שרשור תגובות: הבית החכם שלי: RTI, אלקסה ו-Vitrea

SIRI, CORTANA, ALEXA, ECHO, GOOGLE HOME, HOME PAD, שלטים חכמים, KEY PADS, אפליקציות
oferlaor (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

שרשור תגובות: הבית החכם שלי: RTI, אלקסה ו-Vitrea

נושא שלא נקרא #1 

למאמר: הבית החכם שלי: RTI, אלקסה ו-Vitrea

תמונה

הושלם פרוייקט הבית החכם שלי: RTI, ויטראה, ואלקסה.

gkatz
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 88 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

חביב מינוס.
אפשר להסתדר בלי RTI, כל מה שצריך זה הרמוני האב. עובד מעולה.
לגבי התאורה, לטעמי עדיף להשתמש בנורות חכמות כגון פיליפס טיפילינק וכו - נותן דימינג וצבע בלי להסתבך יותר מידי.
מבחינת שליטה קולית. אלקסה יודעת לעבוד עם כל האלטרנטיבות שציינתי פה וכמובן יותר...
אני מפחד לשאול מה התמחור עבור RTI וויטראה בלי להתעמק ברור לי שהם לא זולים אבל אשמח אם יפורטו פה המחירים.
בנוסף, האפליקציה מיושנת ונראית כמו אפליקציית בית חכם של של לפני 10 שנים. הUI נוראי ברמות אחרות.
הכל עניין של טעם כמובן אבל אישית לא הייתי ממליץ בכלל על התצורה המוצגת בסרטון.
ד"א לא בחנתי עדיין אלטרנטיבות לתריסים אז אין לי מה לתרום בעניין.

oferlaor (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #3 

@gkatz
·כל אחד והטעם שלו. יכול להגיד שמרבית העיצוב הגיע ממני, כך שהטעם שלי הוא כנראה מה שלא מוצא חן בעיניך :) המחיר של ויטראה מצויין בכתבה (ציינתי עלות ממוצעת דירה של 100מ"ר).

HUB נותן הרבה מאוד והוא מאוד זול יחסית, אבל עדיין אי אפשר לעשות דברים מאוד מורכבים וכמובן מורכב לעצב בדיוק כמו שאתה רוצה.

אם יש לך הדגמה של משהו שמתקרב ליכולות שהדגמתי בוידאו אשמח לשמוע, אבל יש שם מאקרו עם מספר רב מאוד של תצורות והרכבים. דוגמא בסיסית היא פקודת "pause" שיודעת לזהות מה כרגע פועל (נניח מסך חכם, יס, יוטיוב, DUNE, סלקום, או OPPO) ודואג לעשות לו pause מבלי שאצטרך לזכור מה כרגע אני בוחר.

דבר שני זה הפקודה "turn projector on" שמדליקה את המקרן, מדליקה את הרסיבר, מכבה את הטלויזיה, מורידה את התריס, מכבה את האורות, מעבירה כניסה ברסיבר ומורידה גם את מסך ההקרנה המתאים.

lasik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 265 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

חביב מאד.
עופר, תוכל להרחיב מדוע בחרת ביצרנים הללו ולא בפיתרון כדוגמת VERA, FIBARO ?
מוצרים חדשים בהזדמנות!
https://cutt.ly/xl459TY

oferlaor (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #5 

@lasik
·בגדול התחלתי עם ה-RTI לפני כמה שנים בעיקר כי זו מערכת מאוד גמישה שהיתה אחת היחידות שהיתה יכול לעשות את כל מה שדמיינתי שארצה אחרי המעבר מ-Pronto. בדקתי את Harmony והוא היה חלש מאוד ביחס למה שהייתי צריך, והאלטרנטיבה הראלית היחידה היתה Control 4 שהיתה מעט יקרה יותר.

בנוגע למתגים, חיפשתי פיתרון שיהיה אמין מאוד (שלחיצה תמיד תעשה את הפעולה שתכננתי) וזה יתממשק ל-RTI ללא כל קושי וזה בדיוק מה ש-Vitrea נותנים. עכשיו גם המסך של המקרן, התריסים וכל המנורות מתממשקות לזה בלי שהייתי צריך לעשות יותר מדי עבודה.

gkatz
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #6 

oferlaor כתב:@gkatz

אם יש לך הדגמה של משהו שמתקרב ליכולות שהדגמתי בוידאו אשמח לשמוע, אבל יש שם מאקרו עם מספר רב מאוד של תצורות והרכבים. דוגמא בסיסית היא פקודת "pause" שיודעת לזהות מה כרגע פועל (נניח מסך חכם, יס, יוטיוב, DUNE, סלקום, או OPPO) ודואג לעשות לו pause מבלי שאצטרך לזכור מה כרגע אני בוחר.

דבר שני זה הפקודה "turn projector on" שמדליקה את המקרן, מדליקה את הרסיבר, מכבה את הטלויזיה, מורידה את התריס, מכבה את האורות, מעבירה כניסה ברסיבר ומורידה גם את מסך ההקרנה המתאים.
...
·הרמוני האב יודע לעשות את כל זה (למעט התריסים), הוא ידליק לך את הטלוויזיה על איזו כניסה שתרצה, יכבה את האורות וכו. בנוסףף הפקודה PAUSE היא בסיסית וקיימת וכמובן היא קונטקסטואלית כלומר עם אני ביוטיוב ומבקש מאלכסה PAUSE אז ההרמוני יעצור את הסרטון YOUTUBE, ואם אני צופה בסרט דרך הUSB אז היא תעצור את הסרטף וכנל לגבי מוזיקה.
כפי שציינתי, אין לי מושג לגבי תריסים אבל זה משהו שאני מתחיל לחקור עכשיו
נערך לאחרונה על ידי gkatz ב 11/12/2017 17:00, נערך פעם 1 בסך הכל.

toxin
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 47 פעמים
קיבל תודות: 688 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

אחלה סקירה (Y)

oferlaor (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #8 

@gkatz
·לפי מה שראיתי אין שום אלמנט עיצובי ב-HUB, שזה גם מה שעצר אותי כשחקרתי את זה לראשונה. אתה אומר למערכת איזה רכיבים יש לך, אבל לא יכול לעצב מסכים כמו שאתה רוצה. היו לי ב-Harmony גם המון בעיות כשאני רציתי להשתמש בקודים שהמערכת לא הכירה.

בקיצור, HUB נראה לי מתאים למי שאין לו רצון ממש לעשות customization מלא לעיצוב ולתכנות. ברור שהוא יתאים למספר גדול של אנשים עם צרכים בסיסיים פלוס, אבל אני לא רואה איך הוא יכול בכלל להיות תחליף עבורי.

אם אני טועה, אשמח אם תעלה עיצוב שאתה עשית למסכי ה-Harmony כולל מסכים יעודיים, כפתורים, מעברים וכו'.

molvy
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 1245 פעמים
קיבל תודות: 1309 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

כל הכבוד על ההשקעה וההתמדה

חשבתי על בית חכם וההנהלה אמרה לי...... תהייה חכם ותשאיר לי בית טיפש 8O

אז הייתי חכם ולא המרתי את פי ההנהלה

שאפו על הביצוע

fastest
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 61 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

שלום
מערכת יפה ונחמדה
חייב לציין שהפעלות מרובות כמו הדלקת/כיבוי כמה מקורות IR אפשר לעשות גם בטכנולוגיה של "שקל וחצי" עם rm mini
במקרה שלי אפילו חברתי עם tasker ל ok google ככה שאפשר לדבר לכל מקור אנדרואידי כדי להפעיל את הסצינות
יש לי גם vera עם מתגי mco home שאני יכול רק להניח שעלו חצי מהעלויות של ויטראה (למרות שאני לא מכיר את המחירים שלהם) , גם הפעלה של אחד הכפתורים מהמתג חיברתי להפעלה של סצנה ל rm mini ככה שלחיצה אצלי מכבה ומדליקה מספר מקורות (לטובת שאר בני הבית..) - כל זה גם באמצעות tasker.
יש היום הרבה אופציות לא רעות בכלל ..

שוב מערכת יפה !

gkatz
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #11 

·לפי מה שראיתי אין שום אלמנט עיצובי ב-HUB, שזה גם מה שעצר אותי כשחקרתי את זה לראשונה. אתה אומר למערכת איזה רכיבים יש לך, אבל לא יכול לעצב מסכים כמו שאתה רוצה. היו לי ב-Harmony גם המון בעיות כשאני רציתי להשתמש בקודים שהמערכת לא הכירה.

בקיצור, HUB נראה לי מתאים למי שאין לו רצון ממש לעשות customization מלא לעיצוב ולתכנות. ברור שהוא יתאים למספר גדול של אנשים עם צרכים בסיסיים פלוס, אבל אני לא רואה איך הוא יכול בכלל להיות תחליף עבורי.

אם אני טועה, אשמח אם תעלה עיצוב שאתה עשית למסכי ה-Harmony כולל מסכים יעודיים, כפתורים, מעברים וכו'.
...
·אתה צודק לחלוטין לגבי עיצוב המסכים. אישית אני לא כל כך מבין למה זה טוב ולמה אתה צריך את זה אבל כפי שאמרתי, זה עניין של טעם.
מהיום שאלקסה נכנסה לחיי לא נגעתי יותר בטבלט\סמארט פון. הכל מתבצע בהוראות קוליות כך שממש לא מעניין אותי לעצב מסכים (במיוחד אם המסך מכוער :) - אל תעלב )
דא, מתגי הוויטראה יפיפים אבל אישית אני חושב, כפי שאמרתי שפתרון עדיף מבחינת קלות התקנה ומחיר הוא אורות של פיליפס עם המוצרים המשלימים שלהם כמו סוויץ הדימר, וסוויצ' הtap
בכל מקרה, תודה על העברת המידע שנתתם פה.
נערך לאחרונה על ידי gkatz ב 12/12/2017 10:40, נערך פעם 1 בסך הכל.

gkatz
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #12 

..·

noam23
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

סקירה יפה, תודה.

לעניין המחיר, אני חייב לציין שאיני מבין גדול בתחום (עדיין...), אבל באופן כללי, זה נראה כאילו את רוב הדברים שצויינו בכתבה (אם לא את כולם?), ניתן להשיג בעזרת ערכת הבית החכם של Xiaomi בפחות מעשירית המחיר... (שליטה על נורות, הדלקה כיבוי של מוצרי חשמל, שליטה על מוצרים בעקבות זיהוי גלאי תזוזה, שליטה על כל מוצר שיש לו שלט IR תוך העתקת תכונותיו ועוד...). לערכת הבית החכם של Xiaomi יש גם אפשרות לווסת טמפרטורה ולחות (ע"י חיבור למזגן ולמפזר לחות או ליבשן).
נערך לאחרונה על ידי noam23 ב 12/12/2017 20:48, נערך פעם 1 בסך הכל.

oferlaor (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #14 

@gkatz
·לצערי זה פוסל לחלוטין את Harmony עבורי שכן אני צריך מערכת שתתמודד עם איך שאני רוצה לעבוד ולא מערכת שתכריח אותי לעבוד כמו שהיא רוצה שאעבוד. במקרה זה, התפיסה שלי היא שלחיצה אחת תעביר אותי למסך שבו כל מה שאני צריך יהיה זמין. לדוגמא, במסך של יס, יש כפתור כיבוי (שמכבה את כל המערכת), יש ווליום (שנותן לי חווי חי של עוצמת הווליום ברסיבר) ויש לי שליטה על channel up/down. חוץ מזה יש לי את כל היכולות של יס פלוס ערוצים שאני רוצה לקפוץ אליהם בזריזות ומקלדת חיפוש.

אם הייתי עושה את זה ב-Harmony זה היה בלתי אפשרי כי הייתי צריך לפרוש את כל אלה על פני אין ספור מסכים ולעבור בינהם כל הזמן. מכיוון שהכל על מסך אייפד אז אין בעיה של גודל כפתורים ונוחים.

במקרה שלי אין בכלל אופציה להשתמש בהוראות קוליות לכל דבר. יש לי הרבה מאוד פונקציות שפשוט לא פרקטי ליצור להם שליטה קולית.

אם היו לי שני מוצרים אולי זה היה פרקטי יותר.

gkatz
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #15 

·לצערי זה פוסל לחלוטין את Harmony עבורי שכן אני צריך מערכת שתתמודד עם איך שאני רוצה לעבוד ולא מערכת שתכריח אותי לעבוד כמו שהיא רוצה שאעבוד. במקרה זה, התפיסה שלי היא שלחיצה אחת תעביר אותי למסך שבו כל מה שאני צריך יהיה זמין. לדוגמא, במסך של יס, יש כפתור כיבוי (שמכבה את כל המערכת), יש ווליום (שנותן לי חווי חי של עוצמת הווליום ברסיבר) ויש לי שליטה על channel up/down. חוץ מזה יש לי את כל היכולות של יס פלוס ערוצים שאני רוצה לקפוץ אליהם בזריזות ומקלדת חיפוש.

אם הייתי עושה את זה ב-Harmony זה היה בלתי אפשרי כי הייתי צריך לפרוש את כל אלה על פני אין ספור מסכים ולעבור בינהם כל הזמן. מכיוון שהכל על מסך אייפד אז אין בעיה של גודל כפתורים ונוחים.

...
·מבין לחלוטין את גישתך אבל תיקון קל לטובת אלה שלא שוחים בנושא. אין בעיה שכל סצינה\פעילות\ או איך שלא קוראים לזה המוצרים אחרים תראה לך מסך עם סט פונקיות לפי הגדרתך. כל זאת ניתן לעשות בהרמוני ולמיטב זכרוני, למרות שלא הגדרתי עדיין גם האפליקציה של אלקסה התחילה לתמוך בזה נכון (כרגע תמיכה חלקית אבל הכוון ברור)
בכל מקרה, הייתי ממש שמח אם עוד אנשים היו משתפים איזה קונפיגורציות יש להם בבית. אני עדיין מרגיש שחוסר המידע מוביל המון אנשים לשלם פרמיה לא הגיונית לכל מיני חברות (או חשמלאים פלוס) כדי שיתקינו להם "בית חכם" שלא מתאים לצרכים שלהם בכלל

עדכון: קראתי שוב את הפוסט ואני חושב שוויטראה גם עשו מוצר יפה וגם הUI של האפליקציה שלה מדהים ומתאים לרוח התקופה (לעמות הUI השני שהוא נוראי)

שלח תגובה

חזור אל “עוזרות קוליות, שליטה ובקרה”