בקרוב מאוד: אינטרנט של 200 מגה בהוט עם 10 מגה בערוץ העולה

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
gabif (פותח השרשור)
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 30 פעמים

בקרוב מאוד: אינטרנט של 200 מגה בהוט עם 10 מגה בערוץ העולה

נושא שלא נקרא #1 

ראשונים לדווח: בתים, שיחוברו בסיבים של הוט, יקבלו 300 מגה ובשנה הבאה עד 1 ג'יגה. כ"כ, הוט תנסה להדביק את הפער שיש לה בתחום העסקי (בעיקר בתחום שירותי ענן ושירותים מתקדמים לעסקים). פטריק דרהי (הבעלים של קבוצת הוט) מקווה, שעם הנהגת שוק סיטונאי, תוכל הוט (כמו גם בזק) להציע ללקוחות חבילות מרובעות.
מאת: אבי וייס, 5.2.14, 21:15פטריק דרהי

פטריק דרהי (בתמונה) עם הצוות הבכיר שלו, התייצבו היום למסיבת עיתונאים, לחשיפה אישית של פטריק, החל מהיותו נער צעיר במרוקו ועד היום, כמוביל תחום הכבלים ושירותי הטריפל במדינות רבות בעולם. בין היתר, נחשפו היום כמה תובנות מעניינות הנוגעות לשוק הישראלי:

א. בניסויים, שערכה הוט, נמצא, שאפשר להעביר על רשת הכבלים הקיימת שלה עד 300 מגה. לכן, בקרוב תציע הוט למנויה (עוד טרם סיום הפריסה של הסיבים) עד 200 מגה בערוץ היורד ועד 10 מגה בערוץ העולה. כיום, אין לבזק יכולות להגיע לקצבים כאלה.

ב. הוט תמשיך לפרוס סיבים עד לבתים בישראל, בלי כל קשר לתחרות (אם בכלל תהיה) מול IBC או בזק. המקטע האחרון מהכניסה לבניין עד הדירות והחדרים ישאר קואקסיאלי, בגלל שנמצא, גם בבדיקות, שנעשו ברשת הכבלים בפריז (צרפת), שניתן להגיע עד 1 ג'יגה ללקוחות גם בתצורת חיבור כזו.

לכן, בתים, שיחוברו בסיבים (יש כבר עשרות אלפי בתים בישראל עם חיבורי סיבים עד הבניין וזה יתרחב בהמשך השנה בהשקעה די כבדה למאות אלפי בתים), יקבלו נתב ביתי משולב חדש בשם FiberBox, כפי שפרסמנו כאן, נתב, שבשלב ראשון יספק עד 300 מגה לכל לקוח ובשנה הבאה עד 1 ג'יגה לכל לקוח (באיזורים מסוימים).

הוט כבר דיווחה, שיש לה מעל ל-200 אלף לקוחות בחיבור של 100 מגה. כך, שבהחלט יש לה פוטנציאל יפה של לקוחות, שירצו את הקצבים היותר מהירים הללו בחיבור לאינטרנט. כפי שדיווחנו כאן, בערוץ היורד הוט-נט כ-ISP היא במקום שני בישראל אחרי מחב"א, ובהפרש ניכר ברוחב הפס הממוצע ללקוחות מול שאר ספקי האינטרנט המתחרים בה.

ג. לדברי אנשי המקצוע, שליוו את פטריק דרהי, הם מתכננים, שבשנה הקרובה הוט תנסה לסגור את הפער הטכנולוגי בינה לבין בזק בכל הקשור לפתרונות במגזר העסקי, בדגש על פתרונות של שירותי ענן. אגב, פטריק דרהי עצמו, כך הוא אמר, לא אכפת לו להיות מס' 2 בישראל, אחרי בזק...

ד. פטריק דרהי מאמין, שבישראל יתרחש אותו תהליך הקורה כיום באירופה, של קונסולידציה (מיזוג) בשוק ספקי הסלולר. לדעתו, בטווח הזמן היותר רחוק, יהיו בישראל 2 ספקי סלולר עם תשתיות, לכל היותר 3 ספקי סלולר, ו-2 ספקי תשתיות קוויות (בזק והוט). לדעתו, ל-IBC אין יכולת להרוויח ולהצליח בשוק הקווי, אם כי הוא מברך על כל תחרות. לדבריו, כל ספקי הסלולר (מלבד פלאפון ומלבדו....) מוכנים למכור את חברות הסלולר שלהם, אבל אין ולא יהיו כנראה קונים לחברות הללו...

ה. לדברי פטריק דרהי, "השוק הסיטונאי" טוב לתחרות. הוא לא ישנה דרמטית את השוק, אבל מה שכן ישתנה באופן מהותי זו היכולת של השחקנים (דהיינו: בזק והוט), להציע "חבילה מרובעת" (Quadruple Play) ללקוחות, כמו שיש כיום בכל העולם המערבי. זו חבילה הכוללת את כל השירותים ללקוח מספק אחד, לרבות סלולר. לדבריו, זה לא סביר, שישראל נשארה המדינה האחרונה בעולם בה יש "הפרדה מבנית" של ISP ונדרש לספק אינטרנט ברישיון נפרד.

ו. להערכת פטריק דרהי, הכי חשוב זה, שהרגולטורים יתכננו רגולציה לטווח ארוך ולא לטווח קצר כדי לאפשר לשחקנים בשוק להשקיע בתשתיות, שזה תהליך איטי ויקר. לדבריו, בכל מקום בעולם,שלא איפשרו השקעות בתשתיות לטווח ארוך, השחקנים בשוק התקשורת נקלעו לקשיים ובסופו של תהליך הם נרכשו ע"י סינים או אמריקאיים, וזה ממש לא היה האינטרס של הציבור באותה מדינה.

ז. לדברי פטריק דרהי, הוא לא מצליח להבין למה הערוץ הישראלי, שהוא הקים, עם כל האישורים בנמל יפו, ערוץ חדשות ישראלי בשם i24News, לא יכול לשדר לתושבים בישראל, בעוד שהתושבים כאן יכולים לצפות בכל הערוצים ממדינות ערב וממדינות אחרות, ערוצים, שתוקפים את מדינת ישראל מבוקר ועד ערב.

http://www.telecomnews.co.il/%D7%91%D7% ... D7%94.html

Class889
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 77 פעמים
קיבל תודות: 283 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

יפה מאוד

noam3039
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 85 פעמים
קיבל תודות: 487 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

יפה רק חבל שבזק עדיין רדומה (n)
אשכול לכול חובבי עישון הבשר
http://www.hometheater.co.il/vt215693.html

MONI
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 486 פעמים
קיבל תודות: 72 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

300Mb ...... it becomes H O T (Y)
רק שהמחיר לא יאמיר $$$$
you can fool some people sometimes
but you can't fool all the people all the time !

mooz
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

שיתנו גם מיליון מגה
שדרגתי לפני שבוע ל100 מגה בהוט
בבדיקת מהירות שלהם רואים יופי 100 מגה תקין
בפועל קדחת, פינים נמוכים יותר (קודם היה לי 12 מגה בהוט)
הורדות בקושי מגיעות ל20 מגה
בשביל כותרות זה יכול לעבוד. זהו.

Class889
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 77 פעמים
קיבל תודות: 283 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

mooz כתב:שיתנו גם מיליון מגה
שדרגתי לפני שבוע ל100 מגה בהוט
בבדיקת מהירות שלהם רואים יופי 100 מגה תקין
בפועל קדחת, פינים נמוכים יותר (קודם היה לי 12 מגה בהוט)
הורדות בקושי מגיעות ל20 מגה
בשביל כותרות זה יכול לעבוד. זהו.
...
אם אתה מקבל בתשתית 100 זה אומר שהמקור שלך לא תקין או הציוד אצלך או הגדרות אצלך. זה תקף גם לבזק גם להוט וגם לIBC.

MONI
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 486 פעמים
קיבל תודות: 72 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

mooz כתב:שיתנו גם מיליון מגה
...

תוכי ? ? ?
צודק 100% . לא עובר 18-20 מגה בזמנים טובים , גם לא ביום כיפור :roll:

l33cher
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 61 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

200000 לקוחות מחוברים במאה מגהביט? מסופקני.
th1s 1s my d1st0rt3d r34l1ty

Bonanja
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 31 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

מקוה שלא יהיה יקר מדי, 180-200 ש"ח נשמע מחיר הוגן.

Adir88
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 29 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

חדשות מעולות.
מעבר לשאלה אם בכלל אנחנו צריכים את המהירויות האלה.
(אני יודע שרוב חברי הפורום פה ישמחו לחבילה של 300/10, אבל בתכלס 90% מהלקוחות בארץ לא באמת צריכים את זה).

לדעתי הדבר המשמעותי ביותר לכולנו יהיה הורדת מחירים ותחרות חזקה מול בזק.
תזכרו לרגע מה קרה לפני שנתיים-שלוש שהוט נכנסו עם המבצעים ל100 מגה,
תוך חודש ראינו את מחירי האינטרנט בכל החבילות נחתכים בעשרות אחוזים.

guy9322
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 52 פעמים
קיבל תודות: 14 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

וואלה נראה לי אני שוקל לעבור להוט כשהם יצאו עם המהירות הזאת. די חאלס כמה אפשר לשמוע את בזק מתגאים ב - 100 מגה שלהם בכמה שנים האחרונות, כשבתכלס אני כבר שלוש שנים שומע שאני לא יכול לקבל באיזור שלי יותר מ- 20 מגה, בזמן שהוט (שאם לא היה להם שירות מעפאן מזמן הייתי עובר אליהם) יכולים לספק לי 100 מגה כבר כמה שנים טובות. וסוף סוף חדשות לגבי מהירות ההעלאה, סוף סוף 10 מגה, מהירות נורמלית!!! אפשר להעלאות טורנטים כמו בן אדם :).

Perceptor
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 28 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

ברגע שהוט יצאו אם חבילות כאלו אפילו לא 200 ו 300 מגה רק 100/10 בזק תתחיל לגשש את המצב הזניח שלהם
בזק מסוגלת לחבר רק 10 אחוז מהלקוחות שלה ל TOP 100 וגם הם מקבלים עד 100 מגה (60-80) בבזק אני כבר שומע מעל 5 שנים עד שאני יוכל לקבל מעל 20 מגה בבזק לא עושים כלום לשפר את המצב כל הפירסומות וכל השיווקים לא שווים זה עבודה בעיניים על לקוחות שאין להם מושג מזה 100 מגה
שר התקשורת יתחיל להוזיז קצת ענינים וגם הוט וגם בזק

y360a
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 10 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

מעניין שרב הנתבים שנמכרים בארץ לא תומכים בחומרה ב WAN TO LAN
ולכן מוגבלים לחיבור חיצוני של לא הרבה יותר 100mb

יש כמה יוצאי דופן אבל הם מועטים, תוצאת לוואי של ההגבלות שמטיל משרד התקשורת על שיווק נתבי ac
שגורמת לכך שמשווקים בארץ רק מעט נתבים מדגם חדש

מי שירצה הוטבוקס בתצורת מודם יגלה להפתעתו ש 1043 V1 הנפוץ כל כך מגביל את מהירות החיבור

movieman
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 42 פעמים
קיבל תודות: 364 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

עד לפני שנה + היינו מקבלים 10 אחוז העלאה .
מאז שהתחילו עם קצבים גבוהים יותר (40-50 מגה ומעלה) - כבר אין את ה- 10 אחוז העלאה .

אם הם נותנים 200 מגה הורדה, הייתי רוצה לקבל 20 מגה העלאה .

NetCHEIF
סמל אישי של משתמש
גורו רשתות
גורו רשתות
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 597 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #15 

y360a כתב:מעניין שרב הנתבים שנמכרים בארץ לא תומכים בחומרה ב WAN TO LAN
ולכן מוגבלים לחיבור חיצוני של לא הרבה יותר 100mb

יש כמה יוצאי דופן אבל הם מועטים, תוצאת לוואי של ההגבלות שמטיל משרד התקשורת על שיווק נתבי ac
שגורמת לכך שמשווקים בארץ רק מעט נתבים מדגם חדש

מי שירצה הוטבוקס בתצורת מודם יגלה להפתעתו ש 1043 V1 הנפוץ כל כך מגביל את מהירות החיבור
...
כמו רוב הנתבים הנמכרים היום בארץ. מעטים מאוד תומכים במהירות של מעל 100M ב-DYNAMIC IP.
באתר http://www.netcheif.com תוכלו למצוא מדריכים וסקירות על רשתות ביתיות, חיבורי אינטרנט ונתבים.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”