מיזם הסיבים עד הבית של פרטנר - מישהו מכיר?

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 718 פעמים

נושא שלא נקרא #931 

@booras
·

אם כבר מזכירים אז כדאי לזכור ששירותי אינטרנט על גבי רשת של טלוויזייה בכבלים בישראל החלו עוד הרבה לפני שהוט היתה קיימת כלל, אלה שבחברות כבלים נפרדות לפי אזורים, בחברות כבלים שהיו קיימות אז, כמו מט''ב, ערוצי זהב, תב''ל ואחרות. השירותים אלו ניתנו על גבי תשתית שהייתה כבר קיימת לפני זה לצרכים אחרים וניתן הייה לנצל ולמחזר אותה לצורך זה ללא השקעות גדולות של פריסה תשתיתית. יותר מזה הוט לא פרסו אפילו קילומטר אחד של כבלים לאותם מאות הישובים שבהם לא היתה תשתית של חברות כבלים קודמות. ועד היום בישובים אלה אין שום חיבור של הוט. זה כל הסיפור.

גיל37
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 108 פעמים
קיבל תודות: 294 פעמים

נושא שלא נקרא #932 

@sys_admin

זה באמת "נס" גדול שאני במקרה גולש במהירות 1000/100 בסיבים של פרטנר.
מדובר בשכונות הירוקות שהן השכונות הכי גדולות בכפר סבא וכוללות אלפי בתי אב שנהנים מה"נס" הזה כהגדרתך.
וממש עכשיו כשאני מקליד את השורות הללו משחילים את הסיבים גם באיזור התעשיה של כפר סבא וכנראה גם בשכונות הסמוכות לו.
וזה רק בכפר סבא..
ככה שאני מקווה שאתה מבין שזה נשמע כמו בדיחה לא מוצלחת כשאתה קורא לזה ניסוי, כשבפועל השירות מסחרי ומתרחב לעוד לקוחות כל הזמן.
וזה ממש לא דומה לקצב הפריסה של אנלימיטד שזזו בקצב של צב חולה מהיום הראשון שהחברה נפתחה.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #933 

@גיל37
·
ואני כבר חשבתי לתומי שאחרי אותו השרשור ההוא של מאות רבות של עמודים במשך יותר מחמש שנים שהתגלגל כאן בהקשר לסיפורים הזהים שנסובו מסביב לגילגולים של מיזם הסיבים של חח''י, שבו כבר בעמוד הראשון הסברתי למה מסיפורים ריקים כאלה לא יוצא כלום. ושאחרי זה בכל זאת היו כאן כאלה שבאדיקות במשך כל אותן השנים כל כמה שבועות סיפרו בהתמדה שמיזם ההוא הולך עוד להתרחב ולהגיע לכל ישוב ולכל בית אחרי מספר שנים ספורות, גם אחרי שהייה ברור שזה לא הולך לשום מקום וגם בישובים שבהם הוא התחיל המיזם לא מתקדם לשכונות נוספות יהיה מובן שלא להתחיל את כל ההסיפור הזהה רק בהקשר "למיזם" אחר. ומסתבר שאפילו אחרי שהסיפור ההוא נגמר שיש עוד כאלה שעוברים לסיפור זהה חדש, רק בקשר לחברה אחרת, אבל באותה האדיקות ממש.

אחרי כל זה, מה שנשאר רק להגיד: "אשרי המאמין".

ValorHeart
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 45 פעמים
קיבל תודות: 81 פעמים

נושא שלא נקרא #934 

sys_admin, דיי, מספיק כבר, או שתבוא עם נתונים אמיתיים או שתפסיק לזרוק את כאן את כל האימרות הללו ללא שום סימוכין

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #935 

@ValorHeart
·
עד כה כל הנתונים שהבאתי כאן במשך כל השנים היו אמתיים ביותר וניתן היה לראות ולהפנים את זה גם בדיעבד, אבל, אם יש מי שמנסה ומתמיד להאמין לסיפורי PR שמתפרסמים רק לצורך כתבת תדמית, אז שיבושם לו.

vic1234
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 32 פעמים
קיבל תודות: 178 פעמים

נושא שלא נקרא #936 

לא מבין על מה המהומה
סיבים של פרטנר זה עסק
כל עסק צריך PR לפני ההשקה גם אם העסק מספיק גדול ועם מספיק כסף כדי להוציא לפועל את המוצר שלו ללא PR
תקח לדוגמה את החברות סרטים למינהם שההפקות עולות מיליונים עדיין מוציאות בהתחלה טיזרים אחרי זה טריילרים ורק אז יוצא הסרט למרות שהוא כבר מצולם ומוכן
אותו דבר בתעשיית המשחקים
אותו דבר בכל דבר בחיים
לאף אחד לא משתלם להוציא מוצר שלו לשוק ללא פרסום או ניסוי בשוק

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #937 

@vic1234
·

כן, כל זה נחמד, רק שצריך לפחות להבין שיש גם הכרזות PR שלא עומד מאחוריהם שום מוצר או שירות שחברה מתכוונת לספק כלל או להשיק, אלה שזה הכרזה ריקה מכל תוכן. כך למשל אפשר לקחת כדוגמה הכרזות של בזק לפני כעשור. הכרזות, שהם הולכים לחבר לקוחות פרטיים לרשת של סיבים שלהם. ויש גם למיזם שלהם גם נסיינים שנהנים מחיבורים סימטריים ומספרים שבזמן הקרוב כל לקוח יוכל ליהנות מהפלא הטכנולוגי זה:
https://www.bezeq.co.il/internetandphon ... et/bfiber/
כמובן שיש "מיזם" דומה גם לסלקום וגם להוט וגם לחח''י לעוד חברות אחרות. יש גם מי שמכריז במשך שנים רבות על חיבורים סימטריים אלחוטיים בגלים מילימטריים, ש"אוטוטו" יכסו את כל מדינת ישראל ממטולה לאילת. ויש כאלה גם שמחפשים יהלומים בקישון. רק שכל ההכרזות האלה נועדו למטרות מאוד מוגדרות, כל אחת למטרתה היא. אם זה לנסות לנפח את שווי של המנייה להם, יש כאלה שרוצים לקבל תקציב או היתר כלשהוא מהמדינה ויש כאלה שמנסים לעשות מה שמכונה אקזיט ולגלגל את הצרות שלהם למישהו אחר וחבל שמי שלא נמצא בתחום המדובר מנסה לעזור להדהוד ש PR זה מנסה ליצור, מבלי שהוא מבין למה זה גורם בשוק התקשורת או במשק.

ValorHeart
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 45 פעמים
קיבל תודות: 81 פעמים

נושא שלא נקרא #938 

PR או לא PR, בינתיים, אני מאוד נהנה מהאינטרנט ה-100\1000 שלי, ולא מעט אנשים נוספים, אז כן, מצליח להם ושימשיכו ככה

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #939 

ValorHeart כתב:PR או לא PR, בינתיים, אני מאוד נהנה מהאינטרנט ה-100\1000 שלי, ולא מעט אנשים נוספים, אז כן, מצליח להם ושימשיכו ככה
...
·

זה שאתה בינתיים, מאוד נהנה מהאינטרנט ה-1000\100 שלך, זה נחמד, רק שכן, מעט מאוד אנשים נוספים. בכלל בשוק התקשורת הישראלי, כמות של לקוחות פרטיים שמחוברים כך היא זניחה.
בדיוק כמו זה למשל שאני נהנה מאוד מאינטרנט ה-1000\1000 מובטח שלי ולא "עד 1000\1000", וכבר יותר מעשור, לא גורם לי לטעות וחשוב אפילו לרגע, שזה מה שמשפיעה לטובה בצורה כלשהיא על מצב הכללי של האינטרנט בקרב הצרכן הפרטי הממוצע בישראל או שזה עוזר לצרכן כזה בצורה כלשהיא או מקדם את הצפי שלו לחיבור כזה.

Bar18
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 22 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #940 

מישהו יודע אם בשנים הקרובות הם יפרסו תשתיות גם לבתים פרטיים?
Windows has detected you do not have a keyboard, please Press 'F9" to continue.

Damit1
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 20 פעמים

נושא שלא נקרא #941 

מצטרף לממליצים.
חולון, שכונה בת 20, גולש על 1000/100 בכיף. היחיד בבניין שמחובר כי אנשים מקובעים מדי לבזק והוט.
קומה 6, בעוד שבשכונה שלנו גם שורת בנייני 4 קומות (סהכ 8 דירות חוברו)

בקשר רציף עם אגף הפייבר של החברה (עם מנהל הרכשת נכסים), והם מפציצים חזק.
אשדוד, באר שבע, קרית גת, חיפה והקריות כרגע על מפת הפריסה והם ממש לא נחים.
כל הכבוד לחברה.
מסיפורים רבים שאני רואה ושומע, מאחר וקבלני הבנייה לא מקלים את החיבור הסופי ללקוח, החברה מצאה פתרון גם לכאלו שהסיב לא נכנס בצורה הרגילה, ככה שיש פתרון לכולם.
חברים,
"הניסוי" הכי מוצלח לטעמי בתקשורת הנייחת במדינה.
מקווה לשמוע שמשרד תקשורת ישכיל להוריד חסמי חיבור לא רק לגובים, אלא גם לארונות ולעמודי הבזק שיוכלו להתחבר עוד רבים נוספים.

dima_vy
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 135 פעמים
קיבל תודות: 298 פעמים

נושא שלא נקרא #942 

לא לכולם מעניין, חמי לדוגמה קיבל הצעה להתחבר, וסיבים של פרטינר, אך סירב בינתיים, כי הכל עובד לו, ואין לו צורך בכך. הוא מתגורר בגני אביב בלוד. ואני שגר בבניין די חדש עדיין תקוע עם 50 מס"ש של בזק :( (להוט אני לא אעבור עיקרונית).
אני מקווה שפרטנטר ייתקדמו ויגיעו גם אלי, משמח לשמוע שהגיעו לחולון :)

Damit1
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 20 פעמים

נושא שלא נקרא #943 

dima_vy כתב:לא לכולם מעניין, חמי לדוגמה קיבל הצעה להתחבר, וסיבים של פרטינר, אך סירב בינתיים, כי הכל עובד לו, ואין לו צורך בכך. הוא מתגורר בגני אביב בלוד. ואני שגר בבניין די חדש עדיין תקוע עם 50 מס"ש של בזק :( (להוט אני לא אעבור עיקרונית).
אני מקווה שפרטנטר ייתקדמו ויגיעו גם אלי, משמח לשמוע שהגיעו לחולון :)
...
·וזו הבעיה, שאנשים לא מבינים.
זה לא עניין של עובד/לא עובד- זה עניין של עקרון, מהפכה- למוטט אותן מהרגליים את השניים האלו.
זו תמיכה בתשתית חדשה על פני השחיתות של המנוולים בבזק/הוט.
מנסה לשכנע את סבי שהגיעו אליו לפני חודש להצטרף גם כן. מחובר להוט 200 מגה, ולא רואה סיבה להחליף
אני יודע שהם עובדים ממש בכל הכוח, בהתאם למשאבים הקיימים כמובן- מאיפה אתה?

bariko
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1449 פעמים
קיבל תודות: 347 פעמים

נושא שלא נקרא #944 

Damit1 כתב:
...
...
·וזו הבעיה, שאנשים לא מבינים.
זה לא עניין של עובד/לא עובד- זה עניין של עקרון, מהפכה- למוטט אותן מהרגליים את השניים האלו.
זו תמיכה בתשתית חדשה על פני השחיתות של המנוולים בבזק/הוט.
מנסה לשכנע את סבי שהגיעו אליו לפני חודש להצטרף גם כן. מחובר להוט 200 מגה, ולא רואה סיבה להחליף
אני יודע שהם עובדים ממש בכל הכוח, בהתאם למשאבים הקיימים כמובן- מאיפה אתה?
...
·

האם אתה באמת סבור שחברות קיקיוניות כגון פרטנר או אנלימטד, ימוטטו את הוט ובזק???
כיצד בדיוק יעשו זאת?
עם אחוז הפריסה השולי שלהם, שמיועד בעיקר לאוכלוסיות העשירות ובניינים רבי קומות ???

שלא תטעה, אני אולי הראשון שישמח לעבור לחברת תשתית אחרת, ולא להיות כבול להוט רק בגלל האינטרנט שלהם.
לצערי, אולי רק עוד מאה שנה זה יקרה.

בינתיים ככה כנראה מתייחסים בהוט, אל "האיום" מצד החברות המתחרות :

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

נושא שלא נקרא #945 

השאלה היא למה לא להתחבר?
הרי תשתית של סיבים גם יותר יציבה (ובמיוחד למי שלא יותר מידי מבין זה ה"עליות וירידות" בקווים של בזק/הוט יכולות להיות מאד בעייתיות) וגם upload יותר סביר שזה תמיד טוב (גם למי שלא יודע שהוא צריך את זה). כמובן שלא חייבים לקחת חבילות מפוצצות כגון ה-1 גיגה, למיטב הבנתי לפרטנר יש גם חבילה של 200/20 במחיר תחרותי.

הדבר היחיד שאולי יכול להיות סיבה טובה לא לעבור, זה כל מיני באנדלים/טריפלים וכו' עם שירותי טלויזיה/טלפון וכו'. כמובן גם לפרטנר יש שירותים כאלה אבל נגיד בטלויזיה ללקוחות מסוימים אני יכול לראות יתרונות ל-hot/yes (הוט אני מנחש שזה בעיה בשילוב עם אינטרנט של פרטנר אבל האם יש בעיה לקחת פרטנר פייבר + yes?).

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”