פסגת הסאונד והמרוץ אחר השלמות

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 1001 פעמים
קיבל תודות: 2180 פעמים

נושא שלא נקרא #76 

ADICT כתב:איך אומרים צרות של עשירים
מה רע בכמה תבניות ביצים על הקיר לשיפור האקוסטיקה
והגלים העומדים ואקולייזר בחמישים שקל באיביי
אני חושב הכל פסיכולוגי ואתה משוכנע שגילית האור
פשוט בגלל שזה עלה הון
צוואר בקבוק תמיד יהיה איפוא שהוא במערכת או בחלל
לא משנה איפור תשים את מירב הביצים באיזה סל
על כל מקרה קטונתי מניתוחים אישיותיים גרפים
לשם זה יש את הכיול
...
האם אני מזהה בתגובה שלך צליל של קנאה אולי אפילו לא צליל ,לדעתי ,מדובר פה בתזמורת סימפונית מלאה חחחחח?
אתה באמת חושב שבכל סלון ניתן להכניס תבניות ביצים ? אולי בסלון שלך כן.

לפחות היית מוסיף תתחדש אבל גם זה היה לך קשה.

לא אמיתי

תתביש.

מה שבטוח שלומי יקר שבמידה ונסכם את סך הכל ההפסדים שלך מההחלפות ההזויות שאתה עשית/עושה/תעשה, ייצא יותר מעלות הפרוססור הזה , סתם חומר למחשבה.
נערך לאחרונה על ידי istarmini ב 03/06/2018 15:14, נערך פעם 1 בסך הכל.

RanMoyal (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 611 פעמים

נושא שלא נקרא #77 

Adict,

עלית עלינו. כל ה-5 קנו בגלל המחיר.

תרמת לשירשור מאוד.

בוא נתקדם.

תודה.

רן

ADICT
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 70 פעמים
קיבל תודות: 297 פעמים

נושא שלא נקרא #78 

@istarmini
·יואב מי אמר שאני לא מקנא :P
קודם להסיר ספק
מצד שני כבר לוקח בפרופורציה כל רכישה טובה יותר טובה פחות
אין מתמטיקה בתחביב הזה כל אחד מה טוב לו
אין לך צורך לכעוס ידעתי שתגיב לא פרופוציונאלי כמו חיל האוויר במבצע בית הקלפים דחילאק תשתה משהו קר הכל בסדר
ולרן היקר תתחדש מכל הלב(b) לא היתה שום כוונה לפגוע חס וחלילה (W)
אני חוזר לכיול שלי הבילט אין הצנוע בסלוני הדל

lion77
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 213 פעמים
קיבל תודות: 67 פעמים

נושא שלא נקרא #79 

@RanMoyal
·
קודם כל תתחדש ותהנה, תמיד יש ערך מוסף בקריאת הפוסטים והמסקנות שלך לגבי קולנוע ביתי. סתם מעניין אותי לדעת האם הפרוססור מכייל דו ערוצי בצורה שונה, האם בכלל יש מכשיר שמסוגל לכייל באופן שונה דו ערוצי ורב ערוצי. בזמן האחרון אני נוכח לגלות שאני נהנה לשמוע דו ערוצי במצב סטריאו עם אודיסי (רסיבר מרנץ 5012) לאחר שעד עכשיו התעקשתי לשמוע במצב pure direct. אני יודע שקיימים מכשירים כאלו לדו ערוצי כמו של החברה הנ"ל, מעניין לדעת האם הגישה מאחורי הכיול במכשיר דו ערוצי שונה מאשר כיול רב ערוצי או שמדובר באותה מערכת.

RanMoyal (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #80 

היי Lion.

תודה.

הפרוססור לא מכייל שונה דו ערוצי היות והוא דוגם את כל החדר ולכן התוצאות שלו ישארו זהות בין אם זה דו ערוצי, או רב ערוצי, כל עוד לא ביצעת שינוי במרכיב כלשהו ברמקולים, קרי:חיתוך, מרחקים, או הרכב הרמקולים, או אז ימחק הכיול.

כל שתדרש הוא להעביר את הפרוססור למצב סטריאו.

ככל שתרצה להקשיב לסטריאו , פעם עם סאב ופעם בלי סאב, זה ידרוש כיולים שונים ושמירתם על גבי כרטיס ה- SD. היות והמערכת הזו, בניגוד למערכות אחרות, מכיילות את הקדמים+ הסאב כיחידה אחת.

רן

lasik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 265 פעמים

Re: פסגת הסאונד והמרוץ אחר השלמות

נושא שלא נקרא #81 

@RanMoyal
·
תודה על השיתוף.
נשמע מסע מרתק.
האם אני מבין נכון כי הבחירה בחברה זו נעשה מהסיבה הפשוטה שזוהי החברה היחידה ברמה הגבוהה שהיבואן שלה שיתף פעולה ואיפשר לבחון את המערכת שלו בתנאים שלך?
מכיוון שלדעתי גם אתה ציינת שזה לא פייר להשוות מערכת כדוגמת לינגדורף עם מערכות מובנות של רסיברים, האם מי מהמזמינים לא חש פיספוס שלא ניתן היה להשוות מערכות כיול בקנ"מ דומה, במקום עם מערכות כיול של רסיברים?
אולי ניתן היה לזהות מערכת כיול טובה יותר ברמת המחירים המשמעותית הזו?

RanMoyal (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #82 

Lasik,

בכל בדיקה ניתן להתדיין על מה היה קורה אם.....או האם יש איי שם מוצרים טובים יותר?

יתכן ויש איי שם מערכות טובות יותר לקולנוע ביתי, נשאלת השאלה, אם ניתן אכן לבדוק אותן, בתנאים ובלוחות הזמנים שלך, או שמא אתה נדרש לקנות אותן על עיוור...
ואז להיווכח שהן לא ממש מוצלחות.

הסיבה הפשוטה שבחרנו כולנו בחברה הספציפית הזו, אינה נובעת מהעובדה שציינת, אלא נובעת מיכולותיו היחסיות של הפרוססור אל מול רסיברים אחרים, ולא פחות חשוב, יכולותיו האבסולוטיות של המוצר.

התעסקנו בדברים פרקטיים ופחות הרגשנו פיספוס בגין דברים תיאורטיים, של "אולי" ו.."מה אם.." , הרי זה לא ממש מקדם אותנו.

בהקשר של מערכות כיול "שפוספסו" לכאורה, אם נמפה את המערכות בהן משתמשות חברות ההיי אנד, אזי מדובר בשלוש חברות בלבד:
1.רום פרפקט,
2. טרינוב,
3. ויש יצרניות היי אנד שמשתמשות בדירק, כמו סטורם אודיו, או דאטה סט.

לדירק יש ורסיה אחת בלבד, כמו לרום פרפקט, או טרינוב ולכן הקשבה לדירק על מערכת אחרת, לא באמת מהווה חידוש ליכולות המערכת, בדיוק כמו הקשבה לרום פרפקט על המקינטוש, יכולות התוכנה הן זהות.

העובדה שיש דירק עבור ארקאם, או דירק עבור דאטה סט, או דירק עבור מיני.די.אס. פי וכן הלאה, לא מעלה ולא מורידה.
מדובר בורסיה אחת וזהה.

או כפי שענו לי בדירק לשאלתי זו:

The software is fundamentally the same while differences might be present in the hardware itself... for example I think that the Datasat unit (in addition to a larger nuber of channels) allows individually adjustments of gain and delay of different subwoofers when present.

ולכן, אין כאן הרגשה אמיתית של פיספוס, אבל אם העתיד יביא איתו הזדמנויות לבדוק דברים חדשים, אני בהחלט אעשה זאת.

רן

istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 1001 פעמים
קיבל תודות: 2180 פעמים

נושא שלא נקרא #83 

ולכן, אין כאן הרגשה אמיתית של פיספוס, אבל אם העתיד יביא איתו הזדמנויות לבדוק דברים חדשים, אני בהחלט אעשה זאת.
...
אחי עתיד אצלך זה מתי ??
תתחשב נשמה חחחחח
3 קידמיים טאנוי D
סראונדים ארנדל
jvc NP5
סאבים אסקנדו+svs
מגברי כח בריסטון/רוטל/אדקום
4 אטמוס פולק

FastandFurious
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 899 פעמים
קיבל תודות: 550 פעמים

נושא שלא נקרא #84 

חחחחחחחחחח רן אתה חזק ביותר, אהבתי את קוו המחשבה שלך, במידה ותמצא מחליף "ראוי" אשמח לקחת "משכנתא" ולשוחח איתך על קניית המכשיר 😉
Denon X4800H
speakers Klipsch THX
Subwoofer PSA Ev1813
Zidoo Z1000 Pro
Lg C1 83

lasik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 265 פעמים

נושא שלא נקרא #85 

istarmini כתב:תתחשב נשמה חחחחח
...
·הרגת אותי!

@RanMoyal
כל הכבוד על ההתמדה!
לאור ניסיונך גם עם DIRAC, האם תוכל לשתף מהו פער השינוי הדרמטי והמשמעותי ביותר שחשת?
- בין מערכת כיול של רסיבר כדוגמת ימהה שיש ברשותך, לכיול של DIRAC?
- בין מערכת כיול DIRAC ללינגדורף?

בקיצור - היכן הקפיצה הגדולה יותר?

זמר
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 108 פעמים
קיבל תודות: 90 פעמים

נושא שלא נקרא #86 

רן היקר כל הכבוד מאחל לך ויואב היקר ושאר הרוכשים ים של הנאה מכל הלב על זה נאמר קינאת סופרים תרבה חכמה. (f)

RanMoyal (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #87 

lasik כתב:
...
...
·
לאור ניסיונך גם עם DIRAC, האם תוכל לשתף מהו פער השינוי הדרמטי והמשמעותי ביותר שחשת?
- בין מערכת כיול של רסיבר כדוגמת ימהה שיש ברשותך, לכיול של DIRAC?
- בין מערכת כיול DIRAC ללינגדורף?

בקיצור - היכן הקפיצה הגדולה יותר?
...
Dirac בעיני, היא מערכת טובה מאוד ומהנסיון הנרחב מאוד שלי איתה (הן באמצעות מכשירים חיצוניים והן באמצעות רסיברים עם דירק בילט אין) האפקטיביות שלה טובה יותר ממערכות המיינסטרים שאנחנו מכירים, עם זאת, יש לה מספר חסרונות שככל הנראה הביאו את החברה להכריז שהם יציגו (או כבר הציגו) מערכת חדשה שתבנה from the ground up.

הבעיה המרכזית עם דירק, זה הצורך של המשתמש בעקומת למידה חדה והשקעה של שעות רבות מאוד כדי להגיע לתוצאות משביעות רצון, זה דורש המוןןן מדידות, קריאה ולימוד.
התוצאה הסופית אומנם טובה יותר ממערכות אחרות, אך אני לא משוכנע אם ההפרש (למשתמש הסביר) מצדיק את עקומת הלמידה החדה הזו.

ראוי לזכור שדירק, כמו מערכות אחרות מודדת נקודות ישיבה ולכן כל שינוי במיקומי המיקרופון יביא פתאום לתוצאות שונות, כל זאת בניגוד ללינגדורף שלא מתייחס למיקומי הישיבה שלך אלא מודד את כל החלל.

בעבר שניסיתי לחבר לרסיברים שונים ומשונים ל- Dirac, היה לי קושי אמיתי להבחין בין פיוניר עם דירק, או מרנטץ עם דירק, או ארקאם עם דירק.
דירק, לטוב או לרע, לוקח את המערכת שלך למקום מאוד מסוים, עם איפיונים מאוד מסוימים.

מדובר במערכת סגורה ולכן השליטה עליה היא סופר בעייתית במובן של התאמה אישית שלך לסאונד הסופי, זה אפשרי , אבל על גבול הבלתי אפשרי אם להיות כנים.

לאור הנסיון שלי עם Dirac העמדתי את הלינגדרוף מול "סופר כיול" של דירק והלינגדורף לא ממש התרגש מזה, היכולת של הלינגדורף לייצר במה קוהרנטית/אינטגרלית של סאב וקדמיים, אווירת סראונד אפקטיבית יותר, חוסר לוקליזציה בכל הקשור לרמקולים הקדמים ו-לשלוט משמעותית טוב יותר בתחום הווקאל, היא טובה יותר לאין שיעור ממה ש- Dirac, נכון להיום, מסוגלת לייצר.

אני מניח שאתה יכול להסיק מהאמור את תשובתי לשאלתך, איפה הקפיצה גדולה יותר.

רן

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1230 פעמים

נושא שלא נקרא #88 

אני גם עוד שאלה, כי השרשור לא מפסיק לעניין... (Y)

להבנתי מהשרשור, קיימות 3 "אופציות קצה" שחורגות מהמיינסטרים לנושא הכיול בחלל: לינגדורף, טרינוב ודירק.
דירק - הבנו איך הנ"ל עובד גם מההסבר לעיל וגם משרשורי עבר (גם שלך) בנושא.
לינגדורף - עם התפיסה של החברה בנוגע לאיך צריך להתייחס לחלל הנמדד. כאמור, מאוד מעניינת ודי הגיונית.
טרינוב - אשמח להבין מה התפיסה שלהם לנושא הכיול בחלל, האם דומה לאסכולה של לינגדורף ? או משהו אחר ?

כמו כן, האם אלו הן האופציות היחידות או שיש עוד כאלה שקיימות בהתייחסות לכיול בחלל ?
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 112 פעמים
קיבל תודות: 305 פעמים

נושא שלא נקרא #89 

RanMoyal כתב: בעבר שניסיתי לחבר לרסיברים שונים ומשונים ל- Dirac, היה לי קושי אמיתי להבחין בין פיוניר עם דירק, או מרנטץ עם דירק, או ארקאם עם דירק.
דירק, לטוב או לרע, לוקח את המערכת שלך למקום מאוד מסוים, עם איפיונים מאוד מסוימים.
...
·

האם הייתה לך הזדמנות להשוות Dirac מול Audyssey המובנה במרנץ?

RanMoyal (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #90 

יצא לי להשוות את Dirac לא רק לגירסת האודיסי במרנטץ אלא גם לאודיסי Pro..ודירק עדיפה, במיוחד בכל מה שקשור לתחום הבאס, לפחות בחללים שזה נבדק.

כל זאת מבלי להמעיט מהעובדה ש Dirac לא ממש ידידותית.

היתרון הגדול של Room Perfect מעבר לתוצאה הסופית כמובן, זו הקלות והפשטות בהם הדברים מתבצעים, זו המערכת הכי קלה לתפעול.

במובנים מסוימים העובדה שלינגדורף לא מספקת כל נתון גרפי, או אחר, על המדידה יש בה משהו משחרר, אתה לא עסוק בניתוח התוצאות, אתה פשוט יושב ומקשיב.

רן

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”