מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה

רכישת אינטגרייטד

עמוד 9 מתוך 10
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  9  |  10  |  הבא 
   פורומים > אודיו > אודיו דו-ערוצי (סטריאו)
מחבר הודעה
evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 25, 2010
הבעות תודה: 232
מספר הודעות: 1937

#121  נשלח: ה' 13/09/2018 15:55

ארז_וחני כתב:
אתה מתייחס ברצינות למינוח השיווקי high fidelity ?
ואחר כך כותב על "אודיופילים בורים" שקונים לפי המלצות ב what hi fi...

high fidelity = Ideally, high-fidelity equipment has inaudible noise and distortion, and a flat (neutral, uncolored) frequency response within the human hearing range.
https://en.wikipedia.org/wiki/High_fidelity
זה פירוש המקובל והמוכר ביותר של המושג ואין בו שום דבר שיווקי. זה שיש גופים ואנשים שמעוותים אותו זה כבר לא אשמתו.

ציטוט:

לא ענית על :
האם אצלך בבית יש ציוד שנמצא בשימוש באולפן כלשהו ?
האם עשית טיפול אקוסטי בהתאם לטיפול אקוסטי שנמצא באולפן כלשהו ?
יש לי תחושה קלה שהתשובה שלילית לשתי השאלות ולכן אתה מתחמק.

לא החלפנו אפילו 10 פוסטים ושוב נתקלנו בחומה בשם "מגבלה ביכולות ההסקה הלוגית וההבנה של מבנה הטיעון מצד ארז_וחני"...
הנה משהו שיפוצץ לך את המוח - אני יכול להאזין למוזיקה בשירותים עם רמקולים Silverline למחשב ועדיין כל מה שאמרתי יהיה נכון.

ציטוט:
כהרגלך , אין לך מושג קלוש באיזה ציוד משתמשים ואיך הוא נמדד.
הכל אצלך זה הנחות על הנחות על הנחות שלא נבדקו.

ההנחה הסבירה ביותר היא שהשתמשו במוניטורים ניטרלים למדי, ולא במשהו מעשרת המומלצים ביותר של סטיב גאטנברג/ג'ון אטקינסון עם FR שנראה כמו רכבת הרים נטושה בישוב ישראלי פרפריאלי. ולכן, הרבה יותר הגיוני לבחור רמקול ניטרלי מאשר משהו "שנשמע טוב" אם המטרה שלך היא לנסות להתקרב לסאונד כפי שהיוצר תכנן אותו.
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
ארז_וחני
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jul 06, 2008
הבעות תודה: 169
מספר הודעות: 4493

#122  נשלח: ה' 13/09/2018 16:42

evgenetic כתב:

high fidelity = Ideally, high-fidelity equipment has inaudible noise and distortion, and a flat (neutral, uncolored) frequency response within the human hearing range.
https://en.wikipedia.org/wiki/High_fidelity

זה פירוש המקובל והמוכר ביותר של המושג ואין בו שום דבר שיווקי. זה שיש גופים ואנשים שמעוותים אותו זה כבר לא אשמתו.

זו דוגמא נוספת לחוסר ההבנה שלך בתחום שנובע מקריאה אינטנסיבית של פרסומים, חלקם או רובם שטויות, כמו הציטוט שהבאת...
אז קבל מערכת שלדעתך עונה להגדרה הנ"ל כי רשום עליה HIFI ....מערכת משולבת בסיסית משנות ה 80 ....אפילו בזמנו לא נחשבה למערכת איכותית אבל רשום HIFI ....
הגעת לרמה של מוכרן מתחיל במחסני חשמל שמוכר גם מערכות סטראו וגם טוסטרים וכנראה מבין בטוסטרים הרבה יותר מאשר במערכות סטראו....

evgenetic כתב:

לא החלפנו אפילו 10 פוסטים ושוב נתקלנו בחומה בשם "מגבלה ביכולות ההסקה הלוגית וההבנה של מבנה הטיעון מצד ארז_וחני"...

היה ברור ושקוף שתפריח אמירות לאוויר לגופו של אדם במקום להתייחס עניינית. ככה זה כשאין תשובות טובות.

evgenetic כתב:

הנה משהו שיפוצץ לך את המוח - אני יכול להאזין למוזיקה בשירותים עם רמקולים Silverline למחשב ועדיין כל מה שאמרתי יהיה נכון.

דווקא מסתדר לי לא רע בכלל שאתה מאזין למוזיקה בשירותים עם רמקולים Silverline למחשב וכנראה גם מבסוט מהתוצאה...
בהחלט תואם את רמת ההבנה שלך ואת רמת החיבור שלך לתחביב.

האם נאה דורש נאה מקיים ? לא אצלך.
אתה יוצא למסעות צלב על מה שלדעתך נכון וראוי ואין בלתו אבל חס וחלילה שתיישם את משנתך בעצמך....

·

ארז_וחני
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jul 06, 2008

#123  נשלח: ה' 13/09/2018 16:45

evgenetic כתב:
[

ההנחה הסבירה ביותר היא שהשתמשו במוניטורים ניטרלים למדי, ולא במשהו מעשרת המומלצים ביותר של סטיב גאטנברג/ג'ון אטקינסון עם FR שנראה כמו רכבת הרים נטושה בישוב ישראלי פרפריאלי. ולכן, הרבה יותר הגיוני לבחור רמקול ניטרלי מאשר משהו "שנשמע טוב" אם המטרה שלך היא לנסות להתקרב לסאונד כפי שהיוצר תכנן אותו.
·

ידוע שאתה "חזק" בהנחות...
יש משהו שאתה יודע באמת, לא רק מניח?
itay123
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Feb 23, 2006
הבעות תודה: 745
מספר הודעות: 6411

#124  נשלח: ה' 13/09/2018 16:56

חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Mar 16, 2010
הבעות תודה: 718
מספר הודעות: 4976

#125  נשלח: ה' 13/09/2018 17:29

ארז_וחני
·

ציטוט:
דווקא מסתדר לי לא רע בכלל שאתה מאזין למוזיקה בשירותים עם רמקולים Silverline למחשב וכנראה גם מבסוט מהתוצאה...
בהחלט תואם את רמת ההבנה שלך ואת רמת החיבור שלך לתחביב.

לדעתי זו סוג של התנשאות מאוד מכוערת (רציתי לכתוב מסריחה אבל אני מעט מצונן)

אני מקווה שהמנהלים ישימו לב להתבטאויות הללו שלך ויעצרו אותך

לדעתי הגזמת!
ארז_וחני
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jul 06, 2008

#126  נשלח: ה' 13/09/2018 17:37

וואלה ?
לדעתך הגזמתי ?
ומשפט לא קשור כמו "לא החלפנו אפילו 10 פוסטים ושוב נתקלנו בחומה בשם "מגבלה ביכולות ההסקה הלוגית וההבנה של מבנה הטיעון מצד ארז_וחני"..." לגיטימי בעיניך ?
זה כמובן לא משפט מתנשא...
evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 25, 2010

#127  נשלח: ה' 13/09/2018 17:54

ארז_וחני
ציטוט:
אז קבל מערכת שלדעתך עונה להגדרה הנ"ל כי רשום עליה HIFI ....מערכת משולבת בסיסית משנות ה 80 ....אפילו בזמנו לא נחשבה למערכת איכותית אבל רשום HIFI ....
הגעת לרמה של מוכרן מתחיל במחסני חשמל שמוכר גם מערכות סטראו וגם טוסטרים וכנראה מבין בטוסטרים הרבה יותר מאשר במערכות סט

בוא נתעכב על הנקודה הזו.
אני מביא לך הגדרה די מוכרת של מה זה HI-FI, קרי ציוד עם "inaudible noise and distortion, and a flat (neutral, uncolored) frequency response within the human hearing range." עכשיו אתה דוחף לי איזשהו מכשיר שעל הביצועים שלו אני לא יודע כלום וטוען שאני אקרא לו HIFI כי יש עליו מדבקת HIFI.

זה אשכרה באמת מסתדר לך במוח עם מה שאני כתבתי או שפשוט יש לך איזה דחף מזוכיסטי להפגין בפומבי את חוסר יכולת המוחלט בהבנת הנקרא?
Catskinner (קלוד בן שאול)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Nov 05, 2006

הבעות תודה: 538
מספר הודעות: 14278

#128  נשלח: ה' 13/09/2018 18:12

השרשור הזה התחיל באופן שגרתי למדי והופך להצגה הטובה בעיר. בהחלט המתנה שממשיכה להעניק!
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jul 06, 2008

#129  נשלח: ה' 13/09/2018 18:17

אבל כתוב עליו hifi וזה לא משהו שיווקי....
הרי יש לזה הגדרה מוכרת אז בטוח שרק מערכת שעומדת בהגדרה תעז להתהדר בכיתוב הזה , משהו כמו Thx....

אם תצליח אי פעם לצאת מעולם התיאוריה ולהגיע לעולם המעשי והריאלי אז תבין את האבסורד בהגדרה הזאת שהבאת.
היא נכונה בתיאוריה אבל התחביב עוסק בהאזנה מעשית , לא תיאורטית כמו שאתה מציע.

הנה רעיון לתת פורום חדש - התיאוריה של האודיו.
זה אחלה מקום לתיאוריות והנחות שעליהם אפשר לבנות תיאוריות.
מבטיח לך ששם לא אגיב בכלל.
evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 25, 2010

#130  נשלח: ה' 13/09/2018 18:51

גם לHDR יש הגדרה די מקובלת אצל מומחים, אבל זה שיש חברות שמעדיפות לנכס את המושג ולקרוא לתצוגה קצת יותר בהירה במוצריהם "HDR" לא הופך את המוצר לHDR בפועל. איכשהו זה ברור לכל חברי הפורום אבל לא לך.

ההגדרה HI-FI קיימת ומכובדת על ידי חברות רציניות, שוב, זה שיש שמנסים לנצל אותה מבלי לעמוד בדרישותיה זה דיון שונה לחלוטין.

השורה התחתונה היא שהחשיבות של ציוד HI-FI מוכרת, ובעיקר בתחום הpro-audio ובאולפנים גם מכבדים את הסטנדרט הזה, אז אם נדאג לעמוד בסטנדרטים האלה גם בבית אנחנו נקבל תוצאות הרבה יותר נאמנות לכוונת היוצרים.
ארז_וחני
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jul 06, 2008

#131  נשלח: ה' 13/09/2018 19:12

evgenetic כתב:

ההגדרה HI-FI קיימת ומכובדת על ידי חברות רציניות, שוב, זה שיש שמנסים לנצל אותה מבלי לעמוד בדרישותיה זה דיון שונה לחלוטין.

השורה התחתונה היא שהחשיבות של ציוד HI-FI מוכרת, ובעיקר בתחום הpro-audio ובאולפנים גם מכבדים את הסטנדרט הזה, אז אם נדאג לעמוד בסטנדרטים האלה גם בבית אנחנו נקבל תוצאות הרבה יותר נאמנות לכוונת היוצרים.
·

לא, זה לא דיון שונה לחלוטין.
זה הדיון עצמו וכאן בדיוק עובר הדיון מהמישור התיאורטי לעולם המעשי.
כאשר כל מערכת משולבת בסיסית מתהדרת ב hifi וברור שהם נשמעות שונה , אז המושג hifi הפך להיות בעולם האמיתי למושג שיווקי ולא יותר.

האם היום יש קושי או בעיה לייצר מוצרי אודיו שעומדים בהגדרה הזאת ?
כנראה שלא.
האם כל קומבינציה של ציוד שעומד בהגדרה הזאת יישמע אותו דבר ?
אתה מן הסתם תגיד שכן אלא אם יוכח אחרת במבחן עיוור.
אני מניסיוני , ויש פה כנראה עוד שסבורים כמוני , יודע שזה לא נכון.
יש כל כך הרבה החלפות ציוד שאנשים ניסו לפני הקניה וקנו רק אחרי ששמעו את ההבדל בעצמם.
למה בן אדם צריך לרמות את עצמו ביודעין ולשלם כסף עבור רמייה עצמית ?
יש לך מושג כמה פעמים בחנתי ציוד והחזרתי אותו לבעליו משום שההבדל היה מינורי או קשה לאבחנה ולכן לא הצדיק את המחיר ?
יש לך מושג כמה פעמים בחנתי ציוד וכן החלטתי לרכוש אותו כי ההבדל היה מספיק גדול ומבחינתי הצדיק את מחירו ?
אבל אתה מבטל את כל זה במחי הנחות עבודה והיצמדות לשיטה אחת שאין בלתה והכל מתוך תיאוריות שחלקן מבוססות על הנחות , לא על ידיעה או עובדות.

אין לי שום מחלוקת עם מי שמטרתו להרכיב סטאפ שמטרתו לקבל תוצאה הקרובה ביותר לכוונת טכנאי המיקס (ממש לא היוצר).
אתה לא מוכן לקבל שלגיטימי להציב מטרה שונה מזו , כאילו שכוונת טכנאי המיקס היא קודש הקודשים.
evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 25, 2010

#132  נשלח: ה' 13/09/2018 19:31

ארז_וחני
ציטוט:
ניסיוני

ללמוד על ציוד אודיו על ידי האזנה בלבד, בחלל ששונה לחלוטין משלך וללא שום בקרות נדרשות זה כמו ללמוד הנדסת בניין על ידי דפיקת ראש בקיר בטון, וכבר התעייפתי להסביר מדוע.

ציטוט:
שיטה אחת

אם תמצא שיטה יותר טובה מהשיטה המדעית להפקת ידע מהימן אודות התחום שלנו - תודיע לי בהקדם האפשרי. מה שאתה מציע זה רק מתכון לבעיות, בלבול ומימון בלתי פוסק של נוכלים. ידע רציני לא יוצא מזה.
clip99
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Apr 04, 2010
הבעות תודה: 105
מספר הודעות: 777

#133  נשלח: ה' 13/09/2018 20:46

evgenetic כתב:

ציטוט:
...

·

כן, זו ההגדרה שלו הרי.
זה הגרף ההיענות של EVE Audio SC207 (קו אדום זה on axis):

זה הגרף ההיענות של Neumann KH120 שהזכרתי קודם:
אז אם אתה מאמין בחוקי הפיזיקה אתה צריך להאמין ששני הרמקולים האלה, נגיד מ80 hz ומעלה, כי בבס הם קצת שונים, יישמעו מאד, מאד דומה כך שבבדיקה עיוורת בתוכן רגיל לא תוכל להבחין בניהם.

·
אתה מבין את המשמעות של הדברים שלך ?
אין טעם לייצר רכיבי שמע שונים . רמקול בודד (נייטראלי , ליניארי לכל טווח ההיענות) , מגבר בודד (כנ"ל) , DAC בודד .
אני לא מאמין שאני כותב את זה. אבל היי, זה בדיוק מה שאתה אומר במלים אחרות.

וכי למה? כי אם ציוד השמע וציוד ההקלטה יישרו קו לפי סטנדרט מסוים (אגב, זה העיקרון אם הבנתי אותך נכון . אחידות , ולאו דווקא נייטראליות . זה גם יכול להיות ציוד עם עקום היענות משתנה כל שהוא , באותה מידה שיכול להיות נייטראלי. פשוט נייטראלי עונה על ההגדרה שלך של "מה התכוון המשורר") , שלא לדבר על הצורך בשחזור מדוקדק של תנאי ההקלטה גם בסלון שלך בבית ורק אללה יודע איך אתה יכול לעשות את זה , נגיע לתוצאה האידיאלית (שוב, לשיטתך) . ואתה צודק . רק לא לוקח בחשבון טעם אישי , פשוט לא נותן לעובדה הקטנה הזו לדחוף לך מקל בגלגלי הצדק.

ארז , אתה לא מבין את מהות העניין , ואגב צר לי לבשר לך שאיבגי צודק , בתחום הצר והטהור של הטיעון אותו הוא מנסה לבסס . אחידות בתקן , ושים לב שלא אמרתי "נייטראליות" , היא הדרך הנכונה , יחידה בעצם , לשמוע כמו מה ששמעו באולפן . וזו עובדה, בלי קשר למה שאתה עשוי לחשוב.

אז מה אתה בעצם לא מבין ? שהדיון כאן מעולם לא היה צריך להגיע לצורך לסנגר על העובדה לעיל , זה פשוט חסר טעם .
מאידך , יש ויש מקום לקרוא תיגר על היומרה מצידו של מבסס העובדה , לפיה זו גם הדרך הטובה ביותר להאזין למוזיקה.
שלא לדבר על זה שגם הוא לא אומר איך חובב המוזיקה הממוצע אמור לבנות אולפן הקלטה אצלו בסלון .

אלו שני דברים שונים , ואת זה איבגי לא רוצה להבין , ואתה לעומתו לא במקום שמאפשר לך לראות את זה בכלל .
clip99
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Apr 04, 2010
הבעות תודה: 105
מספר הודעות: 777

#134  נשלח: ה' 13/09/2018 20:58

Catskinner כתב:
השרשור הזה התחיל באופן שגרתי למדי והופך להצגה הטובה בעיר. בהחלט המתנה שממשיכה להעניק!

·
לא יודע, יש שרשורים על התשתית של בזק והשפלונץ החדש של אפל , שלא לדבר על הדיונים המרתקים בדילים מסין , שממש שמים את כל השאר בצד. כדאי לבדוק.
Catskinner (קלוד בן שאול)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Nov 05, 2006

הבעות תודה: 538
מספר הודעות: 14278

#135  נשלח: ה' 13/09/2018 21:04

clip99
·לבדוק? חס ושלום! באותם שרשורים יש אנשים שרכשו את הציוד, הוא נמצא אצלם בבית, הם משתמשים בו כל יום ויש להם גם נסיון עם ציוד או שירותים אחרים כך שהם מסוגלים לתת דעה ולנמק אותה מבלי להישען על הצפה בקישורים ובמאמרים.
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אודיו דו-ערוצי (סטריאו) עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  9  |  10  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה