מה עשיתם עם הZ-Wave שלכם?

SIRI, CORTANA, ALEXA, ECHO, GOOGLE HOME, HOME PAD, שלטים חכמים, KEY PADS, אפליקציות
cafri (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 121 פעמים
קיבל תודות: 144 פעמים

Re: לחצן בכניסה לבית

נושא שלא נקרא #121 

@morgi23
בהמשך לתמונות שפירסמת כאן, אני מבין נכון שכל אחד משני המתגים נמצא במצב ״אמצעי״ וחוזר למצב זה עם קפיץ?

למשל: כאשר תלחץ על המתג השמאלי לכיוון מעלה (Home) ו״תשחרר״ אותו, הוא יחזור אוטומטית (עם קפיץ) למצב האמצעי?

כמו-כן, הבנתי שכל אחד מ4 המצבים יכול להפעיל תרחיש (או לשמש לביצוע association).
כיצד מתבצעת הפעלת תרחיש? כיצד המודול מופיע בVera? לdevice יכולים להיות 4 ערכים לפי 4 המצבים? איך הערך ״משתנה״ / ״מתאפס״? אחרי זמן מסויים? בלחיצה על מתג אחר?

עריכה: קראתי בחוברת של המודול שלפי מספר הכפתור שנלחץ והפעולה שנעשתה (לחיצה בודדת, כפולה וכו׳), הוא גורם להפעלת סצינה עם מספר מסויים.
למשל: כפתור מספר 1, לחיצה בודדת - הפעלת סצינה מספר 11.
האם זה אומר שעלי ״לפנות״ את הסצינות בעלות המספרים הספציפיים הללו, או שאני מפספס משהו בהבנה?

ושאלה אחרונה: היות והמתג מופעל סוללות, אני אוכל להשתמש בו ללא קיבוע לקיר, אלא סתם להניח אותו על כוננית / שולחן ליד מיטת הילד, או שהוא יהיה ״חשוף״ מאחור?
נסו למצוא תשובות לשאלות הקשורות לZ-Wave בשרשור הדביק שבראש הפורום
שתפו את הרעיונות שלכם בשרשור זה

morgi23
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 87 פעמים
קיבל תודות: 150 פעמים

נושא שלא נקרא #122 

cafri כתב:@morgi23
בהמשך לתמונות שפירסמת כאן , אני מבין נכון שכל אחד משני המתגים נמצא במצב ״אמצעי״ וחוזר למצב זה עם קפיץ?

למשל: כאשר תלחץ על המתג השמאלי לכיוון מעלה (Home) ו״תשחרר״ אותו, הוא יחזור אוטומטית (עם קפיץ) למצב האמצעי?

כיצד מתבצעת הפעלת תרחיש? כיצד המודול מופיע בVera? לdevice יכולים להיות 4 ערכים לפי 4 המצבים? איך הערך ״משתנה״ / ״מתאפס״? אחרי זמן מסויים? בלחיצה על מתג אחר?

עריכה: קראתי בחוברת של המודול שלפי מספר הכפתור שנלחץ והפעולה שנעשתה (לחיצה בודדת, כפולה וכו׳), הוא גורם להפעלת סצינה עם מספר מסויים.
האם זה אומר שעלי ״לפנות״ את הסצינות בעלות המספרים הספציפיים הללו, או שאני מפספס משהו בהבנה?

ושאלה אחרונה: היות והמתג מופעל סוללות, אני אוכל להשתמש בו ללא קיבוע לקיר, אלא סתם להניח אותו על כוננית / שולחן ליד מיטת הילד, או שהוא יהיה ״חשוף״ מאחור?
...
למודול יש 4 לחצנים שכל אחד יכול לשמש כטריגר לתרחיש או כלחצן שמקושר למודול אחר ע"י association.
לא הבנתי למה התכוונת ב"לפנות" את התרחיש. אצלי כל לחצן משמש כטריגר לשינוי מצבי הבית (modes) באופן ידני - לחיצה על אחד הלחצנים מפעילה תרחיש מסויים, שבסופו הבית גם משנה mode (למשל בכניסה לבית, לחיצה על אחד הלחצנים תדליק מיידית מספר אורות בבית ותשנה את מצב בית ל-home).

המתג מופעל ע"י סוללה וניתן בקלות להניח אותו על השידה או ליד המיטה - יש כיסוי פלסטיק מלא מאחורה.

אחרי כמעט שנה, אני אישית לא ממליץ עליו (יש לי את הגירסה הראשונה) - לחצנים נתקעים מידי פעם, מה שגורם לריקון סוללה אפילו תוך יום ועוד כל מיני באגים קטנים ומעצבנים.
ראיתי שיצאו מספר מודולים אחרים שנראים בדיוק כמו המודול שיש לי (כולם עובדים על סוללה ובעלי 4 לחצנים):
- גירסה שניה של אותו המודול.
- http://www.vesternet.com/z-wave-devolo- ... -technical
- http://www.vesternet.com/z-wave-popp-wallcontroller

שווה להתייעץ עם vesternet על ההבדלים בינהם.

אני מאוד התלהבתי מהמוצרים של Nodon, אז שווה גם לבחון אותם:
- זה עם אפשרות לניתוק הלחצן מהקיר ושינוע שלו בבית.
- זה דומה לקודם, בלי יכולת שינוע בבית.

cafri (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #123 

@morgi23
המון תודה על המידע.
אני אעבור על המודולים הנוספים ששלחת.

לגבי המודול שלך - השאלה שלי היתה: איפה אתה מגדיר שהכפתור השמאלי למעלה יפעיל את תרחיש X, והכפתור הימינה למטה יפעיל את תרחיש Y?

morgi23
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #124 

cafri כתב:לגבי המודול שלך - השאלה שלי היתה: איפה אתה מגדיר שהכפתור השמאלי למעלה יפעיל את תרחיש X, והכפתור הימינה למטה יפעיל את תרחיש Y?
...
הלחצנים ממוספרים מ-1-4 וניתן להשתמש בכל אחד מהם כטריגר בבניית תרחיש.
לדוגמא, לחצן 3 יפעיל את האור בשירותים:
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

Grappa
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: Grappa
נתן תודות: 51 פעמים
קיבל תודות: 385 פעמים

נושא שלא נקרא #125 

@morgi23
·האם הצלחת להגדיר את הלחצן שיעבוד כשלט לדימר?
לדוגמא לחיצה ארוכה למעלה מגבירה את עוצמת האור ולחיצה ארוכה למטה מעמעמת.
או לחלופין לחיצות קצרות כתחליף ללחיצה ארוכה?

morgi23
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #126 

Grappa כתב:@morgi23
·האם הצלחת להגדיר את הלחצן שיעבוד כשלט לדימר?
לדוגמא לחיצה ארוכה למעלה מגבירה את עוצמת האור ולחיצה ארוכה למטה מעמעמת.
או לחלופין לחיצות קצרות כתחליף ללחיצה ארוכה?
...
לא נסיתי את זה, אצלי כל כפתור משמש כטריגר להפעלת תרחיש שונה.
אני מאמין שזה אפשרי ע"י association אבל לא בדיוק כמו שאתה רוצה: כפתור אחד ישמש להדלקה/כיבוי בלחיצה רגעית, ועמעום בלחיצה ממושכת (כמו בעבודה עם לחצן ודימר).

cafri (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #127 

בהמשך לזה, רכשתי שני מוצרים של Nodon.

פרסמתי כאן קצת מידע עליהם.
morgi23 כתב:
cafri כתב:@morgi23
בהמשך לתמונות שפירסמת כאן, אני מבין נכון שכל אחד משני המתגים נמצא במצב ״אמצעי״ וחוזר למצב זה עם קפיץ?

...
למודול יש 4 לחצנים שכל אחד יכול לשמש כטריגר לתרחיש או כלחצן שמקושר למודול אחר ע"י association.
לא הבנתי למה התכוונת ב"לפנות" את התרחיש. אצלי כל לחצן משמש כטריגר לשינוי מצבי הבית (modes) באופן ידני - לחיצה על אחד הלחצנים מפעילה תרחיש מסויים, שבסופו הבית גם משנה mode (למשל בכניסה לבית, לחיצה על אחד הלחצנים תדליק מיידית מספר אורות בבית ותשנה את מצב בית ל-home).

המתג מופעל ע"י סוללה וניתן בקלות להניח אותו על השידה או ליד המיטה - יש כיסוי פלסטיק מלא מאחורה.

אחרי כמעט שנה, אני אישית לא ממליץ עליו (יש לי את הגירסה הראשונה) - לחצנים נתקעים מידי פעם, מה שגורם לריקון סוללה אפילו תוך יום ועוד כל מיני באגים קטנים ומעצבנים.
ראיתי שיצאו מספר מודולים אחרים שנראים בדיוק כמו המודול שיש לי (כולם עובדים על סוללה ובעלי 4 לחצנים):
- גירסה שניה של אותו המודול.
- http://www.vesternet.com/z-wave-devolo- ... -technical
- http://www.vesternet.com/z-wave-popp-wallcontroller

שווה להתייעץ עם vesternet על ההבדלים בינהם.

אני מאוד התלהבתי מהמוצרים של Nodon, אז שווה גם לבחון אותם:
- זה עם אפשרות לניתוק הלחצן מהקיר ושינוע שלו בבית.
- זה דומה לקודם, בלי יכולת שינוע בבית.
...

cafri (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #128 

(מנסה "להעיר" את השרשור הזה, בשביל לגרום לאחרים לשתף רעיונות "חדשניים" שיישמו אצלהם)

בחדר האמבטיה של הילדים היה מחובר עד לאחרונה מודול ריליי, וה"לוגיקה" היחידה שיישמתי שם היא כיבוי אורות 20 דקות אחרי הדלקה ביום ו60 דקות אחרי הדלקה בערב.

לאחרונה רכשתי את מודול הדימר הראשון שלי והרכבתי אותו במקום מודול הריליי.
"שכללתי" את הלוגיקה כך שכ5 דקות לפני הכיבוי, הדימר מוריד את העוצמה ב10% ("מסמן" לילדים שהגיע הזמן לצאת מהמקלחת :lol:).

כמו-כן, אם מישהו מדליק את האור באמבטיה בלילה, הבקר מקטין את העוצמה ל10% בלבד, למניעת סינוור.
נערך לאחרונה על ידי cafri ב 12/09/2016 8:55, נערך פעם 1 בסך הכל.

morgi23
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #129 

@cafri
Notification by light זה העתיד :)
בשילוב עם חיישן תנועה את יכול לקצר את זמני הכיבוי לחצי לפחות (אצלי מוגדר על 10 דקות מזיהוי תנועה אחרון).

cafri (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #130 

morgi23 כתב:בשילוב עם חיישן תנועה את יכול לקצר את זמני הכיבוי לחצי לפחות (אצלי מוגדר על 10 דקות מזיהוי תנועה אחרון).
...
זה כנראה השלב הבא.

במקומות אחרים בבית כך אני עושה.
באמבטיה עדין לא שמתי חיישן מ2 סיבות:
* חשש לפגיעה מרטיבות, למרות שראיתי שאחרים עשו זאת ללא בעיה.
* חוסר רצון לגרום למבקרים לחשוב בטעות שמדובר במצלמה (בחדר האמבטיה יש גם שרותים)

arnold
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 182 פעמים
קיבל תודות: 37 פעמים

נושא שלא נקרא #131 

cafri כתב:
לאחרונה רכשתי את מודול הדימר הראשון שלי והרכבתי אותו במקום מודול הריליי.
"שכללתי" את הלוגיקה כך שכ5 דקות לפני הכיבוי, הדימר מוריד את העוצמה ב10% ("מסמן" לילדים שהגיע הזמן לצאת מהמקלחת :lol:).
...
·

אהבתי, למרות שלא יעבוד אצלי, הם ימשיכו באמבטיה גם בחושך מוחלט ועוד יהיו מרוצים מהעיניין :)

ahiel
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 42 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #132 

חלקם מבוססים על רעיונות שקראתי פה, אבל אני אמפה את הכול (אז קרדיט להרבה אנשים פה).

שמתי fibaro wall plug על המכונת כביסה ואני מקבל הודעה ברמקול כשהיא מסיימת, וכן מייל עם פירוט כמה זמן לקח לה לעבוד (שעות וכד').

שמתי flood sensor מתחת לכיור במטבח למקרה ומערכת הסינון מים תהיה עם נזילות (קורה כל כמה שנים אבל עד שמגלים את זה זה יכול לכאוב...)

הוספתי למנגנון הדלקת אורות לפי תנועה (כמו כולם) גם שהוא לא יעבוד במשך כמה דקות אם הדליקו/כיבו ידנית את האור (כי היה מצב שהיו סוגרים את האור לצאת מהבית ואז הוא היה נדלק שוב...)

בתור שומר שבת: תאורה בשבת (רק בשבתות שאני בבית - נבדק כמה דקות לפני כניסת שבת אם האור דולק בסלון) לפי שעות, כמו כן חישוב של חגים רלוונטיים ואותה התנהגות.... כנ"ל תיזמון מאווררים ומזגנים (כשזה נכבה זה נדלק...)

אם טמפרטורה עולה מ45 מעלות להיכנס למצב שריפה (להדליק אורות, להודיע ברמקול על מצב שריפה).

להודיע ברמקול כל ערב/בוקר על תחזית מזג האוויר להיום/מחר

דוח מצב סוללות במכשירים כל חודש...

כמו כן קניתי ברז חשמלי ואני מתכנן כשיהיה לי זמן לחבר אותו לברז מכונת כביסה כך שהוא יפתח רק כשהיא מתחילה לעבוד (היתה לי הצפה לא מזמן כשהתפוצץ המסנן של הברז הזה...)

morgi23
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #133 

לפני כמה חודשים הוספתי רגש טמפ' לדוד.
רגש פשוט מסוג DS18B20 עם כבל באורך 15 מטר (הדוד נמצא על הגג, שתי קומות מעלי), צד אחד הוכנס לשרוול של הטרמוסטט בדוד (10 דקות עבודה). את הקצה השני, שנמצא כבר בתוך הבית, חיברתי ל-Fibaro universal sensor (ניתן לחבר עד 4 רגשי טמפ'). המודול של פיבארו דורש הזנת מתח נמוך 12-24V (אצלי מחובר לשנאי קיר).
את כל החיווטים והמודול ארזתי בתוך מארז פלסטיק קטן והחבאתי בפינה נסתרת.
כרגע יש חיווי לטמפ' המים בדוד (כבר יצא לי לראות טמפ' של 70! מעלות בדוד), ולפיה אני מגדיר אם להדליק אותו בשני מועדים בערב.
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

דומיקון
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 146 פעמים

נושא שלא נקרא #134 

ahiel כתב:
אם טמפרטורה עולה מ45 מעלות להיכנס למצב שריפה (להדליק אורות, להודיע ברמקול על מצב שריפה).

להודיע ברמקול כל ערב/בוקר על תחזית מזג האוויר להיום/מחר

...
·
רק לשאול- איך אתה מתחבר לרמקול ?
תודה
אורי

ahiel
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 42 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #135 

@urini
·Sonos.... יש לו פלאגין לוורה, אבל הלוגיקות שלי הם ב openhab אז יש לי על השרת openhab גם שרת קטן שמתקשר איתו ומאפשר לשלוח לו פקודות ו text to speech, (זה שרת מבוסס nodejs).

שלח תגובה

חזור אל “עוזרות קוליות, שליטה ובקרה”