עדכון תמונות - רמקולים וסאב, סט מלא של SVS! התחדשתי!

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
BUGY (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 703 פעמים

נושא שלא נקרא #61 

תמונות 2

BUGY (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #62 

תמונות 3
כך החתול שלי עושה הסרת שיער, עומד על הפתח בזמן מלחמת הכוכבים
 כך החתול שלי עושה הסרת שיער, עומד על הפתח בזמן מלחמת הכוכבים

lagolaspen
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 29 פעמים
קיבל תודות: 24 פעמים

נושא שלא נקרא #63 

תתחדש כבר אמרתי,צר לי שלא קבלתי התייחסות לגבי השאלות שלי, אבל עשיתי מספיק שעורי בית בשביל להגיע להחלטה.
אז נשאר להוסיף ששלי בדרך... :D

הזמנתי 2 מדפיים כרגע, ובכל חודש אלמנט נוסף, כך שלבסוף יהיו 4 מדפיים (אחוריים וקדמיים) סנטר ו PB 2000.
כאשר כל זה מונע על ידי pioneer SC-LX57.

לגבי ההרסיבר התלבטתי בין הLX58 - ל KX57, דולבי ATMOS ממש עיניין אותי וגם היכולת לכוון 2 סאבים בנפרד + upscale ל 4K. אבל בסוף ויתרתי,
כי כרגע אין תכנים לATMOS חוץ מרובוטריקים 4 AGE OF EXTINCTION, וגם אין מענה עדיין מצד DTS ל DTS UHD.

ה LX58 נראה לי חצי מוצר לעת עתה. נחכה לשאר מקודדי האדיו להיסגר על עצמם (DTS, AURO 3D) + תכנים + מוצרים (רסיברים, רמקולים) + מחירים ואז נדבר.

ברגע שאני אתקין נפתח שרשור חדש "התחדשתי".

BUGY (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #64 

אוי, סליחה שלא קיבלת מענה...:?
מה פיספסתי? (בעיקרון עוד לא התיחסתי לקדמיים...זה עדיין "בתהליכים")

חשבת על האחוריים שלהם? הם דיפול/ביפול/רגיל, הכל ברמקול אחד! אתה יכול לחבר איך שאתה רוצה.

lagolaspen
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #65 

האחוריים עדיין פתוחים למשא ומתן.

היה לי דיון מעניין בנושא עם חבר ובסופו של דבר ההחלטה של האחוריים תלויה בכוונת המשורר ואני ארחיב:

בזמן שהיו המקודדים הישנים dolby digital, dts אז צלילי הסוראונד היו בעצם יותר רעשי רקע ambiant noise ולכן הדיפול/ביפול היו רלוונטים.
בזמננו אנו טכנאי הסאודנ שולטים באיזה סאונד בדיוק יוצא מכל ערוץ ויותר מבוססי מונופול ולא דיפול או ביפול.

תקן אותי אם אני טועה, אני אשמח לשמוע מה תכני ה HD audio בעצם מבקשים כרמקולים סוראונד.

lagolaspen
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #66 

ועוד נקודה שחשוב לציין וזה שייך כבר לשידרוגיה בעתיד לכל מי שירצה ATMOS ואני מניח שזה גם יחול על DTS-UHD:

דולבי אמרו ש ATMOS לא בנוי לביפול/ דיפול, דולבי ממליצה להחליף את הדיפול ביפול במונופול.

הסבר קצר על ATMOS:
DOLBY ATMOS זה בעצם שינוי תפיסה לגבי צליל היקפי, במקום לקבוע מאיזה ערוץ יצא כל צליל/אפקט, ה ATMOS בעצם מגדיר כל צליל בסרט כעצם יעני אובייקט.
יש בעצם DSP (מעבד ARM) שמריץ אלגוריטם של דולבי ושם הם תומכים עד 64 (אל תתפוס אותי במספר) אובייקטים במרחב ובכ -24.1.10 רמקולים בבית. כאשר ה 10 זה כמות הרמקולים המוצבים בתקרה.

GMTK
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 156 פעמים
קיבל תודות: 83 פעמים

נושא שלא נקרא #67 

יפה יפה

lagolaspen
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #68 

BUGY כתב:אוי, סליחה שלא קיבלת מענה...:?
מה פיספסתי? (בעיקרון עוד לא התיחסתי לקדמיים...זה עדיין "בתהליכים")

חשבת על האחוריים שלהם? הם דיפול/ביפול/רגיל, הכל ברמקול אחד! אתה יכול לחבר איך שאתה רוצה.
...
·לגבי הדיפול ביפול של svs ultra הם קיבלו את הביקורות הפחות טובות, לעומת זאת המדפיים הם הפנינה שבחבורה.
הם מכילים את כל מה שטוב בריצפתיים חוץ מהצלילים הנמוכים שאותם אפשר לפצות ולהשלים באמצעות סאב.

למערכת מאוזנת ומושלמת אפשר אפילו להשתמש רק במדפיים, אפילו לסנטר אך זה נראה מכוער וה"הפסד" ברמת הסאונד בלהיות עם הסנטר הוא זניח.
ולכן החלטתי 4 מדפיים וסנטר שוכב.

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1230 פעמים

נושא שלא נקרא #69 

אגב רמקולים עסקינן, SVS השיקה היום סדרה חדשה של רמקולים בשם Prime מתחת ל- Ultra ועל כן בעלות מוזלת יותר.
http://www.svsound.com/speakers/prime-series
הסדרה כוללת רצפתיים (499$ ליחידה), מדפיים (249$ ליחידה), סנטר (349$) ואפילו סט "סטליטים" (134$ ליחידה) בתצורה של 2.1 (699$) או 5.1 (999$) קומפלט עם ה- SB1000.
וכן הושק גם צילינדר חדש PC-2000 בעלות של 799 דולר, 500 וואט עם דרייבר 12 אינץ' (גרם להוזלה של ה- PC12-NSD ל- 499$ במקום 649$).
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

BUGY (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #70 

lagolaspen כתב:
...
...
·לגבי הדיפול ביפול של svs ultra הם קיבלו את הביקורות הפחות טובות, לעומת זאת המדפיים הם הפנינה שבחבורה.
הם מכילים את כל מה שטוב בריצפתיים חוץ מהצלילים הנמוכים שאותם אפשר לפצות ולהשלים באמצעות סאב.

למערכת מאוזנת ומושלמת אפשר אפילו להשתמש רק במדפיים, אפילו לסנטר אך זה נראה מכוער וה"הפסד" ברמת הסאונד בלהיות עם הסנטר הוא זניח.
ולכן החלטתי 4 מדפיים וסנטר שוכב.
...
·תשמה, רציתי להגיב לך ישר, אבל אז הוספת את עניין האטמוס מה שזרק אותי לחפירות רציניות ברשת. ואחרי זה avihuli זרק את הקישר לרמקולים החדשים של SVS והדליק עצלי את האור הירוק לשדרוג האחוריים, עכשיו אני עם סטלייטים קטנים ופשוטים.

בכל מקרה, אני ממליץ לך להמתין לזוג הקדמיים לפני שאתה מזמין את האחוריים. לא יודע (אתה צריך להשלים קצת מידע לגבי מיקום המערכת) מה גודל החדר, מיקום, מרחקים והאם אתה רוצה לתלות אותם מאחורה או להניח על סטנד. למה אני חותר? הבוק-שלפ של SVS אולי נראים קטנים וחלשים אבל הם יכול להוציא עוצמות שלא מתאימות לרמקול אחורי בחדר בינוני ומטה, בחדר גדול הם כמובן יהיה מעולים. סיפור קטן כדי להמחיש: עצלי הם מחוברים לסוני 1040 שמפיק "165 וואט" לערוץ (בסדר...הלוואי חצי מזה). בהתחלה היתי מגביר ומגביר עד שהמגבר היה פורש לפני הרמקולים וזה היה בווליום יחסית גבוה, כמו בפאב ביום שישי בערב. אבל אז חיברתי אות ב: בי-וויר (זה לא ממש חיבור "בי" אמיתי אבל הרמקול "מרגיש" פי שתיים בהספק). ואללה, עכשיו, אני מגביר ומגביר עד שאני פורש לפני הרמקול. ואם אני סובל קצת ומגביר עד הסוף אז שוב המגבר פורש, כלומר יש להם עוד מה לתת עם מגבר טוב יותר אבל תחלס לא חושב שמישהו ירצה אלה אם כן זה חדר גדול/פתוח אבל בחדר של 3*4 זה אובר-קיל.

חזרה אליך. אם המגבר שלך אתה תצליח להוציא מהם את המיטב ואני ממליץ לפחות לנסות לחבר "בי-וויר" במיוחד אם אתה לא מנצל את כל הערוצים. תן לקדמיים להגיע, תריץ אותם קצת (לדעתי הם נפתחו ממש מהר, אחרי כמה סרטים טובים וכמה שעות של אינפקטד-משרום בפול-ווליום), תתרשם ורק אז תחשבו על יתר הרמקולים. אם הכיוון שלך הוא אטמוס אז אולי כדי לחשבו על סט סטלייטים החדש של SVS או מהסדרה המוזלת שהיא כמו האולטרה רק אם חלקים קצת יותר זולים כך שהתמורה עוד יותר טובה? הרי אתה צריך גם אחוריים וגם צדדיים וגם לתקרה, זה המון רמקולים והמון כסף ובסוף אתה גם לא תנצל את היכולת שלהם. לפעמים יש להם גם רמקולים במצב חדש חדש עם כמה סריטות ממש קטנות מלמטה אבל ב100$ פחות לכל רמקול. אומר מראש: הציפוי פיאנו ממש אבל ממש יפה אבל נשרט בקלות רבה :?

אני עדיין לא סגור על כמה דברים באטמוס וחסר לי מידע רב לגבי המערכת שלך כך שקשה להמשיך מכאן...רק אומר את זה: הסנטר עוד יותר חזק ואיכותי מאשר בוקשלפס 8)

סליחה על כל השגיות, אני אחרי עבודה ואחרי רוסיה.
נערך לאחרונה על ידי BUGY ב 12/10/2014 21:47, נערך פעם 1 בסך הכל.

BUGY (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #71 

avihuli כתב:אגב רמקולים עסקינן, SVS השיקה היום סדרה חדשה של רמקולים בשם Prime מתחת ל- Ultra ועל כן בעלות מוזלת יותר.
http://www.svsound.com/speakers/prime-series
הסדרה כוללת רצפתיים (499$ ליחידה), מדפיים (249$ ליחידה), סנטר (349$) ואפילו סט "סטליטים" (134$ ליחידה) בתצורה של 2.1 (699$) או 5.1 (999$) קומפלט עם ה- SB1000.
וכן הושק גם צילינדר חדש PC-2000 בעלות של 799 דולר, 500 וואט עם דרייבר 12 אינץ' (גרם להוזלה של ה- PC12-NSD ל- 499$ במקום 649$).
...
תודה, באמת תודה. הרסת לי את תוכנית החיסכון :evil:

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #72 

BUGY כתב:
...
...
תודה, באמת תודה. הרסת לי את תוכנית החיסכון :evil:
...
אמר זה שרק לפני 4 חודשים הוציא לנו את העיניים וגרם לנו להזיל ריר עם הרכש החדש שלו.. 8)
ואם כבר מדברים על תוכניות חיסכון, עזוב אותך מה- Prime, אתה נראה לי יותר בקטע של ה- Ultra, אז הנה סידרתי לך גם את הקרן השתלמות על הדרך... :D

lagolaspen
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #73 

BUGY כתב:
·תשמה, רציתי להגיב לך ישר, אבל אז הוספת את עניין האטמוס מה שזרק אותי לחפירות רציניות ברשת. ואחרי זה avihuli זרק את הקישר לרמקולים החדשים של SVS והדליק עצלי את האור הירוק לשדרוג האחוריים, עכשיו אני עם סטלייטים קטנים ופשוטים.

בכל מקרה, אני ממליץ לך להמתין לזוג הקדמיים לפני שאתה מזמין את האחוריים. לא יודע (אתה צריך להשלים קצת מידע לגבי מיקום המערכת) מה גודל החדר, מיקום, מרחקים והאם אתה רוצה לתלות אותם מאחורה או להניח על סטנד. למה אני חותר? הבוק-שלפ של SVS אולי נראים קטנים וחלשים אבל הם יכול להוציא עוצמות שלא מתאימות לרמקול אחורי בחדר בינוני ומטה, בחדר גדול הם כמובן יהיה מעולים. סיפור קטן כדי להמחיש: עצלי הם מחוברים לסוני 1040 שמפיק "165 וואט" לערוץ (בסדר...הלוואי חצי מזה). בהתחלה היתי מגביר ומגביר עד שהמגבר היה פורש לפני הרמקולים וזה היה בווליום יחסית גבוה, כמו בפאב ביום שישי בערב. אבל אז חיברתי אות ב: בי-וויר (זה לא ממש חיבור "בי" אמיתי אבל הרמקול "מרגיש" פי שתיים בהספק). ואללה, עכשיו, אני מגביר ומגביר עד שאני פורש לפני הרמקול. ואם אני סובל קצת ומגביר עד הסוף אז שוב המגבר פורש, כלומר יש להם עוד מה לתת עם מגבר טוב יותר אבל תחלס לא חושב שמישהו ירצה אלה אם כן זה חדר גדול/פתוח אבל בחדר של 3*4 זה אובר-קיל.

חזרה אליך. אם המגבר שלך אתה תצליח להוציא מהם את המיטב ואני ממליץ לפחות לנסות לחבר "בי-וויר" במיוחד אם אתה לא מנצל את כל הערוצים. תן לקדמיים להגיע, תריץ אותם קצת (לדעתי הם נפתחו ממש מהר, אחרי כמה סרטים טובים וכמה שעות של אינפקטד-משרום בפול-ווליום), תתרשם ורק אז תחשבו על יתר הרמקולים. אם הכיוון שלך הוא אטמוס אז אולי כדי לחשבו על סט סטלייטים החדש של SVS או מהסדרה המוזלת שהיא כמו האולטרה רק אם חלקים קצת יותר זולים כך שהתמורה עוד יותר טובה? הרי אתה צריך גם אחוריים וגם צדדיים וגם לתקרה, זה המון רמקולים והמון כסף ובסוף אתה גם לא תנצל את היכולת שלהם. לפעמים יש להם גם רמקולים במצב חדש חדש עם כמה סריטות ממש קטנות מלמטה אבל ב100$ פחות לכל רמקול. אומר מראש: הציפוי פיאנו ממש אבל ממש יפה אבל נשרט בקלות רבה :?

אני עדיין לא סגור על כמה דברים באטמוס וחסר לי מידע רב לגבי המערכת שלך כך שקשה להמשיך מכאן...רק אומר את זה: הסנטר עוד יותר חזק ואיכותי מאשר בוקשלפס 8)

סליחה על כל השגיות, אני אחרי עבודה ואחרי רוסיה.
...
קודם כל ספסיבה בולשוי על העצה.

עכשיו, לגבי מה שאמרת אני ארכז כמה נקודות :
  • אני מסכים שעלי להתרשם מהקידמיים לפני שאני מזמין אחוריים. זה ההיתרון בלקנות בשלבים.
  • זה שיש לך רמקולים עם הספק גבוה לא אומר בהכרח שצריך להגביר עד שמדממים מהאוזניים כדי "לנצל" או להינות מהם. רמקול שהם לדוגמא 250W לא ישמעו טוב רק ב 250W אפשר להינות מרמקולים גם בווליומים סבירים ואנושיים. :wink:
  • לגבי רמקולים אחוריים, אני ממש לא חושב שצריך להזניח אותם כי הם סוראונד. להיפך הוא הנכון! טכנאי הסאונד של אולפני הסרטים עומלים קשה וטורחים על כל ערוץ וערוץ על מנת שישיגו את מה שהם התכוונו. ובשביל איזון לקולנוע הבייתי מומלץ להשתמש באותו הרמקול למערכת שהיא 5 או 7 או עוד רמקולים.
  • ציינתי במיוחד שאני מוותר על ה ATMOS מאחר וכרגע אין לשוק מה להציע וגם DTS עדיין לא בתמונה. אבל אני כן אקנה מונופול כי ATMOS לא תומכים בדיפול ביפול. לדעתי הרמקולים האלה הם נחלת העבר.

BUGY (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #74 

יש עדכון לגבי הרמקולים? :מבולבל:

הסראונד החדשים שלי בדרך... 8)

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #75 

BUGY - הזמנת ? תתחדש... (Y)
סט פגזזזזזזז אירגנת לך, סחתיין.
היית אומר ששמת אותם על האש, הייתי מארגן לך הנחה קטנה עליהם...:wink:
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”