עזרה בכיול עם מד SPL

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
(G) (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 191 פעמים
קיבל תודות: 187 פעמים

נושא שלא נקרא #31 

dr_orlick כתב:זה יכול לסייע לך, תעקוב בעיקר אחרי התגובות של אד מולן מ-SVS.
http://www.hometheatershack.com/forums/ ... c-13u.html
...
מה שאד אומר, זה להחליש את הסאב כמה שיותר כדי לתת לאודיסי יותר GAIN לסאב
ואחר כך כשזה סיים לעלות את העוצמה בסאב.
זה מה שעשיתי, שמתי את הסאב על 25 והאודיסי כייל אותו ל-0.5DB-, אחר כך הוספתי ווליום בסאב
בעזרת SPL METER והגעתי ל-75DB שהחוגת ווליום בסאב היתה על 17.

אגב, זה מה שקיבלתי מ-SVS במייל לפני שבוע, איך לכייל את הסאב:
הם אומרים לכוון את החוגה ווליום של הסאב בין 7- ל-10-, מתי שעשיתי את זה היתה לי הנחתה של הסאב ל12-

No need for an SPL meter when you've got an AVR with Audyssey. To get the most out of the speakers and sub, we need to make sure all of the bass is getting managed and directed properly. To do this, start by setting the volume on the PB13 to -7 to -10, with all other features disabled or set to 0. Make sure the input level toggle switch in on Normal as well. Then, run Audyssey using all available positions and save all of the data (be as quiet as possible during calibration). After cal is finished, go back in to manual setup in your Denon and make the following changes:

1) - Set all of your speakers to "small" under the speaker configuration menu and confirm your crossovers with us when you see what they're set at. We’ll need to know which speakers you've got in the system.

2) - Go under the Source Setup menu > Audyssey and make sure Dynamic Volume is OFF and Dynamic EQ is ON with the Reference Offset on 0.

3) - Find the Subwoofer Mode menu and make sure it says "LFE" only and NOT LFE+Mains. Make sure the LPF of LFE is set to 120Hz.

4) - Check the channel level of the subwoofer. Ideally we want to see this come back between -3 and -10. Feel free to turn this up by about 3dB or so to achieve the level of bass you're looking for. Try to keep the subwoofer channel level out of the positive range to avoid digital clipping.

dr_orlick
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: מתן
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 17 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

ואיך זה נשמע לך בכיול הנ"ל? גם לי נראה ש-17- בסאב זה נמוך מעט, ברוב המקומות גם קראתי שהם ממליצים בין 10-3- תלוי בגודל החדר.
הם טוענים שככל שאתה מתקרב ל-0,כך המגבר מסוגל לספק את מרבית העוצמה שלו. העדיפות, לפיהם, היא לכווןן לווליום הגבוה ביותר בסאב, כך שהוא עדין יהיה בטווח של הכיול ולא מחוץ לו ואח"כ להגביר כמה DB, לפי הטעם ברסיבר(סביב ה-3DB).

dr_orlick
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #33 

http://www.hometheatershack.com/forums/ ... lease.html
עוד מידע שמצאתי שימושי בזמנו לגבי אותו עניין.

Lior_M
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 404 פעמים
קיבל תודות: 390 פעמים

נושא שלא נקרא #34 

dr_orlick כתב:ואיך זה נשמע לך בכיול הנ"ל? גם לי נראה ש-17- בסאב זה נמוך מעט, ברוב המקומות גם קראתי שהם ממליצים בין 10-3- תלוי בגודל החדר.
הם טוענים שככל שאתה מתקרב ל-0,כך המגבר מסוגל לספק את מרבית העוצמה שלו. העדיפות, לפיהם, היא לכווןן לווליום הגבוה ביותר בסאב, כך שהוא עדין יהיה בטווח של הכיול ולא מחוץ לו ואח"כ להגביר כמה DB, לפי הטעם ברסיבר(סביב ה-3DB).
...
מתן,
13 , 17 בין 3 ל 10
המספרים האלה לא אומרים כלום. למעשה אין להם שום משמעות. המשמעות היחידה היא כמה מראה מד ה SPL.
ממה שאני מבין מקריאת הלינקים שלך ומקריאת החלק הרלוונטי ב manual של הרסיבר, זה שנקודת המוצא צריכה להיות חצי ווליום בסאב מכיוון שבאודיסי XT אין test tone ל LFE לפני הכיול. אבל זו רק נקודת מוצא.
מכאן האודיסי ישתמש ביכולת להגדיר לרסיבר להגביר או להחליש בכפוף למדידות שלו.
זה לא שונה מכיול של אודיסי שמודד את עוצמת ה LFE לפני, ההנחה היא שאם אתה מודד לפני 75db התזוזות יהיו קטנות יותר. ההנחיה הכללית של חצי ווליום מן הסתם פחות מדוייקת ולכן השינוי לאחר הכיול עשוי להיות בערכים גבוהים יותר.
בסופו של דבר אם לא מתקרבים לנקודות הקצה 12db+- התוצאה תהיה זהה.
אם בסוף הכיול אתה מקבל מינוס 12db או פלוס 12db אין לך שום דרך לדעת אם זה צריך להיות 15db או 18db או 13db כי מקסימום הטווח הוא +-12db ולכן, יהיה צריך לחזור על הכיול ולמקם את כפתור הווליום בסאב בהתאם. אם קיבלת הנחתה גדולה, חצי ווליום זה הרבה מעל מה שצריך ולהיפך.

ליאור
בעבר טכנאי סאונד באולפני טריטון כיום עוסק בתחום ההי-טק.
הקולנוע שלי

(G) (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #35 

ליאור צודק, למספרים האלה אין כלל משמעות.
ניתן להגיע לכיול על ידי משחק בין המשתנים האלה, ווליום של הסאב, ווליום ראשי וווליום הסאב ברסיבר.
כמו שציינתי, התוצאה הסופית 0.5- ברסיבר ו-ווליום 25 בסאב.
אבל, המד spl קבע ב-75db שהווליום בסאב יהיה 17, תוצאות שונות ממיקרופונים שונים.
רק מה, החברה ב-svs מעדיפים שהווליום בסאב יהיה בין מינוס 7 ל-10, לפי המספרים האלה בכיול באודיסי תהיה לי הנחתה
למעבר 12- באודיסי, כנראה הם קבעו את זה לפי מרחק המיקרופון מהסאב והאקוסטיקה של החדר.
אצלי, המיקרופון נמצא במרחק מטר וחצי מהסאב, כדי להגיע לתוצאה ווליום של svs צריך מרחק גדול יותר כנראה.

dr_orlick
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #36 

ידוע שאם תשנה עוצמה פה או שם זה הינו הך ושבסוף תגיע לאותה נק, אבל הענין, כמו שרשמת בעצמך, SVS ממליצים שתגביר את הווליום בסאב למקסימום הניתן, כל עוד הוא מזהה את הסאב בתוך הטווח מעל נק' המינ' של הכיול ולא מחוץ לו ואז להגביר דרך הרסיבר. כך הם ממליצים כי שוב הם טוענים שכך המגבר של הסאב יעבוד בצורה אופטימלית.
דרך אגב אין דבר כזה "חצי ווליום בסאב" כמו שמשהו רשם קודם במגברים החדשים של ה-PLUS\ULTRA, הם יישמו שם שיטה אחרת ופחות אינטואיטיבית לטעמי לכייל את עוצמת הסאב(אבל על זה בדיון אחר אם תרצו).
אבל מה שהכי חשוב איך נשמע לך עד עכשיו? כי בסוף זו השורה התחתונה ולא שום כיול\כיוון כזה או אחר.

Lior_M
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #37 

(G) כתב:ליאור צודק, למספרים האלה אין כלל משמעות.
ניתן להגיע לכיול על ידי משחק בין המשתנים האלה, ווליום של הסאב, ווליום ראשי וווליום הסאב ברסיבר.
כמו שציינתי, התוצאה הסופית 0.5- ברסיבר ו-ווליום 25 בסאב.
אבל, המד spl קבע ב-75db שהווליום בסאב יהיה 17, תוצאות שונות ממיקרופונים שונים.
רק מה, החברה ב-svs מעדיפים שהווליום בסאב יהיה בין מינוס 7 ל-10, לפי המספרים האלה בכיול באודיסי תהיה לי הנחתה
למעבר 12- באודיסי, כנראה הם קבעו את זה לפי מרחק המיקרופון מהסאב והאקוסטיקה של החדר.
אצלי, המיקרופון נמצא במרחק מטר וחצי מהסאב, כדי להגיע לתוצאה ווליום של svs צריך מרחק גדול יותר כנראה.
...
·

זו המלצה כללית אל תלחץ מזה.
הם לא מכירים את החלל שלך, הגודל שלו ומרחק ההאזנה מהסאב.
הקולנוע שלי

(G) (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #38 

לפי הכיול של האודיסי הסאב נשמע היטב ומורגש, חזק יותר משני הסאבים הקודמים.
אחרי שאני מעלה את הווליום בסאב לפי המד SPL הוא מורגש הרבה יותר חזק.
שתי הדרכים כשרות ומורגשות.

Lior_M
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #39 

(G) כתב:לפי הכיול של האודיסי הסאב נשמע היטב ומורגש, חזק יותר משני הסאבים הקודמים.
אחרי שאני מעלה את הווליום בסאב לפי המד SPL הוא מורגש הרבה יותר חזק.
שתי הדרכים כשרות ומורגשות.
...
·

עם כל הכבוד למערכת הכיול האוזן לא משקרת !
כשעבדתי באולפן לפני איזה 20 שנה הינו צוחקים על היפני הקטן שתקוע במעבדה וחושב שהוא יודע ש preset 71
ב Lexicon 70 זה בדיוק מה שאני צריך עכשיו על הסנר בטרק תופים של גלי עטרי.
הקולנוע שלי

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”