מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה

שרשור תגובות: התקני SSD - מה ההבדל בינהם?

עמוד 2 מתוך 4
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  הבא 
   פורומים > HTPC ומחשוב > רשתות, IT ומחשוב
מחבר הודעה
ag43
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Aug 23, 2008
הבעות תודה: 46
מספר הודעות: 769

#16  נשלח: ד' 08/08/2018 22:06

ziv_r כתב:
ag43,
לא ממש נכון.
https://www.jedec.org/sites/default/files/Alvin_Co...

·https://www.pcworld.com/article/2925173/debunked-y...
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
elangab
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Mar 13, 2010
הבעות תודה: 71
מספר הודעות: 447

#17  נשלח: ה' 09/08/2018 1:06

כתבה מעניינת, אבל כן הייתי מוסיף שגם SSD פשוט יתן שיפור ביצועים מורגש לעומת HDD. לפעמים מספיק רק להחליף דיסק רגיל ב SSD במחשב ישן יותר כדי לקבל בוסט של חיים ומהירות. אני לא חושב שהתוספת הכסף אכן הכרחית למי שלא בונה מחשב ספציפי, אלא סתם משתמש לשימוש רגיל. בכל תסריט עדיף SSD זול מ HDD.
nir11
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 21, 2007
הבעות תודה: 102
מספר הודעות: 2192

#18  נשלח: ה' 09/08/2018 7:26

לדעתי אי אפשר לכתוב מאמר רציני (גם בגובה 10000 רגל) בלי להזכיר את היתרון המהותי ביותר של כונני SSD -
הם נותנים הרבה הרבה יותר IOPS, בסדרי גודל, ובעיקר בקריא, מאשר HDD. אם אתפ לא מתעסקים כל הום בהעתקת סרטי וידאו, או קבצים גדולים אחרים, המגבלה של 600 מגה בייט לשניה לא מעניינת אתכם כלל. שימו לב שתהנו ממנה בעיקר בקריאה. בהעתקה לא תגיעו אליה, אפילו אם תעתיקו מ SSD ל SSD - כי מהירות הכתיבה אליו הרבה יותר איטית.
בחיים האמיתיים אנחנו מתעסקים הרבה יותר בקבצים קטנים ובמה שנקרה בגישה רנדומית. כאן נכנס היתרון של SSD באופן המהותי ביותר. אין דיסק מכני. אין מחט מכנית. אין הבדל בגישה רנדומית לעומת גישה סיקוונסיאלית ב SSD!
כאן תקבלו את הboost הגדול לעומת HDD, גם אם יש לכם SSD בסיסי. זאת גם כמובן הסיבה ש SSD נותן ה-ר-ב-ה יותר IOPS.
ziv_r (זיו)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Jan 05, 2005
הבעות תודה: 3735
מספר הודעות: 36846

#19  נשלח: ה' 09/08/2018 11:10

elangab & nir11,
זה רשום בפסקה הראשונה של המאמר...
molvy (משה לוי)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Mar 16, 2010
הבעות תודה: 747
מספר הודעות: 5090

#20  נשלח: ה' 09/08/2018 12:37

אני משתמש רגיל של מחשב ביתי כולל מעט עריכת תמונות ומעט עריכת וידאו אבל לרוב אופיס, גלישה ואימיילים

אשמח לקבל דוגמה מתי אני אחוש את ההבדל בין שני ההתקנים והאם יהיה לי ערך מוסף מההתקנים החדשים והמהירים

בגדול אני אוהב להיות בקדמת הטכנולוגיה כל עוד היא נותנת לי ערך מוסף
Amir64 (אמיר)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Aug 02, 2012
הבעות תודה: 742
מספר הודעות: 5401

#21  נשלח: ה' 09/08/2018 13:16

ziv_r כתב:
elangab & nir11,

לא קראו את ההקדמה.
עברו ישר לסיכום.
nir11
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 21, 2007
הבעות תודה: 102
מספר הודעות: 2192

#22  נשלח: ה' 09/08/2018 17:14

אני לא רואה איפה זה כתוב בפסקה הראשונה. תוכל להפנות אותי?
כל שמצאתי זה צמד המילים "מהירות העבודה".
ההודעה שלי האירה עובדות שלטעמי הן מהותיות להבנה, ואותן אני לא חושב שאיזכרת. כל המאמר מדבר על מגה בייטים לשניה. כל איש storage יאמר לך שלמעט ישומים מאוד מאוד מסוייימים (עבודה עם קבצים גדולים, למשל וידאו), לנתון הזה אין חשיבות. הנתון החשוב הרבה יותר הוא כתיבות לשניה. זה נכון לישומים עסקיים וביתיים כאחד. כדי להדגים - דיסק SATA (ולא משנה בכלל מה רוחב הפס של הממשק שלו), נותן פחות מ 80 כתיבות לשניה. המספר הזה נובע ישירות מנתון אחד בלבד - מהירות הסיבוב שלו - בדרך כלל 7200 RPM.
דיסק מהיר יותר, נניח דיסקים שקרויים SAS, יכולים לתת 200 כתיבות בשניה. רוב האנשים טועים לחשוב שזה בגלל שממשק ה SAS מהיר יותר, זו כמובן טעות. הם מהירים יותר אך ורק בגלל שהם מסתובבים מהר יותר - 10K או 15K לשניה.
וכונן SSD? כמו שציינת, שום דבר לא זז שם. כונן כזה נותן, ואני מדבר על הגרועים שבהם- 1000 כתיבות בשניה.
זה ההבדל.
טכנולוגיה לא קופצת שכמשהו נהיה מהיר פי 2, היא קופצת כשהוא נהיה מהיר פי 10 או יותר.
elangab
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Mar 13, 2010

#23  נשלח: ה' 09/08/2018 17:39

ziv_r כתב:
elangab & nir11,

·זה לא, אתה כותב בדיוק ההפך...

השורה האחרונה בהקדמה מנפצת את כל ההקדמה על ה SSD, וההסבר על היתרונות שלו.

"בימים אלו התקן SSD הפך למצרך חובה לכל מי שקונה מחשב חדש, אבל אם חשבתם שכל מה שחשוב בהתקן SSD זה שיהיה ממותג טוב ואתם מסודרים, אז ממש לא"

לא מסכים עם זה בכלל. לשימושים ביתיים צנועים כל SSD ממותג טוב בהחלט יהפוך את בעליו ל "מסודרים". לרוץ להחליף לוח אם ולבדוק תקנים ולהסתבך עם השוואת ביצועים כשמדובר על מחשב של סטודנט לאופיס או משהו כזה ולהשקיע יותר כסף - זה מיותר לחלוטין. אם מישהו בונה מחשב מאפס למטרה ספציפית (משחקים/שרת ביתי/שרת מקצועי/וכו') אז כדאי כמובן לצלול פנימה.
ziv_r (זיו)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Jan 05, 2005

#24  נשלח: ה' 09/08/2018 20:34

elangab,
אז טוב שיש שרשור תגובות לכתבה, ככה אנשים יכולים לראות גם את הדעה שלך
Amir64 (אמיר)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Aug 02, 2012
הבעות תודה: 742
מספר הודעות: 5401

#25  נשלח: ה' 09/08/2018 21:03

elangab כתב:

ציטוט:
...

·זה לא, אתה כותב בדיוק ההפך...

כתוב במפורש:
ציטוט:
הקהל הרחב התוודע לראשונה לדיסקים מבוססי SSS (התקני Solid-state storage) והתמכר בקלות למהירות העבודה הגבוהה של כוננים כאלו, שמעבר למהירות, הם גם היו שקטים לחלוטין, קלים יותר ובעלי צריכת חשמל נמוכה יותר מהמקבילים המכנים שלהם, כונני HDD

או בניסוח אחר:
"היתרונות של כונני SSD על HDD הם מהירות העבודה גבוהה יותר, שקטים וקלים"
במה זה שונה מהמשפט שהצעת להוסיף?
ציטוט:
אבל כן הייתי מוסיף שגם SSD פשוט יתן שיפור ביצועים מורגש לעומת HDD

המאמר לא בא לשכנע אף אחד להחליף מחשב\לוח\כונן SSD, להכי מהיר וטוב שקיימים, ולא לקנות SATA SSD הפשוט והמוכר.
כשאני קורא את המאמר, אני רואה מאמר שבא לתת מידע, ש- SSD זה עולם שלם ולא רק ה- SATA הישן.
מאמר כזה לא צריך לצלול למכאניקה ולחישובים של כמה זמן לוקחת כל פעולה, ואיזו פעולה חשובה יותר או פחות בהשפעה שלה על הביצועים.
המאמר בא לספר על הממשקים השונים הקיימים, ושהרבה אנשים לא מכירים.
וכמאמר כזה, הוא עושה את העבודה יפה מאוד
(1) הבעות תודה: ziv_r
elangab
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Mar 13, 2010

#26  נשלח: ה' 09/08/2018 21:14

Amir64
·
אני לא יודע מה כותב המאמר ניסה להשיג, אבל בפועל מה שאני מקבל זה מסר שכונני SSD רגילים לא באמת שווים כלום ולא כדאי לקנות אותם.

אתה כותב שהמאמר "לא בא לשכנע" ו "רק נותן מידע" אבל אתה מתעלם ממשפטים כמו -

"VMe - זה מה שאתם צריכים"

"אם חשבתם שכל מה שחשוב בהתקן SSD זה שיהיה ממותג טוב ואתם מסודרים, אז ממש לא"

"נקבל את מלוא מהירות ה- 3940MB/s המקסימלית התיאורטית - וזה מה שאנחנו רוצים"

מצד אחד הכותב מדגיש כמה פעמים שזו כתבה שטחית להיכרות כללית, מצד שני הוא לא מנסה להסביר מדוע אנחנו נרצה תעבורת מידע כזו מהירה, ולמה שווה לשרוף עליה עוד כסף. אני חושב שזו טעות להכליל, יש בהחלט מקום ל SSD בסיסיים והיתרונות שלהם (כולל המחיר הנגיש) בהחלט יכולים לעזור. אדם שלא מבין בזה כלום מבין את המסר שהוא חייב מהירות מקסימלית ואבוי אם יקנה SATA.
ziv_r (זיו)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Jan 05, 2005

#27  נשלח: ה' 09/08/2018 21:20

elangab,
דווקא הסברתי, מעבר לנושא המהירות הגבוהה יותר, יש גם את נושא ה- DRAM.
מעבר לזה, מחירי התקני ה- NAND בין אלו שתומכים ל- SATA III ל- NVMe די דומים, אז אם כבר קונים, די ברור עכשיו למה רצוי את האחרון.
elangab
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Mar 13, 2010

#28  נשלח: ה' 09/08/2018 21:32

ziv_r
·
זיו, אל תבין אותי לא נכון, כמו הדבר הראשון שכתבתי בתגובה - "כתבה מעניינת", וארחיב ואומר שאשמח לקרוא כתבת המשך עמוקה יותר אם תיכננת. אני גם מסכים שאם יש שני מוצרים באותה עלות, או בהפרש זניח, ואחד טוב יותר מהשני אז עדיף לרכוש אותו.

אבל לא כל לוח אם שניתקלתי בו מכיל את החיבור הזה, ולא כל לפטופ מגיע עם כונן שכזה. SSD מתקן SATA נותן שיפור ביצועים מורגש ומשמעותי מול HDD קלאסי, ולא צריך לפסול לפטופ שמגיע עם אחד כזה ו/או לרוץ להחליף לוח אם רק בשביל לחבר את הכוננים החדשים בכל תסריט שימוש.

הכתבה קצת העבירה (במכוון או שלא) את המסר הזה, מבלי להסביר יותר מדי על תסריטים שהיתרונות של הכוננים החדשים יותר מורגשים ומשמעותים לעומת SSD SATA, זה הכל. (לא מפרט או פרטים טכניים, אלא תסריטי שימוש אמיתיים ביום יום של אנשים שרוכשים מחשב).
claudia5
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jul 06, 2007
הבעות תודה: 131
מספר הודעות: 2885

#29  נשלח: ו' 10/08/2018 11:26

אני חושב שלמרות שהמחירים ירדו אז עדיין המחירים מאוד גבוהים.
יש לי 2 מחשבים זהים כמעט ,אני לא משתמש כבד בכלל ועדיין ההבדלים במהירות היא קיצונית בין המכשירים כאשר אחד עם ssd ואחד עם הרד דיסק ישן.
ההבדלים הם בפתיחת דפים,תיקיות,פתיחה וסגירה של המחשב ,באופיס הבדלי המהירויות הם קיצוניים בכלל.
molvy (משה לוי)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Mar 16, 2010
הבעות תודה: 747
מספר הודעות: 5090

#30  נשלח: ו' 10/08/2018 14:09

elangab
·
אני בפירוש הבנתי מהמאמר שדיסק SSD בסיסי נותן יתרון גדול ומורגש על פני דיסק HDD רגיל

גם ברור לחלוטין שהמאמר לא אומר שאין טעם לעבור לדיסק SSD רגיל וחובה לעבור לארכיטקטורה החדשה

הבדלי המהירות מובנים ואף מרשימים

מה שלא הבנתי היכן משתמש רגיל יבחין בהבדל בין SSD רגיל לבין SSD בארכיטקטורה החדשה
כל הזמנים הם שעון חורף - ישראל (GMT+2) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > רשתות, IT ומחשוב עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה