"המסעונים" שלי לשדרוג הסראונד: התחדשתי #1, התחדשתי #2, והתחדשתי שוב.. #3 !!

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
itay123
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 479 פעמים
קיבל תודות: 859 פעמים

נושא שלא נקרא #196 

@avihuli
·
אבי
כסיכום:
אם ה future plan שלך יותר נרחב כפי שדברנו אמש תוך זריקת רעיונות, לפחות בפוטנציאל החבוי,
אין כל קושי או בעיה כלשהיא עם נתוני ה m&k (שלעצמם מקשות בקונסטלציה הקיימת בלבד).

מכיון שההתמקדות היא בשתי החברות והדגמים הנל לפי מימדי הרמקול שחשוב לך כקו מנחה.
והקונסטלציה הנוכחית עתידה גם להשאר, ה m&k פחות עבורך, וה definitive לדעתי ישתלב נכון יותר.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #197 

@avihuli
·אז אתה הולך לרכוש רמקולי סראונד לפי קריטריון של מיזעור הגודל הפיזי?

הההםםם....תן לי שניה לשלוף את כדור הבדולח וקלפי הטארוט שלי. כן, בדיוק מה שחשבתי: משום מה אני צופה שדרוג נוסף בעתידך הקרוב. באמת אין לי מושג למה.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1230 פעמים

נושא שלא נקרא #198 

מתחילת השרשור (או מאז ומתמיד) השיקול העיצובי / אסתטי הכתיב את הטון בבחירת סוג הרמקול ואופיו.
בדיוק כמו שהיה בפרויקט הטמעת ה-77C9 שלי בקו אפס בנישת הגבס או בעיצוב הסטנדים של הרמקולים או כל דבר אחר שאני עושה.
יש חשיבות לניראות ולאסתטיקה של הדברים.
זה אגב עוזר לי לדייק את הבחירות וההחלטות שלי.
יחד עם זאת, אני לא חושב שישנה איזשהי התפשרות מצידי ב-2 המותגים לעיל.

קלוד, בדיוק מאותה סיבה כמו שבחרת את הרמקולים שלך בגימור טבעי.
למה לא לקחת שחור או כל צבע אחר ?
בדיוק מהסיבה העיצובית שהיא חלק מההחלטה.
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 611 פעמים

נושא שלא נקרא #199 

אבי.

גודל של דרייבר הוא מן הסתם חשוב, עניין של פיזיקה בסיסית, אך עם זאת, זה לא מתחיל ונגמר עם גודל.

דרייברים נבדלים אחד מהשני בהרבה מאוד תכונות, יכולות וטונאליות.

לא מתיחס כרגע למוצר הספציפי של M&K, כי אני לא מכיר אותו ולא התעמקתי בו, אך אני משוכנע, מהיכרות ארוכת שנים עם החברה והתעמקות מאוד ספציפית בחודש האחרון, כי מדובר בחברה מאוד מאוד רצינית.

כמו כן, העובדה שהרמקול יהיה מאוד קרוב אליך, הרמה הכללית של החברה ומוצריה וסוג החומר שהרמקול צריך להתמודד איתו, הופכת את הבחירה ב M&K ל- No Brainer.

בחודש האחרון אני חופר לא מעט בחברה, במסגרת אחת מ 4 החברות שאני בוחן לטובת החלפת רמקולי הסראונד שלי והן: Wisdom, Procella ו Alcons
ואני יכול להגיד לך בבטחה...שהכל יהיה בסדר..:)

רן

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #200 

@avihuli
אתה באמת שואל אותי למה בחרתי ברמקולים בעיצוב כזה ולא אחר? כי אני תמיד אבחר לעשות דברים בצורה שונה מיתר האנשים.

קונפורמיזם מכניס אותי לדכאון.

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #201 

Catskinner כתב:@avihuli
אתה באמת שואל אותי למה בחרתי ברמקולים בעיצוב כזה ולא אחר? כי אני תמיד אבחר לעשות דברים בצורה שונה מיתר האנשים.

קונפורמיזם מכניס אותי לדכאון.
...
אז למה שאני בחרתי לעשות משהו שונה מיתר האנשים (להגביל פיזית את גודל התיבה), החלטת לשלוף את כדור הבדולח ?
בכל מקרה סתם נתתי דוגמא לגבייך בהתייחסות לצבע הטבעי של העץ של הרמקולים ולא על צורתם הפיזית.
שהרי יכולת לבחור בשחור או בכל גימור אחר אבל בחרת טבעי. כלומר, גם אתה הפעלת (אולי בתת מודע) סוג של התנייה עיצובית למוצר שהחלטת לקנות.
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 636 פעמים

נושא שלא נקרא #202 

אף אחד כאן לא שמע את 2 הדגמים האלה ממה שראיתי עד עכשיו לכן כל הדיעות שלנו הן אך ורק ספקולציות.

בגלל שהכל כרגע על הנייר ולא שמעת כלום, אז תיאורתית ההימור הבטוח יותר הוא על סראונד עם הדרייבר הגדול יותר שיורד נמוך יותר.. במציאות יש יוצאים מהכלל? בטוח, השאלה כמה מהם.

אם יש לך אפשרות לכל הפחות לשמוע אותם בחנות, זה צעד ראשון. לא הייתי רוכש בלי לשמוע קודם.

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #203 

למה אתה חושב שזה ההימור הנכון ערן?

הרמקולים האלה לא יורדים לכלום...
אין להם שום יכולת כזאת, סתם נתונים על הנייר.
השיקול צריך להיות יכולת הפיזור שלהם, האיכות והטונאליות שלהם.
בכל מקרה, צריך לחתןך אותם באזור ה 80-100 ולהעביר את האינפורמציה לקדמיים ו/או לסאב.

זה לא משנה כמה כתוב שהרמקול מסוגל לרדת, אלא....איך הוא יורד.

יש במערכת הקולנוע הביתי, רמקולים הרבה יותר נכונים להעביר אליהם את האינפורמציה הלא לוקאלית הזאת..

רן

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #204 

avihuli כתב:
...
...
אז למה שאני בחרתי לעשות משהו שונה מיתר האנשים (להגביל פיזית את גודל התיבה), החלטת לשלוף את כדור הבדולח ?
בכל מקרה סתם נתתי דוגמא לגבייך בהתייחסות לצבע הטבעי של העץ של הרמקולים ולא על צורתם הפיזית.
שהרי יכולת לבחור בשחור או בכל גימור אחר אבל בחרת טבעי. כלומר, גם אתה הפעלת (אולי בתת מודע) סוג של התנייה עיצובית למוצר שהחלטת לקנות.
...
·השיקול היה קוואד פולאריות והאמונה שלי שללכת נגד הזרם של הצבת רמקולים כיווניים או סטליטים היא הדרך הנכונה עבור רמקולי סראונד ולא התאכזבתי. הגימור, שהוא אגב פורניר עץ אמיתי כך שהוא באמת טבעי, היה גחמה ונעיצת אצבע בעין נגד אופנת העיצוב בסגנון ארונות המתים השחורים שהייתה אז בשיאה, כך שאם הייתה התניה היא בעיקרה הייתה התנגדות עזה להתכופף לקבל את המוסכמות של התקופה. לדעתי, שכרגיל אפשר שגם לא להסכים איתה, זה שונה מריבוע המעגל שאתה מנסה לעשות כי בסופו של דבר אין תחליף לגודל של דרייברים וממדי התיבה - אלא אם כן תחליט ללכת על רמקולי OB בתור סראונד ואז תאמין לי שאהיה הראשון שיריע ויעודד אותך בניסוי הזה.

ובקשר לכדור הבדולח, אני כבר למדתי להכיר אותך דרך הפוסטים שלך ואני חוזה שאין סיכוי בעולם שתהייה מרוצה מהתוצאה שתקבל מרמקולי סראונד קטנים ולו רק מהסיבה שיש לך סטנדרטים גבוהים מידי שלא יאפשרו לך להסתפק בהם.

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #205 

בטח שאני אהיה מרוצה. אפילו מרוצה מאוד ובטוח בהשוואה אל המצב הקודם שבו להזכירכם היו בכל רמקול 2 דרייברים בגודל של 2.5 אינץ בלבד ונתנו יופי טופי של תמונת סראונד (לא אני אמרתי אלא חברים לא מעטים מהאתר שהעידו בעצמם).

מעבר לרמקול עצמו ולשאר הרמקולים בסטאפ ישנה השפעה של האקוסטיקה בחלל. כנראה שסימטריות ההתקנה אצלי, הקירות הצדדיים בבמה מקדימה ושאר ירקות מייצרים משהו אחר. בהזדמנות הראשונה שתהיה לי אני אבצע מדידות ואחזור עם התוצאות והגרפים לכל המערכת ולכל רמקול.

לחבר פורום באתר יש DT שבדקתי מולו והוא מאוד מרוצה מהתוצאה (קנה בארץ). לא ניתן להאזין להם בחנות. היצרן ממליץ לחתוך אותם ב-100 הרץ בכל מקרה. מזכיר שאין נתון רלוונטי להנחתה.

ה-M&K בפועל (על הנייר) יורדים בוודאות נמוך יותר מ-100 הרץ.
אם אני משווה אותם לקוואד אקסיום לדוגמא אזי באקסיום יש 2 דרייברים של 4 אינץ ששטח "ההנעה" שלהם קטן מזה של ה- M&K והם בגודל תיבה מאוד דומה: 24*15*15 מול 20*20*12 והם יורדים עד ל-95 הרץ (פלוס מינוס 3).
גם אותם לא ניתן לשמוע כי הרכישה דיירקט.
קיצור, יכול להיות שיש פה הימור, אבל זה הימור בטוח.
לבטח אל מול המצב הקודם.

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #206 

RanMoyal כתב:למה אתה חושב שזה ההימור הנכון ערן?

הרמקולים האלה לא יורדים לכלום...
אין להם שום יכולת כזאת, סתם נתונים על הנייר.
השיקול צריך להיות יכולת הפיזור שלהם, האיכות והטונאליות שלהם.
בכל מקרה, צריך לחתןך אותם באזור ה 80-100 ולהעביר את האינפורמציה לקדמיים ו/או לסאב.

זה לא משנה כמה כתוב שהרמקול מסוגל לרדת, אלא....איך הוא יורד.

יש במערכת הקולנוע הביתי, רמקולים הרבה יותר נכונים להעביר אליהם את האינפורמציה הלא לוקאלית הזאת..

רן
...
ההימור הוא נכון לדעתי אם לא שומעים את הרמקול לפני הרכישה ואם אין אפשרות להחזיר אותו ולקחת אחר.

אם אין משמעות לתדר ולגודל אז אפשר לשים סטליטים קטנים וטובים שמגיעים ל 150 הרץ.
אם אתה חותך ב 90-100 או יותר (תלוי ברמקול) אז אנשים יגידו שהסאב מתחיל להיות גלוי מדי. מצד שני אם הרמקולים מגיעים לתדר נמוך יותר החפיפה בינם ובין הסאב תהיה חלקה וטבעית יותר.

אגב האולפנים שעובדים על המיקסים יכולים לעשות מה שהם ויוצרי התוכן חושבים לנכון. ההנחה היא שחלקם עובדים על טווח תדר מלא 20-20 לכל הערוצים.

תדרים בצד, הסראונד צריכים להשתלב עם הקדמיים, אז כמו שלא הייתי שם אצלו סראונד של 10" , גם לא הייתי שם קטנים מדי.
אנחנו מדברים כאן בתיאוריה אבל גם משלבים היגיון וניסיון. מה אפשר לומר? שאבי יבחן את המועמד האהוב עליו, אם זה נשמע לו בסדר אז מזל טוב.

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #207 

נשאר חלוקים לגביי זה.

גודל הדרייבר אינו מעלה ואינו מוריד בכל הקשור לבחירה שהוא צריך לבצע.
אם אתה חושב שרמקול X יירד נמוך יותר מרמקול Y , בגלל גודל הדרייבר, או איזה נתון של חברה כזו או אחרת של specifications, זו טעות לפי הנסיון שלי.

יש לא מעט פרמטרים שישפיעו על איך יתנהג הרמקול ולאן הוא יהיה מסוגל לרדת ובאיזו איכות תהיה אותה ירידה בהרצים.

כל זאת מבלי שיש לי דיעה לגביי 2 המוצרים, כי אני לא מכיר אותם ולא התעמקתי בהם.

רן

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #208 

יש לא מעט חברות שמשתמשות באלמנטים "קטנים" (4 אינץ) עבור רמקולי הסראונד.
דוגמאות לכאלו סטליטים יש לרוב, שגם נידונו בעבר בהרחבה בשרשור זה.

דוגמאות לסראונדים ביפולאריים:
מוניטור אודיו Gold FX, זוג של 4 אינצים: https://www.monitoraudio.com/en/product ... d/gold-fx/
פלואנס: גם זוג של 4 אינצים: https://www.fluance.com/sxbp2-bipolar-s ... e-speakers
אקסיום מדגם QS4 זוג 4 אינצים: https://www.axiomaudio.com/qs4-surround-sound-speakers
קליפש RP-402S: זוג 4 אינצים: https://www.klipsch.com/products/rp-402 ... nd-speaker
ורמקול מעניין של JAMO שבנוי בתצורה דומה לפולק אודיו הישנים שהיו לי עם טוויטר אחד ו-2 אלמנטים בצדדים: https://www.jamo.com/products/c9sur-ii#specs

דוגמאות ל- ON WALL עם דרייברים של 4 אינץ בודד:
לינגדורף MH-3 עם אחד בודד: https://lyngdorf.com//lyngdorf-mh-3/
חברת ELAC דגם Debut 2.0 עם דרייבר בודד: https://www.elac.com/series/debut-2-0/ow4-2/

קיצור, זה לא רק גודל הדרייבר. למרות שבהחלט יש לו משקל לא קטן (מבחינה פיזיקלית טהורה) על תפקידו בתיבה.

@mulder ערן, אז מתוך 2 האופציות שהגעתי אליהן בסוף התהליך, מה היית לוקח אילו היית במקומי (בהנחה ואין חלופות אחרות וצריך לבצע את הקנייה ללא אפשרות האזנה), את ה-M&K או את ה-DT ?

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #209 

הדמייה על הקיר של הכי גדול - SVS Ultra Surround מול הכי קטן - M&K M40T.
נשאיר את זה ככה ונראה יותר מאוחר מה דעתם של חלק ממקבלי ההחלטות בבית.

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #210 

avihuli כתב:קיצור, זה לא רק גודל הדרייבר. למרות שבהחלט יש לו משקל לא קטן (מבחינה פיזיקלית טהורה) על תפקידו בתיבה.

@mulder ערן, אז מתוך 2 האופציות שהגעתי אליהן בסוף התהליך, מה היית לוקח אילו היית במקומי (בהנחה ואין חלופות אחרות וצריך לבצע את הקנייה ללא אפשרות האזנה), את ה-M&K או את ה-DT ?
...
שתי החברות האלה נחשבות מצוינות, אבל לא שמעתי אף אחת מהם בעצמי.

אם המחיר היה מתאים לי אז רוב הסיכויים שהייתי בוחר ב M&K אם לא היתה אפשרות לבחון לפני.

אני משוכנע שיש רמקולים מצוינים עם דרייבר קטן, אבל צריך לשמוע כדי להחליט. למשל מסקרנות כשהייתי פעם בחנות מתמחה שמעתי את הסנטר הצר של polk audio , הדגם עם 6 דרייברים של 3" . נורא. גם ברמת המחיר שלו. לא הבנתי מה הביקורות מצאו בו.

ל MK יש מוניטין מעולה, אז גרוע זה בטח לא יהיה.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”