שרשור תגובות: הבית החכם שלי: RTI, אלקסה ו-Vitrea

SIRI, CORTANA, ALEXA, ECHO, GOOGLE HOME, HOME PAD, שלטים חכמים, KEY PADS, אפליקציות
oferlaor (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

כמו שאמרתי, ה-UI הזה הוא פרי יצירתי... ממליץ שתכנס לאתר של RTI ותראה מה אנשים עושים - יש המון עיצובים. היתרון של השיטה הזו שאם אתה אוהב עיצוב אחר - תעצב לפי מה שאתה חושב שיפה...

ניסיתי פתרונות כמו Harmony אבל הם מפסיקים להיות אפקטיביים כאשר מספר המכשירים והשילובים בינהם גדל. כשמדובר במסך ושני מקורות, או מסך ורסיבר, הכל טוב.

לי יש מקרן, רסיבר, מסך חכם, 2 מסכים חשמליים, התריס, כל מקורות האור, נגן בלוריי, יס, הוט, סלקום, פרטנר, סמארט, כרוםקאסט, dune, וכמובן שיש שילובים רבים בין כולם. זה לא רק סתם כמה מאקרואים - השילובים מורכבים.

ra
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 156 פעמים
קיבל תודות: 121 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

דווקא השימוש בטאבלט או סמארטפון כשלט נראה לי לא לעניין
עוד מוצר שצריך לדאוג להטענה, שביר,מגושם ודורש ניווט
הפעלה משעון חכם היתה עושה רק טוב ואולי מוסיפה פונקציונליות כלשהי לשעון
מצד שני הפעלה קולית מעלה חששות אחרים
שמעתי שדוד ביטן קיבל אלקסה לראש השנה

oferlaor (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #18 

טלפון זה בעייתי כי הוא יכול להיות רב שימושי.

בגלל זה נעלתי את האייפד כך שהוא מריץ רק את האפליקציה של השלט. האייפד מצליח לרוב להחזיק כמה ימים טובים בלי הטענה.

יש כל מני מעמדי docking שאפשר להשתמש בהם. אין ספק שזה פחות עמיד מבחינת בטריה משלט רגיל או שלט Harmony. אבל זה פי מיליון יותר נוח לטעמי.

gkatz
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 88 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

ra כתב: שמעתי שדוד ביטן קיבל אלקסה לראש השנה
...
·כן זה מחכה לו בתא החדש שלו מאחורי סורגים - שצהיה לו חברה ועם מי לדבר. היא מפתיעה מידי פעם יהיה לו כיף.

Nir1
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 103 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

נראה מרשים. גם אני חושב שאפשר בקלות לוותר על הפלטפורמה של RTI שמציגה תפיסה שהייתה קיימת בבתים חכמים עוד בטרם נכנסו העוזרות החכמות. אגב, יש מערכות מקבילות שהן משמעותית טובות וזולות יותר, הכוללות ממשקים עדכניים ואינטרקטיביים.

אני אישית פרסתי את הבית החכם בעלות של כ- 1000 שקל בלבד ועם תוצאות שעובדות ביעילות מדהימה. אני משתמש ב:

Logitech Harmony Hub (שליטה מלאה על אינפרה אדום, עם חיבור לממשקים כמו אלקסה ו- IFTTT).

BroadLink RM Pro (מאפשר חיבור RF למתגים חכמים, נורות ואלקסה עם בניה של מתחמים איזוריים וממשקי פקודות מקרו).

מתגים של LIVOLO ותקעים חכמים של SONOFF ו- BROADLINK.

Wink Hub 2 (בהרצה. אבל בגדול עובד עם IFTTT, Z-Wave, ZigBee, Wi-Fi, Bluetooth, Nest, Alexa, Philips Hue, Honeywell)

oferlaor (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #21 

@Nir1
ממליץ שתכנס לתחילת השרשור ותקרא אותו מההתחלה כי דיברנו ספציפית על Harmony hub. הוא בהחלט ראוי ומרשים, אבל לא מחליף את RTI עבורי. זה מתאים למספר סביר יותר של ציוד, בעוד ש-RTI יכול להתמודד טוב יותר עם מערכות מאוד מורכבות. כמו כן, אני רוצה עיצוב משלי שתפור לצרכים שלי - בעוד ש-Harmony קובע בעצמו את העיצוב ואת המבנה (מה שהופך מעבר בין מאקרו לפעולות בסיסיות למשהו מורכב ואיטי).

אני לא רואה את האלקסה כמשהו שיכול להחליף את RTI. זה נוח להדלקה, כיבוי ובפעולות מורכבות. דווקא בדברים פשוטים כמו הקלדה של משהו או ניווט בתפריטים זה הכי לא פרקטי בעולם.

אני לא מקנא במי שינסה לנווט בתפריט של יס VOD דרך אלקסה - יש סיכוי שיאבד את שפיותו הרבה לפני שיצליח להגיע ליעד.

Nir1
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 103 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

@oferlaor

בגדול, אני מסכים עם כל מה שאתה אומר. נראה לי שההבדלים הם בעיקר בתפיסות. אתה מעדיף להשתמש בממשק שיש לו סוג של user interface בעוד שאני העדפתי לוותר עליו. אבל זה בסדר בשני המקרים.

oferlaor (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #23 

@Nir1
·ברור לחלוטין. גם אני מעריך שמרבית האנשים לא ירצו לתכנן ממשק משתמש (בגלל זה אינטגרטורים עושים ממשק ולא משתמשי קצה). כמו כן, על טעם ועל ריח...

עקרונית לא היתה לי בעיה גדולה להתמודד עם ממשק שלא אני תכננתי אבל זה לא כל כך עובד בחיים האמיתיים כשיש לך הרבה מוצרים. ל-Harmony הממשק על האייפד/אייפון לדעתי ממש חלש ביחס לאיך שזה עובד עם הממשק שלהם על שלט אמיתי. הבעיה ששלט פיזי נראה לי ממש חזרה ל-1999... גם ל-RTI יש שלטים רגילים, אבל האידאל (שלא קיים) מבחינתי זה השיטה של ה-Pronto 9600 - שלט שרובו מסך ויש לו כמה כפתורים קבועים (בעיקר ניווט, הדלקה, כיבוי וווליום).

אם היה אפשר להדביק על האייפד כפתורים פיזים (יש מתגים בווקום שמשמשים לגיימרים אבל זה די גרוע למטרת שלט) אולי זה היה פותר את הבעיה האחרנה היתה נפתרת לי...

בכל מקרה, אם אני על האייפד אין בעיה שבמסך אחד יהיה לי ווליום (מהרסיבר) במקום אחד, ch+/- במקום קבוע, כיבוי במקום קבוע, ותפריטי ניווט במקום קבוע + קיצורי דרך לערוצים ולפעולות שונות שאני צריך כשאני ביס (למשל מקלדת מלאה). את אותו הדבר לעשות עם Harmony פשוט לא ניתן בגלל שהם בונים לך את העיצוב - ולכן אתה עושה המון דילוגים בין מסכים. אצלי זה פשוט - כל activity כולל את כל הממשק שנדרש בשביל לפעול מול הפעילות הזו והכל במסך אחד.

Grappa
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: Grappa
נתן תודות: 51 פעמים
קיבל תודות: 385 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

אני משתמש באפליקציה החינמית הזאת כממשק מותאם אישית להרבה מוצרים כולל Harmony hub.
http://thehomeremote.com/

האפליקציה עובדת ב 3 פלטפורמות iOS , Android ו Windows ובתצורות/גדלים שונים של מסכים (ניתן להתאמה)
בנוסף יש אפליקצית Designer על Windows די גמישה ומאפשרת לחבר גם מוצרים שלא נתמכים רשמית כולל אופציות עיצוב רבות ומנגנון אוטומטי לבנית ממשק.
לא בדקתי אם יש תמיכה ב RTI

עובד מעולה.
ממליץ בחום.

ra
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 156 פעמים
קיבל תודות: 121 פעמים

נושא שלא נקרא #25 

לא מתחבר לשיטה שצריך לגשת לטאבלט כדי להפעיל.
היות ואני לא מעוניין שיקשיבו לי 24/7 כמו אמזון או גוגל או אפל
אני משתמש ב-logipop שהם לחצנים בצבעים שונים שפיזרתי
במקומות שונים לפי ההקשר.
בהחלט מגביל ליכולות של הרמוני אבל הרחבתי עם fibaro button
להפעלת תרחישים של z-wave.
אולי גם יש לי השפעה פחותה מכם על בני הבית שמגלים התנגדות
להמרת חייהם לתרחישים.

cafri
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 121 פעמים
קיבל תודות: 144 פעמים

נושא שלא נקרא #26 

@ra
אני בדעה שבני הבית (כולל אני) לא צריכים להסתגל לבית החכם / לתרחישים, אלא הבית החכם צריך להסתגל אלינו.

השתדלתי ש״החיים״ ישארו אותו דבר מבחינת מה שבני הבית עושים, והבית מבין מה הם באמת צריכים.

הדוגמה שהכי קל לי להסביר, נראה לי:

כשמכבים את הטלויזיה/רסיבר בסלון אחרי שעה מסויימת בלילה, מופעל אוטומטית תרחיש ״לילה טוב״.

עוד דוגמה:

כשמדליקים את הרסיבר או מעבירים input, בדיוק כפי שעשו לפני הבית החכם, הבית החכם אוטומטית מחליש את הווליום לרמה מסויימת, למניעת רעש חזק מדי בinput החדש.
רמת הווליום גם תלויה בשעה ביום.

ההרגל היחיד (למיטב זכרוני) שבני הבית היו צריכים לשנות, זה אופן הדלקת/כיבוי המזגן. עקב החוסר בהיזון החוזר, לא ניתן להשתמש בשלט המזגן המקורי.
נערך לאחרונה על ידי cafri ב 14/12/2017 13:21, נערך 2 פעמים בסך הכל.
נסו למצוא תשובות לשאלות הקשורות לZ-Wave בשרשור הדביק שבראש הפורום
שתפו את הרעיונות שלכם בשרשור זה

cafri
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #27 

נזכרתי בעוד הרגל שגרמתי לבני הבית לשנות:

בעבר, כשהדליקו מזגן בזמן שהחלון בסלון היה פתוח לרווחה, היו נשלחות הודעות לבני הבית (הנוכחים), שיש לסגור את החלון.
מכיוון שהיתה התעלמות מההודעות, הוספתי כיבוי אוטומטי של המזגן לאחר כ10 דקות.

כעת, כשמתקבלת ההודעה שהחלון פתוח והמזגן דולק, בני הבית דואגים לסגור את החלון.

:lol:

oferlaor (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #28 

@cafri
·חזק מאוד. בכלל לא חשבתי על הרעיונות האלה.

אשמח אם תשתף עוד רעיונות שמימשת, כי זה נותן לי הרבה insight

cafri
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #29 

@oferlaor
קרא כאן (והוסף את שלך).

oferlaor (פותח השרשור)