שרשור תגובות: מבחן פסח: מורח או מנגב? מי הרובוט השואב הטוב ביותר?

רובוטים שואבי אבק, שוטפי רצפות וחלונות
ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4724 פעמים

נושא שלא נקרא #31 

מסכים בנוגע לתחזוקת הרומבה, זו מטלה שמורכבת מכל כך הרבה צעדים, שאם הייתי מודע לה לפני הרכישה, לא הייתי קונה את הדגם.
בנוגע לרעש שאוזכר כאן לפני כן, אני לא מבין למה זה בכלל מפריע, הרי אנחנו מפעילים את הרובוט לרוב כאשר אנחנו מחוץ לבית, לפיכך כמות הרעש לא אמורה להפריע. כנ"ל לגבי זמן העבודה מאותה סיבה, זה לא ממש אמור לשנות לנו אם זמן העבודה הוא חצי שעה או 4 שעות.

shayze
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 169 פעמים
קיבל תודות: 139 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

אנחנו מפעילים בלילה אחרי שמסדרים את הצעצועים והמשחקים. אז הרעש די חשוב לנו.
לגבי זמן הניקיון, ככל שלוקח יותר זמן לנקות איזור מסויים, יש לך פחות סוללה להמשך הבית.
עלינו לשמור על איכות הסביבה למען ילדינו. לפעמים פעולות קטנות כל יום עושות שינוי גדול.

The story of stuff
http://www.storyofstuff.com/

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #33 

זה שואב אבק, ברור שהוא עושה רעש, כמו כל שואב אחר. למה לא להפעיל את השואב כאשר אין אף אחד בבית? הרבה יותר הגיוני.
גם אם קיים שואב שפחות מרעיש, מספיק שיש בן בית אחד שרגיש לנושא הרעש ואז לא משנה כמה חרישי השואב.

בנוגע להנחה על זמן הניקיון ופחות סוללה, ניתן בצורה דומה גם להניח שאולי השואב הספציפי הזה יותר חסכוני בסוללה בזמן עבודה ולכן לא תתקיים בעיה.

Nemesis
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 453 פעמים

נושא שלא נקרא #34 

לגבי תחזוקת השואב, בסדרת ה 800 התחזוקה הרבה יותר זריזה מאשר בסדרת ה 700. שדרגתי לא מזמן בעיקר בגלל הנושא הזה. שערוץ הכלב ובת הזוג היו מסתבכות במברשת, כל כמה ימים היה נדרש ניקוי יסודי יותר. אמנם לא 30 דקות, אבל בערך רבע שעה.

shayze
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #35 

ziv_r כתב:זה שואב אבק, ברור שהוא עושה רעש, כמו כל שואב אחר. למה לא להפעיל את השואב כאשר אין אף אחד בבית? הרבה יותר הגיוני.
גם אם קיים שואב שפחות מרעיש, מספיק שיש בן בית אחד שרגיש לנושא הרעש ואז לא משנה כמה חרישי השואב.

בנוגע להנחה על זמן הניקיון ופחות סוללה, ניתן בצורה דומה גם להניח שאולי השואב הספציפי הזה יותר חסכוני בסוללה בזמן עבודה ולכן לא תתקיים בעיה.
...
לדעתי מכיוון שדרוש לסדר את הבית, לפני הפעלת השואב, עדיף לעשות זאת לפני השינה כשגם ככה מסדרים, אחרת:
1. מתעכבים לפני היציאה מהבית בסידור
2. כל הבית מתבלגן חזרה ברגע שחוזרים עם התינוקות/ילדים ואז צריך שוב לסדר בערב.

דווקא הirobot ברמת רעש סבירה שלא מפריעה לבית לישון, למרות שלי הוא קצת מפריע אם אני נשאר עוד קצת ער. אחת הסיבות שלא בחרתי בneato, היתה הרעש המוגבר של השואב.

לגבי זמן הסוללה, זה מה שמצאתי בביקורת:

iclebo:
טעינת סוללה מהירה שמחזיקה לזמן רב
...
roomba:
חיסרון נוסף ברנדומליות שלו הוא שהרובוט לפעמים חוזר לאותה נקודה מספר פעמים למרות שהנקודה נקייה למדי. הבעיה נראתה במבדק כשהוא הגיע לנקודה בעייתית מספר פעמים ונתקע שם עד שהצליח לצאת. כך שוב ושוב, דבר שבזבז זמן ניקוי וסוללה.
...
מונול:
זמן סוללה - כשעה וחצי.
...
neato: לא מצאתי.

אני מסכים שיש קצת בעייתיות במידע הזה. הוא מאוד סובייקטיבי וקשה להבין ממנו אבסולוטית כמה טעינות עבר כל שואב כדי לסיים מעבר על כל שטחי הבדיקה. עם זאת, התחושה שהועברה מהביקורת היא שהאלגוריתם האקראי אכן גורם להארכת זמן הניקוי, חזרה על מקומות שכבר נוקו, ובזבוז סוללה.

האם ניתן להוסיף השוואה של כמות טעינות עד לסיום העבודה וכמות זמן עד למוכנות הרובוט מרגע תחילת הטעינה? נראה לי שזה נבדק, רק לא ייוצג באופן מלא בביקורת.
עלינו לשמור על איכות הסביבה למען ילדינו. לפעמים פעולות קטנות כל יום עושות שינוי גדול.

The story of stuff

oris74
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אורי
נתן תודות: 1102 פעמים
קיבל תודות: 916 פעמים

נושא שלא נקרא #36 

יש לי רומבה "פשוטה" (נדמה לי שזה דגם 555 או משהו כזה) - בהתחלה טחנו אותו כל יום ועכשיו הוא בקושי מופעל ואנחנו לא ממש יודעים למה... מבחינתי לפחות זו הטירחה שבניקוי שלו (10 דקות מינימום אם אני לא משקיע... רק להוציא את השערות של האישה מהמברשת זה 5 דקות) אבל אני חושב שזה בעיקר ההכנות שהוא דורש (כמו כל הרובוטים) לפני פעולה.

בכל מקרה אני מאד מרוצה מהרכישה אבל מצטער שתרמתי את השואב הרגיל (והפשוט) שלי...

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #37 

shayze,
העובדה שיש לרובוט מסויים זמן עבודה גבוה יותר מרובוט אחר, לא הגיונית שתהווה שיקול, מכיוון שייתכן והדבר נעשה על חשבון הספק נמוך יותר של שאיבה.

אני מאמין כי רוב האנשים מפעילים את השואב בזמן שהם לא נמצאים בבית, גם חוסכים כך את רעש העבודה וגם כי זה הרבה יותר הגיוני, אף אחד לא רוצה לישון כאשר ברקע קולות שאיבה או קולות של השואב נתקע ברהיטים... - וכולנו מכירים את הרעשים המעצבנים האלו.

shayze
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #38 

Nemesis כתב:לגבי תחזוקת השואב, בסדרת ה 800 התחזוקה הרבה יותר זריזה מאשר בסדרת ה 700. שדרגתי לא מזמן בעיקר בגלל הנושא הזה. שערוץ הכלב ובת הזוג היו מסתבכות במברשת, כל כמה ימים היה נדרש ניקוי יסודי יותר. אמנם לא 30 דקות, אבל בערך רבע שעה.
...
גם רבע שעה זה המון זמן לדעתי. והאם התהליך נקי יותר או שאתה עדיין מתלכלך בגריז ומתקשה להוציא שיערות מכל מיני מקומות נסתרים במברשות?

The story of stuff

Nemesis
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 453 פעמים

נושא שלא נקרא #39 

ב 800 כבר אין בעיה. ב 700 לא הייתי מתלכלך בגריז.

shayze
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #40 

@zivr:
אפשר לעשות סקר (לא מייצג כמובן) בין חברי האתר. אני יודע שמבחינתי להפעיל את השואב כשאנחנו לא בבית זה לא פרקטי בעליל. אולי כשהילדים יגדלו ויעזבו את הבית :lol:
לגבי הספק השאיבה, זה לא אמור לעניין מכיוון שניתן לראות את תוצאות המבחן בכדי להבין את איכות השאיבה כך שאם שני רובוטים עשו את העבודה כמו שצריך (iclebo ו-roomba נגיד) לא רלוונטי מבחינתי אם לאחד הספק גבוה יותר מהאחר. מספיק לי שהם שאבו את הלכלוך.

אני חושב שהדוגמא הרלוונטית היא לקחת את אותו רובוט עם אותה סוללה. פעם אחת להעביר אותו באופן מוגדר ועקבי על הבית ופעם אחרת להעביר אותו אקראי.
ברור שבמוד האקראי הוא יספיק לעבור על חלק קטן יותר מהבית עד לטעינה שלו כי הוא חוזר על מקומות שהוא היה בהם, ופה טמונה הנקודה שמפריעה למספר רב של אנשים. כמובן שאם הבית שלך תמיד מסודר ברמה שרובוט יכול לעבור ואתה יוצא באופן תכוף לכמה שעות טובות על בסיס יומי, כולל שבתות, חגים וחול המועד, אז השיקול של זמן ניקוי ועוצמת הרעש אינו רלוונטי עבורך בשום מקרה.

The story of stuff

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #41 

shayze,
לפי הפסקה האחרונה שלך אתה מנסה לייחס לי התנהגות חריגה, אבל למעשה רוב הקוראים מחזיקים בעבודה קבועה אשר דורשת מהם להיות מחוץ לבית כל יום, אז הפעלת השואב בימי השבוע בשעות אלו הינה הגיונית. אף אחד לא אמר שחייבים להפעיל את השואב בסופי שבוע כאשר אנחנו בבית.

בנוגע להספק השואב, זה בהחלט נתון חשוב, כי הספק גבוה יותר, סביר להניח שיוביל ליכולת שאיבה חזקה יותר ובכך שאיבה טובה יותר של לכלוך משטיח.

sam22
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 938 פעמים
קיבל תודות: 819 פעמים

נושא שלא נקרא #42 

יש לי רומבה 780
כבר שנתיים
עובד כל יום, פרט לשבת
על שטח של 90 מטר, בעייתי, הוא לא מטפס קומות
הסוללה עדיין מקןרית והוא עובד איתה כשעה
התחזוק פשוט לדעתי
ריקון שבועי של המיכל וניקוי קל של הפילטרים
למדי תקופה מנקה את הגלגל החיישנים והמברשות
מאוד מרוצה
העם דורש..... כל מיני דברים

shayze
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #43 

ziv_r כתב:shayze,
לפי הפסקה האחרונה שלך אתה מנסה לייחס לי התנהגות חריגה, אבל למעשה רוב הקוראים מחזיקים בעבודה קבועה אשר דורשת מהם להיות מחוץ לבית כל יום, אז הפעלת השואב בימי השבוע בשעות אלו הינה הגיונית. אף אחד לא אמר שחייבים להפעיל את השואב בסופי שבוע כאשר אנחנו בבית.

בנוגע להספק השואב, זה בהחלט נתון חשוב, כי הספק גבוה יותר, סביר להניח שיוביל ליכולת שאיבה חזקה יותר ובכך שאיבה טובה יותר של לכלוך משטיח.
...
התכוונתי ל"אתה" במובן של אדם כלשהו שאלו הם צרכיו.
אני יודע שאם אני הייתי צריך לסדר את הבית בבוקר לרובוט, הייתי מאחר כל יום לעבודה. אשתי יוצאת לפני, וכמובן שהבית כבר הספיק להתבלגן במהלך הבוקר. כך שלדוגמא עבורי זה לא רלוונטי, למרות שכאמור, הרעש של הרומבה גם הוא אינו רלוונטי במיוחד עבורי.

צודק שלא בוצעה השוואה לשאיבה שטיחים. לנו יש שטיח אחד קטן והרומבה כל הזמן מסתבך איתו.

The story of stuff

shayze
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #44 

sam22 כתב:יש לי רומבה 780
כבר שנתיים
עובד כל יום, פרט לשבת
על שטח של 90 מטר, בעייתי, הוא לא מטפס קומות
הסוללה עדיין מקןרית והוא עובד איתה כשעה
התחזוק פשוט לדעתי
ריקון שבועי של המיכל וניקוי קל של הפילטרים
למדי תקופה מנקה את הגלגל החיישנים והמברשות
מאוד מרוצה
...
ואתה לא מתלכלך מגריז? לא מפרק את הגלגל הקדמי להוציא ממנו שיערות? לא מפרק את המברשת המסתובבת ומנסה להוציא ממנה את כל השיערות וכל פעם מתפלל שהתושבת לא תשבר כי המברשת תקועה בגלל כל השיערות וצריך למשוך בכוח?
איך אתה מצליח להוציא את כל השיערות שמצטברות בצירים של המברשות? זה סיוט ארוך ומלכלך במיוחד.

The story of stuff

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #45 

שטיחים זה בעייתי. לי יש שטיח עם דוגמה שחורה מסביב ולכן הרומבה מסרט לנקות אותו. עוד פרטים והדגמה בוידאו של הבעיה כאן: iRobot Roomba 770 - חבלי לידה

שלח תגובה

חזור אל “רובוטים ביתיים”