התחדשתי - pm3+ha2 - **בוצע שדרוג**

כל מה שאי פעם רציתם לדעת על אוזניות, מגברי אוזניות ומה שבינהם.
avilior (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 192 פעמים
קיבל תודות: 134 פעמים

התחדשתי - pm3+ha2 - **בוצע שדרוג**

נושא שלא נקרא #1 

היי,

לפני מספר שבועות הודיעה חברת oppo על סגירת חטיבת האוזניות/מגברים שלה. ההודעה הזאת הייתה גורמת לרב האנשים להמנע מהמוצרים של החברה, אבל אני דווקא ראיתי כאן הזדמנות לקנות מוצר איכותי שלא יהיה קיים יותר בעתיד.
היום אני מאזין מדי פעם עם זוג של martin logan פשוט למדי וחיפשתי שדרוג.
המחשבה על הpm3 באה וחלפה לה במשך השנים והבעיה המרכזית שלי הייתה שאין לי איך להשוות אותן למוצרים אחרים. בתור אחד שלא רואה את עצמו כאודיופיל אבל מכוון לקבל את הסאונד הכי טוב שאני יכול, השיטה שלי היא להקשיב לכמה שיותר סוגים ואז לבחור את הזוג שהכי אהבתי.
עם כל הכבוד לשיטה הזאת, אין אף חנות שמחזיקה בתצוגה מבחר מגוון של אוזניות, ולכן קשה לבצע את הסינון הזה. במיוחד בצפון.
אז עשיתי מה שרובנו עושים, הפכתי את הרשת וחיפשתי ביקורות והמלצות. הרשימה הצטמצמה לpm1,pm3,hd800,hd600.
שתי חברות שכל אוזניה היא ברמת מחירים שונה. לפני שתגידו שההשוואה לא הוגנת אקדים ואומר שלמרות שאינני אודיופיל אני דווקא מוכן לשלם כסף על סאונד טוב יותר .
את הסנהייזר בסופו של דבר לא שמעתי בגלל שקראתי שהן מפונקות מבחינת הגברה ואיפה אני אלך לשמוע כמה סוגי הגברות פה בארץ, אז ויתרתי עליהן, אבל מתי שהוא אני מאמין שאני אלך להאזין להן.

אתמול הגעתי לפיוצ׳ר והתחלתי בסשן האזנה די קצר של כשעה, נכון שזה לא מספיק זמן להתרשם מאוזניות אבל בכל זאת אני אציין את הסיבות שגרמו לי לבחור בpm3.

דבר ראשון, השוותי בין שתי האוזניות, אלו שלי הmartin logan לpm3 כדי להבין את גודל השיפור ובאמת זו לא הייתה השוואה הוגנת, אז אחרי כמה שניות פשוט הנחתי אותן בצד.
דבר שני, כשמאזינים להן מיציאת האוזניות וממגבר, ha-2 במקרה הזה, יוצא סאונד שונה לגמרי. עם מגבר הבאס משמעותית מוגבר והכלים מסתדרים באופן ברור יותר ובולט יותר.
אחרי שהבנתי שמגבר אני אהיה חייב התחלתי לעשות החלפות בין הpm1 לpm3 על אותם שירים.

אני מודה שבהתחלה לא הבחנתי בהבדל משמעותי, ודאי לא כזה משמעותי כמו לחבר אותן למגבר לעומת יציאת האוזניות, אבל תוך כדי האזנה הבנתי שהיתרון המשמעותי של הpm1 על הpm3 הוא יכולת ההבחנה בין הכלים בעיקר בעוצמה גבוהה, הבלאגן שהיה בסאונד עם הpm3 לא היה בpm1 והאחרונות יורדות יותר נמוך בבאס. כשאני אומר בלאגן, זה אולי מוגזם כי מדובר בדקויות ולא בהבדל שמיים וארץ.

כשקראתי על oppo הגדירו אותן כאוזניות ניטרליות וזו הסיבה שמלכתחילה בחרתי להאזין להן. אני נוטה שלא להסכים ואומר שמדובר באזנייה חמימה עם באס בריא, לha2 יש אופציה להגביר את הבאס ואני חושב שהיא מיותרת, לשתיהן יש די והותר באס. הן סלחניות ומעגלות את הטרבל. לי אישית היה חסר טרבל אבל הבאס והמיד היו במידה מספקת.

עכשיו השאלה הייתה האם לקחת אוזניות פתוחות (pm1) או סגורות (pm3) כאשר כאן יש יתרון ברור לטובת הסגורות. ולמה?
רוב השמיעה שלי נעשית במיטה כשאשתי ישנה ויכול להיות שזה היה מפריע לה, הפתוחות רגישות לרעשים חיצוניים מה שאומר שהן לא ניידות (לא שאני מתנייד עם אוזניות) אבל היה נחמד לקחת אותן לאיזה טיסה ולהגביר כמה שאני רוצה ודבר אחרון שהוא הכי חשוב, הpm1 הרגישו לי מעט כבדות ולא נוחות. לא יודע אם זה באמת הן בגלל שעשיתי הרבה החלפות ואולי זו סתם תחושת אי נוחות מההחלפות אבל זה מה שהרגשתי.
הסאונד לעומת זאת נוטה לטובת הpm1.

עכשיו התחלתי לחשוב על אלטרנטיבה. הסנהייזר ידועות כנטרליות יותר עם טרבל בריא וhd800 אמורה להיות עם סאונד מרשים יותר. לעומת זאת, היא עדיין פתוחה ויש לה את כל החסרונות מבחינתי שמניתי קודם.

עכשיו כשאספתי את כל הנתונים צריך לקבל החלטה :)

אז התחדשתי. תודה רבה על השירות הנהדר שאני מקבל כל פעם מהחבר׳ה בפיוצ׳ר.
אדם האלוף! וכל הצוות דור וגיא. אני מגיע לחנות מעכו ותמיד כיף לקנות שם.

קצת תמונות..
נערך לאחרונה על ידי avilior ב 10/05/2018 22:58, נערך פעם 1 בסך הכל.

avilior (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #2 

...

avilior (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #3 

חדש מול ישן

avilior (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #4 

הזוג יחד

prolol
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 36 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

נראה טוב תתחדש

Ilyan
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 133 פעמים
קיבל תודות: 155 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

בשעה טובה, ישבת על ההחלטה הזו די הרבה זמן לא? דחיית סיפוקים זה בטח משהו שאתה ממש טוב בו. :)

אני מבין למה בחרת ללכת על OPPO, למרות שהם יצאו מהמשחק, רמת הבנייה והגימור של המכשירים שלהם נותנת תחושה של "כמו פעם", מרגיש שהם נבנו לרוץ למרחקים ארוכים כמו שאומרים. היה לי את הHA-2 וזה תענוג לתפעל אותו בכל פעם, חבל שדרכינו נפרדו ללא הסכמתי...

תתחדש.

avilior (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #7 

Ilyan כתב:בשעה טובה, ישבת על ההחלטה הזו די הרבה זמן לא? דחיית סיפוקים זה בטח משהו שאתה ממש טוב בו. :)

אני מבין למה בחרת ללכת על OPPO, למרות שהם יצאו מהמשחק, רמת הבנייה והגימור של המכשירים שלהם נותנת תחושה של "כמו פעם", מרגיש שהם נבנו לרוץ למרחקים ארוכים כמו שאומרים. היה לי את הHA-2 וזה תענוג לתפעל אותו בכל פעם, חבל שדרכינו נפרדו ללא הסכמתי...

תתחדש.
...
תודה. באמת הרבה זמן על הגדר. וכבר מתחשק לי לשדרג :)

avilior (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #8 

שאלה. מישהו יודע להגיד האם יש הבדל באיכות הסאונד בין הlow gain לhigh gain?
שמתי לב שיש ואז התחלתי לקרוא על זה. ואז עשיתי כמה השוואות, בלי התאמת ווליום, ועדיין חשתי בהבדל.
הטכנאים אומרים שלא צריך להיות ואם כבר אז עדיף להיות על low gain בגלל רצפת רעש נמוכה (הגיוני ומקובל), ואם הווליום מספיק חזק צריך להשאר על הlow, אבל אני דווקא חושב שבhigh gain יש ריסון משמעותי של הבאס ותגבורת בגבוהים.
זה מרגיש כאילו האוזניות שינו את האקולייזר המובנה בתוכן ומחמימות הפכו לבהירות (כמובן שההבדל יחסית קטן והתיאור בא להדגיש את ההרגשה).

רק שיהיה ברור אני אנטי כל מה שקשור לאודיופיליה מוגזמת (ע״ע כבלים) ולא רוצה ליפול כאן בתאוריות מופרכות.
מה אתם חושבים? מישהו עשה ניסוי?

avilior (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #9 

טוב אז אחרי תקופה קצרה עם האוזניות החלטתי לשדרג.
הלכתי לשמוע את הhd800 המפורסמות עם הoppo ha2 ולצערי התאכזבתי.
נכון, הן נוחות מאוד, במה גדולה, פירוט טוב אבל הטרבל שהציק לי מיד בהתחלה הפך לבלתי נסבל לאחר האזנה של חצי שעה. לא נהנתי, הן לא בשבילי. אני מניח שלא צריכה להיות חוויה שלילית כל כך בשמיעה שלהן וכנראה ״האשם״ הוא המגבר הנייד שלא מצליח לספק להם את העוצמה הנדרשת להפעיל את הדרייברים כמו שצריך. המשמעות של זה מבחינתי היא שהן מפונקות ודורשות השקעה לא זולה במגבר נייח (לא שיש לי בעיה עם נייח), אבל כנראה שהוא יעלה כמו האוזניות. ירדתי מזה.
האופציה השנייה הייתה הpm1.
ההבדל בין הpm3 לpm1 על קצה המזלג:

נוחות - שתיהן נוחות באותה מידה, חששתי שהpm1 יהיו כבדות יותר אבל זה באמת לא מורגש.
באס - הpm3 בעלות באס מודגש יותר ואילו הpm1 עם באס שטוח יותר. למי שאוהב מוזיקה אלקטרונית יהנה יותר מהpm3 מאשר מהpm1. לדעתי הpm1 מנומסות יותר, וזה בדיוק מה שחיפשתי.
טרבל - הpm3 מעגלות את הטרבל כלפי מטה וכתוצאה מזאת הסאונד יוצא יותר סגור/אפל. הpm1 בעלות טרבל פתוח יותר (עדיין לא hd800) ונעים מאוד, ממש מרגיש כאילו המוזיקה איכותית יותר.
פירוט - החלק המרכזי בשדרוג מבחינתי. על אף שהpm3 די מפורטות זה לא כוחות בגזרה הזאת. הpm1 מפורטות בהרבה!
במה - גם כאן זה נובע בעיקר מההבדל באופי האוזניות, הבמה רחבה יותר בpm1.
ניידות - הpm3 ניידות יותר, הן קטנות יותר, סגורות ואוטמות יפה את הסביבה. אפשר לצאת איתן לסיבוב ברכבת, או על מטוס. הpm1 פתוחות, לא אטומות בכלל, וכנראה שלא אקח אותן לשום טיסה בקרוב.
הנעה - הha2 מניע את שתיהן מצוין ולא חסר לשתיהן כח. הן בעלות עכבה נמוכה ויסתדרו כנראה עם כל מגבר. הha2 הוא מגבר בסיסי וקראתי על התאמות טובות יותר שמוציאות את המירב מהאוזניות, נראה בהמשך.

בשורה התחתונה אני מאוד נהנה מהשדרוג, יש כאן את מה שחיפשתי - פירוט גבוה, טרבל נעים ובאס שטוח.

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1230 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

איזה כיף, תתחדש !!
ורוצים שוב תמונות. אין על השדרגת.
שוקל גם לרכוש אוזניות, לא יודע בשביל מה העיקר שיהיה, חחח...
עם כל מודעות היד 2 של ה- b&o h8i אולי הן יהיו הזוג הראשון.
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

avilior (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #11 

...

avilior (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק