מהי הסדרה האחרונה בה צפיתם?

המלצה על סרטים ותוכניות טלויזיה, פורמטים, חוויות ועוד.
dons
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 1034 פעמים
קיבל תודות: 241 פעמים

נושא שלא נקרא #466 

רק לתקן Bandersnatch-מראה שחורה יצא כסרט לא כפרק סדרה.

נחמד סה"כ אבל אני מעדיף את הפרקים המסורתיים של הסדרה.

Kondo10
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום סרטים וטלויזיה
נתן תודות: 765 פעמים
קיבל תודות: 1510 פעמים

נושא שלא נקרא #467 

Parfum / Perfume
(עונה 1 - נטפליקס)

גופת אישה שבלוטות הריח הוסרו מגופה מתגלה בבריכת ביתה, בלשית יוצאת לחקור קבוצת חברים שלמדו איתה
בפנימייה ונראים חשודים. סדרת בהשראת "הבושם", ספרו של פטריק זיסקינד. (שזכתה לסרט מצוין)

סדרת מתח גרמנית עשויה מצוין. עלילה מפותלת ומסתורית שכל פרט שמתגלה בה, מסתיר פרטים נוספים.
הסיפור נע על ציר הווה עם נגיעות מהעבר להבנת הסיפור. משחק יוצא מהכלל של השחקנית הראשית Friederike Becht ששיחקה גם בסדרה The Same Sky . הופעה מרשימה ומשחק אמין המציגה דמות חזקה
בחקירות שלה מול העמיתים אבל שבורה מאהבה נכזבת בלתי ניתנת למימוש. (עכשיו גיליתי שגם בסרט הנפלא
The Reader) שאר הליהוק מוקפד עם עומק משחק ראוי ואיכותי.

הסיפור עשוי באופן מרתק והדוק, עלילה טובה ומסועפת לא נותנת אפילו רמז לבאות וזה גורם לך להישאר
במתח עד הפרק האחרון. הצילומים והפס קול מצוינים, דמויות חזקות שהיו צריכות לקבל יותר זמן מסך
כי נדמה שאת הסוף היה אפשר לדחות לעוד כמה פרקים. אחת הסדרות המפתיעות שיש היום. מעולה.

8.5/10

Kondo10
סמל אישי של משתמש

נושא שלא נקרא #468 

Tidelands
ׁ(עונה 1 - נטפליקס)

אסירה לשעבר חוזרת לאורפלין אי באוסטרליה בו הואשמה ברצח. מיד לאחר חזרתה מתגלה גופת דייג קרוב לחוף.
החקירה מגלה סודות אפלים של אנשי העיר שעוסקת בהברחות סמים וסכסוך ארוך עם קבוצת אנשים שהם
חצי בן אדם וחצי בתולות ים.

דרמת מתח המקורית הראשונה שצולמה באוסטרליה. עלילת הסדרה סובלת מכמה בעיות מרכזיות
בראש וראשונה התסריט לקוי בחסר,משחק לא אמין וללא היגיון בסיסי, דמויות לא מספיק חזקות.
הסיפור בבסיסו טוב אבל הביצוע לא מספיק עמוק ומתבסס על נערות יפות וערום ללא צורך
ושימוש מוגזם בסקס כשכולם שוכבים עם כולם. זה לא מוכר כלום אולי לנערים מתבגרים כי אחרי זה צריך
בסיס עלילה עקבי שיצליח לרתק אותך לסיפור, ובזה הם כושלים.

ליהוק סביר כגון, מנהיגת בתולות הים בכיכובה של Elsa Pataky שמציגה דמות לא אמינה (יפה אבל לא אופה)
מולה ניצבת האסירה Charlotte Rampling שמחפשת תשובות ונוקטת בכל האמצעים הנשיים הזולים ללא תרומה ממשית לסיפור. דווקא דמויות המשנה יותר מרתקות מהדמויות המרכזיות. הצילומים של הסדרה עשויים נפלא.
עלילה לא סבירה במיוחד בקטעי הפעולה המעטים שכולם יורים בכולם אבל "הטובים" חסיני כדורים ממטר.
הייתה יכולה להיות טובה בהרבה. סבירה.

7.1/10

HaGingi
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 200 פעמים
קיבל תודות: 72 פעמים

נושא שלא נקרא #469 

Black Mirror - אפשרי להתחיל לצפות מעונה שלישית ? :roll:
הג'ינג'י
:silly:

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #470 

כל פרק בכל עונה האו סיפור עצמאי בפני עצמאי, כך שלא רק שאתה יכול התחיל מעונה שלישית, אתה יכול לראות פרק ראשון בעונה שלישית, ואח"כ פרק אחרון באותה עונה, או פרק מעונה אחרת לגמרי וזה לא ישנה.

dons
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 1034 פעמים
קיבל תודות: 241 פעמים

נושא שלא נקרא #471 

HaGingi כתב:Black Mirror - אפשרי להתחיל לצפות מעונה שלישית ? :roll:
...
כפי שנאמר כן בהחלט,
אבל עונות 1 2 היו מצויינות וחבל להפסיד, כרגע אני מסיים צפיה
חוזרת של הפרקים באופן רנדומלי.

integral
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 312 פעמים
קיבל תודות: 543 פעמים

נושא שלא נקרא #472 

The Last Kingdom

צופה בעונה 3. אחלה סדרה. לוקח לה טיפה זמן להתרומם בעונה 1, אבל הסבלנות משתלמת לדעתי.

aad11
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 34 פעמים
קיבל תודות: 8 פעמים

נושא שלא נקרא #473 

integral כתב:The Last Kingdom

צופה בעונה 3. אחלה סדרה. לוקח לה טיפה זמן להתרומם בעונה 1, אבל הסבלנות משתלמת לדעתי.
...
·גם אני המלצתי עליה לא מזמן. בהחלט סדרה לבינג'.

Kondo10
סמל אישי של משתמש

נושא שלא נקרא #474 

Escape at Dannemora

סיפור בריחתם של שני אסירים מסוכנים מכלא בצפון מדינת ניו יורק בקיץ 2015 שנעזרו באשת צוות
שהייתה שפכת מין שלהם. מיני סדרה בת 8 פרקים. סיפור מבוסס על מקרה אמיתי. הפיק וביים Ben Stiller.

סיפור שגם שבחלומות של כל תסריטאי הוא לא יוכל לרקום עלילה מרתקת כזו. תוסיפו שני שחקנים מרכזיים טובים
אחד Benicio Del Toro שחקן משובח, שני חברו לבריחה Paul Dano שחקן שלא ממש הערכתי או הכרתי,בסדרה התגלה לי כישרון נפלא. אבל מי שגונבת את ההצגה במלא מובן המילה היא Patricia Arquette שעלתה בעשרות קילוגרמים לתפקיד ולמרות הדמות השנויה במחלוקת היא הליהוק המשמעותי בסדרה -הופעה משכנעת.

הכל מוכן להצגה הטובה בעיר - יש בה הרי את כל האלמנטים להיות כזו. מתחיל פרק ראשון באמת מרשים ולאחר מכן מתחילה נפילה ורוטינה חוזרת של חיי האסירים בכלא באופן משמים ומשעמם. כלומר הדברים לא מתפתחים כי הבמאי בחר להתמקד בעלילת הכלא ולא השכיל לעשות חלוקה נכונה בין חיי הכלא,חייהם לפני, המצוד אחריהם.
וזהו הכישלון הגדול של הסדרה.

סדרה שיכולה להיות סדרת מופת לא פחות מזה, הפכה למייגעת עקב במאי לא מנוסה. בפרק הלפי האחרון שקשה לצפייה עקב אלימות ברוטלית, מראים כמה ממעללי האסירים מעברם - באופן אכזרי וכל זה ממוקד בפרק בודד במקום לחלק אותו על פני כל הסדרה בצורה שווה. פרק הסיום גם יכול היה להתפרש על פני פרקי הסיום במקום לרכז את כל עניין הבריחה בשני פרקים אחרונים. עריכה ופסקול מצוין. למרות משחק מרשים של כל השחקנים הסדרה נופלת על במאי חובבני.
הייתה יכולה להיות טובה בהרבה.

7.8/10
נערך לאחרונה על ידי Kondo10 ב 12/01/2019 16:33, נערך פעם 1 בסך הכל.

vivi
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 895 פעמים
קיבל תודות: 424 פעמים

נושא שלא נקרא #475 

@Kondo10
·
אתה חי את החלום ומתקתק סדרות וסרטים בקצב מסחרר
שאפו :D

Kondo10
סמל אישי של משתמש

נושא שלא נקרא #476 

תודה.

אני פשוט כמעט ולא צופה בטלוויזיה. בזמני החופשי (אין הרבה, כי אני עובד שעות רבות) אני רואה פרק מסדרה.
בימי חופש באמצע שבוע אני רואה סרט, לפעמים מחכה לזוגתי ורואים סרט נוסף. בין לבין רואה כמה פרקים מסדרות שמעניינות אותי באותו רגע. ( יש רגעים שאין לי משהו מעניין, לא בגלל שאין סדרות טובות, אלא מוזה) ככה יוצא שבשבוע אני מצליח לראות כמה סרטים, ולפעמים לסיים עונה של סדרה.

בסופי שבוע שאני בחופש ( לא תמיד) אנחנו ( אני וזוגתי) עושים מרתונים של סדרות או סרטים. ( תלוי מה יש רלוונטי עבורנו ביחד)

מעבר לזה, אני לא תמיד כותב ביקורות על סדרות/סרטים שראיתי לאחרונה. כלומר זה תלוי בריכוז/זמן שעומד לרשותי
לפעמים אני כותב על סדרה שראיתי לפני כמה חודשים ולא על אחת שסיימתי לפני שבוע נניח. כי יש סדרות עם יותר עומק
שצריך יותר פירוט להעביר את התחושות. ויש כאלה שקל לרשום חוות דעת כי הן פשוטות.

למזלי זוגתי בעלת טעם כמעט זהה לשלי, מעבר לסדרות שהיא אוהבת ואני פחות ( "החץ" סוכני S.H.I.E.L.D "מכת נגד" וכד') ככה שקל לנו לראות דברים משותפים ביחד. במיוחד שגם היא לא אוהבת סדרות/סרטי קומדיה רומנטיקה דביקה.

ותאר לך שבין לבין אני צריך לנהל פורום מסוים. (לא קשור לתחום כאן)

OferL
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 340 פעמים
קיבל תודות: 128 פעמים

נושא שלא נקרא #477 

The Good Place

שלוש עונות נטפליקס.
התרחקתי מהסדרה הזו כי על פניו נראתה לי כמו עוד סיטקום. בעקבות המלצה של הבן ניסיתי ודי מהר עברתי לבינג'.
מתחת למופרכות של הסיפור והקלילות של ההגשה יש ניסיון אמיתי לדבר על מוסר, טוב ורע, גורל ובחירות.
אישה מגיעה לגן עדן ובטוחה שמקומה אינו שם. סיפורים מתוך חייה מתגלים ודי ברור שמדובר באדם אנוכי ולא חומר לגן עדן.
היא מחליטה להסתיר את זהותה וממשיכה כאילו הכל כרגיל. הסביבה מגיבה אחרת והסיפור מתפתח עם כמה טוויסטים.
מעניין ומדי פעם מצחיק ובהחלט מעורר מחשבה.

7.5

Counterpart

כבר המלצתי על הסדרה. עכשיו באמצע העונה השניה אני חוזר וממליץ.
סדרה מאתגרת ואינטליגנטית להפליא. כל פרק מגלה עוד שכבה של מורכבות בעולם הזה ובשני.

9.5
Enjoy the Silence

Lee
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 283 פעמים
קיבל תודות: 476 פעמים

נושא שלא נקרא #478 

Il cacciatore / 2018
(The Hunter / הצייד)

סיפור מלחמת החורמה שנפתחה בשנת 1992 נגד המאפיה הסיציליאנית, דרך עיניו של "הציד", פרקליט שאפתן שמצטרף ליחידה למלחמה במאפיה ומשתעבד לרדיפת ראשיה בצורה שמסכנת כמעט את כל היקר לו.

דרמת פשע איטלקית בת 12 פרקים נכון לעכשיו, שדומה מאד לסדרה 1992 עליה כתבתי בעבר ועוסקת גם היא בדמויות ואירועים אמיתיים מהתקופה בה איטליה דיממה מפיגועים המוניים וחיסולי אנשי חוק ומשפט שביצעה ה'קוזה נוסטרה'.

הקצב והסגנון שונים מהסדרות האמריקאיות וגם כאן עלולים ללכת לאיבוד בסבך השמות והאירועים אם מאבדים ריכוז לרגע, אבל קווי העלילה נטווים היטב והסדרה מרתקת. כנראה שצפויה עונה נוספת.

ציון: 7.5/10

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 636 פעמים

נושא שלא נקרא #479 

OferL כתב:The Good Place

שלוש עונות נטפליקס.
התרחקתי מהסדרה הזו כי על פניו נראתה לי כמו עוד סיטקום. בעקבות המלצה של הבן ניסיתי ודי מהר עברתי לבינג'.
מתחת למופרכות של הסיפור והקלילות של ההגשה יש ניסיון אמיתי לדבר על מוסר, טוב ורע, גורל ובחירות.
אישה מגיעה לגן עדן ובטוחה שמקומה אינו שם. סיפורים מתוך חייה מתגלים ודי ברור שמדובר באדם אנוכי ולא חומר לגן עדן.
היא מחליטה להסתיר את זהותה וממשיכה כאילו הכל כרגיל. הסביבה מגיבה אחרת והסיפור מתפתח עם כמה טוויסטים.
מעניין ומדי פעם מצחיק ובהחלט מעורר מחשבה.

...
גם אני גיליתי אותה די במקרה, הייתי נתקל בה בכל מיני אתרים למיניהם ובפוסטר רק היו טד דנסון וקריסטן בל, לא נראה כמו משהו מיוחד וזה באמת נראה על פניו כמו עוד סיטקום מקו הייצור. אפילו לא טרחתי לראות פרומו. אבל יום אחד אחרי צפיה מקרית כבר הייתי מוקסם לגמרי.

זה לא סתם עוד סיטקום כי יש לו כל כך הרבה רבדים מתחת לצחוק. מרמת הרעיון, המשחק, הכתיבה, הטויסטים, ומעל הכל מקוריות מרעננת שנשמרת לאורך הסדרה, ודמויות מעניינות שחלקן מצחיקות ועל סף גאונות קומית (בראשן האדם הכי אהבל שהיה על המסך אי פעם, מי שיראה יבין).

OferL
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 340 פעמים
קיבל תודות: 128 פעמים

נושא שלא נקרא #480 

@mulder
·או האישה הבריטית ביותר שנראתה אי פעם על המסך :wink:
Enjoy the Silence

שלח תגובה

חזור אל “סרטים וטלויזיה”