מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה

שאלה טכנית לגבי מגברי class ab

עמוד 9 מתוך 11
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  8  |  9  |  10  |  11  |  הבא 
   פורומים > אודיו > אודיו רב-ערוצי (ק''ב)
מחבר הודעה
RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 11, 2005
הבעות תודה: 411
מספר הודעות: 1439

#121  נשלח: שבת 08/12/2018 11:18

Shigidar

אני בנתיים מתקשה לנהל איתך דיון, לאור הסתירות הרבות בדבריך והעובדה שאתה מתקשה לענות על שאלות חדות ובסיסיות ובמקום זה מתעסק ...בשאלה אם אשתי מעדיפה להיות בחנויות אודיו או לא...

בוא ננסה שוב.

ככל שאתה טוען שאנשים שומעים דברים באופן אחר ומפרשים דברים אחרת לגביי סאונד (הנחה שאני מסכים איתה, אבל לפעמים מתקשה לקבל אותה..)
אז איך אתה ממשיך ומתעקש על כל מיני אקסיומות לפיהן בהכרח:

1. מגבר ישמע טוב יותר מרסיבר.
2. בדיקת רמקולים תמיד צריכה להעשות עם מגבר סטריאו.

וכל זאת כאשר טרם הסברת באיזה אופן בדיוק זה נשמע יותר טוב?

נסה ברשותך להסביר מה המשתמש אמור לשמוע במסגרת ההבדלים הללו?

אני כן אומר לך מספר דברים, לא בסדר חשיבות מסוים:

1. ההנחה שלך לגביי מגברים היא שגויה מיסודה, היות ומגבר הוא חלק משרשרת ואמור להגביר רמקול מסוים. ההנחה שמגבר תמיד יהיה טוב יותר, ללא קשר לסוג הרמקול היא חסרת הגיון וגם נובעת מחוסר נסיון. ישנם רמקולים שידרשו הרבה זרם וישנם רמקולים שתוכל להפעיל עם אייפוד.

2. העובדה שסלים ליין של ימהה בשקל וחצי מצליח לשלוט באופן נפלא ברמקול של פוקאל שעולה כ- 150,000 שח והשוני בין תצורה זו, למצב בו הפוקאל מופעל על ידי אלקטרוניקה שהיא יקרה בעשרות מונים מאותו ימהה, אינו מורגש באופן חד וברור לא על ידי ולא על ידי אשתי (אתה תופתע לגביי הנסיון שלה, האהבה שלה לסאונד וכמות התערוכות בהן היא ביקרה ברחבי העולם...) היא מטרידה ואולי לא מוכיחה שאין הבדלים בכלל (אני לא טוען את זה..) אבל היא כן מוכיחה שאין כאן אקסיומות..

3. ציינת שיש במקום הצנוע שלכם (כהגדרתך) עשרות רמקולים, מעניין אותי לראות תמונה של חלל צנוע בו יש עשרות רמקולים, צורת ההעמדה שלהם, המיקום שלהם ובאמת איזו חוויה מקבל הקונה הפוטנציאלי.
נראה לי שמיקום של רמקולים וחלל ישפיעו טיפונת יותר ממגבר...

תודה.

רן
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
shigidar (אלכס אלון)
עוסק בתחום
עוסק בתחום

הצטרף בתאריך:
  May 07, 2010

הבעות תודה: 35
מספר הודעות: 408

#122  נשלח: שבת 08/12/2018 11:58

RanMoyal כתב:
Shigidar

אני בנתיים מתקשה לנהל איתך דיון, לאור הסתירות הרבות בדבריך והעובדה שאתה מתקשה לענות על שאלות חדות ובסיסיות ובמקום זה מתעסק ...בשאלה אם אשתי מעדיפה להיות בחנויות אודיו או לא...

בוא ננסה שוב.

ככל שאתה טוען שאנשים שומעים דברים באופן אחר ומפרשים דברים אחרת לגביי סאונד (הנחה שאני מסכים איתה, אבל לפעמים מתקשה לקבל אותה..)
אז איך אתה ממשיך ומתעקש על כל מיני אקסיומות לפיהן בהכרח:

1. ההנחה שלך לגביי מגברים היא שגויה מיסודה, היות ומגבר הוא חלק משרשרת ואמור להגביר רמקול מסוים. ההנחה שמגבר תמיד יהיה טוב יותר, ללא קשר לסוג הרמקול היא חסרת הגיון וגם נובעת מחוסר נסיון. ישנם רמקולים שידרשו הרבה זרם וישנם רמקולים שתוכל להפעיל עם אייפוד.

2. העובדה שסלים ליין של ימהה בשקל וחצי מצליח לשלוט באופן נפלא ברמקול של פוקאל שעולה כ- 150,000 שח והשוני בין תצורה זו, למצב בו הפוקאל מופעל על ידי אלקטרוניקה שהיא יקרה בעשרות מונים מאותו ימהה, אינו מורגש באופן חד וברור לא על ידי ולא על ידי אשתי (אתה תופתע לגביי הנסיון שלה, האהבה שלה לסאונד וכמות התערוכות בהן היא ביקרה ברחבי העולם...) היא מטרידה ואולי לא מוכיחה שאין הבדלים בכלל (אני לא טוען את זה..) אבל היא כן מוכיחה שאין כאן אקסיומות..

3. ציינת שיש במקום הצנוע שלכם (כהגדרתך) עשרות רמקולים, מעניין אותי לראות תמונה של חלל צנוע בו יש עשרות רמקולים, צורת ההעמדה שלהם, המיקום שלהם ובאמת איזו חוויה מקבל הקונה הפוטנציאלי.
נראה לי שמיקום של רמקולים וחלל ישפיעו טיפונת יותר ממגבר...

תודה.

רן

·1) כתבתי שמגבר סטריאו בהכרח ישמע יותר טוב מרסיבר ק"ב בתקציב דומה, אני עומד מאחורי דברי על סמך 30 שנות ניסיון וכמובן מאות (אולי אלפי) הערות שהביעו הלקוחות השונים אצלנו לגבי זה, דוגמה מובהקת לחוכמת ההמונים, כאשר הרבה מהשמעות האלו נעשו בסוג של A/B עיוור.

2)לא היתה כוונה חס וחלילה לזלזל בך או אישתך, סתם בדיחה, אם פגעתי אני מתנצל מכל הלב.

3) אין לי תמונה ( אני גם לא בטוח איך מעלים כאן תמונה) יש לנו בכל רגע נתון 5-6 זוגות רצפתיים ומעליהם שני מדפים עם 10-12 זוגות מדפיים בתקציבים שונים, עומדים זה ליד זה, זה החלל הפתוח שלנו וברור שזה לא אידיאלי, אבל זה בהחלט נותן השוואה בין הרמקולים באופן אובייקטיבי. חוסר הטיפול האקוסטי כמובן משפיע ואנו מקבלים באופן קבוע תגובות מהלקוחות ( ראה באתר שלנו) שהציוד נשמע אצלם בבית טוב כמו בחנות או אפילו טוב יותר וזו בסופו של דבר המטרה, לקוחות מרוצים

בנוסף יש לנו חדר נפרד עם ציוד קצת יקר יותר ששם יש רק זוג מדפי וזוג רצפתי ואנו מתקנים לפי בחירת הלקוח דגמים שונים לבחירה. החדר הזה נשמע טוב יותר אקוסטית.
RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 11, 2005
הבעות תודה: 411
מספר הודעות: 1439

#123  נשלח: שבת 08/12/2018 12:31

Shigidar.

לא נפגעתי מהערתך, פשוט חשבתי שאתה סוטה מהנושא ובוחר לא להתמקד בעיקרם של דברים וגם תשובתך (ואני מודה לך על הזמן. ברצינות) עדיין לא מצליחה להתמודד עם ההנחות שאתה עצמך טרחת לרשום אותם כאן מספר פעמים והן:

אנשים שומעים אחרת, מנתחים אחרת ומקבלים החלטות שונות בכל מה שקשור לסאונד ולא בהכרח רמקול של ווילסון ישמע ל 10 מתוך 10 טוב יותר מרמקול של Bose ולכן אני שואל שוב (בפעם השלישית.) :

כאשר אתה אומר שמגבר ישמע טוב יותר מרסיבר (ועדיין אתה לא מסייג את דבריך) תסביר בבקשה באיזה אופן הוא ישמע טוב יותר וכיצד זה מתיישב עם ההנחות שלך עצמך?

בבקשה תנסה להצטמצם לשאלה הספציפית הזו.

תודה.

רן
evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 25, 2010
הבעות תודה: 255
מספר הודעות: 2168

#124  נשלח: שבת 08/12/2018 12:38

shigidar
ציטוט:
סוג של A/B עיוור

וזאת בדיוק הבעיה, זה לא צריך "סוג של", זה צריך להיות מבחן עיוור ממש.
שני המגברים צריכים להיות מכוונים לווליום זהה (בדיוק של 0.1 דציבל), מישהו אחר צריך להעביר בינהם רנדומלית, אתה לא רואה מה ואיך זה נעשה, ואתה מנסה להצביע על/להבחין בינהם לפחות 9/10 פעמים כשמנגנים תוכן זהה לשניהם. אם אתה מצליח - תדע שדי בוודאות יש הבדל שמיע. אם לא, וזה מה שבד"כ קורה עם שני מגברים נורמליים, תדע שמה שחשבת ששמעת בבדיקה לא עיוורת היה רק אצלך בראש. אם לא עשית את המבחנים שלך בתנאים הללו בדיוק (ואתה ככל הנראה לא) - הם לא שווים כמעט כלום, וגם 70 שנות ניסיון לא יעזרו.

ציטוט:
אבל זה בהחלט נותן השוואה בין הרמקולים באופן אובייקטיבי

זה לא נותן שום דבר, כי אם אתה רוצה אובייקטיבי גם את הרמקולים צריך לבדוק בתנאים דומים לאלה שפירטתי.
ככה עושים את זה כמו שצריך:

פה רואים יותר טוב איך הפלטפורמה הזאת עובדת:
clip99
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Apr 04, 2010
הבעות תודה: 114
מספר הודעות: 832

#125  נשלח: שבת 08/12/2018 18:29

shigidar כתב:

ציטוט:
...

·1) כתבתי שמגבר סטריאו בהכרח ישמע יותר טוב מרסיבר ק"ב בתקציב דומה, אני עומד מאחורי דברי על סמך 30 שנות ניסיון וכמובן מאות (אולי אלפי) הערות שהביעו הלקוחות השונים אצלנו לגבי זה, דוגמה מובהקת לחוכמת ההמונים, כאשר הרבה מהשמעות האלו נעשו בסוג של A/B עיוור.

·

מה זה "טוב יותר"? צריך להבין שתשובה על השאלה הזו מורכבת עד כדי כך שיידרש דיון נפרד עבורה . מה שנשמע "טוב" עבורך ולקוחותיך לאו דווקא נובע ממענה מדוייק לטעם ספציפי , אלא מושפע בעיקר מהטיות קודמות כמו מיתוג, מחיר, ביקורות וכו' ושהדרך היחידה לבודד את המשתנים הללו מגיבוש דיעה על מוצר מסוים היא ע"י בחינה עיוורת שנערכת במתודולוגיה מוסדרת , מדעית ומוסכמת מראש ולא "סוג של" . ולא שאין הבדלים . יש , והם גם שמיעים . אך הם לא נובעים מאיזו עליונות טכנולוגית או מחיר מסוימים , וגם לא משטיקים אודיופיליים כמו שימוש בחומרים אקזוטיים או טכניקת בנייה מהמאה ה-22 , אלא מהעובדה הפשוטה שכל מגבר כזה משאיר חותם ספציפי בתחום השמע , שקל לדמותו באמצעים אחרים (DSP , אקולייזר) , הגם שלא באופן אידיאלי כלומר מבלי לגרוע מהאיכות . כל רסיבר כיום , גם הפשוט ביותר , יכול להתהדר בנתוני עיוות ורעש אפסיים וטווח דינמי של יותר מ-100 דציבל , ואם הוא ממש טוב אז יציג גם משרעת די שטוחה בתחום השמע . ההבדל בהתייחסות שלנו לרכיבים האלה טמונה קודם במענה לשאלה שהוצגה בתחילת תגובה זו , ובקצרה מדובר בהבדלי השיפוט האישי שכל אחת מאיתנו נותן למאפייני שמע של הגברות יקרות , לדוגמה צליל אנליטי/קר , חם/שמן , פתוח/סגור , מפורט/רך וכו' הגדרות שקשורות למערכות היי אנד , ישנם אלו שתמיד יעדיפו צד אחד של המטבע על פני אלה שיעדיפו את צדו השני .

חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jan 22, 2005

הבעות תודה: 20
מספר הודעות: 332

#126  נשלח: שבת 08/12/2018 18:32

אני ממליץ למי שלא התנסה בבדיקה עיוורת, שלא ימליץ על בדיקה עיוורת.
זה תקף במיוחד לגבי ההמלצה לבדיקה עיוורת של רמקולים בחדר סופר מטופל אקוסטית, שלא דומה לסביבת האזנה ממוצעת.

חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Apr 04, 2010
הבעות תודה: 114
מספר הודעות: 832

#127  נשלח: שבת 08/12/2018 19:00

Nir547 כתב:
זה תקף במיוחד לגבי ההמלצה לבדיקה עיוורת של רמקולים בחדר סופר מטופל אקוסטית, שלא דומה לסביבת האזנה ממוצעת.

·

כמו שמי שמעולם לא השתמש באמצעי מניעה , שלא ימליץ על שימוש בהם.
זה תקף במיוחד לגבי אלה שטסים לתאילנד , שלא דומה לבני ברק.

חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jul 17, 2005
הבעות תודה: 15
מספר הודעות: 385

#128  נשלח: שבת 08/12/2018 19:35

Nir547 כתב:
·מתחבר למה שנכתב פה. מה בדיוק מסביר בעל חנות שהשמיע בחנות בבחינה עיוורת רמקולים מעולים, בסביבה מטופלת אקטסטית וממגבר איכותי, כשהלקוח בא אליו אחרי שהוא רכש ממיטב כספו רמקולים שנשמעו נהדרים בחנות, וכעת בסלונו הלא אקוסטי ומהרסיבר "הבינוני" שלו זה נשמע משמעותית פחות טוב מאשר בחנות?

אגב, יש פה בדיון חברה רצינים מאוד. אשמח לקבל מכולם חוות דעת לפוסט שפתחתי פה:
https://www.hometheater.co.il/vt316504.html

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 25, 2010

#129  נשלח: שבת 08/12/2018 19:51

Nir547 כתב:
·

זה מכוון אלי במקרה?
בכל מקרה בשתי הסוגיות ההיגיון, כרגיל, מעוות ועקום.

ההיגיון מאחורי ההמלצה לפקח על גורמים מתערבים בבדיקות למיניהם לא משתנה ולא מאבד מכוחו אם אני אישית עשיתי או לא עשיתי בדיקות כאלה. אבל גם לא ברור למה הסקת שאני לא עשיתי כאלה...

שנית, כשבודקים רמקולים בחדר שלא מטופל אקוסטית בעצם לא בודקים רמקולים אלא את השילוב שלהם עם חדר רנדומלי כלשהו, אז ההחלטות שמקבלים בתנאים כאלה בנוגע לרמקולים בפרט כמעט בוודאות יהיו גרועות. בבעיות אקוסטיות אפשר לטפל לאחר קנייה של רמקול, במגבלות המובנות ברמקול לא ממש.
Amir64 (אמיר)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Aug 02, 2012
הבעות תודה: 741
מספר הודעות: 5384

#130  נשלח: שבת 08/12/2018 20:36

rannyz כתב:
מקבל את מה שאתה אומר.
אשריך שהיה לך זמן (וסבלנות) להשקיע 11 חודשים בקניית ציוד אבל ברור שלא לכל אחד יש.

ציטוט:
...

·לגבי הנ"ל אני חשבתי שדווקא ככל שאתה עולה עם התקציב אז האפשרויות מצטמצמות. ההגיון אומר שברמת כניסה יש הכי הרבה אפשרויות ממגוון רחב של חברות וככל שאתה עולה ברמה, האפשרויות יורדות וגם מספר החברות האפשריות יורדת. ככה זה לפחות עם רסיברים. ברמת הכניסה יש X, ברמת הביניים יש X- וברמת ההי אנד יש X-- (בדר"כ 1-2 לכל חברה).

1. לא היה לי זמן, בגלל זה זה לקח 11 חודשים.
מה שכן היה לי זה הרצון לקנות הכי טוב שאני יכול להרשות לעצמי, בלי לעשות שגיאות של בחירות לא נכונות בגלל החלטה נמהרת.

2. הפוך.
נניח שיש לכל חברה מהנפוצות 10 רסיברים, בין הזול ביותר ליקר ביותר.
מתוך זה 3-4 הם מסדרת היוקרה.
לדוגמה בפיוניר: SC-LX501, SC-LX701, SC-LX801, SC-LX901, הם סדרת היוקרה.
לכל רסיבר ברמה מסויימת, יש בעיקרון רסיבר אחד ברמה מקבילה אצל שאר היצרנים.
עם תקציב נמוך, אתה יכול לקנות רק את הזולים.
עם תקציב גבוה, אתה יכול לבחור ביקרים, ואתה יכול לבחור בקבוצה הבינונית, או בזולים, אם אתה לא רואה צורך להשקיע ביקר. (לא חייבים לבזבז את כל התקציב האפשרי, רק כי אפשר...)

בנוסף, כשעולים ברמה, נוספות חברות שכלל לא מנסות לקיים ייצוג ברמת המחירים הנמוכה.
קח את integra או anthem לדוגמה.
Amir64 (אמיר)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Aug 02, 2012

#131  נשלח: שבת 08/12/2018 20:52

evgenetic
אתה כל הזמן חוזר על השטות הזו:

ציטוט:
שני המגברים צריכים להיות מכוונים לווליום זהה (בדיוק של 0.1 דציבל)

אין אדם שמסוגל לשמוע הבדל כזה, ולכן זה לא נכון לבוא בדרישה כזו.
רוב האוכלוסיה בעולם לא מסוגלת לזהות הבדל של 1dB בניגון מוזיקה.
חלק גדול באוכלוסיה לא מסוגלים להבחין בהבדל של 0.5dB בניגון תדר בודד, שזה הרבה יותר קל מאשר לזהות הבדל עוצמה כזה במוזיקה.

ולכן, השוואה של 0.5dB היא מדוייקת די והותר.

אתה לא צריך 10 השוואות כדי לבטל התניות.
אתה יכול בקלות לבטל את ההתניות האישיות שלך, ע"י בקשה שיחליפו בין 2 רסיברים\רמקולים, בלי שתידע מה הם.
כך מראש לא תהיה לך התנייה מוקדמת כלפי אחד מהם.
אחרי שפסלת אחד מהם, אתה מבקש להחליפו באחד אחר, שוב, בלי לדעת מה הוא, ושוב, אין לך התנייה מוקדמת.

אתה גם טועה במטרת המבחן.
המטרה היא לבדוק אם אתה שומע הבדל, המצדיק רכישה של אחד, על פני השני.
אתה לא במבחן לבדיקה אם זיהית מי הוא הטוב יותר, או היקר יותר.
גם אם אחרי השוואה אחת, אתה חושב שרסיבר אחד נשמע לך טוב יותר, אתה יכול לקחת אותו בשקט.
אם אתה צריך להגיע ל- 10 השוואות, כנראה ההבדל כל כך לא משמעותי, שלא משנה במה תבחר.
evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 25, 2010

#132  נשלח: שבת 08/12/2018 21:08

Amir64
אכן כבר היינו בסרט הזה, רק שכחת את סיומו. הבדל של 0.5 דציבל יזהה כל אחד (מוזמנים לנסות: https://www.audiocheck.net/blindtests_level.php?lv... ). וכיוון שהשמיע האנושית לא לינארית ההבדל הזה יישמע דווקא כהבדל בבס ולא בהכרח כהבדל בווליום כללי כשמדובר בתוכן אמיתי. כך או כך את ההשוואה צריך לעשות עם מודד חשמלי כלשהו ולא עם מד SPL שפשוט לא מספיק מדויק, הדיוק של הטובים ביניהם הוא לפחות 0.5+-, וזה אומר שהבדיקה שלך לא שווה כלום אם הסתמכת עליו. למודד חשמלי זה ממש לא בעיה להשוות בדיוק של 0.1 כך שאין שום דבר מיוחד בדרישה הזו.

ציטוט:
המטרה היא לבדוק אם אתה שומע הבדל, המצדיק רכישה של אחד, על פני השני.
אתה לא במבחן לבדיקה אם זיהית מי הוא הטוב יותר, או היקר יותר.
גם אם אחרי השוואה אחת, אתה חושב שרסיבר אחד נשמע לך טוב יותר, אתה יכול לקחת אותו בשקט.
אם אתה צריך להגיע ל- 10 השוואות, כנראה ההבדל כל כך לא משמעותי, שלא משנה במה תבחר.

אתה פשוט לא מבין את המשמעות בדרישה ל10 פלוס ניסיונות. אם לאחר בדיקה אחת אתה חושב ששמעת את הרסיבר הטוב ביותר, הסיכוי שלך לניחוש הוא 50%. אם אתה באמת רוצה לוודא שאתה בוחר אותו באופן עקבי על סמך שמיעה בלבד אתה צריך הרבה יותר הצבעות נכונות שמקטינות את האפשרות לסתם ניחוש.
dilbert78
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Mar 01, 2012
הבעות תודה: 124
מספר הודעות: 1317

#133  נשלח: שבת 08/12/2018 21:20

ממש חבל שהסטתם את הדיון למבחן עיוור
כל אחד יכול לבדוק מה זה בגוגל
מיותר לגמרי.
היה פה נסיון לדיון אמיתי.
Amir64 (אמיר)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Aug 02, 2012

#134  נשלח: שבת 08/12/2018 21:24

evgenetic כתב:
@Amir64
אכן כבר היינו בסרט הזה, רק שכחת את סיומו. הבדל של 0.5 דציבל יזהה כל אחד (מוזמנים לנסות: https://www.audiocheck.net/blindtests_level.php?lv... ). וכיוון שהשמיע האנושית לא לינארית ההבדל הזה יישמע דווקא כהבדל בבס ולא בהכרח כהבדל בווליום כללי כשמדובר בתוכן אמיתי. כך או כך את ההשוואה צריך לעשות עם מודד חשמלי כלשהו ולא עם מד SPL שפשוט לא מספיק מדויק, הדיוק של הטובים ביניהם הוא לפחות 0.5+-, וזה אומר שהבדיקה שלך לא שווה כלום אם הסתמכת עליו. למודד חשמלי זה ממש לא בעיה להשוות בדיוק של 0.1 כך שאין שום דבר מיוחד בדרישה הזו.

ציטוט:
...

אתה פשוט לא מבין את המשמעות בדרישה ל10 פלוס ניסיונות. אם לאחר בדיקה אחת אתה חושב ששמעת את הרסיבר הטוב ביותר, הסיכוי שלך לניחוש הוא 50%. אם אתה באמת רוצה לוודא שאתה בוחר אותו באופן עקבי על סמך שמיעה בלבד אתה צריך הרבה יותר הצבעות נכונות שמקטינות את האפשרות לסתם ניחוש.

תגובה אחרונה שלי אליך.
כבר אמרתי לך שאני מכיר טוב את הבדיקות האילו.
זה לא משנה את העובדה שכתבתי קודם, לגבי יכולת השמיעה של האנושות.
זה שאתה ואני שומעים הבדל, יופי. רוב האוכלוסיה לא שומעת
גם אתה לא שומע הבדל של 0.1dB, אלא אם יש לך אוזן ביונית.

פעם נוספת אתה מדבר שטויות.
הסיכוי שלך לנחש מי הרסיבר הטוב יותר מבין שניים הוא 50% רק כאשר אתה לא רואה ולא שומע אותם.
(כמו הטלת מטבע)
ברגע שאתה שומע אותם, ובהנחה שיש הבדל כל שהוא ביניהם, כבר לא מדובר ב- 50% סיכוי.
כשאתה מנסה לבחור באמת, ולא סתם לנחש כמו במבחן, שבו כדאי לנחש אם אתה לא יודע,
קיימת גם האופציה "לא שומע הבדל", או "לא בטוח ששומע הבדל".
וזה כבר בסיס להחלטה, כי שוב, אם ההבדל כל כך לא מורגש, קח בשקט את הזול\יפה\חסכוני בחשמל\כל סיבה אחרת מביניהם.
evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 25, 2010

#135  נשלח: שבת 08/12/2018 21:44

Amir64
ציטוט:
זה שאתה ואני שומעים הבדל, יופי. רוב האוכלוסיה לא שומעת

כולם שומעים.

ציטוט:
גם אתה לא שומע הבדל של 0.1dB, אלא אם יש לך אוזן ביונית.

זה לא העניין, 1 או 0.1 בשביל מודד חשמלי זה לא משנה. 0.1 זה פשוט סף בטחון, את ההשוואה עושים בכל מקרה עם מודד חשמלי ולא עם מד SPL.

ציטוט:
ברגע שאתה שומע אותם, ובהנחה שיש הבדל כל שהוא ביניהם, כבר לא מדובר ב- 50% סיכוי.

הטענה הזו פשוט לא הגיונית בעליל.
אם אתה לא שומע הבדל לאחר ניסיון או שניים אז באמת אין טעם להמשיך. אבל אם אתה כן, אתה פשוט חייב לעצמך לחזור על הבדיקה מספר רב יותר של פעמים כי מאד קל לשכנע את עצמך שיש הבדל שלא קיים אם הצבעת/בחרת נכון/באופן רצוי בניסיון או שניים בלבד. אני באמת לא מבין למה אתה עדיין לא קולט את זה.

dilbert78
העניין של בדיקה נכונה הוא מהותי, כיוון שרוב ההבדלים שאנשים מייחסים למגברים קיימים אצלם בראש בלבד עקב בדיקות לא מבוקרות (אם בכלל).

[/b]
כל הזמנים הם שעון חורף - ישראל (GMT+2) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אודיו רב-ערוצי (ק''ב) עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  8  |  9  |  10  |  11  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה