מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה

סדרה חדשה של נטפליקס: making a murderer

עמוד 2 מתוך 3
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  הבא 
   פורומים > תוכן (סרטים/מוזיקה) > סרטים וטלויזיה
מחבר הודעה
Huber (ערן)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  May 23, 2005
הבעות תודה: 2160
מספר הודעות: 36415

#16  נשלח: ד' 20/01/2016 22:18

צפיתי בפרק הראשון ולמרות שיהי די מעניין ואמשיך לצפות בה, אני לא מופתע. מניסיון אישי אני יודע שלעיתים שוטרים יכולים להיות גרועים כארחון העבריינים, בחסות ובהגנתו של החוק והממשל.

מפחיד, פשוט מפחיד - מי שחושב שלו זה לא יכול לקרות (למעט העשירים והמקושרים כמובן) - טועה טעות מרה.

https://www.hometheater.co.il/vt284213.html

"ההבדל בין גאונות לטיפשות הוא שלגאונות יש גבולות."
"רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עד
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
Zrizi
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2009
הבעות תודה: 29
מספר הודעות: 408

#17  נשלח: ה' 21/01/2016 14:48

סיימתי את הסדרה. חזק ומעורר מחשבה. אחד הדוקומנטריים הכי מציאותיים שצפיתי בהם. מעניין גם לצפות בהתנהלות של משפחה אמריקאית מסוג כזה, ואנשים שהם לא מאד מבריקים.
מסכים שהסדרה מגמתית, והדגש אינו על האם סטיבן אייברי אשם או לא, אלא האם המשטרה והתביעה התנהלו באופן תקין, והסדרה עושה עבודה טובה מאד בשכנוע שההתנהלות רחוקה מלהיות תקינה.
יש לציין שבארה״ב הסיפור די מוכר ולכל הציבור ברור שמדובר ברוצח אכזרי. מעניין אם זה השתנה בעקבות הסדרה.
Huber (ערן)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  May 23, 2005
הבעות תודה: 2160
מספר הודעות: 36415

#18  נשלח: ה' 21/01/2016 17:18

http://www.theladbible.com/articles/is-this-the-mo...

https://www.hometheater.co.il/vt284213.html

"ההבדל בין גאונות לטיפשות הוא שלגאונות יש גבולות."
"רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עד
lleon596
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jan 02, 2009
הבעות תודה: 2
מספר הודעות: 193

#19  נשלח: ב' 01/02/2016 22:45

סדרה חד צדדית ושקרית .אני מייחל לשתי היוצרות שאם אייבורי אי פעם ישתחרר שיעבור לגור לידן ...
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

הבעות תודה: 3418
מספר הודעות: 67829

#20  נשלח: ג' 02/02/2016 7:26

למה אתה אומר? איזה מידע יש לך שאין לנו? בעיני בכלל לא רלוונטי אם הוא אשם או לא - יש כאן כל כך הרבה חורים בסיפור של התביעה שאין בכלל ספק שהשוטרים משקרים. לטענת אלה שמאמינים שאייברי אשם הם משקרים כי הם יודעים שזה הוא אבל הדרך הנכונה להתנהל זה לפי הספר - השקרים צריכים היו לשחרר אותו.
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jan 02, 2009

#21  נשלח: ג' 02/02/2016 11:06

אני אומר כי באמת חקרתי את הנושא .כל החומרים מהחקירה כבר זמינים אונליין כולל וידאו . הייתי בדיוק כמוך מזועזה לאחר שסיימתי לצפות בסדרה. אבל יוצרי הסדרה פשוט זרקו כל החומרים שלא מסתדרים להם כדי ליצור תמונה של שחיתות בפרקליתות ובמשטרה . ממליץ לך לקרוא כמה כתבות בנושא .
למשל :
http://www.slate.com/articles/arts/culturebox/2016...
http://www.annrbrocklehurst.com/2016/01/injustice-...
http://www.breitbart.com/big-government/2016/01/19...
lleon596
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jan 02, 2009

#22  נשלח: ג' 02/02/2016 16:04

את האמת גם בתהליך אצמו לא מצאתי פגמים משמעותיים . מלבד אולי מסיבת העתוניים של התובע ( פרק שני נראה לי).
חוץ מזה הכל פנטזיות של נטפליקס וזריקת האשמות לא מבוססות של צוות ההגנה והורים של אייברי וברנדן .
Chura
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jan 20, 2005

הבעות תודה: 216
מספר הודעות: 4169

#23  נשלח: ו' 05/02/2016 15:11

אחרי שראיתי, קראתי את הכתבות, ואם זה אכן מידע מהימן, יש פה עיוות של המציאות.
וכל זה לא משנה את הבעיתיות של הטיפול המשטרתי.

oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

#24  נשלח: ו' 05/02/2016 16:37

אז קראתי גם את הדברים האלה והמבחן האמיתי הוא לא אם הוא עשה את זה או לא (כי אין דרך לדעת) אלא אם הדברים שראינו מספיקים כדי לשכנע ללא ספק שסטיבן אייברי ביצע את הרצח.

אין ספק שיש כאן לא מעט דברים שמצביעים עליו. די ברור שאם הוא לא עשה את זה אז המשטרה היתה צריכה מספר אנשים שיהיו מעורבים בהפללה וגם אז רוב הסיכויים שזה לא מספיק. מצד שני יש יותר מדי דברים שמחשידים את משרד השריף בהפללה. לא הגיוני שאחרי שהם הגדירו בפירוש שהם לא מעורבים, כל הנתונים המשמעותיים נמצאים על ידי אנשים ספציפיים ושהכל תלוי בעדות של ילד שהוא בבירור מפגר ויגיד כל דבר שאומרים לו להגיד.

אני לא יודע לגבי זכאותו של אייברי בכל הדברים שמאשימים אותו עכשיו ועד כמה אנשי החוק מעורבים בספינים הללו. היו בתאכלס שתי פיסות מידע שהפכו את העניין לחבר רלוונטיות עבורי: החור במבחנת הדם שלא היה יכול להיות שם והשיחה של אחד מאנשי השריף בו הוא שואל על מספר הלוחית רישוי של תרזה יומיים שלמים לפני שמצאו את הרכב. לא הגיוני שהוא ידע את המספר הזה אם הוא לא מסתכל על הרכב מול העיניים שלו...

לדעתי התאוריה שמסתובבת ברשת שקרוב משפחה של אייברי עשה את הפשע בשטח ושהמשטרה הפלילה את אייברי מתוך אמונה אמיתית שזה הוא היא ההסבר היחיד שמסתדר. די ברור שהסצנריו כפי שהתובע הציג לא קשור לחלוטין למה שקרה שם בפועל.

חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jan 02, 2009

#25  נשלח: ו' 05/02/2016 18:13

עופר , לגבי שני הדברים כתבת :
בכול מבחנה יש חור , ככה הדם מגיע מהמזרק לתוך המבחנה.ההגנה למדה את זה אחר כך אבל הסדרה לא מסבירה את זה .

http://www.pajiba.com/netflix_movies_and_tv/whats-...

Furthermore, two national experts - including the chair of the committee that writes the industry standards on drawing blood samples - told OnMilwaukee that such blood vials are supposed to have holes pierced in their rubber stoppers. According to the experts, that’s how the blood gets into the vial.Not only is it not uncommon, but it’s the way the vials - in this case, according to court records, a purple-stopped Vacutainer - are supposed to work.

וגלבי זה שהשוטר מקריא מספר ודגם של הרכב , מאיפה צץ פה חשד בכלל שהוא רואה את הרכב ?
הוא קיבל פרטים של הרכב שמחפשים אחריו ומאמת אותם מול התחנה - זה הכול .
vic1234
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 13, 2008
הבעות תודה: 152
מספר הודעות: 1871

#26  נשלח: ב' 08/02/2016 13:52

היום ב ID XTRA HD של DISCOVERY
תהיה תוכנית על steven avery
נראהמה יספרו שם
הקרנף
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Dec 24, 2015
הבעות תודה: 50
מספר הודעות: 424

#27  נשלח: ג' 10/01/2017 2:10
לעשות רוצח- Making a Murderer

ראיתי את הסדרה עכשיו ואני פשוט המום.
מומלץ מאוד לצפות למי שלא צפה ואוהב את הנושא המשפטי/סדרות משפטיות (יש תרגום).

*****אזהרת ספויילר בהמשך התגובה********

בגדול, מדבר על בחור עני ודי טיפש שהואשם באונס ותקיפה של בחורה ואחרי 18 שנה מגלים שהוא סתם ישב בכלא כי מישהו אחר עשה את זה.
אחרי שהוא משתחרר מהכלא, הוא מגיש תביעה כנגד המדינה (וויסקונסין, ארה"ב) בסך של 36 מליון דולר על התקופה שישב בכלא ועל מחדלי החקירה שנעשו.
לא חולפת תקופה ארוכה (שנה שהוא בחוץ) והוא שוב מוצא את עצמו בכלא הפעם באשמה של רצח.

אני לא מחובבי תיאוריות קונספירציה למינהן, ממש לא הטיפוס שתומך אוטומאטית וחושב שיש מלא אנשים חפים מפשע שיושבים בבתי כלא ובגדול, מאוד מאמין שהמערכת בסופו של דבר עושה את העבודה (גם אם לפעמים לאט מאוד) והסדרה הזאת גרמה לי לחשוב אחרת, לפחות לגבי המערכת בארה"ב.

אני לדוגמא, עדיין חושב שכנראה זדורוב אשם, והבעתי את עמדתי אחרי הסדרה צל של אמת, גם באתר הזה, אבל מה שנעשה לבחור הזה הוא פשוט מטורף.

• אין שום ראיה שקושרת את הבחור לרצח מלבד ראיות מזוהמות שהיו צריכות להיפסל.
  • הבנאדם מכחיש את האשמות נגדו למרות הראיות לכאורה שיש נגדו, רק אמונה חזקה בצדקת הדרך יכולה להיות מאחורי חוזק כזה.
  • הרסו לו את האליבי בכך שלחצו על האחיין הקטין שלו, שאיננו העיפרון הכי מחודד בקלמר והוציאו ממנו הודאת שווא ברורה (להבדיל מזדורוב).
  • יש 2 שוטרים מושחתים שהיו מעורבים בתיק הקודם שלו ונתבעו והם אלו שמוצאים את הראיות המפלילות (או שמא מופללות).
  • אין שום דם של הקורבן בשטח שבו נטען שנרצחה, למרות שמדובר על אנשים לא ממש נקיים ושטח עצום של עשרות דונמים.
  • יש כתמי דם קטנים במכונית של הקורבן, אבל אין שום דנא או טביעות אצבע של הנאשם ומבחנה של הנאשם מההליך הקודם נמצאה פתוחה...
  • בראיות "שמתגלות" יש רק את הדנא והדם של הנאשם (שהיה זמין לחוקרים) ואין שום דנא אחר.
  • לא באמת חקרו כיווני חקירה אחרים ונאשמים פונטיציאלים אחרים (כגון בן זוג).

ועוד הרבה דברים מסריחים ורקובים.

ככל שהפרקים התקדמו יותר ויותר נדהמתי...
בארצות הברית זדורוב היה מוצא להורג בקלות אם ככה הם מתייחסים לאנשים.

נערך בפעם אחרונה על-ידי הקרנף בתאריך ד' 10/01/2018 12:29, נערך סך הכל פעם אחת
dondi
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 20, 2005
הבעות תודה: 63
מספר הודעות: 1895

#28  נשלח: ג' 10/01/2017 9:47

סדרה מטרידה

מעניין מה יהיה בעונה שניה
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

#29  נשלח: ג' 10/01/2017 11:26

איחדתי את השרשורים
הקרנף
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Dec 24, 2015
הבעות תודה: 50
מספר הודעות: 424

#30  נשלח: ג' 10/01/2017 14:19

תודה עופר, חיפשתי בפורום אם היה שירשור כזה לפני ולא מצאתי (כנראה לי חיפשתי מספיק) ולכן פתחתי חדש.

קראתי קצת יותר על הפרשה באינטרנט ואני קצת פחות חד צדדי לטובת אייברי, אבל עדיין, יש התנהלות בעייתית ומסריחה מאוד.
מטריד מאוד שלא נראה שנעשתה חקירה ובדיקה של השוטרים המושחתים, לנק והשני שברור ששיקרו על דוכן העדים.
מטריד מאוד שלא מוצו כיווני חקירה אחרים מלבד אייברי.
מטריד מאוד ההתנהלות של העו"ד של דאסי (האחיין) שממש דפק אותו ברמה שאני לא מצליח להבין. אחד כזה צריך לשלול לו את הרישיון ולהכניס לכלא. הוא הפר כל חובה אתית ומקצועית שיש לעו"ד כלפי הלקוח שלו.
מטריד מאוד ששופטי ערכאות הערעור לא ראו את מה שברור, לפחות לגבי דאסי, שכרגע עדיין בכלא למרות שבית המשפט העליון לחוקה ביטל את ההרשעה שלו.
כל הזמנים הם שעון חורף - ישראל (GMT+2) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > סרטים וטלויזיה עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה