מסך 55" בתקציב נדיב - 55EG960Y או שעדיף להתרחק מ-OLED בינתיים?

פורום מסכי OLED בחסות LG
jtk
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 454 פעמים
קיבל תודות: 533 פעמים

נושא שלא נקרא #31 

אולי נסה מצבי תמונה אחרים, או להוריד סטורציית צבעים.

קרמריקה (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום קפה
אחראי תחום קפה
נתן תודות: 92 פעמים
קיבל תודות: 285 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

לא קשור לזה. יש ל-led אופי מסויים של מלאכתיות בתמונה, וזה קיים במובן מסויים גם בoled, בכל מצב תמונה וגם ללא צבע כלל. כאמור אין לי יכולת להסביר את זה, זה כמו שתטעם מאכל כלשהו שיכיל תבלין שאתה לא יודע לזהות ואתה לא אוהב.
אבל כאמור - חיסרון קטן ששווה את שאר היתרונות.

mulin
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #33 

מישהו יודע איפה אפשר לראות את ה lg960 או המקבילה שלה 9600?

pocho6
טרול
טרול
נתן תודות: 52 פעמים
קיבל תודות: 26 פעמים

נושא שלא נקרא #34 

הכי טוב תדבר עם ח.י ותברר

jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 783 פעמים
קיבל תודות: 1182 פעמים

נושא שלא נקרא #35 

אם כבר אז ממליץ להתעניין ב EG920
אין צורך לצטט כדי להגיב. בשביל זה יש "הגב".

mulin
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #36 

לפי המפרט הטכני זה כמעט אותה טלויזיה רק שטוחה ולא קעורה , יש עוד הבדלים?

mulin
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #37 

עברתי על השוואות באתרים בחול ה 920 קצת פחות מקומרת אך עדיין יש לה קימור קל ויש עוד דגם שטוח לחלוטין שנקרא 950 אפשר לראות את המפרט שלו בזאפ שם זה נקרא 9500 .
חוץ מהקימור ההבדלים לא נראים לי משמעותיים.

jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #38 

שני המסכים קעורים, לא זו הנקודה. ההבדל העיקרי הוא בכניסות HDMI 2.0a שיש ב- 920 ואין ב- 960. כך שבניגוד ל- 960 ה- 920 תומכת ב- HDR (אך לא בדולבי ויז'ן) גם בכניסות ה- HDMI. שאר ההבדלים יחסית מינוריים אם אני זוכר נכון..
יש לך כאן ביקורת ומתייחסים בה גם על ההבדלים בין המסכים בין היתר -
http://www.hdtvtest.co.uk/news/55eg920v ... 164212.htm

mulin
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #39 

בעקבות ההמלצה על ה 920 גיליתי את ה 950 השטוחה אם אותן תכונות של ה 920 אני מבין שגם תומך ב HDR , אולי גם עדיף מסך ישר.
http://www.cnet.com/products/lg-ef9500/

jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #40 

כן מכיר את כל השלושה, רק מבחינת תמחור יהיו פה הבדלים גדולים לדעתי. כאשר ה EF950 היקר ביותר לדעתי, אחריו כנראה ה EG920 ואז ה EG960. אז גם לזה יש שיקול.
אני באופן אישי אם הייתי מכוון על מסכים בקליבר הזה והולך להוציא כל כך הרבה כסף, הייתי ממתין מס' חודשים לתחילת שיווק הליין החדש. שכבר מגיע עם עוד שיפורים ביחס לכל השלושה שהוזכרו לעיל. כמו תמיכה ב HDR מלאה, גם ב HDR10 וגם בדולבי ויז'ן ושיפור יכולות הפאנלים ועוד..

mulin
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #41 

לגבי השיפורים וירידת מחירים בעתיד הקרוב אתה בהחלט צודק, אך אני כנראה אזדקק לו לעכשיו ולא יכול לחכות, אבל גם שיצא דגם חדש יהיה שווה לחכות לזה שאחריו ואין לזה סוף.
לגבי התמחור בארץ כרגע המסך מופיע ביבוא פרללי בדיוק באותו מחיר של ה960 זה נקרא 9500 ו 9600 בזאפ במחיר סביר למסך בסדר גודל כזה.
מקווה שבעוד מס שבועות גם ב ח.י יעדכנו ויוזילו את המחיר בהתאם. גם בחול שני הדגמים באותו מחיר ואני מניח שתוך חודש חדשיים לכשארכוש אותו אשיג אותו במחיר כמעט זהה.

jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #42 

כ, עקרונית זה נכון, תמיד יוצאים דגמים חדשים וכו' רק שב- OLED בכל שנה השינויים מהותיים מפני שהטכנולוגייה עדיין בראשיתה. אם היינו מדברים על LED אז באמת שכבר שנים לא חידשו כלום. בשנתיים האחרונות בערך החלה מהפכת ה- UHD + HDR אבל לפני כן אלו היו בערך אותם מסכים מכובסים שוב ושוב ושוב. הסדרה החדשה של ה- OLED מכניסה תמיכה כאמור בשתי שיטות ה- HDR החדשות כך שמבחינת "Future Proof" המסכים הללו יותר בשלים. בנוסף LG הכניסה בהם מנגנון שעוזר משמעותית (כך על פי סקירות ראשוניות שעלו) בכל נושא האחידות של הפאנל מעל השחור (שהיה עד כה מאד בעייתי בכל הדגמים ש LG ייצרו), שיפרו את עצמת הארה של הפאנל ושיפרו את גאמוט הצבע.
אם בכל זאת אתה הולך על דגם של עכשיו, אז ה- EF950 הוא הטוב מכולם. לא הייתי שוקל את ה- 960 על פני ה- 920 למעט מקרה שההבדל במחיר ממש גדול. ולגבי תמחור של המסכים ביבוא רשמי - אני רק יכול לומר לך שבפועל בחנות מתמחה אפשר לדבר על בדרך כלל על מחירים משעותית נמוכים מאלו שרואים בזאפ. את שלושת המסכים האחרונים שלי רכשתי במחיר משמעותי מתחת למה שמופיע בזאפ או באתרי האינטרנט של החנויות.

mulin
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #43 

אחלה ממש תודה עזרת לי כי באמת לא הכי מבין וטוב גם לדעת את החסרונות, הבנתי שכרגע בכל אופן התכנים של טווח צילום רחב הם דיי נדירים בטוח שזה יתפתח והבנתי מהסקירות שבאמת כרגע סמסונג 9000 מתמודדת הרבה יותר טוב אך במכלול כרגע הlg יותר טובה.
תודה גם לגבי יעוץ על המחיר כיוון שמעדיף 3 שנות אחריות מהיבואן הרשמי
.
שוב תודה

pessik
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 612 פעמים

נושא שלא נקרא #44 

קרמריקה כתב:כמה רשמים מהמסך (לפי סדר כרונלוגי של התרשמות ולא חשיבות כמובן):

1. מבעס שהם החליפו את הגב ללבן. זה מפחית בעיניי מאפקט הוואו.

2. אפקט הריחוף שלו עם המעמד השקוף הוא הטוב ביותר שראיתי במסכים. מפצה לחלוטין על הגב הלבן.

3. העיקול שלה יחסית עדין, ובאופן מפתיע לא רק שזה לא מפריע, אני אפילו מחבב את זה.
...
·

תתחדש ! (Y) (Y)

יש אפשרות לראות תמונות של המסך ?

כמו כן אשמח לשמוע את חוות דעתך המורחבת על השחורים ,

כאשר התמונה בהירה - האם יש אחידות בצבעים ?

רוכשים רבים דיווחו על 20% פחות בהירות בפינות.

קרמריקה (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום קפה
אחראי תחום קפה
נתן תודות: 92 פעמים
קיבל תודות: 285 פעמים

נושא שלא נקרא #45 

עבר הרבה זמן מהרכישה, אבל תודה בכל מקרה.
היא בהחלט סובלת מבעיות דומות ל-939, רק מהירה יותר בממשק, תומכת ב-4k ותומכת חלקית ב-hdr.
קיימת חוסר אחידות כשהערכים של הבהירות גבוהים יחסית. בכדי לפתור את העניין האילוץ הוא להנחית את השחורים דרגה אחת למטה, ואז זה נעלם (על חשבון של טיפה פירוט בכהים שהולך מן הסתם לאיבוד).
כאמור, עבר לא מעט זמן מהרכישה ואני בהחלט מאוד מרוצה. למרות החסרונות הבודדים, בשורה התחתונה התמונה מדהימה.
ובכל מקרה - למי שיכול, בהחלט מומלץ לחכות עד שיתאפסו על עצמם כולם עם תקני ה-hdr והמחירים ירדו.

שלח תגובה

חזור אל “מסכי OLED בחסות LG”