מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה

פסגת הסאונד והמרוץ אחר השלמות

עמוד 4 מתוך 21
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  | ... |  19  |  20  |  21  |  הבא 
   פורומים > אודיו > אודיו רב-ערוצי (ק''ב)
מחבר הודעה
LiorShap
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Oct 15, 2006
הבעות תודה: 163
מספר הודעות: 2379

#46  נשלח: ו' 01/06/2018 11:13

סטאפ חלומי ומהפנט !
מאוד ניהנתי לקרוא , ללמוד ובעיקר ״להרגיש״ את החדר והמערכת.
אתה מעביר את הדברים בצורה מעוררת כבוד.
אני חבר ועוקב קבוע בפורום הבריטי. קראתי את הדברים שלך שם
ורק חיכיתי לפוסט המדהים שלך.
תודה ומאחל לך הנאה מרובה .
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 11, 2005
הבעות תודה: 401
מספר הודעות: 1382

#47  נשלח: ו' 01/06/2018 11:30

תודה רועי.

כתבת: "חיפושים בגזרת ההגברה" ואני לא יודע אם זו הייתה טעות והכוונה הייתה לפרוססור, או ההחלטה שלי לקנות את ההגברה של לינגדורף.

לא ממש התיחסתי לנושא ההגברה בכל הפוסט הזה, כי לא ביצעתי שום בדיקה של ההגברה של לינגדורף מול הגברה אחרת.

וזאת מכמה טעמים.

1. הייתי מותש מהתהליך, המחשבה להתחיל לקחת הגברות לבדיקה ולהעמידן מול ההגברה של לינגדורף היה כבר too much מבחינתי.

2. מנסיון עבר, כל פעם שבדקתי הגברות שונות, התקשיתי לשמוע הבדלים בקולנוע ביתי. יתכן ובסטריאו המצב שונה.

3. למרות המחיר הגבוה (שלוש יחידות של 2,500 דולר מחיר ארה'ב) הן התאימו לי מבחינת המקום שיש לי בנישה המיועדת למערכת, הן מבחינת גודל והן מהבחינה שהיחידות נשארות קרות כקרח.

ולבסוף, ולא פחות חשוב, ברגע שהאמנתי בחברה ובמוצר שלה (הפרוססור) , האמנתי גם בהגברה שלהם (מדובר בראש ובראשונה בחברת סטריאו היי אנד ואלו מגברי סטריאו) וההגיון שהוא יעבוד מצוין עם הפרוססור.

לכל אורך הדרך, לא היה קושי להזיז את הרמקולים בווליום גבוה ויותר חשוב להוציא מהם את המקסימום בווליום נמוך.

רן
RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 11, 2005

#48  נשלח: ו' 01/06/2018 11:38

תודה ליאור.

אני במשך שנים רבות כותב ב AVS ולמרות שאני עוקב באדיקות אחר הפורום הבריטי AVForums אני בדכ לא כותב שם, כל זאת עד שהתחלתי להתעניין בלינגדורף.

בכל הקשור ללינגדורף, הצטבר שם לא מעט ידע והפורום אכן מורכב מאנשים מאוד רציניים.

אחד הדברים שקראתי שם והדהימו אותי ואחרי זה גם אושרר על ידי היבואן המקומי בארץ, זו העובדה שמבחינת לינגדורף, התוכנה היא למעשה תוכנה "ישנה" בהקשר של ה R&D שנאסף אצל לינגדורף בשנים האחרונות.

לאור זאת מתוכנן עידכון תוכנה מהותי ל Room Perfect בזמן המאוד קרוב.

מעניין לאן זה עוד יכול להגיע הדבר הזה...

רן
Crossover-Shop (רועי יוז)
עוסק בתחום
עוסק בתחום

הצטרף בתאריך:
  Jun 19, 2006
הבעות תודה: 125
מספר הודעות: 464

#49  נשלח: ו' 01/06/2018 12:05

RanMoyal כתב:
תודה רועי.

כתבת: "חיפושים בגזרת ההגברה" ואני לא יודע אם זו הייתה טעות והכוונה הייתה לפרוססור, או ההחלטה שלי לקנות את ההגברה של לינגדורף.

לא ממש התיחסתי לנושא ההגברה בכל הפוסט הזה, כי לא ביצעתי שום בדיקה של ההגברה של לינגדורף מול הגברה אחרת.

·
ברור שבגזרה הזו הכוונה היא למכלול של הפרוססור וההגברה גם יחד כפי שציינת והעלת תמונה של המכשירים המרשימים בפוסט

אני לא חושב שיש צורך לבדוק את ההגברה שלהם מול משהו אחר הם ברמה הרבה יותר גבוהה ותואמת את הצרכים שלך - לא מאמין שיש מוצר ראוי יותר לסטפ אפ ולצרכים הנוכחי שלך

כמו שציינתי מקודם אני בעצמי בכיוון של TDAI-3400 - הכל עניין של שינוי סט אפ מלא הכולל גם רמקולים וזה קשה קצת מול ההנהלה

הפייסבוק שלנו!
leshets
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 04, 2005
הבעות תודה: 9
מספר הודעות: 1225

#50  נשלח: ו' 01/06/2018 12:21

הי Balance,

אנסה להסביר אבל קודם חשוב להדגיש שלא שמעתי על המערכת הנ״ל לפני ואני ניזון רק מהדיון הנ״ל ומהמעט חומר שקראתי בחוץ שבעיקרו מגיע מהחברה עצמה... במצב כזה קשה שלא להסיק מסקנות תלושות יחסית ולכן שאלתי את מה ששאלתי את רן.

אם אני מבין נכון החברה מראש מציינת שמטרתה להגיע לפשרה מבחינת עקומת ההיענות. יש שאיפה להגיע לעקומה ״אידאלית״ אבל העקומה שתיווצר בסוף תהיה עקומה שמתחשבת באיך שניראת ההיענות של הציוד הנתון בחלל הנתון. אני מניח כמובן שכל זה נעשה לא רק ברמת התדר (Frequency response) אלא גם ברמת הזמן (Impulse response) מה שלא קורה ברוב המערכות. כל העניין נעשה לטענת החברה תוך ניסיון לשמור על אופי הציוד.

עם כל זה יש לי מספר בעיות:

1. אני מבין מניסיון מה קורה כשמנסים ״לאנוס״ את החומרה להגיע לעקומת היענות ״אידאלית״ כאשר המרחק ממנה הוא גדול. מכאן עם עצם הניסיון לא להגזים בכיול אין לי כל בעיה, להפך. הבעיה שלי מתחילה במקום שבו לי אין שליטה לא על מה שמוגדר כעקומה האידאלית ולא על delta בינה לבין העקומה בפועל. העניין הוא קריטי מבחינתי בגלל שה-headroom של כל ציוד הוא שונה ומושפע באופן ישיר מהעצמה בה אנו רגילים לשמוע בחלל הנתון. מכאן שבמצבים מסוימים חיוני לי לשלוט על ה-delta המדוברת כי מבחינתי אם אני יכול להגיע לעקומה ה״אידאלית״ שלי מבלי להכניס יותר מידי ארטיפקטים, ארצה לעשות כן.

2. הגישה של לנסות לשמור על אופי הציוד היא בעייתית לי ברמה הקונספטואלית, מפני שמבחינתי חשוב יותר להגיע להיענות ספציפית בחלל שלי. אני פחות מעוניין באופי הציוד, אני יותר מעוניין ברמת ה-headroom שהוא מספק לי. ה-headroom הוא זה שנותן לי את האפשרות לשאוף טוב יותר לעקומה שאבחר, בחלל נתון. בשבילי, זאת המטרה המרכזית של מערכת הכיול באשר היא. במקור ההעדפה הזאת נמצאת השאיפה להגיע לעקומת הענות שדומה כלל הניתן לזאת שנמצאת באולפן המסטרינג, כך שאתה מקבל את ההכי קרוב למה שהתכוון המשורר. לצערי הרב אנחנו עדיין רחוקים מסטנדרטיזציה בתחום אבל אם אפשר לשאוף לשם אז למה לא לנסות .

כמובן שכל זה פילוסופי אבל כמו שכתבתי לרן, אם הייתי שומע את מה שהוא מתאר בחלל שלי לא בטוח שה״אידיאולוגיה״ שלי הייתה נשארת בראש סדר העדיפויות.
מהפוסט שלו ומהשיחה איתו אני מבין שמעבר ל״חסרונות״ שתיארתי לעיל, למערכת הכיול המדוברת יש כנראה יתרון טכנולוגי משמעותי על מה שיש לי היום וכנראה ביותר מתחום אחד.

לגבי נושא החיתוך שהוזכר על ידכם, אני אתכם בעניין לגמרי. באמפלמנטציה אצלי החיתוך נקבע על ידי בהתאם לתוצאות המדידה, מערכת הכיול לא מנסה אפילו להתערב בעניין.

מקווה שהצלחתי להסביר את עצמי וכמובן תתחדשו
מיכאל.

נערך בפעם אחרונה על-ידי leshets בתאריך א' 03/06/2018 20:24, נערך סך הכל פעם אחת
mulder (ערן)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  May 30, 2008

הבעות תודה: 268
מספר הודעות: 4563

#51  נשלח: ו' 01/06/2018 13:50

Balance כתב:

ציטוט:
...

ניתן לראות כי כמעט בכל המקרים, מערכות כיול יחתכו את הרמקולים הקדמיים גבוה יחסית, טרם ראיתי חיתוך של מערכת הכיול ב-40 הרץ או נמוך יותר. זה כנראה נעשה מהטעם של התמודדות קלה יותר עם תיקונים.
קל יותר למערכת להתמודד עם רמקול שנחתך ב-70 לעומת 40.
לינגדורף אומרים אחרת, תחתכו לפי מה שאתם אוהבים, ועל בסיס יכולת הרמקול, ואנחנו נתמודד עם זה.
אין טעם לקנות רמקול קדמי גדול ואיכותי שמסוגל לרדת ל-35 הרץ ולחתוך אותו ב-80...

אצלי האודיסי XT חותך את הקדמיים בכל כיול ב 40 הרץ.
erez67
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Dec 06, 2009
הבעות תודה: 25
מספר הודעות: 285

#52  נשלח: ו' 01/06/2018 16:48

פוסט מרתק ומחכים
Ofer01
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Sep 09, 2009
הבעות תודה: 10
מספר הודעות: 220

#53  נשלח: ו' 01/06/2018 17:22
במילה אחת:

תענוג של פוסט.
ובכמה מילים ...עניני, מפורט, מקצועי ולא מתיפיף

תודה רן
mulder (ערן)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  May 30, 2008

הבעות תודה: 268
מספר הודעות: 4563

#54  נשלח: ו' 01/06/2018 17:50

רן

בהחלט החכמנו קצת, תודה על הסקירה המפורטת, נשמע שמדובר בציוד מצוין ותודה שחלקת איתנו את הדרך שעברת.
מאחל לך שתהנה ממנו
Rainbow
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Oct 02, 2008
הבעות תודה: 18
מספר הודעות: 380

#55  נשלח: ו' 01/06/2018 22:58

מזמן לא קראתי פוסט כל כך מעניין, מפורט ומנומק.
כל שנותר לי לומר - תתחדשו ותהנו!
menny
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Jun 19, 2009
הבעות תודה: 103
מספר הודעות: 782

#56  נשלח: שבת 02/06/2018 0:45

וואו.., איזה כייף לקרוא וללמוד
תתחדש ותהנה
Bi-Amp (לירן)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Nov 24, 2014
הבעות תודה: 59
מספר הודעות: 307

#57  נשלח: שבת 02/06/2018 19:55

טוב... אז נפלה גם בחלקי הזכות לקחת חלק במסע המדהים שרן עבר.

כמו כן, אני יכול להעיד שנעשה הכל (*למעט השוואה מול טרינוב שלא התאפשרה) כדי להכשיל את המערכת הזו.
והלוואי שכל החברות היו מעבירים מבחני בדיקה למוצרים שלהם כמו שרן העביר.

עכשיו אחרי שהסתיים המסע, דעתי היא כזו:

יצא לי לשמוע לא מעט מערכות בחדרים ייעודיים ובסלונים ביתיים.
וגם לבצע מדידות אקוסטיות על מערכת כיול שונות , כדי להבין לעומק את השפעתם על הסאונד.

אין אפשרות לתאר במילים או למדוד כיצד הלינגדורף השפיע על הסאונד, צריך לחוות זאת ממקור ראשון.

אבל אני ינסה בכל זאת;

השילוב שנוצר אצל רן עם הלינגדורף + וילסון אודיו היה הסאונד טוב ביותר ששמעתי בסלון ביתי.

ומהטובים ביותר ביחס לחדרים ייעודיים עם ציוד יקר יותר.( עד כמה שזה ישמע הזוי , זוהי באמת הרגשתי)

בתחילת הדרך, הייתי סקפטי מאוד לגבי התוצאה הסופית.
וסבור בדעתי כי מערכת כיול טובה ככל שתהיה לא תוכל לתת להוות תחליף לטיפול אקוסטי מקצועי.

שתפתור ככל האפשר את השפעת חלל החדר על איכות הסאונד.

היום אני סבור כי אם ישנה מערכת שיכולה להוות תחליף באמת ראוי לטיפול אקוסטי,
הלינגדורף היא אחת מהם.

למרות זאת - אם הייתה לי את האפשרות לבחור בין טיפול אקוסטי לבין לינגדורף , רוב הסיכויים שהייתי הולך על טיפול אקוסטי.

ולו רק בגלל שהמחיר של טיפול כזה היה משמעותית זול יותר, וקרוב ככל האפשר לתוצאה נקייה.

בהיעדר שהמחיר היה פקטור ולא קיים חדר ייעודי. הלינגדורף בהחלט היה אופציה.

תודה רן ,שחלקת איתי ועם האחרים את המסע המדהים הזה.
Balance
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 11, 2008
הבעות תודה: 78
מספר הודעות: 2215

#58  נשלח: שבת 02/06/2018 20:10

Rekcuf כתב:
פתאום לאחר קריאה חוזרת שמתי לב שכל ההשקעה הגדולה הזאת היא עבור מערכת של 6.1 בלבד? מה לגבי אטמוס? מה הטעם להשקיע כל כך הרבה אם לא מנצלים את כל יכולת הפרוססור? לדעתי אם הדגש הוא קולנוע ביתי רב ערוצי, ולא מוסיקה, אז הרעיון של לעבוד ללא סנטר ממש גרוע! בלי סנטר אפשר לשמוע דיאלוג ממורכז רק אם יושבים במרכז מול המסך מלבי להטות את הראש... הסנטר יותר חשוב אפילו מהקדמיים והסראונד במערכת קולנו. ההיתי שוקל לרכוש סנטר טוב ולהוסיף עוד לפחות שני יחידות הגברה, מגבר אחד סטריאו עבור סנטר קדמי וסנטר אחורי (אין בעיה עם BACK בודד) והאחר לטובת אטמוס, כך שלמעשה יש 4 ערוצי אטמוס, סנטר אחד אחורי BACK, אחד קדמי, זוג סראונד צדדיים וזוג קדמיים - סה"כ 5 מגברי סטריאו תואמים.

·מזמן לא קראתי פוסט שהוא בליל שטויות וחוסר הבנה טוטאלי
Balance
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 11, 2008
הבעות תודה: 78
מספר הודעות: 2215

#59  נשלח: שבת 02/06/2018 20:27

Rekcuf כתב:

ציטוט:
...

·

גם להגיב שהנכתב זו שטות מבלי להציג צד אחר מעיד לא רק על חוסר הבנה, אלא גם על טפשות טוטאלית...

·אין מה להגיב בפירוט. כי הכל מהכל בפוסט שלך היה בליל שטויות.
אני פירטתי קודם על המערכת וצורת העבודה.
או שלא קראת או שלא הבנת, שאחרת אין להבין מדוע רשמת מה שרשמת.

אגב, גם כשאתה קונה מרצדס 500 אתה לא מנצל את כל היכולות במלואן, אז לא לקנות?
RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 11, 2005

#60  נשלח: שבת 02/06/2018 20:28

חיים.

אתה צודק . קיבלתי.
ברשותך, בוא נתקדם, או נכון יותר אנא התקדם לשירשור אחר.

רן
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אודיו רב-ערוצי (ק''ב) עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  | ... |  19  |  20  |  21  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה