יצירת רשת נפרדת בבית

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
dima_vy
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 135 פעמים
קיבל תודות: 298 פעמים

נושא שלא נקרא #31 

לי אישית זה נראה יותר ביתי מאשר תעשייתי, והוא גם יותר קטן, ואמור להתאים לבית. אבל רק מתוך סקרנות, כמה ציוד קווי יש לך בבית?

ofird (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 26 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

יש בכל חדר כניסה ולעיתים כמה מכשירם מחוברים לחדר (טלוויזיה, STREAMER וכד) משהוא כמו עשרה

לא אמרתי שהוא תעשייתי - הוא בהחלט ביתי

אבל אני מחפש משהוא עם יותר פורטים ומנוהל ומנסה לבין אם מה שרכשתי מתאים? או אם לא האם השני מתאים?

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 718 פעמים

נושא שלא נקרא #33 

ofird כתב:תודה אבל 8 פורטים לא יספיקו לי
אלא אם כן אני אנצל את ה4 נוספים שיש לי בראוטר

לא הבנתי עדיין מה רע במתג שקניתי - נכון שישן אבל זה לא שVLAN הומצא בעשור האחרון
...
VLAN הומצא בשנות השמונים של המאה הקודם , אבל ההתפתחות שלו נמשכת גם היום . בגלל היותו סטנדרט פתוח , הוא לא כפוף ליצרן מסוים ובגלל זה יכולות להיות אי התאמות במאפיינים שונים בין יצרנים שונים ,במיוחד שמדובר במוצר מוזאוני במונחי זמן של ציוד תקשורת נתונים . חוץ מזה מדובר על מוצר שהפורטים שלו הם של 100M ולא 1G שזה מה שבשימוש כבר מעל עשור שנים . והיום 100M לא מתאים לרשת ביתית לא להזרמת מדיה , לא להעברת קבצים ברשת ולא לשאר השימושים הביתיים , חוץ מזה שכל הכרטיסי רשת הים מגיעים כבר 1G . בקשר להמלצות כבר המלצתי מההתחלה על DLINK שהוא באותו סדר גודל של מחיר כמו PLANET , אבל יש לו יתרונות בולטים עליו שפירטתי מקודם וגם יש לו גם 4 פורטים של 10G לשימוש של NAS או כל שימוש אחר .

ofird (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #34 

התקנתי בסו"ש את OPENWRT (משום מה DDWRT היה למטה) על הראטור שלי tplink1043ND

ההתקנה רצה חלק והממשק נראה מאוד מעניין (הדבר היחד שלא עבד לי זה החיבור מדפסת ליציאת הUSB - אז זה בעצם ביטל לי את הprinter sharing)

בכל מקרה נתקלתי גם במסך הזה (שכבר הוזכר כאן בעבר)

תמונה

ותהיתי האם זה מספיק ליצור את מה שרציתי (כמובן עם תוספת של מתג שלא חייב להיות MANAGED)

או שההמלצה היא בכל מקרה לשרשר לROUTER מתג מנוהל ולנהל את כל הVLANS דרכו?

פשוט נראה שהאופציה קיימת גם ללא מתג מנוהל...

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 718 פעמים

נושא שלא נקרא #35 

ofird כתב:התקנתי בסו"ש את OPENWRT (משום מה DDWRT היה למטה) על הראטור שלי tplink1043ND

ההתקנה רצה חלק והממשק נראה מאוד מעניין (הדבר היחד שלא עבד לי זה החיבור מדפסת ליציאת הUSB - אז זה בעצם ביטל לי את הprinter sharing)

בכל מקרה נתקלתי גם במסך הזה (שכבר הוזכר כאן בעבר)

תמונה

ותהיתי האם זה מספיק ליצור את מה שרציתי (כמובן עם תוספת של מתג שלא חייב להיות MANAGED)

או שההמלצה היא בכל מקרה לשרשר לROUTER מתג מנוהל ולנהל את כל הVLANS דרכו?

פשוט נראה שהאופציה קיימת גם ללא מתג מנוהל...
...
כמו שכבר כתבתי מקודם , אפשר גם ללא מתג מנוהל , אלה עם שלושה מתגים לא מנוהלים וחיבורם לשלושה פורטים שונים של הנתב שיוגדרו כשלושה VLANs שונים ונפרדים , אבל זו אפשרות עקומה ,מתכון לתקלות ,אפשרויות להסתבך והוספה של נקודות כשל מיותרות. המסך שראית , זה באמת מסך של ניהול ה VLANs במתג משולב בנתב וזה חלק מההגדרות שצריך לבצע בכל מקרה . חוץ מזה יש הרבה מסכים שונים שדרכם מגדירים אפשרויות שונות . כמו למשל יצירת הממשקים של הנתב ושיוך שלהם לגשרים שונים לפי הצורך . בקשר לחיבור של התקני USB לנתב : נתב מסוג זה כולל בתוכו מעבד חלש במיוחד וכמות קטנה של זיכרון RAM . מה שבקושי מאפשר לו להתמודד עם משימות הניתוב ובטח שלא יאפשר לשרת התקנים כמו מדפסות והתקני אחסון נתונים .

ofird (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #36 

חיפשתי משהוא עד 100$
הפכתי את AMAZON ולא מצאת

אז אני אצטרך לחרוד קצת - להלן 2 אופציות, מה אתם אומרים?

http://www.amazon.com/gp/product/B00023 ... O040EWVPIF

http://www.amazon.com/gp/product/B006B7 ... PDKIKX0DER

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”