מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה

הטיית סנטר לגובה האוזניים (לשעבר: ״אשמח לעזרה בבחירת סנטר״)

עמוד 4 מתוך 5
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  הבא 
   פורומים > אודיו > אודיו רב-ערוצי (ק''ב)
מחבר הודעה
yonyz
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Aug 11, 2008
הבעות תודה: 117
מספר הודעות: 1665

#46  נשלח: ג' 04/09/2018 14:14

יאללה נוסיף גם להם בשביל השקט הנפשי. האמת היא שאני צריך תוספת גובה עבורם בכל מקרה.

הכי זול שמצאתי, למי שמעוניין:
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https://ww...
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
BUGY (בוגי)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Feb 24, 2009

הבעות תודה: 687
מספר הודעות: 6379

#47  נשלח: ג' 04/09/2018 16:49

yonyz כתב:
סבבה, אעשה זאת. בדיוק שטפתי אותם (היו מלאים אבק ושיערות כלב) אז כנראה רק בערב במקרה הטוב.

שאלה נוספת בעניין זה: בעבר היו לי רמקולים שישבו על שולחן אז הוספתי את הספוגים והשיפור היה מדהים. כיום יש רמקולים שיושבים על סטנדים עם מדברות גומי כאלה שהגיעו עם הרמקולים. האם יש טעם להוסיף גם להם ספוגים?

·זה מה שאני עושה, גם לבידוד וגם בגלל הזווית.
yonyz
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Aug 11, 2008

#48  נשלח: ג' 04/09/2018 17:51

אולי סתם התלהבתי ומיהרתי לגבש דעה אתמול, אחרי כיוון הזווית עם ספוגים וכיול מחדש, שבו אודיסי שם את הקרוסאובר על 150 (!) ושיניתי ידנית ל-80, אני חוזר לרושם הראשוני: צליל קופסתי ואין מספיק באס. ברגע שאני מבטל את הסנטר בהגדרות, יותר קשה להבין דיבורים אבל יש להם יותר נפח והם מרגישים כמו חלק מהסאונד הכולל. אולי זה בכלל קשור לחוסר התאמה לקדמיים. למזלי המוכר סבבה והרמקול נשאר אצלי עד שבת כדי שאוכל להחליט אם להשאיר אותו או לא. כנראה ששוב אבצע כיול, כי קרוס ב-150 זה ממש מוזר.
mulder (ערן)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  May 30, 2008

הבעות תודה: 290
מספר הודעות: 4701

#49  נשלח: ג' 04/09/2018 19:40

yonyz כתב:
אולי סתם התלהבתי ומיהרתי לגבש דעה אתמול, אחרי כיוון הזווית עם ספוגים וכיול מחדש, שבו אודיסי שם את הקרוסאובר על 150 (!) ושיניתי ידנית ל-80, אני חוזר לרושם הראשוני: צליל קופסתי ואין מספיק באס. ברגע שאני מבטל את הסנטר בהגדרות, יותר קשה להבין דיבורים אבל יש להם יותר נפח והם מרגישים כמו חלק מהסאונד הכולל. אולי זה בכלל קשור לחוסר התאמה לקדמיים. למזלי המוכר סבבה והרמקול נשאר אצלי עד שבת כדי שאוכל להחליט אם להשאיר אותו או לא. כנראה ששוב אבצע כיול, כי קרוס ב-150 זה ממש מוזר.

אבל לא אמרת קודם ששמעת מעולה?
אגב שמעת אותו אצל המוכר?

אתה לא אמור להוריד מתחת לערך שהאודיסי קבע אחרת התחום לא יהיה מטופל על ידי הכיול. כמה זה "נורא ואיום" אני לא יודע.

אבל הקרוס לא משנה כרגע, וגם לא התאמה לקדמיים. התאמה יותר רלבנטית אם יש לך רצפתיים ענקיים וסנטר פצפון, או סנטר גדול וקדמיים סטלטיים, למשל. אצלך המצב לא כזה.
כנראה הדגם הזה (למרות החברה המעולה) הוא אולי לא בעל יכולת פיזור צליל טובה ולכן הלוקאליות/קופסתיות. או שהוא לא הכי מוצלח וזהו. לא יעזרו ספוגים ולא הטיות.

אני חוזר להמלצה המקורית שלי מקודם, כבר יש לך קדמיים של JBL, יש לך ארנה 125 של JBL ב 700 שח עד אליך מחנות בארץ. המחיר הוגן, בתקציב שלך, בלי שתתרוצץ ממוכר למוכר. החיסרון הוא שכנראה לא תוכל לשמוע אותו כדי להתרשם ולא תוכל להחזיר אחרי הפתיחה, אבל במחיר הזה הסיכון נמוך מול הסיכוי שתהנה ממנו. אני לא יודע אם למוצר ישן יותר תקבל תמורה יותר טובה במחיר הזה.
yonyz
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Aug 11, 2008

#50  נשלח: ד' 05/09/2018 12:24

כשרשמתי שזה מעולה זה היה אחרי שראיתי שני פרקים של הסדרה Paradise PD, שם הסנטר זה ממש 99 אחוז מהסאונד, למעט אפקטים של מעברונים בין סצנות פעם בכמה דקות. הדיאלוג ברור וזה מעולה.

ברגע שאני מנגן סרט של ממש שבו יש שימוש בקדמיים גם, אז עדיין הדיאלוגים ברורים אבל הצליל קופסתי, שמים לב לזה בהשוואה לקדמיים. ברגע שאני מבטל את הסנטר בהגדרות אז הדיאלוג פחות ברור הוא לפחות הוא לא נשמע קופסתי.

בהשוואה לקדמיים, הסנטר מרגיש קצת פחות מפורט אבל יותר נעים ולא צורם בכלל בעוצמה גבוהה.

כל זה נכון גם לאחר כיול שלישי שעשיתי, בו התקבל קרוסאובר של 110. פעם ראשונה 90, שניה 150 ושלישית 110. מה קורה פה? שאר הרמקולים קיבלו אותו קרוסאובר בשלושת הפעמים. אגב, רק עכשיו קלטתי שזה רמקול עם תיבה סגורה אז כנראה שלא אקבל קרוס של 80, אבל אני עדיין מצפה לעקביות בכיולים.

דעתי היא שהמרחק ביני לבין הסנטר הוא שגורם למידה הגבוהה של הכיווניות בצליל. אם זה היה בסלון, אני די בטוח שאין סיכוי שהבעיה הייתה ממשיכה.

את הסנטר הזול יותר של jbl אני לא אצרף למערכת הזאת כי זה חד משמעית שינמוך.
אשמח לשמוע מה דעתכם על הקרוס הלא עקבי. בינתיים אמשיך להשתמש ברמקול ונראה אם אתרגל.
avihuli
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Aug 06, 2011
הבעות תודה: 588
מספר הודעות: 4573

#51  נשלח: ד' 05/09/2018 12:58

התוצאות של הכיול אמורות להיות זהותבכל הכיולים, אלא אם אתה משנה את התכולה של החדר בין לבין.
גם אם אתה עומד באמצע החדר בכיול אחד ובמקום אחר בכיול השני - זה יכול לשנות את ערכי תוצאות הכיול.

mulder (ערן)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  May 30, 2008

#52  נשלח: ד' 05/09/2018 21:56

yonyz כתב:
את הסנטר הזול יותר של jbl אני לא אצרף למערכת הזאת כי זה חד משמעית שינמוך.
אשמח לשמוע מה דעתכם על הקרוס הלא עקבי. בינתיים אמשיך להשתמש ברמקול ונראה אם אתרגל.

אגב בהתחלה אמרת שאין לך "סנטר פאנטום" ולכן אתה צריך סנטר. בדרך כלל זה לא משהו שכל כך קשה לקבל מ 2 רמקולים, ועוד טובים. אני תמיד בעד סנטר איכותי אבל בשביל צפיה לא קריטית בסיטקומים בחדר שינה? למה לא איזה סאונד בר ?

עם ה "חד משמעית שינמוך" , לא מסכים איתך בכלל, אבל זו דעתי בלבד. נותר רק לאחל לך הצלחה עם הסנטר הנוכחי או בשאר החיפושים.
yonyz
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Aug 11, 2008

#53  נשלח: ד' 05/09/2018 22:48

mulder
·

אולי לא ניסחתי את עצמי נכון, אבל בהחלט יש פאנטום סנטר. פשוט בלילה יוצא לי לראות סיטקומים מהצד ואז כבר אין סנטר ״דמיוני״ ולכן צריך סנטר של ממש. גם במקרה שאני יושב באמצע יש יתרון לסנטר אמיתי כי יש שליטה על ווליום דיאלוג ביחס לאפקטים ומוסיקה. כמו שאמרתי, אמשיך להתנסות עם הסנטר עד הסופש ואעדכן מה החלטתי בסוף.
FastandFurious (ויקטור (חיים:))
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Sep 06, 2015

הבעות תודה: 335
מספר הודעות: 3564

#54  נשלח: ד' 05/09/2018 23:00

פחת חוברת הוראות של הרסיבר.
כבה את אודיסי, ותנסה לכייל ידנית,
אתה צריך לארגן מד spl, ולקרוא איך מכיילים
ידנית לאחר כיבוי אודיס.
אם הסנטר נשמע קופסתי
לרוב זה בגלל מערכת הכיול, שמכיילת עם eq גבוהה
מידי, אם הדגם של הרסיבר שלך תומך בכיול דרך
האפליקצייה החדשה, תרכוש אותה זה ממש שווה
ואז גם עם כיול אודיסי ניתן לשנות פרמטרים וeq בכיול

סראונד: jbl pro 8320
סב וופר: SVS sb16ultra
yonyz
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Aug 11, 2008

#55  נשלח: ה' 06/09/2018 10:44

כיביתי את הכיול ואני פחות אוהב את הסאונד במצב הזה. אולי קופסתי זאת לא המילה הנכונה, אלא זה פשוט ברור שהסאונד יוצא מתחת למסך, בעוד שעם הקדמיים זה כאילו הרמקולים נעלמים.
אבל בסך הבל אני מרוצה, מאמין שברגע שאפסיק לעשות בדיקות A/B אני אשכח אחרי כמה זמן שיש סנטר ואהנה מדיאלוגים ברורים יותר וצלילים פחות צורמים.

רק דבר אחד שאני רוצה להספיק עד הסופש זה להריץ כיול 3-4 פעמים מאותה נקודה בדיוק, ממש בלי לשנות כלום ולראות אם מתקבל קרוסאובר עקבי, אחרת אולי יש בעיה ברמקול.

נערך בפעם אחרונה על-ידי yonyz בתאריך ה' 06/09/2018 12:33, נערך סך הכל פעם אחת
itay123
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Feb 23, 2006
הבעות תודה: 773
מספר הודעות: 6495

#56  נשלח: ה' 06/09/2018 10:48

במידה ורמקול הסנטר, גורע מהחוויה הכללית, רצוי לבטלו עד שימצא רמקול סנטר איכותי ומשתלב יותר.

סאונד קופסתי/לוקלי מידי = סנטר לא טוב ו/או לא משתלב נכון עם התוצאה הכללית.

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Aug 11, 2008

#57  נשלח: ה' 06/09/2018 15:24

הרצתי 3 כיולים אחד אחרי השני, כולם נתנו לסנטר קרוס ב-90 הרץ אז הרמקול תקין.

איתי, בסך הכל הסנטר לא גורע מהחוויה. צפיתי בסרט שלם (איירון מן מ-2008) ומהר מאד שכחתי מהקיום של הסנטר מתחת למסך והרווחתי דיאלוגים ברורים. סרט שלם בלי כתוביות, אני גאה בעצמי.

כמו כן, אחרי שכתבת את המילה לוקליזציה, הרצתי חיפוש בגוגל ומסתבר שזו בעיה נפוצה עם סנטרים למי שרגיל לפאנטום סנטר, במיוחד במרחקים קרובים ואפילו נתקלתי בפוסט של מישהו שחווה את זה עם רמקול klipsch kl-650 thx ultra2.

הכל פתוח עד שיסתיים הסופש אבל כנראה שאשאיר אותו.
yonyz
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Aug 11, 2008

#58  נשלח: ד' 12/09/2018 12:53

טוב אז הסנטר הוחזר היום. בסך הכל סנטר סבבה למעט העובדה שיש לו טוויטר מאוד כיווני עם פיזור שפשוט אינו מספיק רחב לחדר בו הוא ממוקם. קשה מאוד להימצא בסוויט ספוט שלו בחלל המדובר ולכן הוחלט להחזיר אותו. בשלב הזה אחפש דגמים אחרים בתקציב גדול יותר, אך ורק סנטרים שהם 3 way.

שתי אופציות בינתיים:

Morel signature octave
Pioneer elite sp-ec73 (ביקורות טובות על הסט בכללי, אבל אין יותר מדי מידע על הסנטר עצמו)

נערך בפעם אחרונה על-ידי yonyz בתאריך ד' 12/09/2018 21:20, נערך סך הכל פעם אחת
mulder (ערן)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  May 30, 2008

#59  נשלח: ד' 12/09/2018 21:08

yonyz כתב:

שתי אופציות בינתיים:

Motel signature octave
Pioneer elite sp-ec73 (ביקורות טובות על הסט בכללי, אבל אין יותר מדי מידע על הסנטר עצמו)

לא יודע לגבי המורל, אבל הפיוניר הוא הימור בטוח יותר לדעתי. קראתי הרבה דברים טובים על הסט. אם כל הסט קיבל ביקורות טובות כמו stunning זה אומר שגם הסנטר טוב. תקרא טוב את הביקורות ותראה שגם מזכירים את הסנטר.
yonyz
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Aug 11, 2008

#60  נשלח: ו' 14/09/2018 9:21

התחדשתי במורל octave signature center. אעדכן עם רשמים אחרי שההתלהבות הראשונית תרד.
כל הזמנים הם שעון חורף - ישראל (GMT+2) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אודיו רב-ערוצי (ק''ב) עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה