מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה

שרשור תגובות: אל תשליכני - 8 הדברים שניתן לעשות עם המחשב שבבוידעם

עמוד 2 מתוך 2
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2 
   פורומים > כללי > חדשות HT
מחבר הודעה
ag43
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Aug 23, 2008
הבעות תודה: 65
מספר הודעות: 984

#16  נשלח: ב' 05/06/2017 7:12

RafalovitchTom כתב:
תיקון קל לשרת פלקס - הוא עושה סטרימינג גם ברשת הביתית וגם נותן גישה לספריית המדיה מחוץ לבית.
כלומר אפשר לצפות בסרטים, מוזיקה ותמונות מהספרייה הביתית גם בטיול בחו״ל או לתת גישה לחברי משפחה.
·

לא עם הUPLOAD של הארץ
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
udif
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Oct 19, 2005

הבעות תודה: 105
מספר הודעות: 1895

#17  נשלח: ב' 05/06/2017 7:21

aviv_yakov
·
מערכת רסברי פיי לא צריכה לעלות 300 ש"ח.

לוח RasPi 3 עולה פחות מ-$40 כולל משלוח. למשל כאן $37.66
https://www.aliexpress.com/item/Original-Raspberry...

כרטיסי מיקרו SD בטח יש בבית בקיבולות נמוכות (4GB) אחרי ששידרגתם את הכרטיס בטלפון שלכם, או שעברתם ל-Class 10 כדי לצלם HD. אם מיחזור - אז גם ברזברי אפשר.
ובכלל, אלו שמריצים קודי - חלקם בעלי Raspberry Pi B ישן ושידרגו ל-2 או 3, יכולים לנצל את הרזברי הישן.
הספק הוא ספק סטנדרטי של טלפון, בתנאי שהוא מוציא 2A, אם לא, העלות היא כמה עשרות שקלים לכל היותר.
מארז - חלקנו מוותר, ואלו שלא יקנו מארז בעלי אקספרס ב- 10 ש"ח.

בקיצור המחיר הראלי הוא 150 -200 ש"ח כתלות ברמת המיחזור שלכם.

אני למשל מחזרתי Raspberry Pi B עתיק (כל כך עתיק שאין לו אפילו חורים בלוח להתקנה עם ברגים, ממש הדגם הראשון-ראשון של ה- B) והפכתי אותו לשרת הדפסה למדפסת התלת מימד שלי, כולל מצלמת בקרה מרחוק. ( OctoPi, פרוייקט של בחור ישראלי שארז תוכנה בשם OctoPrint במיוחד לרספי כמו ש openelec אורז את קודי).

למתקדמים בלבד, יש לוחות הרבה יותר זולים מהפיי, החל ב- $9 כמו ה- C.H.I.P.ניתן להשיג לוחות עם תמיכה סבירה בלינוקס בערך ב- $20-$25.
http://linuxgizmos.com/ringing-in-2017-with-90-hac...
התקנות לינוקס מסודרות שמתעדכנות דרך קבע ניתן למצוא ב- www.armbian.com

אני למשל מריץ כבר שנתיים וחצי NAS על גבל לוח בשם המפוצץ pcduino3nano שעלה בערך כמו ה- Raspberry Pi אבל כולל חיבור SATA ורשת גיגהביט מהירה בהרבה מחיבור ה- 100 מגהביט של הפיי.
aviv_yakov (Aviv Mustaky)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Feb 04, 2016
הבעות תודה: 49
מספר הודעות: 175

#18  נשלח: ב' 05/06/2017 7:36

udif
·
שוב, אין לנו ויכוח , כל שאני אומר הוא שאם יש לך מחשב בבית שאתה לא עושה איתו כלום שווה לנצל אותו ולא להעמיס חומרות נוספות כדי לממש את אחד הפתרונות ,

גם לי בבית יש 4 רסברי פאי לשימושים שונים (NAS וכו')

המטרה בכתבה הייתה ניצול מחשב/לפטופ שכבר יש לך, ללא קשר בקרוב תצא גם כתבה על מימושים לרסברי פאי ,
(1) הבעות תודה: eladme
ag43
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Aug 23, 2008

#19  נשלח: ב' 05/06/2017 7:45

udif כתב:

ובכלל, מי שמריץ על הראוטר שלו OpenWRT או נגזרותיו, יכול להריץ חלק מהשרותים ישר על הראוטר. ספציפית, Asterisk ו- Mumble קיימים על OpenWRT .
·

יש נתב-מודם שמאפשר שימוש בASTERIX עם קו פיזי? כלומר שיהיה אפשר לקבל ולהוציא שיחות מקו פיזי במקום מסויים לכל מקום בעולם?
udif
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Oct 19, 2005

#20  נשלח: ב' 05/06/2017 8:28

ag43 כתב:
ציטוט:
...
·

יש נתב-מודם שמאפשר שימוש בASTERIX עם קו פיזי? כלומר שיהיה אפשר לקבל ולהוציא שיחות מקו פיזי במקום מסויים לכל מקום בעולם?
·

אסטריקס זו ממש לא ההתמחות שלי, אבל למיטב ידיעתי בשביל להוציא שיחות מטלפון רגיל מספיק מתאם שיחות ל- IP ורישום בספק המתאים (עשיתי את זה לפני שנים). בשביל מספר ישראלי תוסיף עוד כמה דולר לחודש (בחיפוש מהיר מצאתי $2.5, אולי יש יותר זול). בדרך כלל מתקינים אסטקריקס בשביל שרותים יותר מתקדמים מאשר סתם הוצאת שיחות.

בכל מקרה יהיה קשה לך למצוא ראוטר עם חיבור FXS לחיבור מכשיר טלפון אנלוגי. יותר זול לקנות טלפון IP או מתאם מ- IP לאנלוגי. יש מתאמי SIP של לינקסיס PAP2T פרוצים ב- $17 באליאקספרס. זה מוצר עתיק , בן לפחות 10 שנים, אבל נראה שעדיין בשימוש. תצטרך כמובן לפתוח פורטים בראוטר בשביל זה. רק סקייפ ודומיו יודעים לעבור מאחורי NAT.

מה שאני חושב שאין בפתרון כזה זו ניידות מספרים. אני לא חושב שתוכל להעביר מספר קיים לספק SIP כלשהוא שתמצא באינטרנט.
ag43
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Aug 23, 2008

#21  נשלח: ב' 05/06/2017 9:56

אבהיר את כוונתי - קו הטלפון הפיזי שלי הוא מס 03-3333333. אני מעוניין שמספרים שיתקשרו למס' הזה יגיעו לסלולרי\מכשירים אחרים ושיחות שאוציא מהמכשירים הנ"ל יצאו דרך הקו הפיזי.
udif
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Oct 19, 2005

#22  נשלח: ב' 05/06/2017 12:30

ag43 כתב:
אבהיר את כוונתי - קו הטלפון הפיזי שלי הוא מס 03-3333333. אני מעוניין שמספרים שיתקשרו למס' הזה יגיעו לסלולרי\מכשירים אחרים ושיחות שאוציא מהמכשירים הנ"ל יצאו דרך הקו הפיזי.

·אני חושב שמה שאתה מחפש נקרא "טלולר" והיה פופולרי לפני שנים, אבל בד"כ בכוון ההפוך - כשהיו דמי קישוריות גבוהים עסקים התקינו כזה על אחת מיציאות המרכזיה שלהם, וכל השיחות הסלולריות שהעובדים הוציאו מהשלוחות חויגו ישר מסלולרי במקום לצאת לבזק בתעריף גבוה יותר שכלל דמי קישוריות מבזק לסלולר.

אין לי מושג אם המכשיר נמכר עדיין וגם אם כן, היכן.
udif
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Oct 19, 2005

#23  נשלח: ב' 05/06/2017 12:47

aviv_yakov כתב:
@udif
·
שוב, אין לנו ויכוח , כל שאני אומר הוא שאם יש לך מחשב בבית שאתה לא עושה איתו כלום שווה לנצל אותו ולא להעמיס חומרות נוספות כדי לממש את אחד הפתרונות ,

גם לי בבית יש 4 רסברי פאי לשימושים שונים (NAS וכו')

המטרה בכתבה הייתה ניצול מחשב/לפטופ שכבר יש לך, ללא קשר בקרוב תצא גם כתבה על מימושים לרסברי פאי ,

אז זהו, שאני לא מסכים איתך -

אם המחשב ישן מדי לשימוש, ואין לך למי לתרום לדעתי עדיף למחזר. שימוש במחשב ישן למשימות האלה גורם לך להשתמש בקופסא שתופסת המון מקום, צורכת חשמל הרבה מעבר לדרוש וקשה הרבה יותר לניהול ללא מסך ומקלדת מעשר לוח כמו ה- Pi.

כדי להתקין Pi מחדש, שולפים את כרטיס הזכרון וכתובים אותו מחדש על ה-PC הקיים שלך עם קורא כרטיסים פשוט.
כדי להתקין מחשב ישן מחדש צריך למצוא לו מקום ליד/במקום למחשב הנוכחי שלך, לחבר לו את המסך והמקלדת של המחשב הנוכחי ולעבוד ככה שעות עד שהכל מוכן. באת להתקין, ועדיין איך לך חיבור אינטרנט וגילית שחסר לך איזה קובץ? תצטרך לנתק הכל ולחבר מחדש את המחשב השולחני הרגיל.
כמובן אם יש לך מסך ומקלדת נוספים בצד העסק פשוט יותר, אבל עדיין תצטרך למצוא מקום פנוי - אצלי לפחות זה לא קל.

הנקודה היא שמלכתחילה עדיף היה להחליף לוח מעבד וזכרון למחשב הישן, מאשר לקנות מחשב חדש.
ag43
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Aug 23, 2008

#24  נשלח: ב' 05/06/2017 13:11

אני דווקא משתמש במחשבים ישנים לכל מיני משימות כאלו. מכוון לצריכת חשמל נמוכה וזהו. אין שמץ של צורך בעכבר, מקלדת וכדו'. סה"כ כבל רשת וRDP.
nirfun
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  May 16, 2014
הבעות תודה: 51
מספר הודעות: 511

#25  נשלח: ב' 05/06/2017 22:31

תודה על המאמר!
הייתי מוסיף את Home Assistant לרשימה
legopart
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Oct 07, 2013
הבעות תודה: 327
מספר הודעות: 3917

#26  נשלח: ג' 06/06/2017 14:02

תודה על המאמר, שמחתי לראות התייחסות למחשבים ישנים.
אם יש לכם מחשב יותר מדי ישן אז תזרקו אותו ותמצאו מחשב ישן פחות.
מחשבים של 10 השנים האחרונות לא זינקו מהותית מבחינת עבודה משרדית וצפייה בסרטים, לכן לכל המטרות הם עדיין טובים.
מחשבים ישנים יותר וישנים מדיי:
- כל כרטיסי ההרחבה שדרושים אליהם + ההתעסקות עם הדרייברים
- תמיכה בתוכן עדכני
- ביצועים נמוכים גם לדברים המינימליים
- חלפים ותוספות שקשה למצוא, ואם אפשר אז לא משתלם להשקיע בהם
לא שווים את זה

קניתי לא מזמן מצלמה מהדור הקודם קודם של 2009 מדגם SONY DSLR A350
אחרי שקראתי מאמרים רבים שכמות ה MPX זה לא מה שחשוב במצלמה של ימינו למחשב הביתי, ואפשר היה להשאר דורות על גבי דורות על 8MPX
חיסרון יחידי זה שאין בה ווידאו, כרטיס זיכרון מאוד ישן אבל עדיין עולה על המחשב
ויתרון משמעותי שעדשות MOUNT-A עובדות עליה וכנראה שלעתיד הן יתאימו גם למצמות הבאות

לעניין של המחשב רזרבה שלכם, אז אני לא יודע עד כמה כל עניין העיסוק בו מעניין אתכם.
אני בכל מקרה תמיד אוסף אחד שמוצא בחוץ ומנסה להביא אותו למצב עבודה (אחרי RE-CAP) אבל בפועל אף פעם לא יצא לי להשתמש בו.
aviv_yakov (Aviv Mustaky)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Feb 04, 2016
הבעות תודה: 49
מספר הודעות: 175

#27  נשלח: שבת 10/06/2017 8:37

legopart כתב:
תודה על המאמר, שמחתי לראות התייחסות למחשבים ישנים.
אם יש לכם מחשב יותר מדי ישן אז תזרקו אותו ותמצאו מחשב ישן פחות.
מחשבים של 10 השנים האחרונות לא זינקו מהותית מבחינת עבודה משרדית וצפייה בסרטים, לכן לכל המטרות הם עדיין טובים.
מחשבים ישנים יותר וישנים מדיי:
- כל כרטיסי ההרחבה שדרושים אליהם + ההתעסקות עם הדרייברים
- תמיכה בתוכן עדכני
- ביצועים נמוכים גם לדברים המינימליים
- חלפים ותוספות שקשה למצוא, ואם אפשר אז לא משתלם להשקיע בהם
לא שווים את זה

·מסכים לגבי ה 10 שנים , הייתי מרחיב ל 12 ,
מחשבים ישנים יותר אכן יכולים להציף בעיות
מה שכן, רובינו מחליפים מחשב כל 3-5 שנים, בחישוב פשוט זה אומר שיש לנו איזה 2-3 בבוידעם
eladme
עוסק בתחום
עוסק בתחום

הצטרף בתאריך:
  Sep 12, 2010
הבעות תודה: 18
מספר הודעות: 403

#28  נשלח: א' 11/06/2017 5:53

nirfun
·

פרט