שאלות לגבי מתח פעמון לפעמון חכם

SIRI, CORTANA, ALEXA, ECHO, GOOGLE HOME, HOME PAD, שלטים חכמים, KEY PADS, אפליקציות
gkatz (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 88 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

חברים צריך עזרה קלה:
אני רוצה לרכוש טרנספורמטור קטנטן ולחבר אותו לגונג הקיים במקום הטרנספורמטור הנוכחי .
SKYBELL רושמים את הדבר הבא: "SkyBell is designed to work on secondary power from 10-36 VAC (10 VA)"
10-36 VAC אני מניח שזה פשוט למשל 12V AC כלומר הטווח של 10-36 וולט AC. את ה10VA אני לא יודע איך לאכול ומה לעשות עם זה. מצרף פה כמה תמונות של טרנספורמטורים. האם כולם מתאימים פה? תודה!

[img2=688x688]https://ae01.alicdn.com/kf/HTB14KSMQzTp ... alogen.jpg[/img2]

[img2=700x700]https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1ybgZKPTp ... 3UpXaz.jpg[/img2]

[img2=800x800]https://ae01.alicdn.com/kf/H698d7015729 ... Driver.jpg[/img2]
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

Grappa
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: Grappa
נתן תודות: 51 פעמים
קיבל תודות: 385 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

@gkatz
תעלה תמונה של השנאי בפעמון הנוכחי ובנוסף פרטים עליו.
אם אתה רוצה להחליף את השנאי בפעמון חשוב לדעת שיש סיכוי ששנאי חדש יגרום לנזק לפעמון. במידה ומדובר בפעמון מיכני שמתח השנאי בו הוא 9V יש מצב ששנאי 12V לא ייגרום נזק (לא לוקח אחריות!! אבל אם זה היה המקרה אצלי הייתי מנסה להחליף).
הדבר החשוב כאן הוא להתאים את הגודל הפיזי של השנאי החדש לשנאי הקיים כדי שיוכל להיכנס באריזה של הפעמון.
בנוסף אתה צריך לוודא באם השנאי הקיים הוא AC או DC ולהחליף בדומה.

אתה צודק לגבי המתח זה אכן בין 10 ל 36 V (וולט) AC (חילופין).
המונח 10VA מתיחס להספק שהשנאי מסוגל להפיק שווה לכ 10W (ואט) כך שכל שנאי מעל הערך הזה יעשה את העבודה.
נראה שכל השנאים בתמונות הם בעלי הספק גבוה מהערך שצויין נשאר רק לוודא שזה מתאים חשמלית ופיזית למארז הפעמון הקיים אצלך.

gkatz (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #18 

Grappa כתב:@gkatz
תעלה תמונה של השנאי בפעמון הנוכחי ובנוסף פרטים עליו.
אם אתה רוצה להחליף את השנאי בפעמון חשוב לדעת שיש סיכוי ששנאי חדש יגרום לנזק לפעמון. במידה ומדובר בפעמון מיכני שמתח השנאי בו הוא 9V יש מצב ששנאי 12V לא ייגרום נזק (לא לוקח אחריות!! אבל אם זה היה המקרה אצלי הייתי מנסה להחליף).
הדבר החשוב כאן הוא להתאים את הגודל הפיזי של השנאי החדש לשנאי הקיים כדי שיוכל להיכנס באריזה של הפעמון.
בנוסף אתה צריך לוודא באם השנאי הקיים הוא AC או DC ולהחליף בדומה.

אתה צודק לגבי המתח זה אכן בין 10 ל 36 V (וולט) AC (חילופין).
המונח 10VA מתיחס להספק שהשנאי מסוגל להפיק שווה לכ 10W (ואט) כך שכל שנאי מעל הערך הזה יעשה את העבודה.
נראה שכל השנאים בתמונות הם בעלי הספק גבוה מהערך שצויין נשאר רק לוודא שזה מתאים חשמלית ופיזית למארז הפעמון הקיים אצלך.
...
·@grappa תודה. האם VA שווה ערך לW?
אני חושב שאולי אשים את הטרנספורמטור שבתמונה (היות והוא כבר במעין מארז) מחוץ לגונג. לתוך הגונג סביר להניח שאצטרך משהו פתוח (ערום)
בינתיים בארץ אני מתקשה למצוא גונג שנותן את הoutput שskybell צריך לצערי...

Grappa
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #19 

gkatz כתב:
...
...
·@grappa תודה. האם VA שווה ערך לW?
אני חושב שאולי אשים את הטרנספורמטור שבתמונה (היות והוא כבר במעין מארז) מחוץ לגונג. לתוך הגונג סביר להניח שאצטרך משהו פתוח (ערום)
בינתיים בארץ אני מתקשה למצוא גונג שנותן את הoutput שskybell צריך לצערי...
...
·
ברוב המקרים במוצרי חשמל VA מקורב ל W זה תלוי בהרבה פרמטרים שלא כדאי להיכנס אליהם כרגע, במקרה שלך תתיחס לזה כשווה.
אין לך צורך במשהוא "ערום" כל שנאי שנכנס למארז יעשה את העבודה כראוי.
אם בא לך להתקין אותו בחוץ וה "הנהלה" מאשרת גם טוב.

gkatz (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #20 

Grappa כתב:
...
...
·
ברוב המקרים במוצרי חשמל VA מקורב ל W זה תלוי בהרבה פרמטרים שלא כדאי להיכנס אליהם כרגע, במקרה שלך תתיחס לזה כשווה.
אין לך צורך במשהוא "ערום" כל שנאי שנכנס למארז יעשה את העבודה כראוי.
אם בא לך להתקין אותו בחוץ וה "הנהלה" מאשרת גם טוב.
...
·חח, ההנהלה התיאשה מזמן.
חוץ מזה, ההנהלה כבר לא זוכרת איך זה להשתמש במפסקים. ההנהלה אפילו לא יודעת איזה מפסק פותח איזה אור כי ההנהלה מכבה ומדליקה דברים דרך אלכסה. אז נראה לי שההנהלה גם כאן תתן לי לעשות מה שצריך :)

gkatz (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #21 

OK מתקדמים באיטיות. אחרי מלחמה קשה מול הכיסוי של הגונג פתחתי וזה מה שראיתתי בפנים:
[img2=476x357]https://i.ibb.co/SdJrc5c/1.jpg[/img2]

מוקף בעיגול אדום פאזה ואפס שנותנים את החשמל ליחידה
מוקף בירוק מה שנראה כמו 220 שעובר ללוח האם המוזר הזה עם הדיודות, נגדים ומיני רכיבים כולל הטרנספורמטור עצמו שמולחם ללוח אם (לא ניתן לפירוק לבד)
מוקף בצהוב הטרנספורמטור
מוקף בכחול (לא רואים כל כך טוב) אבל 2 חוטים כחולים של המתח שיוצא לכפתור בחוץ. כאשר סוגרים מעגל בינהם יש מופעל הצלצול.
יש חוט אדום בין היחידה שמקבלת 220 ללוח האם (החוט האדום שרץ מעל המדבקה שכתוב 250). אין לי מושג מה תפקידו

כמו כמו בתמונה למטה ניתן לראות 2 דברים שאני לא מצליח ליישב את הסתירה בינהם:
מוקף בכחול הטרנספורמטור בפרוש אומר output 9VAC (לא רואים הכי טוב אבל תסמכו עלי שזה מה שכתוב)
מוקף בצהוב מדבקה שאומרת "יציאת לחצן 12V"
אז או שהם חוסכים במדבקות או שאני לא מבין כלום בחשמל (שתי התשובות יכולות להיות נכונות :) )
[img2=596x794]https://i.ibb.co/pJs53BM/2.jpg[/img2]

בעצם יש לי כמה שאלות:
1. מישהו יכול להסביר לי את הסתירה המדוברת?
2. מה נראה לכם עושה החוט האדום בין היחידה של ה250 לבין לוח האם.
3. האם אני יכול להוציא את כל לוח האם הזה ולחבר משהו כזה: טרנספורמטור
תודה לעונים

Grappa
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #22 

@gkatz
·
כל המעגל הוא ספק הכוח.
המוליכים האדומים מוליכים את מתח הרשת 230V למעגל ומשם זה מועבר לסליל 230V של השנאי.
הקבל והדיודות על המעגל מחוברים ליציאת 9V של השנאי ומישרים את המתח ל DC.
לאחר מכן דרך חיבורי המפסק החיצוני (מוליכים כחולים למהדק שחור) מועבר המתח הישר לפעמון דרך המוליכים הלבנים כשאני מתאר לעצמי שהמוליך עם הפס האדום הוא החיובי +.

אכן זה די מטופש וחובבני לכתוב יציאת לחצן 12V בזמן שהמעגל הוא 9V. אולי הכוונה היא שאפשר להשתמש בלחצן למתח נמוך בלבד 12V ולא מתח גבוה 230V.

בעיקרון כל ספק 12VDC פשוט שיכול לספק כ 1A (של ראוטר לדוגמא) יכול לעשות את העבודה.
לדוגמא: http://led-strip.co.il/product/%D7%A1%D ... 97-12v-1a/
אני הייתי מחפש משהוא שנכנס פיזית לתוך הקופסא הקיימת
חבר ליציאת 12V של הספק את מוליכי הפעמון (לבנים) דרך הלחצן החיצוני והקפד על חיווט נכון של + ו -.
עבודות חשמל צריכות להתבצע ע"י חשמלאי ואין בהמלצות אלו הנחיה לפעול אחרת.

gkatz (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #23 

@grappa תודה על כל העזרה.
אני חושב שהגעתי לקצה גבול היכולת שלי ועל כן, אחרי חקירה מעמיקה, לקחתי סיכון ורכשתי פעמון מאנגליה שבודאות מוציא AC אבל רק 8V, מברור עושה רושם שהוא יכול לספק מתח לפעמונים דומים דוגמת RING וNEST.
המידע סותר, אבל לקחתי סיכון מחושב. אעדכן כשיגיע המוצר. זה יקח זמן בתקופה הזו :)

gkatz (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #24 

שלום לכולם,
הפמעמון הגיע אתמול. מדדתי מתח: נותן כמעט 15VAC ולא 8VAC כפי שכתוב. זה מתאים למה שקראתי בפורומים ומעולה במקרה של פעמון חכם.
כרגע הפעמון מחובר לSKYBELL (על השולחן עבודה עדיין לא התקנתי על הקיר) כדי לראות שהכל בסדר ואין דברים מוזרים.
אבל נראה מבטיח/
תמונות מצורפות. הפעמון הוא מתוצרת ודגם byron 776.
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

שלח תגובה

חזור אל “עוזרות קוליות, שליטה ובקרה”