אשכול מרוכז למיזם האינטרנט Unlimited

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
ThePrince
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #3136 

אני יודע שחפרתי מלא על הראוטר, אבל...
נכנסתי להזמין את הR7800 וראיתי שהמחיר שלו עלה (מ- 185$ ל- 230$).
ראיתי עכשיו שהמחיר של הX8 ירד ואפשר לרכוש אותו עכשיו ב170$, האם זה ראוטר טוב יותר, פחות טוב, אותו הדבר?
קישור:
https://www.amazon.com/NETGEAR-Nighthaw ... tgear+8500

תודה מראש!

LexRio
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 18 פעמים
קיבל תודות: 79 פעמים

נושא שלא נקרא #3137 

סלקום בדרך לרכוש 60% ממיזם הסיביים האופטייים
העסקה כפופה לאישור סופי ממשרד התקשורת להפחתת חובת הפריסה בכמעט שני שלישים ● חברת החשמל תמשיך להחזיק ב-40% מאנלימיטד ● סלקום תתחיל לגבש עסקת מימון עם גופים מוסדיים שירצו להשקיע בפרויקט לטווח ארוך

https://www.globes.co.il/news/article.a ... 1001247981

HDSound
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #3138 

שלום,
אני מחובר לאנלימיטד + 015 בחבילה של 500 מגה.
לפני זה היתי מחובר בבזק והשתמשתי בראוטר מודם שבלינק מטה :
https://www.amazon.it/TP-Link-Archer-VR ... link&psc=1
אני יכול להשתמש לראוטר הזה גם בשירותי אנלימיטד אבל יש לו רק כניסה אחת של גיגה ולשם אני מחבר את הקו משקע אנלימיטד. כל שאר הפורטים נותנים לי מהירות של 100 מגה בלבד.
האם קיימת אפשרות להפיק מהירות רבה יותר לערוץ מהראוטר הזה ( אולי לשים סוויץ גיגה על הכניסה של הגיגה ? )?
אם לא, איזה דגם ראוטר מומלץ עבור חבילת ה-500\500 ?
יש לי בבית רשת LAN ןהיכולות האלחוטיות פחות חשובות לי.
האם הדגם שאנלימיטד מוכרים ב-300 ש"ח הוא הדגם הזה בדיוק או דגם אחר : https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=21531&iszap=1 ?
יש ראוטר מומלץ אחר בטווח המחירים של 200-300 ש"ח שיעבוד עם חבילת 500\500 + 015 של אנלימיטד ?

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

נושא שלא נקרא #3139 

@HDSound
·

בטווח מחירים שאתה מציין אין לך הרבה אופציות לראוטרי AC (וראוטרים מיושנים לא יסחבו לך את הקצבים של אנלמיטד, במיוחד לא חבילת 500 מגה).

אופציה אחת זה באמת ה-825 שאני באמת לא רואה שום סיבה לקחת אותו מ-unlimited לאור זה שהוא יותר זול בחנויות. לצערי אין לי ניסיון אישי איתו, הדבר היחיד שאני יכול להגיד עליו זה שהשכן שלי בחבילת של 200 מגה של אנלימטד איתו ולא מרוצה ממנו (לא הצלחתי להבין בדיוק למה).

אופציה נוספת שאתה יכול לשקול בהנתן התקציב המוגבל היא ה-totolink הזה:
https://www.netcheif.com/Reviews/A3002RU/A3002RU.htm
הקונפיגורציה קצת מוגבלת (מה לעשות במחיר הזה חייבות להיות פשרות), אבל לצרכים בסיסיים הוא יכול להיות אופציה מצוינת וכמו שאתה יכול לראות בסקירה הוא בהחלט מגיעה לקצבים האילו.

אם אתה מחפש ראוטר ממש מתקדם ויש לך את הידע או רצון ויכולות ללמוד יש את ה-ER-X אבל אין לו יכולות אלחוטיות אז תצטרך להשתמש ב-VR400 כ-AP - דבר שלפחות בתיאוריה אמור לעבוד.

שלשם switch לפני הראוטר זה לא אופציה כי אנלימטד אמורים לתת לך רק כתובת אחת ואתה צריך ראוטר בשביל לחבר מספר מכשירים (האמת לא בדקתי את זה אבל אפילו אם איכשהו זה עובד לך זה לא מומלץ מבחינת אבטחת הרשת כי הראוטר הוא גם ה-firewall שלך וכו'). כמובן שלשם switch מאחורי הראוטר זה פתרון לגיטימי רק של-VR400 יש רק פורט אחד של גיגה (אם אני מבין נכון) ולכן ה-switch יתחבר לפורט של 100 מגה וזו תהיה המגבלה של החיבור של כל המכשירים שמחוברים ל-switch ביחד....

maor26
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #3140 

"עכשיו זה סופי: סלקום השלימה את ההשתלטות על אנלימיטד"

https://www.globes.co.il/news/article.a ... 1001249238

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

נושא שלא נקרא #3141 

מתוך הכתבה בפוסט הקודם כתב: השינויים הצפויים במיזם בעקבות כניסת סלקום הם רבים. ראשית, המיזם יפסיק לתפקד במודל הקיים שבו הלקוחות רוכשים את התשתית מאנלימיטד ובוחרים באופן עצמאי את ספק האינטרנט שלהם. המודל הזה היה אחד הכישלונות הגדולים של המיזם, ומנע אספקת שירותי תקשורת מלאים על גבי התשתית.
...
מדאיג ביותר. לא ברור איך משרד התקשורת נלחם "בכל עוזו" (כלומר בקושי רב) לפתוח את התשתית של הוט לספקים (שוק סיטונאי מעל תשתית הוט) ובנושא של הסיבים לא רק שהוא לא אוכף שום חוק על הסיבים של סלקום ופרטנר אלא הוא גם מאשר לסלקום להשתלט על המיזם וגם שם לסגור את התשתית רק לספק שלהם.

היתרון הגדול מבחינתי באנלימטד היה שזה מיזם שהמדינה יזמה ולכן אני לתומי הנחנתי שהוא ישאר פתוח לכל הספקים וקיוויתי שעם הזמן גם הספקים הגדולים שמחרימים אותם ירימו את החרם ויהיה מבחר רב של ספקים. כמובן שבמדינתו משרד תקשורת מקורב לבזק מתחלף למשרד תקשורת מקורב לסלקום והחגיגה רק גדלה.

כמו שזה נראה כרגע העתיד של שוק התקשורת בישראל:
בכל בית יהיה מבחר של תשתית סיב אחת אולי שתיים אם יש הרבה מזל ולפי התשתית שמציעים בבניין אתה כבול לחברה הזו ואתה לקוח 100% שבוי שלה. ברגע שזה המצב ברור שהחברה יכולה להתעלל בלקוח כאוות נפשה.

פשוט עצוב.
נערך לאחרונה על ידי eran405 ב 08/08/2018 11:38, נערך פעם 1 בסך הכל.

rbh3
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 34 פעמים

נושא שלא נקרא #3142 

קצת לא מדוייק. בתור לקוח שלהם 4 שנים, הספקים היו על הפנים ברוב התקופות. עדיף ספק חזק ויציב..
חוץ מזה לא רשום שסלקום תיהיה הספק היחידי

uh99
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 1147 פעמים
קיבל תודות: 187 פעמים

נושא שלא נקרא #3143 

eran405 כתב:
...
...
מדאיג ביותר. לא ברור איך משרד התקשורת נלחם "בכל עוזו" (כלומר בקושי רב) לפתוח את התשתית של הוט לספקים (שוק סיטונאי מעל תשתית הוט) ובנושא של הסיבים לא רק שהוא לא אוכף שום חוק על הסיבים של סלקום ופרטנר אלא הוא גם מאשר לסלקום להשתלט על המיזם וגם שם לסגור את התשתית רק לספק שלהם.

היתרון הגדול מבחינתי באנלימטד היה שזה מיזם שהמדינה יזמה ולכן אני לתומי הנחנתי שהוא ישאר פתוח לכל הספקים וקיוויתי שעם הזמן גם הספקים הגדולים שמחרימים אותם ירימו את החרם ויהיה מבחר רב של ספקים. כמובן שבמדינתו משרד תקשורת מקורב לבזק מתחלף למשרד תקשורת מקורב לסלקום והחגיגה רק גדלה.

כמו שזה נראה כרגע העתיד של שוק התקשורת בישראל:
בכל בית יהיה מבחר של תשתית סיב אחת אולי שתיים אם יש הרבה מזל ולפי התשתית שמציעים בבניין אתה כבול לחברה הזו ואתה לקוח 100% שבוי שלה. ברגע שזה המצב ברור שהחברה יכולה להתעלל בלקוח כאוות נפשה.

פשוט עצוב.
...
·אם אפשר לשקר לציבור ללא שום בושה אז למה לפעול למענו :?: :roll:

psibeast
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 52 פעמים
קיבל תודות: 162 פעמים

נושא שלא נקרא #3144 

מישהו שמבין בנושא יכול להעיר לגבי השינויים הטכנולוגיים שרשומים בכתבה? הטכנולוגיה שרשום שהם מתכוונים לעבור אליה היא טובה יותר או פחות מהקיים?

uh99
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #3145 

rbh3 כתב:קצת לא מדוייק. בתור לקוח שלהם 4 שנים, הספקים היו על הפנים ברוב התקופות. עדיף ספק חזק ויציב..
...
אשמח לדעת כיצד המהלך הזה לטובת הצרכנים הפרטיים כאשר בעל התשתית הוא גם בעל רישיון לכל השירותיים :?: :roll:

rbh3
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #3146 

uh99 כתב:
...
...
אשמח לדעת כיצד המהלך הזה לטובת הצרכנים הפרטיים כאשר בעל התשתית הוא גם בעל רישיון לכל השירותיים :?: :roll:
...

אם זה אומר שהתשתית הנפלאה הזו תמשיך לפעול בארץ , במסגרת כלשהי, עם ספק יציב וטוב ותמשיך הפריסה.
זה מהלך נהדר לצרכן הפרטי על פני מה שקורה כרגע!

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

נושא שלא נקרא #3147 

rbh3 כתב:קצת לא מדוייק. בתור לקוח שלהם 4 שנים, הספקים היו על הפנים ברוב התקופות. עדיף ספק חזק ויציב..
...
·

נראה איך תרגיש שהספק היחיד שלך הוא netvision ואין לך שום בחירה בנושא.

אני גם לחלוטין לא מסכים עם החלק של "הספקים היו על הפנים". אני לא יכול לדבר על העבר הרחוק כי אני אצל אמלימטד רק כמה חודשים אבל:
עוד שהייתי מחובר לתשתית בזק אחרי שבדקתי מספר ספקים החלטתי על אקספון שזמינים גם אצל אנלימטד. בגלל הנושא של תשלום נוסף על כתובת חיצונית התחברתי ישר ל-015 ואני מאד מרוצה מהם. די בטוח שזה בגלל התשתית היותר טובה אבל באופן כללי האינטרנט שלי הרבה יותר טוב ממה שהיה לי אי פעם. אני בטוח שגם עם אקספון אהיה מרוצה מהאינטרנט מעל תשתית טובה.

לעומת זאת netvision כנראה הספק היחיד בארץ שכולם מסכימים שהוא ספק על הפנים, קיבל גם קנסות והפסיד בתביעה יצוגית אם אני לא טועה. וזה בלי להיכנס לנושא של השירות שגם בו סלקום מצליחים "להתעלות" על המתחרים....

אני באמת רוצה להאמין שאתה צודק ושזה סתם דיבורים שהם הולכים לסגור את התשתית (רק לספק שלהם) אבל זה כן כתוב בצורה די מפורשת בכתבה וגם זה די ברור שזה מה שסלקום רוצים ומחויבים לעשות במידה שנותנים להם (סלקום חברה עסקית והמטרה שלהם להגדיל את הרוויחים שלה). מי יעצור אותם? משרד התקשורת?! הצחקת אותי....

@psibeast
·

הטכנלוגיה שהיום unlimited פורסים היא מצוינת והרבה יותר טובה מהטכלוגיה "הזולה" שסלקום רוצים להחליף אותה בה. ראה עוד פרטים לדוגמא כאן (תוצאה ראשונה בחיפוש של גוגל שעשיתי):
https://itel.com/p2p-vs-gpon-fiber/

מה שכן:
א. אני מנחש שהם לא יחליפו תשתיות שהם כבר התקינו (די בטוח שזה לא שווה כלכלית). בתקווה גם יקח זמן עד שהם יעשו את המעבר אז מי שיחובר בזמן הקרוב ירוויח.
ב. מה לעשות זה חלק מהסיבה ש-unlimited הגיעו למצב הכלכלי שהם הגיעו אליו. נקודת האור היחידה בכל הנושא שעם כל הפשרות שסלקום יעשו באיכות ובשירות זה בתקווה כן יהיה רוויחי מה שיאיץ את הפריסה ויעודד את התחרות.

uh99
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #3148 

rbh3 כתב:
...
...
אם זה אומר שהתשתית הנפלאה הזו תמשיך לפעול בארץ , במסגרת כלשהי, עם ספק יציב וטוב ותמשיך הפריסה.
זה מהלך נהדר לצרכן הפרטי על פני מה שקורה כרגע!
...
נראה בעוד חצי שנה כמו שקרה עם הבעלים הקודמים :!:

freesoul28
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 17 פעמים

נושא שלא נקרא #3149 

מה זה משנה האם Unlimited ימשיכו לא לפרוס או סלקום ימשיכו לא לפרוס?

TheComputer
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 12 פעמים

נושא שלא נקרא #3150 

eran405 כתב:
...
...
·

נראה איך תרגיש שהספק היחיד שלך הוא netvision ואין לך שום בחירה בנושא.

אני גם לחלוטין לא מסכים עם החלק של "הספקים היו על הפנים". אני לא יכול לדבר על העבר הרחוק כי אני אצל אמלימטד רק כמה חודשים אבל:
עוד שהייתי מחובר לתשתית בזק אחרי שבדקתי מספר ספקים החלטתי על אקספון שזמינים גם אצל אנלימטד. בגלל הנושא של תשלום נוסף על כתובת חיצונית התחברתי ישר ל-015 ואני מאד מרוצה מהם. די בטוח שזה בגלל התשתית היותר טובה אבל באופן כללי האינטרנט שלי הרבה יותר טוב ממה שהיה לי אי פעם. אני בטוח שגם עם אקספון אהיה מרוצה מהאינטרנט מעל תשתית טובה.

לעומת זאת netvision כנראה הספק היחיד בארץ שכולם מסכימים שהוא ספק על הפנים, קיבל גם קנסות והפסיד בתביעה יצוגית אם אני לא טועה. וזה בלי להיכנס לנושא של השירות שגם בו סלקום מצליחים "להתעלות" על המתחרים....

אני באמת רוצה להאמין שאתה צודק ושזה סתם דיבורים שהם הולכים לסגור את התשתית (רק לספק שלהם) אבל זה כן כתוב בצורה די מפורשת בכתבה וגם זה די ברור שזה מה שסלקום רוצים ומחויבים לעשות במידה שנותנים להם (סלקום חברה עסקית והמטרה שלהם להגדיל את הרוויחים שלה). מי יעצור אותם? משרד התקשורת?! הצחקת אותי....

@psibeast
·

הטכנלוגיה שהיום unlimited פורסים היא מצוינת והרבה יותר טובה מהטכלוגיה "הזולה" שסלקום רוצים להחליף אותה בה. ראה עוד פרטים לדוגמא כאן (תוצאה ראשונה בחיפוש של גוגל שעשיתי):
https://itel.com/p2p-vs-gpon-fiber/

מה שכן:
א. אני מנחש שהם לא יחליפו תשתיות שהם כבר התקינו (די בטוח שזה לא שווה כלכלית). בתקווה גם יקח זמן עד שהם יעשו את המעבר אז מי שיחובר בזמן הקרוב ירוויח.
ב. מה לעשות זה חלק מהסיבה ש-unlimited הגיעו למצב הכלכלי שהם הגיעו אליו. נקודת האור היחידה בכל הנושא שעם כל הפשרות שסלקום יעשו באיכות ובשירות זה בתקווה כן יהיה רוויחי מה שיאיץ את הפריסה ויעודד את התחרות.
...
·
מסכים. ספק אחד "לבחירה" זה בהחלט נורא. לדעתי (ואני מניח שלדעת אחרים גם כן), זה פוגע בתחרות. מה גם, שאף פעם בישראל בתשתיות פס רחב קוויות לא היה דבר שכזה - שבעל התשתית הוא גם ספק האינטרנט הבלעדי. לפחות לא בעשור האחרון... עד שסלקום ופרטנר הגיעו עם הפריסה שלהם (שהיא שנויה במחלוקת, איפה הרישיונות לפריסת סיבים אופטיים לבתים?).

לצערנו, ראינו עד כמה כוחו של משרד התקשורת "משפיע" על שוק התקשורת... בטח אם יש נציגים של סלקום במשרד התקשורת שדואגים לסלקום.

לגבי 018 - אם אתה צריך באמת כתובת IPv4 ציבורית, אז אולי 018 כספק לא הכי תתאים (אלא אם תרצה לשלם קצת יותר כדי לצאת מהNAT). בכל מקרה, הם מספקים IPv6. אצלי זה עובד נהדר בלי בעיות, ולא יצאתי מהNAT. באופן כללי, מרוצה מ018, שירות הרבה יותר טוב (מכמה בחינות) מהספק הקודם שלי.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”