מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה

האם אתם לוקחים תוספי תזונה ואם אילו?

עמוד 4 מתוך 5
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  הבא 
   פורומים > כללי > ללא קשר
מחבר הודעה
שי-כ (שי)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  May 25, 2009
הבעות תודה: 228
מספר הודעות: 4094

#46  נשלח: ה' 13/09/2018 11:41

ziv_r כתב:
שי-כ,
דילגנו מכורכומין לבננות?
אין אפשרות ריאלית להשיג כמות גבוהה של מגנזיום דרך תזונה מבלי להגיע לתפריט קלורי שיוביל להעלאה משמעותית במשקל. בבננות יש דווקא קצת מגנזיום, בגרעינים שחורים הרבה יותר, אבל הערך התזונתי הנילווה לא שווה את התועלת.
·
זאת הייתה רק דוגמה. כמו שלכורכומין יש השפעה אנטי דלקתית, גם למזונות אחרים יש (בצל שום ושות').
כלומר לא צריך להסתמך רק על כורכומין לרכיבים אנטי דלקתיים, כמו שלא צריך להסתמך רק על בננות בשביל מגנזיום.

ובנושא מגנזיום והעלאה במשקל- גם עלים ירוקים מכילים כמות נכבדה של מגנזיום והם בעלי ערך קלורי נמוך.

בקיצור, אכילה מגוונת ומלאה. זה הפתרון.
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
ziv_r (זיו)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 05, 2005
הבעות תודה: 3687
מספר הודעות: 36626

#47  נשלח: ה' 13/09/2018 11:45

RDA ממליץ על 400mg מגנזיום ליום. אתה רוצה לחשב כמה קילוגרם של עלים ירוקים צריך על מנת להגיע לכמות הזאת? כמות לא הגיונית, לא משנה כמה תגוון.
moco (משה)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Dec 01, 2004
הבעות תודה: 298
מספר הודעות: 20219

#48  נשלח: ה' 13/09/2018 11:52

אז תכלס, מאיפה אנשים מקבלים מגנזיום? רבים לא אוכלים בננות.
מה משמעות ההמלצה? האם יש בעייה בריאותית אם לא מקבלים את ה400 ?

הגישה שלי היא שאלא אם כן בן אדם מתעניין מבחינת סקרנות מדעית, לא צריך ממש להתעסק עם הנושא של תזונה אישית מעבר לידוע לכל.
הידוע לכל זה לגוון, להרבות בירקות, להמעיט במזון מעובד ולא להגזים עם פחממות. אם משמינים, לאכול פחות.
אני לא חושב שיש איזה שהיא הוכחה שאנשים שמתעמקים בפרטי התזונה האישית שלהם, הם יותר בריאים.

חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  May 25, 2009

#49  נשלח: ה' 13/09/2018 11:58

אתה שוב נתפס לקטע של 'לאכול רק-X בשביל לקבל ויטמין/מינרל Y'.
אם תצרוך תזונה מגוונת ובריאה, וכמה שפחות מזון מעובד או מזוקק, לרוב האנשים לא יהיה חסר.
קשה לי להתווכח עם קביעות והמלצות לתצרוכת יומית מומלצת כזאת או אחרת, אבל רוב האנשים לא לוקחים תוספי מגנזיום, ולפי המלצה זאת כמעט כולם עם חסר של מגנזיום...
אני יכול להעיד שאצלי הוא מאוזן בדיוק באמצע (2.4+\-), ואני לא צורך תוסף או כמות מופרזת של מזון מסויים. כך שלפי ההמלצה הייתי צריך להיות עם חסר רציני.
moco (משה)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Dec 01, 2004

#50  נשלח: ה' 13/09/2018 12:06

שי-כ כתב:
אני יכול להעיד שאצלי הוא מאוזן בדיוק באמצע (2.4+\-)

באילו נסיבות מודדים את זה? עברתי עכשיו על תוצאות בדיקות דם כלליות שעשיתי לא מזמן, ואין לי נתון על מגנזיום.

חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Nov 05, 2006

הבעות תודה: 538
מספר הודעות: 14278

#51  נשלח: ה' 13/09/2018 12:08

moco
·באמת מעניין איך אנשים קיבלו את התזונה שלהם לפני שהמציאו את התוספים, האוכל המעובד והמלצות התזונה מהממסד הממומן.

אני רק אניח את זה כאן לרגע בצד: The paleolithic ketogenic diet may ensure adequate serum magnesium levels
שי-כ (שי)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  May 25, 2009

#52  נשלח: ה' 13/09/2018 12:14

moco כתב:
ציטוט:
...

באילו נסיבות מודדים את זה? עברתי עכשיו על תוצאות בדיקות דם כלליות שעשיתי לא מזמן, ואין לי נתון על מגנזיום.
·
אין לי מושג. לא דרשתי משהו מסוים. זה מופיע בבדיקות דם כלליות.
Amir64 (אמיר)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Aug 02, 2012
הבעות תודה: 697
מספר הודעות: 5037

#53  נשלח: ה' 13/09/2018 12:17

moco כתב:

ציטוט:
...

אין טעם למדוד רמת מגנזיום בדם.
זה לא מדד לרמת המגנזיום בתאים.
מזהים מחסור במגנזיום לפי התסמינים.
אם אין לך את התסמינים המוכרים, אין לך מחסור.
(1) הבעות תודה: moco
RUJI (ניר כלפון)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Jul 11, 2007
הבעות תודה: 12
מספר הודעות: 788

#54  נשלח: ה' 13/09/2018 14:47

בתור מתאמן אני לוקח את מה שעובד. ומה שהוכח מחקרית ועבר בדיקות מעבדה צד ג'....

1. אבקת חלבון מחברה מובילה (MyProtein, Dymantize וכו')
2. 5 גרם ביום של אבקת קריאטין מונוהדרייט (ALLMAX או MyProtein)
3. 500 מ"ג ביום של מגנזיום ציטראט (מה שיש מבצע)
4. אבץ ציטראט (מה שיש מבצע)
5. כדור אחד לסגירת פינת הויטמינים ומינרלים מולטיויטמין של Twinlab once daily without iron.
6. אומגה 3 (מה שיש מבצע. בין אם זה ממקור דגים או סרטנים ~KRILL~).
BARBIE
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jul 26, 2018
הבעות תודה: 33
מספר הודעות: 245

#55  נשלח: ה' 13/09/2018 15:51

RUJI כתב:
בתור מתאמן אני לוקח את מה שעובד. ומה שהוכח מחקרית ועבר בדיקות מעבדה צד ג'....

1. אבקת חלבון מחברה מובילה (MyProtein, Dymantize וכו')
2. 5 גרם ביום של אבקת קריאטין מונוהדרייט (ALLMAX או MyProtein)
3. 500 מ"ג ביום של מגנזיום ציטראט (מה שיש מבצע)
4. אבץ ציטראט (מה שיש מבצע)
5. כדור אחד לסגירת פינת הויטמינים ומינרלים מולטיויטמין של Twinlab once daily without iron.
6. אומגה 3 (מה שיש מבצע. בין אם זה ממקור דגים או סרטנים ~KRILL~).

·

תפתח חשבון ב iHerb ולא תהיה זקוק למבצעים בארץ. כמובן שתחסוך עד 200% גם עבור אבקות חלבון. אגב לא מבין את הקטע של מולטיויטמין ללא ברזל. מי אמר שברזל מזיק? עד 25 מ"ג תוסף ליום בטוח לחלוטין גם אם מקבלים ברזל מתזונה רגילה (כעקרון כמעט בלתי אפשרי לקבל יותר מ 10 מ"ג ליום גם מאוכל בלבד, אלא אם כן אוכלים רק בשר אדום, מה שמאד לא בריא)
Catskinner (קלוד בן שאול)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Nov 05, 2006

#56  נשלח: ה' 13/09/2018 16:38

אכילת בשר אדום לא רק שבריא אלא שזה אחד המאכלים הבודדים המכילים את כל המרכיבים הנחוצים לתזונת האדם. תוסיף גם איברים פנימיים ומרק עצמות ואתה מכוסה ללא צורך בתוספי מזון, ויטמינים וגם סביר שגם ללא IBS. אם יש דבר אחד שמעלה לי את הטורים זה Vegan Agitprop. מזל שיש גם אנשים כמו ג'יון ניקולסון המסוגלים להסביר זאת טוב ממני, עם הרבה הומור ובלי להתעצבן.
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Jul 11, 2007
הבעות תודה: 12
מספר הודעות: 788

#57  נשלח: ה' 13/09/2018 19:16

BARBIE כתב:

ציטוט:
...

·

תפתח חשבון ב iHerb ולא תהיה זקוק למבצעים בארץ. כמובן שתחסוך עד 200% גם עבור אבקות חלבון. אגב לא מבין את הקטע של מולטיויטמין ללא ברזל. מי אמר שברזל מזיק? עד 25 מ"ג תוסף ליום בטוח לחלוטין גם אם מקבלים ברזל מתזונה רגילה (כעקרון כמעט בלתי אפשרי לקבל יותר מ 10 מ"ג ליום גם מאוכל בלבד, אלא אם כן אוכלים רק בשר אדום, מה שמאד לא בריא)

·
אני ב iherb כבר כמה שנים טובות...... תודה
moco (משה)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Dec 01, 2004

#58  נשלח: ה' 13/09/2018 20:28

Catskinner כתב:
אכילת בשר אדום לא רק שבריא אלא שזה אחד המאכלים הבודדים המכילים את כל המרכיבים הנחוצים לתזונת האדם. תוסיף גם איברים פנימיים ומרק עצמות ואתה מכוסה ללא צורך בתוספי מזון,

אין דבר כזה "מאכל בריא", יש מאכלים שאינם "לא בריאים".
הדוגמא הקלאסית לקשקוש של "מאכל בריא" זה התפוז. אנשים אוכלים תפוז, מודיעים לכולם שיש בו ויטמין סי, ומרגישים בריאים ומבסוטים מעצמם. אז ברור שיש בו ויטמין סי אבל אפשר לקבל ויטמין סי מאינספור מקורות אחרים. התפוז לכשעצמו לא מוסיף בריאות לאדם בחברת השפע, הוא פשוט עדיף מביסלי כי באחרון יש נזק. לכפריים עניים באנגליה במאה ה18 התפוז היה מציל חיים (אך יקר מאוד ולא בהישג יד), אבל זה לא רלוונטי לימינו.
כנ"ל לגבי הערתך לגבי בשר אדום. שום דבר בו לא מוסיף בריאות. עם בשר אדום יש בעייה של חומרים מזיקים, אם צורכים באופן יום יומי.
כמו שכבר נאמר בשרשור כמה פעמים. צריך דיאטה מגוונת והמנעות מזבל מעובד. כל דיאטה שמתרכזת בסוג מזון מסויים היא פחות טובה מדיאטה מגוונת. דיאטת הפלאו ההזויה, יותר מזיקה מדיאטה צמחונית מגוונת.

חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Nov 05, 2006

#59  נשלח: ה' 13/09/2018 20:59

moco
·אני מבין שאתה יוצא מההנחה שכל מזון מזיק. זו ספקולציה שלך ואני מניח שיש לך סיבות אישיות להאמין בזה. רק שבנוגע לבשר אנחנו לא צריכים להישען על אמונות של בריא או לא בריא. בשר לא רק שבריא אלא גם יכול להוות את מקור התזונה היחיד לו זקוק גוף האדם וזו אינה השערה אלא עובדה מוכחת. בתחילת המאה העשרים ביצע חוקר הקוטב האיסלנדי סטפנסון יחד עם חוקר נוסף שהתלווה אליו בשם דר' אנדרסון ניסוי בעצמו וחי מעל לשנה כשהוא ושותפו ניזונים אך ורק מבשר ושומן.

לא רק שהדיאטה ה"רדיקאלית" הזו לא הזיקה להם אלא שלפי עדותו ולפי הבדיקות שבוצעו לאחר ששב, בריאותו הייתה טובה יותר והתסמין היחיד שהוא פיתח היה רגישות זמנית (4 ימים) לגלוקוז לאחר שהוא נטל מנה לצורך בדיקת העמסת סוכר. הממצאים העובדתיים האלו פורסמו וזמינים לציבור, יחד עם ניסוי נוסף שהוא ערך בבית חולים תחת השגחה רפואית והממצא השלילי היחיד שנמצא הוא שתזונה זו אינה מתאימה לאוכלי בשר "רזה", כלומר מה שהיום מוגדר כבשר טוב.
mulder (ערן)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  May 30, 2008

הבעות תודה: 268
מספר הודעות: 4575

#60  נשלח: ה' 13/09/2018 21:01

Catskinner כתב:
אכילת בשר אדום לא רק שבריא אלא שזה אחד המאכלים הבודדים המכילים את כל המרכיבים הנחוצים לתזונת האדם.

הוא גם אחד המזונות שלא ברור עדיין אם ההשפעות הטובות שלו עולות על הסיכונים. מה שברור הוא שהבשר שאכלו לפני 10000 שנה ועד לפני כמה עשורים, זה בטח לא הבשר שיש היום, לרעה כמובן.

את רוב הדברים הטובים שיש בו ניתן לקבל בצורה זהה מהרבה מקורות אחרים שרובם לא בשריים.
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > ללא קשר עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה