מתחדשים ב- SVSים, שרשור מרוכז...

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
masteraudio
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 169 פעמים
קיבל תודות: 194 פעמים

נושא שלא נקרא #1966 

שיחברו אותו ויאזינו אז הם יתחילו ליקפוץ מהכיסא
TRINNOV ALT-16
SVS ULTRA CENTER
SONUS-FABER VENERE 2.5
SVS PRIME ELEVATION
SVS PB-16
YAMAHA MX-A5000

FastandFurious
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 899 פעמים
קיבל תודות: 550 פעמים

נושא שלא נקרא #1967 

כל עוד אין מערכות כיול בסבים של svs
לא תהיה קפיצת מדרגה משמעותית בכל הליין שלהם
לי זה מאוד חבל מפני שאני אוהב את הסדרה 16ultra, אני מצפה
מהחברה שתתכנן לפחות מערכת כיול חיצונית שמתחברת לסבים ותתן שיפור משמעותי בכל הקשור לכיול הסב
Denon X4800H
speakers Klipsch THX
Subwoofer PSA Ev1813
Zidoo Z1000 Pro
Lg C1 83

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1230 פעמים

נושא שלא נקרא #1968 

ערן, אני הפניתי רק למה שהם מציינים מהשאלה שעלתה פה. רשמתי לדעתי שהיה יותר מתאים PLUS (מאשר PRO), כי בכל זאת יש פה מתיחת פנים ויכולות מול ה-2000 היוצאת.

ויקטור - מה חסר לך היום והאם בכלל חסר משהו בסאונד של הסאב (קצה) שיש לך שצריך בנוסף מערכת כיול חיצונית שתתחבר אליו ?
מילא היה פאסיבי, אז הייתי מבין את הצורך, אבל הוא אקטיבי - אשמח שתסביר בבקשה.
וכן שאלה נוספת לאותה תובנה, למה מערכת הכיול שיש ברסיבר לא אמורה להספיק להוציא ממנו את מה שנדרש ?
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

FastandFurious
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #1969 

שמעתי המון סבים בחיים שלי, במיוחד סבים עם מערכות כיול,
אין קשר למערכת כיול של רסיברים ברמות שאנחנו מכירים ויצא לנו להתנסות איתם לכיול אמיתי של סבים, מלבד הרמות הגבוהות דיראק לינגדורף טרינוב jbl וכו... כאשר הסב מכוייל ועליו מלבישים כיול של הרסיבר זה עולם אחר, קשה להסביר במילים צריך לשמוע בשביל להבין, ל svs יש סבים מעולים ופה בדיוק הנקודה שאני מתייחס אליה, אם הם היו מוצאים מערכת כיול חיצונית (כי הסבים כבר בליין ואין אפשרות לספק להם מערכת כיול מובנת בתוך הסב מין הסתם) הסבים היו נשמעים פי 2 טוב יותר, זה נכון שלא חסר לי היום סאונד מעולה עם הסב שלי, אני מקבל באס גדול הדוק (כמה שניתן בחלל לא מטופל ישראלי טיפוסי) מהירות דיוק
באס עשיר הרמוני שמתמזג עם הבמה הקידמית כ מקשה אחת הכל בסדר טוב ויפה אבל רק במידה ואני מתעלם לגמרי ממה ששמעתי בכל הקשור לסבים עם מערכות כיול, אם אתייחס ואשווה אז חסר המון ולא ניתן להשוואת בכלל סב מכוייל שעליו מולבש הכיול של הרסיבר/פרוססור, מי ששמע יודע על מה אני מדבר, מי שלא שמע הרוויח כי ברור שעד שלא שומעים לא מבינים בכלל על מה מדובר.
קשה להסביר במילים אבל תחשוב שאתה מקבל יותר דיוק ובאס הרבה יותר ממוקד ונכון שמשתלב טוב יותר עם הסאונד הכללי.
שוב לא משנה כמה מערכת הכיול מהרמות של המיינסטרים ומסתיימות ב ARC תהיינה טובות הן פשוט לא יכולות לכייל את הסב כמו מערכת כיול מובנת של סב איכותי, שוב מלבד מערכות הכיול הרציניות שעולות הון, לצערי אנחנו עדיין לא שם אבל בהחלט נהנים בדרך מהדרך..

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 636 פעמים

נושא שלא נקרא #1970 

FastandFurious כתב:כל עוד אין מערכות כיול בסבים של svs
מהחברה שתתכנן לפחות מערכת כיול חיצונית שמתחברת לסבים ותתן שיפור משמעותי בכל הקשור לכיול הסב
...
בכל הסדרה החדשה defience של paradigm (מלבד ה 8") מגודל 10" ועד 15" (גם בדגמי V וגם ב X שחזקים יותר) כלולה מערכת כיול ARC. סך הכל הביקורות מאוד טובות. בביקורת אחת מעניינת השוו בין sb4000 שיש לאותו הכותב בבית (עם דיראק), לפראדיים v12 שעולה $650 .

עבור סאבים שכוללים מערכת ARC המחירים (לפחות לפי מחירי חו"ל) נראים לי תחרותיים ביותר.

אפשר לקרא כאן את החוויה שלו והמסקנות (די מפתיעות):
https://www.soundstageaccess.com/index. ... -subwoofer

FastandFurious
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #1971 

תודה ערן.
כן אני מודע למערכות כיול סאבים של ARC. (למי שלא בעניינים, זאת מערכת כיול שונה ממה שקיימת ברסיברים/פרוססורים של החברה. מין הסתם.)
ההשוואות בדרך כלל לא מעניינות אותי כי זה נכון רק לאותו
סוקר/בודק/משתמש, בחלל שלו עם הציוד שלו ולטעמו האישי.

תודה בכל אופן אני ממש מעריך זאת
Denon X4800H
speakers Klipsch THX
Subwoofer PSA Ev1813
Zidoo Z1000 Pro
Lg C1 83

Gad007
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 27 פעמים
קיבל תודות: 82 פעמים

נושא שלא נקרא #1972 

FastandFurious כתב:כל עוד אין מערכות כיול בסבים של svs
...
·

מערכת כיול מובנית בסאב זה סתם גימיק שרק מייקר את הסאב ולא תורם הרבה. מערכת כיול מובנית בסאב מאד מוגבלת במה שהיא יכולה לשפר. אם הסאב ממוקם בחדר שיש בו החזרים בונים, או בליעה, אז ה EQ כן יכול לשפר את המצב. אבל אם הסאב ממוקם בחדר שיש בין ביטול של תדרים, מה שלרוב קורה, ה EQ לא יעזור ורק יחמיר את השקע בספקטרום. עדיף כבר סאב טוב ללא מערכת כיול, ולרכוש בנפרד minidsp 2x4 HD שיכול לטפל מצויין בעד 4 סאבים.

עדיף תמיד שתהיה מערכת ניהול באסים טובה מובנית ברסיבר עצמו במקום בסאב. וכמובן תמיד טובים השניים מהאחד. מסאב בודד אתה מאד תלוי במיקום שלו לקבלת היענות ישרה ללא שקעים. משני סאבים שממוקמים רחוק זה מזה, לא משנה סימטרית או אסימטרית, מספיק לשחק קצת עם הפאזה או ההשהיה של אחד הסאבים, ואתה תוכל לתקן את ההיענות לקו כמעט ישר. אני עשיתי את זה עם שני SB-2000 וה minidsp שעלה 1000 שח עד הבית, כולל מיקרופון כיול ותוכנה.

כאשר אתה מפעיל כיול ממערכת מובנית בסאב, הכיול מוסיף השהיה ולמערכת הזאת אין אפשרות לפצות על ההשהיה עבור שאר הרמקולים במערכת. הסאבים של SVS כוללים DSP טוב שרק מפעיל LPF, וזה כל מה שצריך מסאב. גם בסאבים של חברת REL אין מערכות כיול.

אצלי הקופיגורציה של הסאבים מורכבת, כי כל סאב מוזן משני מקורות. רסיבר דנון לקולנוע ביתי עם אודיסי, וקדם מגבר סטריאו של NAD עם כיול DIRAC. החיבור מהרסיבר עובר דרך ה minidsp מפני שלהבדיל מ DIRAC שעושה עבודה מצויינת בלכייל שני סאבים, אודיסי נכשל במשימה, ולכן אני משתמש ב MINIDSP שיבצע את העבודה עבור הדנון.

FastandFurious
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #1973 

Gad007 כתב:
...
...
·

מערכת כיול מובנית בסאב זה סתם גימיק שרק מייקר את הסאב ולא תורם הרבה. מערכת כיול מובנית בסאב מאד מוגבלת במה שהיא יכולה לשפר. אם הסאב ממוקם בחדר שיש בו החזרים בונים, או בליעה, אז ה EQ כן יכול לשפר את המצב. אבל אם הסאב ממוקם בחדר שיש בין ביטול של תדרים, מה שלרוב קורה, ה EQ לא יעזור ורק יחמיר את השקע בספקטרום. עדיף כבר סאב טוב ללא מערכת כיול, ולרכוש בנפרד minidsp 2x4 HD שיכול לטפל מצויין בעד 4 סאבים.

עדיף תמיד שתהיה מערכת ניהול באסים טובה מובנית ברסיבר עצמו במקום בסאב. וכמובן תמיד טובים השניים מהאחד. מסאב בודד אתה מאד תלוי במיקום שלו לקבלת היענות ישרה ללא שקעים. משני סאבים שממוקמים רחוק זה מזה, לא משנה סימטרית או אסימטרית, מספיק לשחק קצת עם הפאזה או ההשהיה של אחד הסאבים, ואתה תוכל לתקן את ההיענות לקו כמעט ישר. אני עשיתי את זה עם שני SB-2000 וה minidsp שעלה 1000 שח עד הבית, כולל מיקרופון כיול ותוכנה.

כאשר אתה מפעיל כיול ממערכת מובנית בסאב, הכיול מוסיף השהיה ולמערכת הזאת אין אפשרות לפצות על ההשהיה עבור שאר הרמקולים במערכת. הסאבים של SVS כוללים DSP טוב שרק מפעיל LPF, וזה כל מה שצריך מסאב. גם בסאבים של חברת REL אין מערכות כיול.

אצלי הקופיגורציה של הסאבים מורכבת, כי כל סאב מוזן משני מקורות. רסיבר דנון לקולנוע ביתי עם אודיסי, וקדם מגבר סטריאו של NAD עם כיול DIRAC. החיבור מהרסיבר עובר דרך ה minidsp מפני שלהבדיל מ DIRAC שעושה עבודה מצויינת בלכייל שני סאבים, אודיסי נכשל במשימה, ולכן אני משתמש ב MINIDSP שיבצע את העבודה עבור הדנון.
...
·יש סבים שבהם מערכת הכיול הורסת יותר ממועילה
ויש סבים שבהם מערכת כיול עושה פלאים בייחס למצב לא מכוייל.

אין לי רצון להתייחס למה שכתבת זה קישקושים מיותרים מבחינתי
זה מעייף אותי וגוזל לי מהזמן הפנוי שלי

דעותי לא ישתנו לאחר מה שכתבת

FastandFurious
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #1974 

Gad007 כתב:
...
...
·

...
·יש סבים שבהם מערכת הכיול הורסת יותר ממועילה
ויש סבים שבהם מערכת כיול עושה פלאים בייחס למצב לא מכוייל.

אין לי רצון להתייחס למה שכתבת זה קישקושים מיותרים מבחינתי
זה מעייף אותי וגוזל לי מהזמן הפנוי שלי

דעותי לא ישתנו לאחר מה שכתבת

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #1975 

@FastandFurious
ויקטור, מרוב שהתעייפת קשקשת לנו פה בטעות פעמיים את אותה הודעה.
למה ככה לגזול לנו פה מזמן הפנאי שלנו, חחח... :-)

ראבק, חוזר עכשיו מחבר שקנה 65C9 אחרי 3 שעות של משחקים עם הפאקינג ARC הזה לאונקיו 626.
בסוף הכבל היה דפוק.
על הדרך, עשינו גם עדכון תוכנה לרסיבר, איפוס, לראשונה עשיתי כיול באודיסי (למה חייב לעשות 3 נקודות ואם בא לי לצאת אחרי 2, אי אפשר...).
חשבתי אני הוזה פה כבר עם ההודעות.

יאללה, לל"ט. מחר יום חדש.
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

FastandFurious
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #1976 

@avihuli
·החלפת חתימה בשעה טובה 😁

כן חייב שלוש מינימום.... לא רק זה מעצבן שם

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #1977 

@FastandFurious
ויקטור, קמת מוקדם מדיי, חחח.. :)
איזו החלפת חתימה ? אני איתה כבר כמה חודשים טובים ועדיין מחפש תחליפיים. לא סגרתי את הפינה הזו עדיין.
אחרי שהיא תסגר, כפי שאמרתי לך - יש לי "חוב" אלייך לבדוק את נושא ההגברה החיצונית בסטאפ שלי.

רוצה לומר אנקדוטה קטנה לדוגמא: כשנרקומן מנסה להיגמל - לא כל הזמן מזכירים לו מה הוא היה בעבר, אלא בהווה נותנים לו חיזוקים ומדרבנים אותו קדימה בשביל שיצליח בעתיד.
זה מתחבר גם בעקיפין למשפט שרשמתי ש"דרך ארץ קדמה לתורה" ואתה תיקנת שדרך ארץ קדמה לה תורה.
המשמעות היא שבלי שיש דרך ארץ לא ניתן ללמוד תורה (לכן לא נכון לפי חלק מהמפרשנים להוסיף את המילה "לה").

בכל מקרה, יאללה - חוזרים לנושא השרשור ?

@mulder - תודה על השיתוף של הפרדיים. לא מבין למה היה קשה לבחור לשים את המספרים בטבלה / גרפים.
ממש קשה לקרוא ככה מספרים בכל הטקסט.
אכן סקירה מעניינת ונראה כאילו באמת הוא נותן VFM למחירו בחו"ל (לא יודע מה התמחור שלו בארץ).
אבל - אין לו גריל מתכת... :P
אני עדיין לא החלטתי מה דעתי לגבי מערכת כיול חיצונית ייעודית לסאב לאור כך שהיא יוצרת כפילות על הכיול של הרסיבר.
בסופו של דבר כיול אחד יהיה חייב לדרוס את מה שהשני קבע.
אם זה עושה טוב לסאונד - אשרינו... 8)

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 636 פעמים

נושא שלא נקרא #1978 

avihuli כתב: לראשונה עשיתי כיול באודיסי (למה חייב לעשות 3 נקודות ואם בא לי לצאת אחרי 2, אי אפשר...).
...
באמת משונה שהוא מחייב 3 , לא מוכר לי דבר כזה ב denon.

בכל מקרה גם ככה אנחנו תמיד עושים לפחות 3 נקודות אז לא סבלת יותר מדי אני מקווה :)

לא ציינת איך היתה התוצאה ..

FastandFurious
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #1979 

@avihuli
·כל בוקר אני קם ב 6...
בבוקר חשבתי שראיתי שהורדת את החתימה וחשבתי לעצמי הוא מכר אותם... מסתבר שטעיתי, בקטנה.
דרך ארץ קדמה לה התורה כי בלי תורה אין דרך ארץ... דרך ארץ זה לא ניכנס לזה מה זה אומר, צריך המון אמונה בשביל לדון בזה. נדלג.
לנושא השירשור כמובן.

מי ששמע סבים מכויילים יכול לדון בנושא איתי, מי שלא שמע שישמע והתדיין 🤣🤣🤣🤣

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #1980 

@mulder
חחח, בטח סבלתי... !!
ובשעה 00:15 בלילה כבר לא הייתה לי סבלנות לשמוע מה יצא.
הכל ממוקם בתוך מזנון צף, מבלי גישה נוחה לחיבורים מאחורה.
בהתחלה ניסיתי להתמודד עם הקיים ולנסות לשנות הגדרות במכשירים בשביל לפתור את זה. לא עבד.
אחר כך, דילגנו על הרסיבר וחיברנו ישירות לטלוויזיה (ממיר / נגן) ואז קיבלנו הודעת שגיאה של "פורמט שגוי" - בחיים לא נתקלתי בזה.
על כל מיני כניסות / יציאות - אמרנו אולי יש בעיה בכניסה של ה- HDMI2.
הורדנו את הטלוויזיה מהקיר (לא קנה זרוע כי לא הייתה למתקין באותו רגע - שיא המעצבן).
עשינו איפוס לרסיבר וחלק מהדברים הסתדרו. הייתה תקלה שכבל מסוים היה מחובר, הסאונד מהנגן הפסיק לעבוד.
ברגע שמנתקים - חוזר לעבוד. משהו הזוי.
ואז התחיל משחק של החלפות כבלים עד שמצאנו שהכבל החדש שהוא שם שמחבר בין הרסיבר למסך - היה דפוק.
ומפה כבר התהליך היה מהיר יותר.
פתאום יש OSD על הטלוויזיה, אפשר לראות מה עושים כי לפני היינו רק על התפריט בתצוגה על הפאנל.
כיול אודיסי, ניתוק מפצל שהיה לו על הסאב (BW 610) שגרם לו להשתולל יותר מדיי, עוד כמה תיקוני הגדרות בטלוויזיה ועפתי.
העיקר הבעיה נפתרה, הוא יצא מרוצה וגם אני שהצלחתי לפצח את זה.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”