר קולנוע יעודי

נושא שלא נקרא #1 

אז איפה מתחילים...לפני שאתחיל לגולל את סיפורי רציתי להודות לריבונו של עולם ולאשתי היקרה אשר אפשרו לי להגשים את החלום ולבנות חדר קולנוע יעודי על כל המשתמע מכך :wink: בהזדמנות זו אני רוצה לאחל רפואה שלמה ואת כל הטוב שבעולם לדוד, חבר יקר ואדם נדיר, אשר במשך שנים היה לי לאב הרוחני ולגורו בכל מה שקשור לתחום האודיו והוידאו.

אני נמצא בתחביב מאז שאני זוכר את עצמי, תמיד אהבתי סרטים ומוזיקה ותמיד רציתי שהכול ישמע נכון ואיכותי. אפשר לומר שאצלי החלום לחדר קולנוע יעודי קיים מאז שאני זוכר את עצמי... אבל אם להיות יותר ריאליים לאחר שבקרתי במספר חדרים יעודים ברמות על כגון החדר של Istarmini התותח וראיתי פוסטים מרהיבים של החברים zork ו ride החלטתי שחיים פעם אחת והגיע הזמן לקחת את העניין יותר ברצינות, והתחלתי לברר עלויות.

כבר בתחילת הדרך היה ברור לי שמדובר בהרפתקה לא קטנה אבל החלטתי שעבורי זה שווה. האינטרנט הוא מקור מידע מצוין אבל הבעיה היא שיש הרבה יותר מידע ממה שהמוח האנושי יכול לעכל, ולכן מהר מאוד הלכתי לאיבוד בכל ים המידע. כמו כל מהנדס ממוצע, החלטתי לפתור את הבעיה בכך שאפרק אותם להרבה בעיות קטנות ואותן שוב אפרק לתת בעיות, עם בעיות קטנות קל יותר להתמודד ואז לאט אבל בטוח לפתור כל אחת עד לתוצאה הסופית. למטרת השיתוף והכתיבה, החלטתי לסכם את הנושאים העיקריים ורק עליהם לפרט.

הדבר הראשון שהייתי צריך להגדיר הוא תקציב, כמה כסף אני יכול ומוכן "לבזבז" על מימוש החלום. התקציב כמובן צריך לכלול הכול – תכנון, בנייה, היועצים שבדרך, חומריים אקוסטיים, עיצוב, אבזור, מושבים וכמובן גולת הכותרת המערכת עצמה. למרות שברור לי העניין שמעורר הנושא הפיננסי, אבקש לא לשאול אותי שאלות בתחום זה מטעמי פרטיות.

שלב ראשון: הגדרת ייעוד החדר

לכאורה נשמע פשוט, אני רוצה חדר קולנוע ייעודי. אבל רגע, האם החדר ישמש רק עבור קולנוע או גם מוזיקה? כמה מושבים אני רוצה בחדר? האם החדר יהיה מנותק מהבית במרתף או דווקא חלק מהסלון עם אפשרות להפרדה?
אחד היתרונות הגדולים של חדר קולנוע יעודי הוא האפשרות ליצור בקיר הקדמי מעין "קיר מסך". הכוונה היא למסך בפורמט רחב כאשר הרמקולים נמצאים מאחורי המסך וכך, לדעתי, נוצר מצב שכאשר האורות כבים והסרט מתחיל כל מה שאתה רואה הוא הסרט, הקולות והצלילים באים ישירות מהמסך וכל זה מעצים מאוד את החוויה. מצד שני, חדר כזה לא מאפשר האזנה איכותית למוזיקה וכן אין את ה- show שנותנים הרמקולים עצמם.

לאחר הרבה התלבטויות, ואינספור שינויים החלטתי להישאר עם סט הרמקולים הנוכחי שלי ולא לבנות "קיר מסך" כלומר לבנות חדר שייתן לי גם בעיקר הנאה מסרטים אבל גם יכולת להאזין למוזיקה. מספר המושבים הרצוי הוא ארבע ללא שורה שנייה.

עד היום המערכת שלי תמיד הייתה ממוקמת בסלון הביתי וכך נוצרו במשפחה מעין "פולחנים" סביב צפייה בסרטים ביחד. בהתחלה היינו רק אני ואשתי ועם השנים והתרחבות המשפחה הצטרפו לפולחן גם הילדים. למרות הפיתוי במיקום החדר במרתף החלטתי לנסות ולשמר את האווירה הכייפית שנתן הקולנוע בסלון והחלטתי לבנות את החדר כהמשך לסלון הביתי אבל עם אפשרות לניתוק מוחלט. בהחלטה זו לצד היתרונות ישנם גם מספר חסרונות:
הכניסה לחדר הקולנוע הינה בחלקו האחורי של חדר הקולנוע מה שמקשה על מיקום רמקולים אחוריים ותליית המקרן.
בכדי ליצור הרגשה של חלל אחד עם הסלון פתח הכניסה גדול מאוד (160 ס"מ) מה שמייקר מאוד את עלות הדלת האקוסטית, מצריך פתרון של שתי דלתות ובכך פוגע ביכולת האטימה של החדר.

שלב שני: בחירת גודל החדר ויעוץ אקוסטי

אחרי הגדרת ייעוד החדר היה צורך לבחור לחדר מידות מדויקות ולהגיש את התכניות לאישור העירייה... הספיק לי ביקור בודד בחדר יעודי שמידותיו סימטריות בשביל להבין שבחירת חלל בעל מידות נכונות היא קריטית. אז מה עושים? אולי בעולם אידיאלי שבונים אפשר לבחור איזה מידות שרוצים אבל בעולם האמיתי יש מגבלות ואילוצים. אומנם קראתי הרבה מאוד חומר בנושא אבל מכיוון שרציתי ללכת על בטוח פניתי לייעוץ אקוסטי.

אם זכרוני אינו מטעה, פניתי לחמישה יועצים אקוסטיים ולצערי, לא מצאתי אף אחד שמתאים לתקציב ולדרישות שלי. כל מה שרציתי הוא יועץ שיעזור לי לבחור את גודל החלל בהתאם לדרישות שלי מהחדר.
תבינו, מדובר בשלב כל כך מוקדם של התהליך. עוד לא הגשתי תכניות לעירייה, אני רק מתחיל להבין מי נגד מי וכמה תעלה כל הרפתקת הבנייה אבל כל יועץ שדברתי איתו דרש לסגור עסקת חבילה הכוללת הכול יעוץ חוץ, פנים, עיצוב ואפילו הבנייה עצמה.

מה יהיה אם לא יאשרו לי את הבנייה ? או לחילופין נניח שבשלב ראשון אני רוצה רק לבנות את החדר ואין לי תקציב לטפל בחלל הפנימי? אבל מעבר לזה, לכל היועצים היו דרישות נוספות:
אחד נותן ייעוץ אבל דורש שאקנה את המוצרים שהוא מייבא, האחר לא רק דורש שתקנה את מה שהוא מייבא אלה גם שהנכדים שלו (כן זו לא בדיחה) יבנו לך את החדר כי "מה הקבלן שלך מבין" עוד אחד עם ניסיון עצום, מסכים שתרכוש חומרים אקוסטיים ממי שאתה רוצה אבל דורש התחייבות שאתה רוכש כל מה שהוא אומר ובהערכה גסה של עלות אומר שזה יעמוד סביב 80 אלף... מכיוון שכל מה שרציתי הוא עזרה בבחירת מידות של החלל, בצער החלטתי לחפש יועצים מחוץ לגבולות ישראל. שם המבחר היה גדול בהרבה ומהר מאוד מצאתי את מבוקשי.

מכיוון שבמקביל לפנייה אל היועץ האקוסטי עשיתי בעצמי שיעורי בית, הבנתי מהר מאוד שאין חלל מושלם שלא יצריך טיפול פנימי אבל בהחלט ישנן מידות או יותר נכון יחסים בין אורך, רוחב וגובה שכדאי מאוד להימנע מהם ובכך ליצור חלל שבעזרת טיפול אקוסטי נכון יתנו תוצאה מעולה. המידות שנבחרו לחדר הן: אורך 480, רוחב 420 וגובה 280. מידות החדר אינן גדולות מאוד ובחלל כזה הבעיה העיקרית שנוצרת היא בתדרים בין 180 הרץ ל 260
הרץ אולם אני מאמין שבעזרת חומרים אקוסטיים נכונים ומיקום מתאים אפשר לפתור את הבעיה.

בשלב זה, למרות החיסרון שבדבר החלטתי שרק בשלבים הקריטיים אשכור שירותי מומחה שייעץ לי נקודתית. יכול להיות ואפילו בטוח שאם הייתי שוכר את אחד המומחים בארץ כמו יאיר תמם ומסכים לכל התנאים שהוא דורש הייתי מקבל באמת את הטוב ביותר אבל לצערי זה חרג לגמרי מגבולות התקציב שלי ובכלל אם אני העשה הכול מושלם בפעם הראשונה מה יישאר לפעם הבאה???

[img2=550x410]http://img266.imageshack.us/img266/4839/10895627.jpg[/img2]

[img2=550x412]http://img407.imageshack.us/img407/7937/15677645.jpg[/img2]

[img2=550x412]http://img812.imageshack.us/img812/783/71561192.jpg[/img2]

[img2=550x410]http://img861.imageshack.us/img861/8480/16228746.jpg[/img2]

שלב שלישי: בידוד החדר מהעולם החיצון

זהו, הוגשו התכניות לעירייה ועכשיו צריך להתחיל לתכנן מאיזה חומרים לבנות את החדר בכדי לבודד אותו מהעולם החיצון.
גם פה כמו בכל שלב מה שקובע הוא התקציב. אם רוצים להגיע לרמת בידוד מוחלט מהעולם החיצון יש לבנות חדר צף כלומר חדר בתוך חדר הבנוי בצורה כזו שאין מגע ישיר בין שני החדרים. שוב לצערי זה לא היה התקציב שלי מה גם שבמקרה שלי מדובר בדירה בקומת קרקע שקצת מקלה על הבעיה (אין שכנים מתחתי). גם פה כמו בשלב בחירת המידות שכרתי את שרותיו של יועץ שהמליץ לי באיזה חומרים להשתמש ואיך לבנות את החדר. מה שאהבתי ביועץ הזה שהוא הציע לי מספר אפשרויות לפתרון ואני בחרתי בהתאם לתקציב הרצוי.
בסופו של דבר, הקירות של החדר בנויים כך:

בלוק 10 חלול, רווח של 5 ס"מ בלוק 20 מלא בחול (כן, כן אני בעצמי מלאתי בלוק בלוק בחול ודחסתי אותו כדי שלא יהיה חלל אויר) בנוסף מבפנים בניתי קיר גבס כפול עם תשתית עץ המנותקת מהקירות בעזרת רפידות גומי, חלל הגבס מלא צמר סלעים בדחיסות 120 ובנוסף הבאתי מחו"ל חומר מיוחד (Green Glue) אותו מרחתי בין שתי פלטות של גבס. לאיטום הרווחים בין פלטות הגבס בתקרה וברצפה השתמשתי בחומר אקוסטי אוטם של Auralex.
את התקרה בניתי באופן דומה לקירות, יציקת בטון, חלל מבודד בעזרת פלטות פוליסטירן ואז שכבה נוספת של בטון.

עד לרגע זה אני לא יודע אם ההשקעה הצדיקה את עצמה אבל בהחלט השקעתי הרבה זמן, כסף ומחשבה בנושא הבידוד.

[img2=550x736]http://img189.imageshack.us/img189/2/61980294.jpg[/img2]

[img2=550x410]http://img822.imageshack.us/img822/6417/64481572.jpg[/img2]

[img2=550x410]http://img828.imageshack.us/img828/8513/img0871uq.jpg[/img2]

[img2=550x410]http://img715.imageshack.us/img715/5737/63843177.jpg[/img2]
נערך לאחרונה על ידי Arieldr ב 02/01/2012 16:39, נערך 11 פעמים בסך הכל.

Arieldr (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

המשך

נושא שלא נקרא #2 

שלב רביעי: מיקום המערכת

עד היום המערכת הייתה ממוקמת מולי, לידי או מאחורי אבל תמיד באותו חלל ותמיד נגישה. אחד היתרונות שבתכנון חדר יעודי הוא האפשרות למקם את הציוד בחדר יעודי וליצור חלל נקי, כמעט ללא כבלים. אני בחרתי ללכת בכיוון של גם וגם כלומר רוב הציוד להחזיק בחדר יעודי ולשלוט בו בעזרת שלט חכם וחלק מהציוד כגון מגברים להשאיר בחוץ ליד הרמקולים. מכיוון שאצלי החדר הינו המשך של הסלון נשארה בעיה היכן למקם את חדר הציוד כך שלא יראה כמו מחסן באמצע הסלון? בנוסף מטעמי בידוד אקוסטי החלטתי שאני לא רוצה שהציוד יפנה לתוך החדר כי אז יהיה עלי לבנות את החדר הציוד באותה צורה שבניתי את חדר הקולנוע ולצערי זה לא התאפשר. בסופו של דבר, החלטתי למקם את חדר הציוד בכניסה שהציוד פונה לסלון אבל סגור עם דלת זכוכית בידודית מעוצבת.

הדבר האחרון שנותר לבחור הוא מעמד למערכת – מסד. כמו בכל נושא, גם פה, היו מספר רב של אפשרויות מבניה עצמית ועד למעמדים נשלפים עם מדפי גרניט. אחת החברות המפורסמות בתחום היא חברת Middle Atlantic אשר מחזיקה מספר רב של מסדים . אני בחרתי במסד מדגם Slim 5 או בשמו הישראלי "עגלת הסופר" בגלל הגלגלים שלו. אל המסד אפשר להוסיף מספר רב של אבזרים כגון מאווררי קירור, סטריפים של שקעי חשמל, face plates מותאמים לציוד וכו...

את ההשראה למראה המסד לקחתי מפה:

http://www.polkaudio.com/forums/showthr ... and-MORE!

תשתית חדר הציוד:
[img2=550x733]http://img208.imageshack.us/img208/5665/62653199.jpg[/img2]

חדר הציוד כמעט מוכן
[img2=550x736]http://img35.imageshack.us/img35/4/17786302.jpg[/img2]

שלב חמישי: שליטה ובקרה

פועל יוצא ממיקום המערכת בחדר ללא קשר עין ישיר הוא הצורך במערכת שליטה חכמה שאינה מצריכה קשר עין. האפשרות הזולה והיותר פשוטה היא שלט של לוגיטק + ערכה של עיניות IR אשר מתחברות לכל המכשירים. היתרונות של מערכת כזו הן המחיר הנמוך, תוכנה יחסית פשוטה להגדרת תרחישים. החסרונות של המערכת הם מוגבלות מסוימת של התוכנה ושליטה חד כיוונית כלומר ללא אפשרות לקבל חיווי מהמכשיר.
אפשרות נוספת ויקרה יותר היא לרכוש בקר (מעבד) יעודי אשר אליו מתחברים כלל הרכיבים בחיבור RS232 או בעזרת עיניות IR . ישנן חברות אשר דורשות שלט יעודי שלהן עבור השליטה במערכת וישנן אחרות אשר מתממשקות לתוכנה אשר יכולה לרוץ ב iPad. כל התקשורת עם הבקר מתבצעת באמצעות הרשת ובשביל לתפעל את הבקר יש לכתוב וליצור את התרחישים נדרשת כתיבת קוד ואם רוצים לקבל חיווי מהמכשיר באם הפעולה הרצויה הצליחה או באיזה Mode אנחנו נמצאים נדרשת כתיבת Driver יעודי למכשיר. היתרונות של הבקר הם רבים, גמישות כמעט אין סופית בתוכנת השליטה, יכולת לשלוט על מספר אזורים ואין סוף מכשירים, הפעלה נוחה מהאייפד עם כל היתרונות שבאים איתו כמו נגישות לשרת מוזיקה וגלישה ברשת אולם ישנם שני חסרונות עיקריים:

1) המחיר גבוה של המערכת והאביזרים
2) התלות המחולטת שיש במפתח התוכנה שכן כל שדרוג או שינוי ולו הקטן ביותר דורש תכנות מחדש .

למרות החסרונות, דווקא בנושא זה כן החלטתי להשקיע ולרכוש Controller יעודי לשליטה המצריך תכנות. נושא התכנות אינו זר לי כך שאני מאמין שעם הזמן אוכל להסתדר עם שינויים בתוכנה בעצמי.
לאחר חיפוש ארוך אחר הבקר שיתאים לצרכי מצאתי חברה RTI שלדעתי יש לה את החבילה המנצחת במחיר שהתאים לי. הבקר שרכשתי הוא מהדגמים היותר פשוטים עם יכולת שליטה מפה עד הודעה חדשה, RTI מיובאת לארץ ע"י "גלובל קוואלטי".

שלב שישי: הכנות חשמל ותשתית

תמיד, בכל בית שבו גרתי הדבר שהכי תסכל אותי זה כבלים שזרוקים ללא יכולת לסדר אותם, בעיה להעביר כבלים לרמקולים האחוריים, אף פעם אין מספיק נקודות חשמל וכו... לכן החלטתי שבחדר שלי אני אכין תשתית שבשאיפה תכסה כל תרחיש אפשרי מ 5.1 ועד 11.4. בנוסף כדי לא להיאבק בתעלות צרות כל השרשורים בחדר הם בקוטר 50 מ"מ כך שאני יכול להעביר בעצם כמעט כל כבל ביחד עם המחבר שלו.

אז בעצם מה הכנתי? כל מטר וחצי, לכל אורך ורוחב החדר בגובה שלושים מהרצפה נקודת חשמל כפולה ושרשור 50. בנוסף העברתי שרשורים למקרן, לרמקולים קדמיים גבוהים, צדדים ואחוריים וכמובן כל הכבלים מתנקזים לחדר הציוד. העברתי גם שרשורים בין צדדי החדר ולגם לאורך ולרוחב, אין לי ממש סיבה לזה כרגע אבל מי יודע
אולי בעתיד.

מבחינת תשתית חשמל אז יש הפרדה מוחלטת בין תאורה ושקעי כוח וכמובן הכול מחולק על מספר מפסקים. למרות הפיתוי הגדול החלטתי לא ללכת על מערכות של חשמל חכם, מצד אחד המחיר מאוד גבוה ולטעמי לא מוצדק ומצד שני אם בעתיד אני ארצה לשלוט על תרחישי תאורה ישנם היום בקרים שעולים מספר אלפים בודדים שיכולים להתחבר כמעט לכל מערכת ונותנים פתרון מושלם. כרגע אני עם מפסקים ודימר...

[img2=550x736]http://img853.imageshack.us/img853/677/346t.jpg[/img2]
נערך לאחרונה על ידי Arieldr ב 02/01/2012 11:39, נערך 6 פעמים בסך הכל.

Arieldr (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

המשך...

נושא שלא נקרא #3 

שלב שביעי: עיצוב , מושבים ותאורה

איך לעזאזל מעצבים חדר קולנוע? מצד אחד מאוד מפתה לבנות חדר "אמריקאי" עם שורות, במה ומכונת פופקורן אולם מצד שני עיצוב כזה מתאים לחדר שממוקם במרתף עם כניסה פרטית ולא המשך של חלל הסלון כמו אצלי.
איך משלבים אלמנטים לא הכי אסטטיים כמו ספוגים ופאנלים לטיפול האקוסטי?

כמובן כמו בכל שלב, אפשר לשכור יועץ יעודי והפעם מדובר במעצבת שמתמחה בעיצוב חדרי קולנוע אולם, בנושא זה החלטתי לשמור את אפשרות השדרוג לעתיד ולהתחיל בחדר מינימאלי "ולגדול" עם הזמן.

אחד החדרים שיותר אהבתי מבחינת מראה היה חדר שנתקלתי בו בזמן חיפוש רמקול סנטר למערכת. החדר מופיע באתר של Wilson Audio ויש בו משהו קולנועי וסלוני ביחד שאלי מאוד מדבר ובנוסף מאוד התחברתי לצבע המיוחד ולתאורה. זה לקח זמן, ולא מעט ניסיונות עד שהצלחתי להגיע למשהו דומה בעזרת אדריכלית של נירלט אבל התוצאה היא לא פחות ממדהימה ...תאורה עדיין לא בחרתי, אני מחפש קונוסים מאורכים לצידי המסך ותאורת אווירה בצדדי הקיר.
בנוסף, החלטתי שבהתחלה אני לא ארכוש מושבים ואשתמש בספה. אני חושב שיותר נכון להציב את המערכת, לסיים עם הטיפול האקוסטי הפנימי ורק אז למקם סופית מושבים יעודים.

מבט אל קיר הקדמי עליו יבוא המסך
[img2=550x410]http://img263.imageshack.us/img263/5409/40354247.jpg[/img2]

מבט מבפנים החוצה, אפשר לראות את מיקום חדר הציוד ביחס לחדר
[img2=550x736]http://img713.imageshack.us/img713/1759/337d.jpg[/img2]

התקרה והקרניז צבועיים בשחור
[img2=550x410]http://img189.imageshack.us/img189/1660/13392365.jpg[/img2]

שלב שמיני: טיפול אקוסטי פנימי

המשך יבוא...

שלב תשיעי ואחרון: חיבור המערכת, כיוונים ומסקנות

אז למרות שעדיין לא סיימתי עם הטיפול האקוסטי וגם לא קבלתי את כל הציוד בכול זאת התחלתי להרכיב את החלקים ולמקם אותם בחדר...

מתחילים למקם את המיוד על המסד, יש הרבה עבודה :)
[img2=550x736]http://img163.imageshack.us/img163/8690/398q.jpg[/img2]

[img2=550x736]http://img7.imageshack.us/img7/9198/401gz.jpg[/img2]

אחד מתוך שני האורחים החדשים, מי מזהה?
[img2=550x410]http://img198.imageshack.us/img198/2307/394br.jpg[/img2]
נערך לאחרונה על ידי Arieldr ב 02/01/2012 11:47, נערך 7 פעמים בסך הכל.

istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 1001 פעמים
קיבל תודות: 2180 פעמים

אח שלי אח שלי

נושא שלא נקרא #4 

מברוקקקקקקקקקקקק. ענק. :)

כמי שליווה אותך לאורך הדרך, בהתלבטויות ובחששות, אני יודע כמה השקעת בחלום הזה.

למרות שאני לא מכיר את כל החדרי קולנוע המדוגמים בארץ אני יותר מבטוח, ששלך נמצא גבוה בראש הרשימה.

איזו השקעה, איזה תכנון, ירידה לפרטים הכי קטנים . לא חסכת בכלום אחי ומגיע לך שאפו אחד גדול

מאחל לך המון הנאה ומחכה כבר, בקוצר רוח ,להגיע ולשמוע.

מברוק אחי (Y) (Y)

Almogc
סמל אישי של משתמש
מורעל האתר
מורעל האתר
נתן תודות: 141 פעמים
קיבל תודות: 163 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

פוסט מדהים ופרויקט עוד יותר מדהים - כל הכבוד ותמשיך לעדכן (Y) (Y)

frankym
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 61 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

סוף הדרך אחי (Y)

Arieldr (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

Re: אח שלי אח שלי

נושא שלא נקרא #7 

istarmini כתב:מברוקקקקקקקקקקקק. ענק. :)

כמי שליווה אותך לאורך הדרך, בהתלבטויות ובחששות, אני יודע כמה השקעת בחלום הזה.

למרות שאני לא מכיר את כל החדרי קולנוע המדוגמים בארץ אני יותר מבטוח, ששלך נמצא גבוה בראש הרשימה.

איזו השקעה, איזה תכנון, ירידה לפרטים הכי קטנים . לא חסכת בכלום אחי ומגיע לך שאפו אחד גדול

מאחל לך המון הנאה ומחכה כבר, בקוצר רוח ,להגיע ולשמוע.

מברוק אחי (Y) (Y)
...
איזה כיף אח יקר שהתגובה הראשונה היא ממך :D תודה על כל העזרה והסבלנות, אתה יודע שאצלי בקולנוע יש לך תמיד כסא שמור :4u:

keystone
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 43 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

וואו.
פוסט מדהים, מחכה בקוצר רוח להמשך - שאפו.

DorM
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 318 פעמים
קיבל תודות: 144 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

מדהים לראות הגשמת חלום כזאת (Y)
עושה חשק מטורף לחדר יעודי.
מצפה להמשך.

il62
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 34 פעמים
קיבל תודות: 40 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

איזה סבלנות אריאל
איזה פרפקציוניזם
כל הכבוד לך !!
פרויקט של חודשים !!!
אתה לא רושם את רשימת הציוד בחדר אבל אני בטוח שסט הפירלס סיגנאצ'ר שלך
ישמע הרבה הרבה יותר טוב מאשר בדירה הקודמת
אקוסטיקה משפרת 30-50%
(Y) (Y) (Y)
כל הכבוד
ומה שהכי כיף בפרויקט הזה זה שאנחנו שכנים עכשיו.....
אניגמה אודיו וקולנוע ביתי
052-4200610

esloan
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 163 פעמים
קיבל תודות: 204 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

מעורר השראה (Y)

יואב, לדעתי אם יבדקו כמה כסף חברים בפורום הוציאו בגללך זה יהיה מספר של 7 ספרות לפחות :D

LiorDrZ
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
קיבל תודות: 190 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

שאפו על התכנון וההשקעה המטורפת. אני מאחל לך שעות רבות של הנאה מחדר הק"ב שלך. כל הכבוד!!!

Balance
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 82 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

אריאל, אריאל :!:

וואו, ציפיתי לפוסט אבל... איזו השקעה, איזו מקצועיות
בשנה האחרונה יצא לי להתעדכן פחות או יותר בחלק מהתהליך אבל אין מה להשוות בין מה שהבנתי למה שבפועל...
יצא לי להכיר אותך, הבנתי את התשוקה, מה שיותר למדתי זה המקצועיות, הרצינות, ההבנה העצומה, הנסיון ושאין בלקסיקון עצלנות, שאפו!

כמו שיואב רשם, אין ספק שחדר זה נמצא בשורה ראשונה עם מיטב החדרים הקיימים.
עדיין אף מילה על הציוד שהוא ללקק את האצבעות :wink:

אני מאחל לך את כל הטוב והכיף, תהנה אחי
ותזכור שאני חסר סבלנות להתרשם מהפלא 8)

adirbooking
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 108 פעמים
קיבל תודות: 107 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

8O 8O 8O 8O

רק מלשמוע את הסיפור אני מרגיש מסופק.. לא רוצה לדעת מה ילך שם בתוך החדש כאשר תלחץ Play (Y)

מדהים, כל הכבוד על ההשקעה [גם בחדר וגם בשרשור!]

ובקשר אליך יואב.... אנחנו לא חברים יותר [אין לי כסף בינתיים :lol: רק חריף] (Y)

Rainbow
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 17 פעמים
קיבל תודות: 21 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

פשוט מדהים!!! 8O
אני בטוח שגם נשמע בהתאם.
מצפה להמשך.....

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”