מאוכזב מהאזניות ו/או מהנגן.

כל מה שאי פעם רציתם לדעת על אוזניות, מגברי אוזניות ומה שבינהם.
עמישי (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 9 פעמים

מאוכזב מהאזניות ו/או מהנגן.

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם.
לפני כחודש רכשתי לפי המלצות נגן סנסה קליפ פלוס. לאחר שהטענתי שירים והפעלתי אותו, מה רבה שימחתי על הקנייה. איכות שמע טובה, באסים טובים. לכן החלטתי לרכוש שני זוגות של אזניות, אחד בשבילי in ear, ואחד עבור אישתי, קשת, שהרי אם שומעים טוב באזניות כפתור פשוטות שמגיעות עם הנגן, הרי שעם אזניות טובות יותר ישמעו טוב יותר.
הזמנתי עבור האשה אזניות jvc דגם sh 400 white בעקבות המלצות, ובשבילי פיליפס דגם she9700.
חיברתי את שניהם לנגן והאכזבה היתה גדולה, במיוחד מהפיליפס. כל צלילי הטראבל היו מצוינים אך הבאסים, נפילה גדולה. כמו טרנזיסטור משנות השבעים. ב jvc שמעו קצת יותר טוב את הבאסים אך לא בצורה מספקת. חיברתי את ה jvc לנגן אחר שיש בבית, אחד שנקנה לפני 8 שנים ופתאום הצליל נפתח, עושר של טראבלים ובאסים איכותיים. עכשיו כמה שאלות.:
1. האם ישנן אזניות שיוציאו יותר באסים ומתאימים לסנסה קליפ?
2.האם יש משהו לעשות חוץ משינוי באקולייזר?

mikel1999
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 223 פעמים
קיבל תודות: 128 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

מה האיכות של ספריית השירים שלך?

doc-oren
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 21 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

תתקין ROCKBOX ותעבור לקבצים באיכות טובה (320 קסל"ש או אפילו FLAC).

אני מאזין לסנסה קליפ עם הקושחה הנ"ל, קבצי flac ואוזניות סופר מפורטות (SRH940). הסנסה אכן לא "נותן בראש" מבחינת באסים, אבל הפירוט והמידים הם ברמה שלא תאמן ביחס לגודל ולמחיר של הנגן הזערורי הזה.

עמישי (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #4 

הספרייה רובה ב 320 ופלאק.
האיכות משתנה עם רוקבוקס?
הפירוט של הצלילים באמת מצוין, רק הבאסים מבאסים... אוזניות עם בס טוב לא יעזרו?

doc-oren
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #5 

רוקבוקס מאוד משפר.

טענתי את הנגן שלי במספר רצועות של מוזיקת עוגב (הכלי האקוסטי עם הגרון הכי עמוק) - הבאסים בסדר גמור, במידה הנכונה ומדויקים.

המשכתי עם רצועה עוצמתית ורבת עוצמה, אבל מוקלטת היטב וללא clipping, מהסרט היפני "אקירה" (ספציפית - הקטע KANEDA) - הבאסים בהחלט מורגשים ועדיין נשלטים היטב.

בקיצור - תתקין רוקבוקס.

עמישי (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #6 

שאלה להדיוטות: איך מתקינים?

doc-oren
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #7 

יש הנחיות די מפורטות באתר שלהם.
כעקרון אתה צריך את התוכנה ואת קובץ הקושחה המקורי של סאנדיסק.

תוכנת ההתקנה של רוקבוקס מבצעת הטלאה (patching) לתוך קובץ הקושחה של סאנדיסק ואז מתקינה את הקושחה המוטלאת לתוך המכשיר שלך.

עמישי (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #8 

מה לגבי אזניות שנותנות יותר באס? יש כאלו או שהכל אותו דבר?

שלגון
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 461 פעמים
קיבל תודות: 681 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

doc-oren כתב:רוקבוקס מאוד משפר.
...
עמישי, בוא נחשוב רגע ביחד, או קיי?
אם ה- DAC (=חומרה) לא משתנה אם אתה מתקין קושחה צד ג', ואם הקודקים (FLAC, MP3) הם bit exact בכל מה שנוגע למפענח (מה שאני מתכוון אליו זה שהתקן של MP3 מגדיר את ה- Decoder: בהינתן קובץ MP3, כל המפענחים של MP3 ייפרסו אותו בדיוק באותו אופן ובוודאי שזה המצב עם FLAC) - זאת אומרת שנראה לי שאפשר לסמוך על המפתחים של ה- clip כמו גם על המפתחים של rockbox שהקושחות שלהם יכילו מפענחים שעונים על התקן.

מה זה משאיר לנו? או שנדמה לאנשים שזה נשמע יותר טוב (אפשרות לא מופרכת בכלל) או שב- rockbox עושים עוד עיבודים לאודיו (ז"א מה שאתה שומע לא יהיה נאמן למקור).

תסלחו לי אבל אני סקפטי.
עמישי כתב:מה לגבי אזניות שנותנות יותר באס? יש כאלו או שהכל אותו דבר?
...
בוודאי שיש כאלו. אני מבין שכבר נכוות עם המלצות של אנשים בנוגע לאוזיות, וההעדפות שלך לגבי מה נשמע טוב.
תלך לחנות שתאפשר לך להתנסות עם אוזניות שונות.
ואין לך "געוואלד געצרוכען"
שאין לו את ה-"פארפאלן" שלו...

doc-oren
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #10 

שלגון - ראה את הדיון שבו אני משתתף בפורום דו-ערוצי. אני בא מאסכולה מאוד סקפטית.

רוקבוקס בוודאי לא משפר את היכולות של החומרה. אבל ההגברה חזקה יותר באופן משמעותי (הפירוט כנראה לא) וסוביקטיבית יש שיפור. אני לא יודע איך הם עושים את זה, האמת לא חקרתי לעומק, יכול להיות שאולי הקושחה המקורית של סאנדיסק דפוקה, יכול להיות שהיא מוגבלת בכוונה, יכול להיות שרוקבוקס כוללת בתוכה אבקת פיות (כאן אני כבר סרקסטי) ויכול להיות שאני עשיתי משהו לא בסדר עם ההגדרות לפני או אחרי ההתקנה.
אבל תחושת השיפור היא על סמך שני קליפים שונים שיש לי ולאחר שהתקנתי, הסרתי ושוב התקנתי את הרוקבוקס.
אני יודע שיש כאלו שמדווחים שאין שום הבדל ויכול להיות מאוד שהם צודקים. אבל כאן מגיע היתרון הגדול של רוקבוקס לעומת שיפורים אודיופיליים אחרים --
בוודאי שיש כאלו. אני מבין שכבר נכוות עם המלצות של אנשים בנוגע לאוזיות, וההעדפות שלך לגבי מה נשמע טוב. תלך לחנות שתאפשר לך להתנסות עם אוזניות שונות.
...
וכאן היתרון - הוא בחינם וההתקנה לוקחת פחות מחמש דקות. לפי דעתך מדובר בממבו-ג'מבו חסר תועלת? אז עוד שתי דקות והרוקבוקס בחוץ.
לעומת זאת - ללכת לחנות זה 10-50 ש"ח בכרטיס אוטובוס או דלק+חניה ועשוי לקחת שעה ויותר. זה לפני שקנית אפילו אוזניה אחת לרפואה...

אז אני מציע בחום ל-OP, תתקין רוקבוקס, אם אתה עדיין לא תהיה מרוצה, תנסה לכוון קצת את הבסים (יש לקושחה הזאת EQ מצוין) ואם עדיין תהיה לא מרוצה, אז by all means, לך תבדוק אוזניות אחרות או אפילו DAP אחר.
אין לי מניות של סאנדיסק ושום אהדה פנטית לנגן שלהם (או לכל פריט ציוד לצורך העניין).

שלגון
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 461 פעמים
קיבל תודות: 681 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

חזק יותר (גם אם מגדירים שאתה לא באירופה? יש דרישה של ה- EU להגביל את עומצת השמע) בהחלט נתפס כנשמע טוב יותר.
עוד על ההבדלים בין הקושחה המקורית ל- rockbox על ה- clip+ אפשר לקרוא פה:
http://forums.sandisk.com/t5/Sansa-Clip ... d-p/219928
ופה:
http://www.head-fi.org/t/548721/why-roc ... sansa-clip
ואין לך "געוואלד געצרוכען"
שאין לו את ה-"פארפאלן" שלו...

עמישי (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #12 

דווקא על הפיליפס ניכוותי מעצמי. הם הוגדרו כאקסטרה באס עם התנגדות נמוכה מאד, ומסתבר שלא..
יש חנויות שיתנו לנסות אוזניות?
ואם אני לא מרוצה מהרוקבוקס, ניתן להחזיר למקור?

עמישי (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #13 

דווקא על הפיליפס ניכוותי מעצמי. הם הוגדרו כאקסטרה באס עם התנגדות נמוכה מאד, ומסתבר שלא. יש חנויות שיתנו לנסות אוזניות?

doc-oren
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #14 

ה-SRH940 שלי לא מאוד רגישות (100 ד"ב למיליואט) ויכול להיות שהשיפור שהרגשתי היא בשל הסיבה שאתה מציין.
חזק יותר אכן נתפס "כטוב יותר", אבל חלש מדי זה פשוט מתסכל ולפני התקנת הרוקבוקס זה היה לכיוון החלש מדי עם השור הגדולות (אם כי הבעיה לא הייתה קיימת עם ה-SE315 המאוד רגישות).

לרוקבוקס יש גם יתרונות ברמת השימושיות וכנראה גם בצריכת החשמל, אז שווה לנסות בכל מקרה.

עמישי (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #15 

ואם לא מרוצים מהרוקבוקס, ניתן לחזור לסנסה?

שלח תגובה

חזור אל “אוזניות ומגברי אוזניות”