XBMC on Linux for Arm Devices

מחשבים, חומרה, KODI, NUC, Raspberry pi
alon24
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 102 פעמים
קיבל תודות: 95 פעמים

נושא שלא נקרא #301 

כן אבל אני מחפש גירסא שלא תתקע לי, וRBEJ עושה עבודה יפה אבל לא מצאתי מזה זמן מה גירסא שלא תתקע אם אני מניח אותה ליומיים.

יש לך לינק לגירסא שלא עושה פריז אם לא נוגעים בה יום?

dhead666 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
גורו HTPC
גורו HTPC
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 879 פעמים

נושא שלא נקרא #302 

עדכון לגבי מוצרי ה-Cubox-i של חברת SolidRun הישראלית.

נראה כי יש אפשרות למשלוח חינם בארץ (מקווה שזו לא טעות) כך שלמחיר המוצרים יש להוסיף כ-8$ עלות של ספק כוח (רצוי מאוד) ובערך 17% מע"מ (VAT).
בנוסף קיים כרטיס רשת אלחוטי + BT בשני המודלים הגבוהים יותר כברירת מחדל ועבור השניים האחרים כאופציה ב-15$.
למי שמתעניין, כרגע לא ניתן לבחור צבע מארז שונה משחור.

החלטתי ללכת על ה-CuBox-i2 שמצד אחד הינו כפול ליבה עם 1GB זיכרון נדיף ומצד שני מספיק זול שילוב מוצלח לטעמי עבור HTPC.
העלות סופית שהתקבלה הינה 92$ המורכבת: 70$ מחיר המוצר, 8$ ספק כוח, ו-14$ מע"מ/VAT כאשר המשלוח חינם בארץ, בהערכה גסה מדובר בפחות מ-350 ש"ח.
מעבר לזאת יש להוסיף כרטיס microSD למערכת ההפעלה ורצוי כמובן שלט או מקלדת אלחוטית (קיים מקלט IR מובנה כך ששלט חכם יספיק).
צפו לסקירה בסוף נובמבר.

כמובן שאפשר היה ללכת גם על ה-CuBox-i1 ב-45$ (עלות סופית של כ-63$) שעדיין זריז יותר מה-Rpi ועדיף עליו מבחינת תדירות מעבד, כרטיס רשת קווי "אמיתי" שלא עובר דרך USB ולא מעמיס על המעבד, אופציה לכרטיס רשת אלחוטי מובנה, וכנראה אפיק USB יציב יותר מה-RPi.
נראה לי שה-CuBox-i2 יהיה מצויין כ-HTPC עיקרי וה-CuBox-i1 יתאים ל-HTPC משני.
לעומת זאת את שני המוצרים האחרים הייתי מייעד כשרתי מדיה שקטים, חסכוניים באנרגיה (אפילו בנוסף לתפקוד כ-HTPC) בזכות קישוריות GbE ומחבר eSata התומך ב-Port Multiplier.

אחת הסיבות לפתיחת השרשור הזה היא הרצון למצוא את ה-Raspberry Pi Killer, כמובן שבהקשר של XBMC בלבד (כפלטפורמת פיתוח אין לו מתחרה), עקב החסרונות שלו כדוגמת איטיות הממשק בניווט בספריות מדיה עשירות והעובדה שבעיות עם הדרייבר USB מונעות שימוש בטיונרי DVB-T לקליטת שידורי עידן+.
ישנה התקדמות לא מעטה עם שבבי Amlogic 8726-M3 וגם עם M6/MX והפיתוח עדיין ממשיך אך אני מהמר על מכשירי Cubox-i שיביאו את הבשורה בקרוב.

Rabeeh או רביע חורי מחברת SolidRun אישר שהם בקשר בין השאר עם Gimli המפתח מצוות XBMC שבין השאר הוסיף את התמיכה ב-Raspberry Pi ועם Stephen Raue מי שאחראי בראש ובראשונה על קיומה של OpenELEC וגם עם wolfgar שמוסיף את התמיכה בפלטפורמת i.MX6 וכמובן ששלחו להם מוצרים.

איך אפשר בלי מידע ויזואלי ?, בוידאו המצורף רביע מדגים את גרסת CuBox-i4Pro עם 4 ליבות.

נערך לאחרונה על ידי dhead666 ב 21/09/2013 16:23, נערך פעם 1 בסך הכל.

o2ri
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 139 פעמים
קיבל תודות: 465 פעמים

נושא שלא נקרא #303 

alon24 כתב:כן אבל אני מחפש גירסא שלא תתקע לי, וRBEJ עושה עבודה יפה אבל לא מצאתי מזה זמן מה גירסא שלא תתקע אם אני מניח אותה ליומיים.

יש לך לינק לגירסא שלא עושה פריז אם לא נוגעים בה יום?
...
גם אצלי אותה בעיה.

dhead666 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
גורו HTPC
גורו HTPC

נושא שלא נקרא #304 

לאחר דיווח של משתמש בפורומי XDA בדקתי את Acemax IPTV18 Pro (המבוסס Amlogic 8726-MX/M6 הדו-ליבתי) עם כרטיס קול חיצוני ולהפתעתי כרטיס הקול עבד מצויין ללא תקלות. עריכה: רק פלט סטיראו כרגע עובד ללא תקלות עם כרטיס קול USB
אעיר שלא ניתן היה להשתמש בכרטיסי קול חיצוניים עם מכשירי Amlogic עקב אופן מימוש התמיכה ב-XBMC במעבד הוידאו (והאודיו) של Amlogic.
כרגע לגבי M3 עדיין קיימת המגבלה הזו אך אני משער שתיפתר.

אם כך יתכן מאוד שהמכשיר בצירוף DAC חיצוני יהיה פתרון זול לאודיופילים.
(כמובן שגם קיימת יציאת spdif (לא אופטי) שעובדת באופן תקין).
נערך לאחרונה על ידי dhead666 ב 19/09/2013 21:51, נערך פעם 1 בסך הכל.

BennyBron
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #305 

האם יש INPUT בכרטיס או רק OUTPUT?

dhead666 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
גורו HTPC
גורו HTPC

נושא שלא נקרא #306 

BennyBron כתב:האם יש INPUT בכרטיס או רק OUTPUT?
...
לא יודע על איזה כרטיס אתה מדבר.
אתה מתכנן קריוקי ?

BennyBron
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #307 

אני מדבר על הכרטיס קול החיצוני. אני מתכנן לחבר מיקרופון פשוט להשתמש בו בסקייפ, בגלל שהמיקרופון במצלמה משום מה לא עובד. יש אפשרות כזו?

dhead666 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
גורו HTPC
גורו HTPC

נושא שלא נקרא #308 

BennyBron כתב:אני מדבר על הכרטיס קול החיצוני. אני מתכנן לחבר מיקרופון פשוט להשתמש בו בסקייפ, בגלל שהמיקרופון במצלמה משום מה לא עובד. יש אפשרות כזו?
...
אתה יכול לשכוח מסקייפ.
אמנם מערכת ההפעלה היא לינוקס אך לא מדובר בהפצה סטנדרטית אלא במערכת מאוד מצומצמת שכל מטרתה להריץ את XBMC.
אין X11 על המערכת כך שאתה יכול לשכוח מדסקטופ, אני בספק אם זה מעניין מישהו מהמפתחים.

אם אתה מעוניין במכשיר שיכול להריץ את XBMC והן את סקייפ אז תרכוש מערכת x86_64 סטנדרטית או מכשיר אנדרואיד נורמלי כמו Ouya (אין לי מושג באיזה מצלמות ה-Ouya תומך).

dhead666 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
גורו HTPC
גורו HTPC

נושא שלא נקרא #309 

חזרתי לבדוק שוב את Acemax IPTV18 Pro (מבוסס Amlogic 8726-MX/M6) עם כרטיס קול USB, הפעם עם כרטיס שתומך באודיו רב-ערוצי.
נראה שרק פלט אנלוגי סטריאו תקין עם כרטיס קול USB, כמובן שאפשר לנגן גם תוכן רב ערוצי ואם מוגדר הפלט כסטריאו אז התוכן ינוגן ללא תקלות.
אדגיש שלמכשיר יציאות דיגיטליות רב ערוציות HDMI ו-Spdif (וגם יציאה סטיראו אנלוגית) כך שהתמיכה בכרטיס קול חיצוני נדרשת כנראה רק לבעלי DAC-ים סטיראופונים.

בעיה נוספת שנפתרה הן עם ה-MX/M6 ולפחות עם מכשיר M3 אחד (TLBB) היא חוסר התקשורת בפרוטוקול JSON-RPC כאשר אין חיבור לאינטרנט (לדוגמה עם השלט Yatse), אני מצפה שהתקלה תיפתר לחלוטין בגרסת ביטא 3.

כמו תמיד הפוסט הראשון בשרשור מעודכן ומכיל את כל המידע במרוכז.

dhead666 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
גורו HTPC
גורו HTPC

נושא שלא נקרא #310 

לאחר פניה של אחד מהמשתמשים החלטתי להבהיר מס' נקודות:

* קודם כל יש לשים לב כי הפוסט הראשי מתעדכן באופן קבוע ומרכז את כל המידע בנושא.

* אם זה לא מובן מכותרת השרשור או מהשורה הראשונה הפותחת את השרשור אז נושא השרשור הוא הרצת לינוקס על מכשירים מבוססי Arm זולים, אין להסיק דבר על שימושיות של XBMC תחת אנדרואיד, השרשור לא עוסק באנדרואיד ואין בשרשור זה כל המלצה לרכישת מכשיר אנדרואיד.

* צומצם במעט את הפוסט הראשי והורדו מס' מכשירים מרשימת Amlogic.
כעת מבחינת מכשירי Amlogic קיימות שתי רשימות:
1. ברשימה הראשונה נמצאים המכשירים שרובם נתמכים היום עם גרסת ביטא 2 של J1nx או קיימת להם גרסת פיתוח של J1nx להורדה.
2. ברשימה השנייה נמצאים מכשירים שאני מאמין שיתמכו בגרסת ביטא 3 של J1nx, כיוון שכבר היום יש מתכנתים שמציעים באופן עצמאי גרסאות לינוקס מתאימות למכשירים אלה.

* אשוב ואדגיש שכרגע הפלטפורמה המומלצת היא ה-Raspberry Pi, קיימות מס' בעיות שלדעתי מהותיות, לכן אינני ממליץ על מכשיר ספציפי, יתכן שזה ישתנה בעת יציאת ביטא 3 ואז כן ינתנו המלצות על מכשירים על סמך ניסיון.

* מאוד חשוב לקרוא את סעיף מגבלות ולהכיר את הבעיות הידועות כיום (לפחות אלה שאני מכיר).

נ.ב. אני משתדל להתעלם מה"פ, אם יש לכם שאלה אז הפורום זה המקום המתאים.

shlomico
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 79 פעמים

נושא שלא נקרא #311 

dhead - התקנתי את הגרסה של croniccorey - ויש לי כמה בעיות אולי תוכל לעזור

1. שום עכבר ומקלדת אלחוטית שיש לי לא מצליחים לעבוד
2. נאמר שם שיש גישה ב SSH אבל אני לא מצליח להתחבר (לא קשור למשתמש וסיסמה )

תודה

שלומי

shlomico
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #312 

טוב על ה SSH התגברתי אבל בלי עכבר / מקלדת מאד קשה , יש הרבה תפריטים בXBMC שלא ניתן להגיע אליהם עם השלט .
(dhead אולי יש לך איזה remote.conf מוכן בשבילי ? :-)

1080P מנגן חלק בלי בעיות - עוד לא בדקתי DTS ו SPDIF , אבל לחדר שינה זה כבר מעולה

שלומי

dhead666 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
גורו HTPC
גורו HTPC

נושא שלא נקרא #313 

shlomico,

לא יודע על איזה תפריטים אתה מדבר, הבעיה היא בד"כ עם התפריט ContextMenu והלחצן Menu כבר מוגדר לכך.
נדמה לי שכל הלחצנים בשלט מוגדרים ב-remote.conf.
אתה יכול גם להביט ב-xbmc.log ולראות אם הלחצנים מזוהים (מזוהה scancode) והאם בכלל קוד המקש (scancode) הממופה ב-remote.conf מפעיל פקודה ב-XBMC (כלומר OnKey), במקרה והאחרון לא נכון אז בסה"כ צריך ליצור remote.xml עם הפעולה (ActionID) שאתה רוצה.
יצא לי לבדוק מקלדת עם המכשיר ולא ראיתי שום בעיה.

ההצהרה על ניגון תקין של 1080P איננה מדוייקת, יש עוד לא מעט בעיות בניגון שאתה כנראה לא מודע אליהן, חלקן מתוארות בשרשור ב-XDA וחלקן לא.
נכון להיום, למעט המפתחים של Pivos שום מפתח אחר שעובד עם מכשירי Amlogic לא תרם דבר בהקשר של XBMC (רק בהקשר של לינוקס) והם פשוט עוקבים אחרי הפיתוח של Pivos ושל Gotham באופן כללי (בפיגור רב) אז לא ברור אם המפתחים (המתנדבים) מסוגלים לפתור את הבעיות ואם בכלל יהיה להן פתרון.

shlomico
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #314 

אני יודע לקנפג את השלט - פשוט זה הרבה עבודה
איך למשל אתה מציג את הcontrols בניגון סרט - כדי להפעיל את כפתור הכתוביות (לא החלפה פשוט חיפוש כתוביות )

תודה

שלומי

dhead666 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
גורו HTPC
גורו HTPC

נושא שלא נקרא #315 

[left]RunScript(script.xbmc.subtitles)[/left]

אני בתהליך של יצירת מיפוים למס' שלטים, יש לי כבר מיפוי אחד מושלם, כנראה גם השלט של ה-G-Box יקבל מיפוי מלא.
אתה יכול להביט במיפוי דוגמא שיצרתי שלדעתי מושלם ונוגע לכל הפעולות הנדרשות.

https://github.com/dhead666/xbmc-custom ... olders.xml

שלח תגובה

חזור אל “חומרה PC + סטרימרים”