ביטוח מנהלים \ קרן פנסיה

נושאים שאינם קשורים בהכרח לתחום הקולנוע הביתי או האודיו אך עדיין עשויים לעניין את הקהל שלנו.

חשוב שלא לערב נושאים שנויים במחלוקת (פוליטיקה למשל).
embedded (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 39 פעמים
קיבל תודות: 15 פעמים

נושא שלא נקרא #31 

Trip כתב:
embedded כתב:אחרי קריאת הכתבות באתר של מירב יצאתי מוחכם ועצבני :@

אלו דמי הניהול שאני משלם כרגע:
פנסיה 0.25% מצבירה ו4$ הפקדות
ביטוח מנהלים 1.25% מצבירה ו3.5% הפקדות.

למישהו יש מושג איך ניתן להוריד קצת את דמי הניהול? ( ביחוד את דמי הניהול מצבירה )

תגידו איך אתם מחלקים את ההפקדות בין ק"פ לבין ביטוח מנהלים?

תודה
...
כבר הבנת שדמי ניהול מהצבירה הם המשמעותיים, וזה טוב.
דרך להוריד - אני מודה שלא ניסיתי את זה בעצמי כי עד היום עבדתי בחברות גדולות שדאגו לדמי ניהול מופחתים. מה הייתי מנה לעשות אם הייתי צריך: הייתי מתקשר לקרן פנסיה כלקוח פרטי המעוניין לעבור ורואה מה ההצעה שאני מקבל. מתמקח קצת. עושה את זה עם 2-3 קרנות. חוזר לקרן הנוכחית שלי ואומר שהציעו לי דמי ניהול מסויימים, מקווה שהם יתגמשו לקראתי ואז מבצע החלטה האם לעבור או להישאר. קח בחשבון שקרן שלכאורה נתנה ביצועים עודפים עד היום (ביחס לממוצע של קרנות דומות וביחס לשוק), דבר שאומר שיש לה הנהלה טובה, היא אולי קרן ששווה לשלם בה קצת יותר כדי לקבל קצת יותר.

חלוקת הפקדות בין פנסיה וביטוח מנהלים - תלוי בהכנסה שלך. עד סכום של בערך 17,200 ש"ח (ברוטו), אתה מקבל הטבת מס על ההפקדה בקרן פנסיה. מעל סכום זה אתה לא מקבל, ולכן טוענים שכל שקל מעל עדיף להפקיד בביטוח מנהלים. אם אתה קרוב לסכום הזה מלמטה, וצופה שבעתיד תעבור את הסכום הזה, יתכן ועדיף לך כבר עכשיו להצטרף לביטוח מנהלים עם חלק קטן מהכסף (נניח 20%) ולו רק כדי לקבל את מקדם ההמרה שניתן היום.
כשהכנסתך תעלה בעתיד תגדיל את ההפרשות לב"מ, אבל עדיין תשאר על אותו מקדם המרה, גם אם באותה תקופה מקדם ההמרה שיקבל מצטרף חדש יהיה רע יותר משלך (ובאופו מסורתי מקדמי ההמרה משתנים כל כמה שנים עקב עדכונים דמוגרפיים וכו', ותמיד מתעדכנים לרעת החוסך).
אם כבר היום אתה מרוויח מעל הסכום הנ"ל, יתכן מאוד שעדיף לך להפריש לביטוח מנהלים חלק מהסכום.
...
תודה על התשובה המפורטת.
זה מה שעשיתי בסוף הלכתי על 80-20 לטובת הפנסיה כדי להבטיח לי מקדם המרה בביטוח המנהלים.
כל שינוי בשכר אני אפקיד לביטוח מנהלים (אחרי שאגיע למקסימום בקרן הפנסיה )

זו נראית לי הדרך הכי טובה.

אפשר לדעת מהם דמי הניהול שאתה משלם? (אפשר גם במסר פרטי)

embedded (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #32 

אני מעלה את השרשור שלי מהאוב, אני נוטה לחלק את העוגה 50-50 בין קרן הפנסיה לבין ביטוח מנהלים.
כרגע אני מפקיד 80-20 לטובת פנסיה.

בפנסיה דמי הניהול על הצבירה נמוכים משמעותית אבל מכיוון שיש לי עוד הרבה שנים על לפנסיה זה מתגמד.
איך אתם מחלקים את העוגה?

ido111
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 88 פעמים

נושא שלא נקרא #33 

רק פנסיה, ביטוחי מנהלים שנמכרו אחרי 2004 הרבה פחות אטרקטיביים מכיון שהמקדם שם לא "נעול", במידה וקיים ביטוח מנהלים אז הייתי שם את כול המשכרות עד 18,178 בפנסיה ע"מ לקבל את ההטבת מס וכול מה שמעבר שם במנהלים.
נערך לאחרונה על ידי ido111 ב 11/02/2015 13:57, נערך פעם 1 בסך הכל.

embedded (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #34 

ido111 כתב:רק פנסיה, ביטוחי מנהלים שנמכרו אחרי 2004 הרבה פחות אטרקטיביים מכיון שהמקדם שם לא "נעול", במידה וקיים ביטוח מנהלים אז הייתי שם את כול המשכרות עד 17,200 בפנסיה ע"מ לקבל את ההטבת מס וכול מה שמעבר שם במנהלים.
...
אם המקדם לא נעול אז זה די מוציא את כל רוח מהמפרשים של המכשיר הזה לא?
ביטוח המנהלים שלי נפתח אחרי 2004.

מה לגבי הטיעון שפנסיה היא לא אישית וכבר עכשיו אין מספיק כסף בקופה לשלם לכולם?

ido111
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #35 

צודק, ביטוח מנהלים פחות עדיף על קרן פנסיה, לגבי מה שרשמת - אתה די צודק ולא נראה לי שנראה משהו מהכסף הזה עוד 30 שנה (לביטוח הלאומי ייגמר הכסף עוד 20 שנה ויש לך עוד מלא אנשים עם פנסיה תקציבית מופרכת שצריך לשלם אותה לכן לא אתפלא אם יחוקקו חוק ויקחו לנו כסף מהפנסיות באיזה תירוץ עלוב) אבל כרגע החוק במדינה הוא שאתה חייב להפריש לפנסיה/ביטוח מנהלים אז מתוך השניים קרן פנסיה היא הרע במיעוטו.

mp3lll
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 134 פעמים
קיבל תודות: 1006 פעמים

נושא שלא נקרא #36 

ido111 כתב:רק פנסיה, ביטוחי מנהלים שנמכרו אחרי 2004 הרבה פחות אטרקטיביים מכיון שהמקדם שם לא "נעול", במידה וקיים ביטוח מנהלים אז הייתי שם את כול המשכרות עד 17,200 בפנסיה ע"מ לקבל את ההטבת מס וכול מה שמעבר שם במנהלים.
...
·

תסביר שוב לא הבנתי :)

מה הכוונה מקדם? מה זה אומר?
איך בודקים מה לשאול את הסוכן האם יש לי מקדם?

embedded (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #37 

תוכל להפנות אותי למקור שמדבר על המקדם הלא נעול של ביטוח המנהלים?
אם זה ככה זו אחיזת העיניים הכי גדולה עד היום, אל תחשוב שאני מתפלא, בתוך עמי אני חי.

ido111
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #38 

מקדם הוא המספר שבו יחלקו את כול הכסף שצברת במהלך השנים בביטוח המנהלים/פנסיה ביום יציאתך לפנסיה:

http://www.eku.co.il/%D7%9E%D7%A7%D7%93 ... %91%D7%98/

מאחר והמקדמים שנמכרו בפוליסות ביטוחי מנהלים אחרי 2004 לא באמת נעולים אז אין שום יתרון לקחת ביטוח מנהלים, עדיף קרן פנסיה.

יש פה קצת יותר חומר בנושא:

http://www.edz.co.il/index.php?option=c ... id=34:demo

הסבר על ביטוח מנהלים/מקדם:

"המקדם המובטח שקיים היום בחברת ביטוח לא נותן לחוסכים את ההגנה המלאה", אומר מיזן בצורה מפורשת. "המקדם המובטח של פוליסות ביטוח מנהלים (משנת 2001 ואילך - ש"א וה"ש) קיים רק לגבי מסלול של 240 תשלומים מובטחים לפחות מהיציאה לפנסיה, ללא העברה של החיסכון לבן או לבת הזוג במקרה שהחוסך מת לפני תום התקופה".

מיזן מבהיר כי "אם חוסך רוצה מסלול אחר, המקדם לא יהיה מובטח. במקרה כזה חברת הביטוח תשתמש בלוחות התמותה המעודכנים באותה נקודת זמן".

לשם הדוגמה, חוסך שבחר לרכוש ביטוח מנהלים עם מקדם מובטח ברמה של 187, מגיע לגיל הפרישה ומשנה את המסלול כך שאשתו תקבל את הפנסיה החודשית אם ימות לפני שיחלפו 20 שנה מהגיל שיצא לפנסיה. במקרה כזה, הוא יגלה פתאום שהמקדם שהובטח לו כשהיה צעיר והתחיל לחסוך בכלל אינו תקף, ושהמקדם שהוא יקבל יהיה גבוה בהרבה, דבר שיקטין מיידית את הקצבה החודשית. "להבדיל מחוסכים דרך קרנות פנסיה, המקדם לא ימשיך להתעדכן לאורך כל תקופת הפנסיה", מבהיר מיזן.

רק אם אותו חוסך יבחר בקבלת קצבה חודשית לתקופה של 20 שנה, מבלי שבת או בן זוגו יקבלו את היתרה במקרה של מוות במהלך התקופה, אזי יהיה זכאי למקדם הנמוך יותר שהובטח לו, אבל אז הסיכון שהוא לוקח על עצמו, ועל משפחתו, גדול יותר".

http://www.calcalist.co.il/money/articl ... 44,00.html
נערך לאחרונה על ידי ido111 ב 11/02/2015 9:33, נערך פעם 1 בסך הכל.

embedded (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #39 

ido111 כתב:מקדם הוא המספר שבו יחלקו את כול הכסף שצברת במהלך השנים בביטוח המנהלים/פנסיה ביום יציאתך לפנסיה:

http://www.eku.co.il/%D7%9E%D7%A7%D7%93 ... %91%D7%98/

מאחר והמקדמים שנמכרו בפוליסות ביטוחי מנהלים אחרי 2004 לא באמת נעולים אז אין שום יתרון לקחת ביטוח מנהלים, עדיף קרן פנסיה.

יש פה קצת יותר חומר בנושא:

http://www.edz.co.il/index.php?option=c ... id=34:demo
...
שובר השיוויון הוא דמי הניהול מצבירה, אולי שכשעוד צעירים שווה כן להשקיע בביטוח מנהלים (שם לפחות לא תצטרך להחזיק פרזיטיים) ותמיד לבדוק מתי מופר שובר השיוויון לטובת ביטוח המנהלים ואז להעביר את כובד ההפרשות לטובת הפנסיה.

זה נראה לי הכי הגיוני.
·

ido111
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #40 

embedded כתב:תוכל להפנות אותי למקור שמדבר על המקדם הלא נעול של ביטוח המנהלים?
אם זה ככה זו אחיזת העיניים הכי גדולה עד היום, אל תחשוב שאני מתפלא, בתוך עמי אני חי.
...
·
אין לך מושג כמה אתה צודק, לרוב האנשים אין בדל של מושג בנושא וכשיושב סוכן ביטוח ואומר לך שיש לו "ביטוח מנהלים" להציע לך....ככה עובדת השיטה, לא סתם שמו עליהם הגבלות במכירה לפני שנה.
ביטוח מנהלים שנפתחו אחרי 2004 הם מוצר נחות ורוב הציבור לא יודע את זה.

הלינק מדבר בדיוק על מה שרשמת, רוב הציבור לא מכיר את אחיזת העיניים הזאת וחבל.....

http://www.calcalist.co.il/money/articl ... 44,00.html
נערך לאחרונה על ידי ido111 ב 11/02/2015 9:40, נערך פעם 1 בסך הכל.

ido111
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #41 

embedded כתב:
...
...
שובר השיוויון הוא דמי הניהול מצבירה, אולי שכשעוד צעירים שווה כן להשקיע בביטוח מנהלים (שם לפחות לא תצטרך להחזיק פרזיטיים) ותמיד לבדוק מתי מופר שובר השיוויון לטובת ביטוח המנהלים ואז להעביר את כובד ההפרשות לטובת הפנסיה.

זה נראה לי הכי הגיוני.
·
...
·
חולק עליך, מבחינת מוצר פנסיוני קרן הפנסיה עדיפה.

embedded (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #42 

ido111 כתב:
...
...
·
חולק עליך, מבחינת מוצר פנסיוני קרן הפנסיה עדיפה.
...
·תרחיב, במה היא עדיפה?

ido111
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #43 

סתכל בלינקים ששלחתי, רשום שם הכול.

embedded (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #44 

ido111 כתב:סתכל בלינקים ששלחתי, רשום שם הכול.
...
היא בעיקר עדיפה בגלל דמי הניהול על הצבירה.
אחרי שיש לך הון מסויים כל עשירית משמעותית!

ido111
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #45 

ביטוח מנהלים ששווק אחרי 2004 לא עדיף, לא משנה מה יגידו לך:

1.הפרשי עלויות של דמי ניהול (פי 3 בממוצע במנהלים)
2.מקדם המובטח לא מאפשר הגנה לבן/בת הזוג (המקדם לא נעול)
3. 30% מהנכסים בפנסיה מובטחים ע"י המדינה באג"ח מיועד

להמשיך ?
נערך לאחרונה על ידי ido111 ב 11/02/2015 9:52, נערך 3 פעמים בסך הכל.

שלח תגובה

חזור אל “ללא קשר”