"המסעונים" שלי לשדרוג הסראונד: התחדשתי #1, התחדשתי #2, והתחדשתי שוב.. #3 !!

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1229 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

כנראה שכדורסל מספר 3, לא מתאים. אלא אם הם מעוצבים ככה שזה לא יפריע בעין. אם יראו טוב - אז אולי נוכל להעביר את זה... יש הערכה למחיר ?
ארז - היום יחסית טוב לי, "מחר" יהיה קצת יותר. יש המלצות כלשהן ?
ה- OWM3 לא מתאימים כי הם בגודל (ובצורה) של מדפי, הגובה שלהם 25 ס"מ. גם אם זרוע - זה יבלוט יותר מדיי.
הקובייה של המוניטור, 10 ס"מ בכל פאה נראה לי סביר. מישהו יודע בכמה ניתן להשיג אותם ? (לא רשום באתר של קונקטור, שלחתי להם מייל).
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

epony
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K
נתן תודות: 647 פעמים
קיבל תודות: 1368 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

המוניטור אודיו R45 עולים 1,500 ש"ח מחירון - אני סומך עליך שתשיג אותם בפחות... ;)
אם אתה מדבר עם קונקטור, שאל אותם אם נשאר להם במקרה זוג מוניטור אודיו וקטור V10 בלבן.

המורל SP3 עולים כ-4,000 ש"ח, ומסתבר שהקוטר שלהם הרבה יותר קטן ממה שחשבתי - רק 16 ס"מ.
מצד שני, המחיר שלהם בערך כפול מה-SP2 שלעניות דעתי הוא good enough כסאטליט (וקוטרו 14 ס"מ. סתם, שתדע...)

ארז_וחני
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 51 פעמים
קיבל תודות: 204 פעמים

סטליט

נושא שלא נקרא #18 

נסה קנטון CD10 . במפרט נטען שהוא יורד ל 80 הרץ....לא מאמין למפרט וגם לא רשום באיזו הנחתה אבל סביר שיורד נמוך יותר מאלה שיש לך היום.

יש גם JAMO A500 שגם הוא לפי המפרט הטכני מסוגל לרדת ל 80 הרץ....הוא גם מתאים להצבה בתקרה.
http://www.cinemapro.co.il/zvg-rmqvlim- ... -jamo.html

ארז

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #19 

אור - תודה.. (Y)
קונקטור ענו לי במייל שהמחיר הוא 1790 ש"ח כולל מתקן תלייה, שזה גם המחיר שראיתי אח"כ באחד האתרים, כך שזה המחירון.
בתור חובב חו"ל - הם כמעט ולא מוצעים למכירה באמזון ובאיביי... מוזר...

הווקטור 10 לפי המידות הוא 23 ס"מ גובה ו- 17 ס"מ עומק שזה גם גדול מדיי, אבל לפי הנייר הוא יורד עד ל- 65 לעומת הרדיוס 45 שיורד ל- 120 (הבדל משמעותי).
לגבי המורלים - נראה לי שעם קוטר כזה אני יכול להסתדר.
SP1 עם קוטר של 11 ס"מ, וופר 3 אינץ' ויורד עד 180.
SP2 עם קוטר של 14 ס"מ, וופר 4 אינץ' ויורד עד 120.
SP3 עם קוטר של 16 ס"מ, וופר 4 אינץ' ויורד עד 80.

ארז - תודה ידידי... (Y)
הקנטון - לא יפים בעיני והעיצוב פה הוא קריטי. לא ראיתי אותם גם בצבע לבן.
הגאמו - גם גדול מדיי, כמעט 30 ס"מ. וההתקנה היא מחוץ לתקרה ולא בתוך קופסת כך שהאילוץ שלי פה לצערי הוא להישאר עם משבו קובייתי.

מנגד, התכנון הוא לשדרג גם את הרסיבר בעוד מספר חודשים לכזה שתומך ב- 9.1 מלא או שאני אוותר על הסראונד שבתקרה ואז אני אהפוך אותם לאטמוס ואת הסראונד האחורי אעביר לסראונד רגיל ואז אין בעיה של גודל וסוג.
במקרה כזה - שוקל לבחון את הדאלי פאזון שנראה לי גם אפשרי להתקין אותם מהתקרה. יורד עד 86, מעוצב ויש בלבן. רמקול יפייפה בעיני. מישהו יודע מה המחיר ?

קיצור עלו לגמר מבחן ההאזנה המורל SP2 והמוניטור רדיוס 45 (אלא אם יש עוד מתמודדים נסתרים).
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #20 

בדרך חזרה הביתה עצרתי ל- 5 דקות בחנות מתמחה בצפון לברר קצת על מחירים ואדמינסטרציה.
הקיצור, הרדיוס 45 ניתן להשיג אותו בסביבות 1000-1200 שקל לזוג, אבל יש בעיה קלה עם המתלה שמגיע איתו שהוא לא בדיוק מתאים לתקרה וככל הנראה הדגם שמשווק בארץ לא כולל חור למתלה בצורת ר' שניתן לתלייה. אז העסק מתייקר קצת יותר אם נכניס את המתלה למשוואה.

המורלים - נאמר לי לא לגעת כי יש אופציות טובות יותר... להלן...

ואז ראיתי (יותר נכון הראו לי) Focal Bird. אחחח... איזה רמקול מהמם, יפייפה ויש גם בלבן, כולל 2 מתלים שונים לתלייה על התקרה. מחיר 2000 ומשהו שקל לזוג. הוא אומנם קצת יותר גדול (וופר 5.5 אינץ') אבל זה לא נראה כזה בומבסטי. יורד עד 70 הרץ. עיצוב מהמם כבר אמרנו ?
על הדרך הוצע לי לקחת את הפוקאל 906 לשמוע בבית בהתחייבות שזה הרמקול האחרון שאני אחליף.

אמרתי תודה יפה ונהיה בקשר והלכתי. עכשיו נכנסתי לאתר של פוקאל לפשפש קצת יותר עליו ומה אני רואה ?
יש דגם Focal Little Bird שהוא קצת יותר קטן, עם וופר 4 אינץ', אותו עיצוב, 2 מתלים שונים ויש בלבן. המחיר בחו"ל סדר גודל של 300 דולר בערך ככה שזה מתאים. יורד עד 89 הרץ. נראה לי שמצאתי את השדרוג... 8)

אז מה אתם אומרים ? נראה לי שעוד כדאי לחפש קצת כי היום גילינו תגלית מעניינת וכמובן שצריל לשמוע שעדיין לא עשינו את זה.

Dbso
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 69 פעמים
קיבל תודות: 44 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

שמעתי את ה-little bird עם סאב של פוקל מחוברים לפיוניר 924, ממש אהבתי!

epony
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

נושא שלא נקרא #22 

הציפורים של פוקאל אכן חמודות - לא ציינתי אותן כי לא ידעתי שאפשר לקנות אותן בזוגות... :oops:

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #23 

epony כתב:הציפורים של פוקאל אכן חמודות - לא ציינתי אותן כי לא ידעתי שאפשר לקנות אותן בזוגות... :oops:
...
כן, מסתבר שטוב 2 ציפורים בתקרה מאשר בחנות בדד בקופסא.
דיברתי טלפונית בשישי עם החנות לגבי הציפורים הקטנות ומסתבר שזה מה שראיתי ולא הציפורים הגדולות והתמחור שנקבתי (מעל 2000 ש"ח) הוא עבור הקטנות. זה יוצא המון לעומת התמחור בחו"ל – אז כנראה שנקנה בחו"ל.
בכל מקרה לאור כך שגילינו בהפתעה את הפוקאלים אני הולך לחרוש על כל האתרים של רוב חברות הרמקולים לראות אם נגלה עוד מציאה שמסתתרת.
אעדכן בסיום כמובן שיהיה לאלו הבאים עם אותה הבעיה...

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #24 

עדכון - אז התחלתי לעבור על אתרי חברות הרמקולים. חייב לציין שיש מלא חברות, המון רמקולים, ומגוון מטורף. לא פשוט בכלל...
בכל מקרה עשיתי היום כמה טלפונים למספר חנויות מתמחות לבדוק האם מחזיקים במלאי ומחירים. חייב לציין שהופתעתי לטובה מכך שקיבלתי שירות ומענה ואפילו נקבו במחירי המוצרים (דרך הטלפון, כן...). ציפיתי לזה שיגידו לי תבוא תשמע ואז נדבר ונסתדר על המחיר וינפנפו אותי בנימוס רבתי.
דווקא היה נחמד להיתקל בחוויה כזו במיוחד לאור העובדה שאת כל המק"ב שלי ייבאתי מחו"ל בגלל פערי המחירים בזמנו.

אחת מהחנויות הציעו לי גם לבדוק את קאבס. בדקתי באינטרנט ונתקלתי בדגם ה- Alcyone 2. אבל הם נפלו בגלל שלא יורדים מספיק נמוך (160 הרץ).

בקיצור לא מצאתי רמקול עדיף על הפוקאל Little Bird בשקלול הפרמטרים של:
- צבע לבן + עיצוב
- וופר 4 אינץ' וטוויטר שמצליחים לרדת ל- 89 הרץ לפי נתוני היצרן
- ניתן לתלייה מהתקרה וכולל גם מתקן בילד אין

אז אם מישהו נתקל באיזשהו דגם / מותג שפיספסתי, אשמח אם יסב את תשומת ליבי ASAP, כי מחר אני מעוניין לקפוץ לאחת מהחנויות שדיברתי עימה, ואם נסתדר סופית על המחיר אז יהיה לנו שרשור "התחדשתי".

epony
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

נושא שלא נקרא #25 

http://www.speakercraft.com/products/ar ... rs/aim-mdu - אלה הסאטליטים שיש אצל ההורים שלי. קטנים, לבנים, מעוצבים, עם וופר 4 אינץ' שיורד מתחת ל-80 הרץ, ומתקני תליה כלולים שניתנים גם להתקנה על התקרה. תתחדש! ;)

נ.ב. חיפוש אחר AIM MDU באמזון ייתן לך דף מכירה שלהם בחו"ל, אבל ניתן להשיג אותם גם בארץ - אני מאמין שט.ר. הם הנציגים של SpeakerCraft...

Kermit
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 53 פעמים

נושא שלא נקרא #26 

@avihuli
·

focal dome יורדים ל 80 לפי היצרן, מגיעים בלבן אדום או שחור, בגודל 4". ניתנים לתלייה ומגיעים עם מתקן תלייה. קצת יקרים אבל שווים כל שקל

מחזיק סט 5.1 מהדגם המדובר ובקרוב הסאב משתדרג לSVS.. ממתין כבר שיגיע! :D
ניתן למצוא מציאות מחו"ל.. לקח לי כחודשיים למצוא את הסט במחיר משתלם מחו"ל, חרשתי כל אתר אפשרי עד שמצאתי באיזור 4500 ל5.1 (לפני מיסים ומשלוח), אני זוכר שהיו גם מחרים טובים על 2.0. לוקח זמן למצוא במחיר טוב. קצת סבלות

בהצלחה

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #27 

ה- Dome מהממים, במיוחד בעיצוב ובנתונים היבשים על הנייר. אבל המחיר שלהם הוא יותר מפי 2.5 מה- Birdים. וגם ככה אני חורג מהתקציב שחשבתי לבזבז עליהם. נראה מה יהיה היום אחה"צ. נקווה שלא ישדרגו לי שם את התקציב. אני אקח כמה כדורי שליטה עצמיים לפני הכניסה לחנות.. :P

ותתחדש על ה- SVS. איזה הזמנת ?

Kermit
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 53 פעמים

נושא שלא נקרא #28 

אכן, הDome לא רק נראים מדהים אלא גם נשמעים מדהים. בזמנו כששמעי הרבה רמקולים כמעט לקחתי סט של Bird מחנות בארץ וסתם שמעתי שם גם את הdome להשוואה למרות שידעתי שלא אקנה כי זה חרג משמעותית מהתקציב. בסוף כמו שאתה מבין לא קניתי Bird בארץ וחרשתי את האתרים בחו"ל למצוא Dome כך שיכנס בתקציב :D

הזמנתי את ה SB-1000. בטוח ישדרג את העסק.

אגב לכל המעוניינים : Focal Dome 5.1. 700 GBP שולחים גם בינ"ל

זה בערך המחיר שקניתי בזמנו את הסט מאנגליה.

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #29 

Kermit – הסאב בטוח ישדרג לך את העסק, תהיה בטוח בזה... 8)

ואפשר להגיד שאתמול עצרתי את המסעון והחלטתי להתחדש בזוג Focal Little Bird.

להלן הרשמים: קפצתי לחנות פיוז סטריאו בגבעתיים שם נפגשתי עם ספיר שדיברתי איתו טלפונית ביום קודם. זו ההזדמנות גם להגיד תודה על השירות הטלפוני המפתיע שקיבלתי כאמור. בעקבותיו הגעתי פיזית לחנות וביצעתי לבסוף את הרכישה.

מבחינת החנות – אין מה להגיד, היא עמוסה בכל טוב ואפשר לבלות שם שעות על גבי שעות. הגעתי בלי תיאום מראש ולכן כל התהליך היה "סוגרים, גומרים הולכים..." – קצר ולעניין. לא הגעתי עם מוזיקה שלי, ונכנסתי באמצע סשן האזנה של לקוח אחר. ביקשתי להאזין להם לפני הקנייה, מול המורל SP1/2 שנשמעו חנוקים לידם. המיד של הפוקאלים מורגש מאוד ובולט. לא היו הרדיוסים של מוניטור אודיו בהישג יד אז ויתרנו.

במאמר מוסגר אציין שציפיתי מהפוקאל לחווית סאונד עשירה ומלאה יותר. אבל מתוך הנחה שעל הנייר ולאחר הסקר שוק שעשיתי, בטווח התקציב שהוצב - זה המקסימום שאוכל לקבל. מן הסתם גם החלל לא אותו חלל והמרחק בינהם בחנות היה בערך מטר, מה שגם ישפיע על הסאונד שלהם בבית. החשש הוא האם באמת יהיה הבדל בין ה- Bose הנוכחיים לפוקאל המשודרגים ?
ציינתי גם בפני ספיר את החשש והוא אמר שאם תהיה בעיה בשביעות הרצון שלי מהמוצר – הם כאן.
הגענו להבנה על המחיר, וסגרנו את העסקה.

בבית, האישה ראתה, אמרה שהם יותר גדולים – אבל עבר בסדר ואז זרקה אולי תחליף גם את השאר ? (התכוונה סטליטים במקום מדפיים).

ונעבור לבדיקה ראש בראש דגם יוצא מול דגם נכנס:
חיברתי רמקול ימני קדמי Bose ורמקול שמאלי קדמי Focal. ניתקתי את כל שאר הרמקולים במערכת והתחלתי להאזין למוזיקה.
ההאזנה הייתה פעם ימין, פעם בשמאל וגם בשניהם יחד.
מיד ניתן היה להבחין כי הגבוהים של ה- Bose גבוהים יותר, צלולים יותר, מדוייקים יותר ונשמעים טוב יותר מהפוקאל.
הפוקאלים לעומתם שפעו במיד עשיר, מה ששמענו גם בחנות.
עכשיו אני מאוד אוהב גבוהים מדוייקים ולכן הרצתי יותר משעה של האזנה בין לבין בניסיון להגיע להחלטה בסגנונות שונים של מוזיקה האם באמת אני משיג את השדרוג בסאונד שחיפשתי.
כאשר 2 הרמקולים עבדו יחדיו התוצאה הייתה מדוייקת להפליא, אבל צריך לבחור רק אחד שיישאר.

גייסתי לעזרה את SVS ידידנו למשוואה.
הפעלנו סאב + פוקאל = חיבור מעולה, הרמוני ומשתלב יחדיו. הסאונד חלק ונעים לאוזן.
הפעלנו סאב + Bose = מרגישים בור בסאונד, הגבוהים פתאום נשמעים יותר מדיי בהירים וקיים תחום תחתון נמוך, אבל חסר כל הסאונד שבינהם.

מכאן – הגעתי למסקנה שהמכלול השלם גדול מסכום חלקיו. ובדיקה של בודדת, היא לא באמת נכונה.
שורה תחתונה לאור כך, אני מניח שהשדרוג יושג. נותר כרגע רק לתלות את הציפורים החדשות במקומם המיועד על התקרה ואז לבצע כיול חדש וסשן האזנה נוסף.

spon83
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 181 פעמים
קיבל תודות: 121 פעמים

נושא שלא נקרא #30 

(Y)

ת.ת.ת

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”