בג"ץ דחה בקשת סלקום לצו ארעי - והמעבר ל-HD יתקיים כמתוכנן

שידורים דיגיטליים - yes, HOT, yesMax, HDTV, DTT, DVB-T, עידן+, לויין וסלולרי
YanivPL (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 369 פעמים
קיבל תודות: 198 פעמים

בג"ץ דחה בקשת סלקום לצו ארעי - והמעבר ל-HD יתקיים כמתוכנן

נושא שלא נקרא #1 

על פי המכתב המעבר לשידורי HD מתבצע "באפליה לרעה וללא הצדקה של מנויי שירות הטלוויזיה של סלקום ושל צופי מערך עידן פלוס אל מול חברות הכבלים והלוויין ולקוחותיהן". החברה דורשת כי גופי השידור ימשיכו לשדר באיכות זהה עד למציאת פתרון במערך שידורי עידן פלוס

תמונה

https://www.calcalist.co.il/marketing/articles/0,7340,L-3723346,00.html
נערך לאחרונה על ידי YanivPL ב 24/10/2017 13:48, נערך 2 פעמים בסך הכל.

avigdork
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 94 פעמים
קיבל תודות: 228 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

אפשר להשתמש במחיקון.

NetG9
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

מצחיקים הסלקום האלה :lol:
בואו נהרוס לכולם כי אנחנו חברה דפוקה ומוגבלת.

nirzon
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 199 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

למה מצחיקים?
גאונים!

YanivPL (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #5 

nirzon כתב:למה מצחיקים?
גאונים!
...
·
איך הם גאונים בעיניך? בוא תסביר לי

nirzon
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 199 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

הם דואגים לעצמם כמו שצריך. ברור שמעבר של כל גופי השידור ל-HD חוץ מהם יפגע בהם קשות.
מלבד זאת, הם דואגים לאזרח הקטן, שקולט בעידן פלוס את הערוצים ורוצה גם לראות ב-HD.
לפעמים הדרך היחידה לגרום לרשויות לעשות משהו הוא לשים כזה מקל בגלגלים, שיכריח אותם לפעול.

בהקשר אחר, יש לי סיפור שממחיש את הנושא.
אני תושב זכרון יעקב. בבנימינה, הסמוכה למקום מגורי, היה פעם מעבר רכבת מאד מסוכן שגבה חיים רבים. זה היה מעבר כביש רכבת ראשי שחיבר למעשה את שני חלקי בנימינה שמשני צדי המסילה.
שנים על שנים ניסו להקים שם גשר במקום המעבר, וכל פעם העסק נתקע. הפקעות קרקעות של חקלאים שהתנגדו לכך בבתי משפט, ובעיות מבעיות שונות ומשונות שנתקעו בגלגלי הבירוקרטיה הישראלית, ובינתיים, אנשים המשיכו לההרג.

בשנת 2006, כשמופז היה שר התחבורה, ארעה התאונה הקטלנית האחרונה במעבר. מופז, שניסה מאז תחילת כהונתו לקדם את נושא בניית הגשר, החליט באקט, שלי אישית בזמנו נראה כמו אקט של מפקד צבאי עם תחושת כח מופרזת, פשוט לסגור את המעבר. המעבר נחסם לתנועה, והונחו במקום פשוט קונצרטינות של תייל שמנעו כל תנועה בו.
בנימינה למעשה ממש חולקה לשניים. על מנת להגיע מצד אחד של העיר לצד השני, התושבים היו צריכים לבצע עיקוף של כמעט 10 ק"מ, דרך זכרון יעקב מצפון או דרך קיסריה, פרדס חנה וכרכור מדרום. טירוף.

אבל זה עבד, הלחץ שהופעל על כולם, גרם בסופו של דבר לבניית הגשר ולפתיחתו (גם זה לקח זמן), ולאחר שלוש שנים, הגשר (שנבנה כבר שנה וחצי קודם, אבל לא נפתח בגלל אותן הבעיות שהזכרתי), סוף סוף נפתח לתנועה והיום כבר לא זוכרים את מה שהיה.

אז אם סלקום תמנע מכולם את השידור ב-HD, אולי זה יביא, סוף סוף, את רשת, קשת, ערוץ 10 והרשות השניה להגיע להסכמות שיאפשרו את השידור ב-HD בעידן פלוס. אם לא, נראה לי שעוד הרבה שנים לא יהיה לנו שידורי HD חופשיים באוויר בישראל.

https://news.walla.co.il/item/925737
http://www.magazin.org.il/inner.asp?page=17&item=1438
נערך לאחרונה על ידי nirzon ב 23/10/2017 9:42, נערך 2 פעמים בסך הכל.

yaronnn
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 45 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

יורים לעצמם ברגל יהיו המון ניתוקי מנויים אם לא יהיה hd מה הבעייה להעלות שידור דרך האינטרנט את רשת וקשת כמו כאן 11 ב hd

YanivPL (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #8 

yaronnn כתב:יורים לעצמם ברגל יהיו המון ניתוקי מנויים אם לא יהיה hd מה הבעייה להעלות שידור דרך האינטרנט את רשת וקשת כמו כאן 11 ב hd
...
כ-ס-ף...

yaronnn
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 45 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

מה זה כסף הם לא באמת מתכוונים ל 170 אלף לא לתת להם את ערוץ 2 בhd זה מבחינתם התאבדות כלכלית .למה פרטנר יכולים למה יס למה יס סטינג יכולים למה הוט יכולים למה טריפל c יכולים אני בכל אופן יתנתק מהם

בנישוורץ
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: בני שוורץ
נתן תודות: 22 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

@yaronnn
·

מבג"ץ שהגישו לפני כשנה רשת קשת וערוץ 10 נגד הוט עולה נתון מאוד מעניין

לפיו עם כל 188 הערוצים שיש בהוט , 50% מהצפייה הלינארית הם בערוצים 2 ו-10
https://www.calcalist.co.il/marketing/articles/0,7340,L-3679026,00.html

אם כך מדובר בתעבורת רשת אדירה שעלותה מליוני שקלים

במצב בו ערוצי הברודקסט שודרו דרך עידן פלוס, סלקום חויבה בתשלום של 3 מליון שקל לבזק (בעבור תצרוכת ג'יגה על יתר הערוצים)
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001160414

ככל הנראה התשלום הזה יוכפל ואף ישולש באם ישודרו הערוצים דרך האינטרנט באיכות HD

3 מליון שקל, על לקוחות שמשלמים 99 ש"ח לחודש, המשמעות היא 2,500 לקוחות שבמשך שנה ישלמו רק על זה..
אם אתה מעוניין לרכוש תוכן נוסף ולהיות תחרותי אין לך יכולת לשלם מליוני שקלים על משהו שעד כה קיבלת בחינם דרך האוויר

בנישוורץ
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: בני שוורץ
נתן תודות: 22 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

@בנישוורץ
·

ההסדרה לא חייבת להיות בהרחבת מערך עידן פלוס - היא יכולה להגיע בדמות הנחה או פטור מבזק על תעבורת רשת לשידור הערוצים

התעריפים לא נקבעו במו"מ ישיר בין בזק לסלקום - זו הנחיה של משרד התקשורת

וככזו יש ביכולת המדינה להורות על הנחה/פטור מתשלום

אגב, זה יהיה טוב גם ללקוחות פרטנר שכן כרגע נתח משמעותי מהתקציב שלהם מועבר לבזק, זה יאפשר להם לרכוש עוד תוכן/ערוצים בכסף הזה

הטכנאיקרמר
עובד כבלים/לויין
עובד כבלים/לויין
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 27 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

זה מזכיר לי את תחילת ערוץ 1 בשידורים . בשנת 1968 לא היו שידורים בערב שבת .(דתיים) . אזרח עטר לבית מישפט . בטעון אני משלם אגרה . רוצה גם שידורים בלייל שבת . שופט תורן פסק להתחיל לשדר בערב שבת . חיים יבין הזעיקו אותו מהבית . ופתח שידורים בלייל שבת. עם מהדורת חדשות .

אולי גם כאן יהייה תקדים כזה . יקחו $$ בתקציב הישיבות .
בהצלחה לסלקום .
רק הטכנאי קרמר

eabramov
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
שם מלא: Eran Abramovitz
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 19 פעמים

לא מומחה למשפט אבל לעניות דעתי יש לחברת סלקום קייס רציני לבג"צ

נושא שלא נקרא #13 

אנסה להעריך בזהירות את עיקרי טענות סלקום וכל זה מבלי להציג את מאות על גבי מאות העמודים שחברת סלקום כנראה תגיש לבג"צ.

1. החלטת המחוקק לפיצול ערוץ 2 התקבלה עוד בשנת 2011 והיה מספיק זמן להיערך עד 1.11.17 - המחוקק קבע בהחלטתו משנת 2011 שערוץ 2 יחדל משידוריו ב1.11.2017 ושכל ערוצי השידור המשדרים ברישיון מחויבים לשדר באיכות (נניח שזה "תקן") HD החל ממועד זה (ייתכן שההחלטה "המשנית" על שידור באיכות HD התקבלה בשלב מאוחר יותר אך עדיין הדבר היה ידוע מעל לשנה)
ולכן היה על הרשות הבנייה למצוא פתרון מניח את הדעת עבור צופי מערכת הפצת השידורים החינמיים הקרקעיים "עידן פלוס" מראש.

2. פגיעה בעיקרון השיוויון - למעשה תטען סלקום בשמם של צופי "עידן פלוס" כי קליטת שידורים באיכות HD במערכת הפצת שידורים שהיא בתשלום בלבד (הוט, יס, פרטנר) הינו מעשה מפלה ופוגע באלה שידם אינה מסגת וכי על המחוקק והרשות המבצעת כגון משרד התקשורת ו/או הגוף האחראי כגון הרשות השנייה לדאוג לעקרון השיוויון ולהכריח את גופי השידור קבלת רישיון בכך שיתחייבו לשדר באיכות HD במערכת "עידן פלוס" אי הכללת מערכת הפצת השידורים הקרקעיים "עידן פלוס" כחלק מתנאי הרישיון ולו באופן זמני מנוגד לחוק (כך יטענו) למעשה יטענו סלקום שהרשות השנייה וכן משרד התקשורת (שמפקח על גוף זה) העדיפו במכוון את האינטרסים הכלכליים הצרים של גופי הציבור על פני האינטרסים הכלכליים של הציבור הרחב וזאת בניגוד לעקרון השיוויון.

3. פגיעה בלתי מידתית בחברת סלקום (יחדדו המשפטנים לפי איזה סעיף/סעיפים הם ילכו) - כאן סלקום תסביר בבג"צ את המודל העסקי שלה ותסביר ששידור אינטרנטי של 3 ערוצי ברודקאסט באיכות HD בהתראה כלכך קצרה מצריך היערכות שלה בזמן שאינו סביר כמו כן אני מניח שסלקום תפרט את העלויות שלמעשה "מושטות" עליה בפועל לטובת העברת שידורים באיכות HD שבכל מקרה על פי חוק היו אמורים להיעשות באמצעות מערכת הולכת שידורים קרקעית חינמית כרי "עידן פלוס" ולמעשה העלויות האלה מועברות ברובם לחברת "בזק" שמפעילה בפועל את מרבית מערך "עידן פלוס"....פה אפשר להתחיל תיאוריות קונספירציה אבל אני חושב שזה מקרי בהחלט (ועדיין בעייתי).

ייתכן שפיצלתי/איחדתי או החסרתי חלק מעיקרי טענות חברת סלקום אבל אני מאמין שעיקר הדיון בבג"צ יעסוק סביב הנושאים האלה.
החשש שלי שבג"צ יוציא צו ביניים לאי שידור באיכות HD.....אנשים הזכירו בצדק את ה"אנטי מחיקון" אבל כנראה שזה המצב.
בדומה לדוגמא המצויינת שנתנו קודמי לנעשה ביישוב בניימינה, ייתכן והדיון בבג"צ יתמרץ/יזרז את הצדדים (כולל קשת/רשת/עשר) להגיע להסכמות עם הרשות השנייה/חברת בזק לשידור באיכות HD על גבי המרבב השני בתקן DVB-T2.

באמת חבל שהגענו למצב הזה, הרי הנושא היה ידוע לרשות השנייה עוד בשנת 2011 וגם אם הרשות השנייה לוקחת את הזמן ומקיימת דיונים על גבי דיונים המצב היה צריך לקבל פתרון לפני ה1.11.2017 ולא אי שם "בעתיד".
ממש מעצבן אבל זה המצב ושאפו לחברת סלקום שבעצם מבטאת את קולם של צופי עידן פלוס שאינם מעוניינים לשלם כל חודש תשלום כלשהו בשביל לצפות ב-4 ערוצים באיכות HD ומה לעשות שאין להם את הזמן או את הכסף לשלם לסוללת עורכי דין ולהגיש בג"צ.

אני מאחל לסלקום הרבה בהצלחה בדיונים בבג"צ.

גילוי נאות - אני לקוח של חברת פרטנר TV.

Mad-Dog
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 112 פעמים
קיבל תודות: 519 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

בהצלחה לסלקום : כל הכבוד שמישהו לוקח את העניין הזה ברצינות, דיי להפליה

shraga007
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 129 פעמים
קיבל תודות: 244 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

@NetG9
·

אוי איזו תשובה אגוצנטרית ואינפנטילית.
מעניין אם היית עונה את אותה תשובה אם אתה היית בצד הנפגע.

תנסה לעשות זום אאוט ולהסתכל על התמונה הרחבה.
סלקום היא ממש לא חברה מוגבלת, היא פשוט רוצה שוויון ובצדק.
לא יתכן שרק לקוחות שמשלמים הרבה כסף יזכו לקבל מה שאמור להיות נגיש לכלל אוכלוסיה ללא תשלום.
מה יותר גרוע מטיפש? טיפש שחושב שהוא חכם

שלח תגובה

חזור אל “לווין, כבלים, עידן+”