מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה

שאלה טכנית לגבי מגברי class ab

עמוד 10 מתוך 11
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  9  |  10  |  11  |  הבא 
   פורומים > אודיו > אודיו רב-ערוצי (ק''ב)
מחבר הודעה
dilbert78
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Mar 01, 2012
הבעות תודה: 124
מספר הודעות: 1317

#136  נשלח: שבת 08/12/2018 22:17

evgenetic
·

לא נכון
היו סתירות לוגיות בדיון שלא קשורות בכלל לאיך אתה מבצע בדיקה
אתה בעצם משרת כרגע אותם ומפתיע שאתה לא רואה את זה
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
ארז_וחני
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jul 06, 2008
הבעות תודה: 176
מספר הודעות: 4586

#137  נשלח: א' 09/12/2018 11:43

RanMoyal כתב:
Shigidar

אז איך אתה ממשיך ומתעקש על כל מיני אקסיומות לפיהן בהכרח:

1. מגבר ישמע טוב יותר מרסיבר.
2. בדיקת רמקולים תמיד צריכה להעשות עם מגבר סטריאו.

וכל זאת כאשר טרם הסברת באיזה אופן בדיוק זה נשמע יותר טוב?

נסה ברשותך להסביר מה המשתמש אמור לשמוע במסגרת ההבדלים הללו?

אני כן אומר לך מספר דברים, לא בסדר חשיבות מסוים:

1. ההנחה שלך לגביי מגברים היא שגויה מיסודה, היות ומגבר הוא חלק משרשרת ואמור להגביר רמקול מסוים. ההנחה שמגבר תמיד יהיה טוב יותר, ללא קשר לסוג הרמקול היא חסרת הגיון וגם נובעת מחוסר נסיון. ישנם רמקולים שידרשו הרבה זרם וישנם רמקולים שתוכל להפעיל עם אייפוד.

2. העובדה שסלים ליין של ימהה בשקל וחצי מצליח לשלוט באופן נפלא ברמקול של פוקאל שעולה כ- 150,000 שח והשוני בין תצורה זו, למצב בו הפוקאל מופעל על ידי אלקטרוניקה שהיא יקרה בעשרות מונים מאותו ימהה, אינו מורגש באופן חד וברור לא על ידי ולא על ידי אשתי (אתה תופתע לגביי הנסיון שלה, האהבה שלה לסאונד וכמות התערוכות בהן היא ביקרה ברחבי העולם...) היא מטרידה ואולי לא מוכיחה שאין הבדלים בכלל (אני לא טוען את זה..) אבל היא כן מוכיחה שאין כאן אקסיומות..
תודה

רן
·

אני לא אדם של שחור-לבן ולכן אינני סבור שמדובר באקסיומות אלא בהכללה, כלומר, בדרך כלל.
וכידוע, לכל כלל יש יוצאים מן הכלל.

הניסיון לקביעת "אמת מוחלטת אחת" בתחום הזה (ולטעמי גם בתחומים אחרים) הוא ניסיון שגוי ומוטעה כיוון שאנו עוסקים בחושים ובחווית האזנה וזה שונה מאדם לאדם.
עבור אדם מסוים סאונד שנשמע מפורט, צלול ומדויק יכול להתקבל אצל אדם אחר כסאונד לא נעים עד בלתי נסבל.

לדעתי ולפי ניסיוני, מגבר סטראו שמתומחר כמו רסיבר ק"ב ברוב המקרים יישמע טוב יותר. בהחלט יש מצבים שתוצאה של שילוב מגבר סטראו מסוים עם רמקולים מסוימים תניב תוצאה לא נעימה להאזנה שרסיבר ק"ב יהיה עדיף....זה יכול לקרות כאשר מחברים הגברה "בהירה או רזה" עם רמקולים מפורטים וצלולים.
מי שהתנסה עם שילובים שונים יודע על מה אני מדבר.

אני לא מכיר את "האקסיומה" של "בדיקת רמקולים תמיד צריכה להעשות עם מגבר סטריאו" ולדעתי יש למטבע זו שני צדדים:
מצד אחד יש היגיון להבין את הפוטנציאל של הרמקולים עם מחברים אותו למגבר איכותי.
מצד שני אם לא מדובר באלטרנטיבה אפשרית לרוכש אז מה הטעם בזה?
אני לא הייתי רוכש רמקולים שנשמעים נפלא עם מגבר פצצה, שאין לי כוונה לרכוש אותו, אבל נשמעים סביר בקושי עם הגברה זהה או דומה להגברה שיש לי.

לגבי שיתוף החוויה שלך בשילוב מגבר סלים ליין של ימאהה עם רמקולים יקרים של פוקאל - אינני מתווכח עם החוויה שעברת או עם המסקנות שלך.
אני סבור שהדוגמא שהבאת מניסיונך איננה מאפיינת את רוב האנשים שבדקו רמקולים יקרים של פוקאל אבל זה סבבה לגמרי שאתה נאמן לחוויה שלך.
ייתכן שזה נובע מההתמקדות שלך בקולנוע ביתי ולא בהאזנה ממוקדת למוזיקה דו ערוצית. לדעתי יש פרמטרים בהאזנה שרלוונטים למוזיקה והרבה פחות לפס קול של סרטים.

כשם שיש פה סובלנות לחוויה שלך, הגם שהיא לא מייצגת את רוב רוכשי רמקולי פוקאל היקרים, כך צריכה להיות סובלנות גם לחוויות האזנה אחרות אלא שזה לא ממש קורה וחבל.
אתן לך דוגמא:
אף אחד לא הציק לך בטענות של "האם עשית מבחן עיוור כאשר שמעת את הפוקאל עם ימאהה סלים לין ? האם בוצעה התאמת עוצמות ברמת דיוק של 0.1DB ? "....
אבל כאשר משתפים חווית האזנה אחרת , שלא מתאימה לאג'נדה של מאן דהוא, או אז שולפים את "פרוטוקול בדיקת ציוד מציל חיים" ומסבירים לך שזה מאוד קשה עד בלתי אפשרי לעשות מבחן עיוור ולדקדק בכל פרטיו...

העיקרון של פורום זה שיתוף על מנת לאפשר מגוון דיעות ושכל אחד ייקח את מה שמתאים לו.
ארז
Amir64 (אמיר)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Aug 02, 2012
הבעות תודה: 741
מספר הודעות: 5393

#138  נשלח: א' 09/12/2018 12:03

ארז_וחני כתב:
אני לא מכיר את "האקסיומה" של "בדיקת רמקולים תמיד צריכה להעשות עם מגבר סטריאו" ולדעתי יש למטבע זו שני צדדים:
אני לא הייתי רוכש רמקולים שנשמעים נפלא עם מגבר פצצה, שאין לי כוונה לרכוש אותו, אבל נשמעים סביר בקושי עם הגברה זהה או דומה להגברה שיש לי.

לא חושב שזו אקסיומה.
ובהחלט לא תמיד חייבים לנסות ולשמוע מה נשמע הכי טוב.
רוב הרוכשים הפוטנציאליים מחפשים רמקולים שיישמעו טוב, מבחינתם, במחיר סביר, וזהו.
לא ממש טורחים לחפש את מקסימום המיצוי האפשרי.
בדיוק כמו שלא כולם חושבים שהם חייבים להשתמש בכל אפשרויות הכיול הידני שקיים לאחר הרצת הכיול האוטומאטי הראשוני.

לדעתי, כשאתה מגיע לרמת מחיר רמקולים שהיא נניח 5000 ש"ח לזוג קדמיים (סתם זרקתי מספר, מישהו אחר יכול להגיד סכום כפול, לפחות), כלומר ברמה שאתה באמת מחפש איכות, כדאי להשתמש באפשרות בדיקה עם מגבר סטריאו טוב.
לא כדי סתם לדעת למה הרמקולים מסוגלים, תיאורטית, אלא להשתמש בכך כדי להבין לעצמך, האם אתה מזהה הבדל? האם ההבדל מתבטא בשיפור, או סתם "שונה", ואם אתה מאמין שאתה מזהה שיפור, לחפש רסיבר שייתן תוצאה קרובה ככל האפשר למה שמתקבל עם מגבר הסטריאו.

כלומר, אם אין ביטוי מעשי לבדיקה, הרי לא חייבים לבצעה רק כי אמרו שכדאי.
RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 11, 2005
הבעות תודה: 411
מספר הודעות: 1439

#139  נשלח: א' 09/12/2018 12:45

ארז_וחני כתב:

ציטוט:
...

·

אני לא אדם של שחור-לבן ולכן אינני סבור שמדובר באקסיומות אלא בהכללה, כלומר, בדרך כלל.
וכידוע, לכל כלל יש יוצאים מן הכלל.

הניסיון לקביעת "אמת מוחלטת אחת" בתחום הזה (ולטעמי גם בתחומים אחרים) הוא ניסיון שגוי ומוטעה כיוון שאנו עוסקים בחושים ובחווית האזנה וזה שונה מאדם לאדם.
עבור אדם מסוים סאונד שנשמע מפורט, צלול ומדויק יכול להתקבל אצל אדם אחר כסאונד לא נעים עד בלתי נסבל.

לדעתי ולפי ניסיוני, מגבר סטראו שמתומחר כמו רסיבר ק"ב ברוב המקרים יישמע טוב יותר. בהחלט יש מצבים שתוצאה של שילוב מגבר סטראו מסוים עם רמקולים מסוימים תניב תוצאה לא נעימה להאזנה שרסיבר ק"ב יהיה עדיף....זה יכול לקרות כאשר מחברים הגברה "בהירה או רזה" עם רמקולים מפורטים וצלולים.
מי שהתנסה עם שילובים שונים יודע על מה אני מדבר.

לגבי שיתוף החוויה שלך בשילוב מגבר סלים ליין של ימאהה עם רמקולים יקרים של פוקאל - אינני מתווכח עם החוויה שעברת או עם המסקנות שלך.
אני סבור שהדוגמא שהבאת מניסיונך איננה מאפיינת את רוב האנשים שבדקו רמקולים יקרים של פוקאל אבל זה סבבה לגמרי שאתה נאמן לחוויה שלך.
ייתכן שזה נובע מההתמקדות שלך בקולנוע ביתי ולא בהאזנה ממוקדת למוזיקה דו ערוצית. לדעתי יש פרמטרים בהאזנה שרלוונטים למוזיקה והרבה פחות לפס קול של סרטים.

כשם שיש פה סובלנות לחוויה שלך, הגם שהיא לא מייצגת את רוב רוכשי רמקולי פוקאל היקרים, כך צריכה להיות סובלנות גם לחוויות האזנה אחרות אלא שזה לא ממש קורה וחבל.
אתן לך דוגמא:
אף אחד לא הציק לך בטענות של "האם עשית מבחן עיוור כאשר שמעת את הפוקאל עם ימאהה סלים לין ? האם בוצעה התאמת עוצמות ברמת דיוק של 0.1DB ? "....
אבל כאשר משתפים חווית האזנה אחרת , שלא מתאימה לאג'נדה של מאן דהוא, או אז שולפים את "פרוטוקול בדיקת ציוד מציל חיים" ומסבירים לך שזה מאוד קשה עד בלתי אפשרי לעשות מבחן עיוור ולדקדק בכל פרטיו...

העיקרון של פורום זה שיתוף על מנת לאפשר מגוון דיעות ושכל אחד ייקח את מה שמתאים לו.
ארז

ארז,

צר לי אבל אתה עושה מישמש בין תגובות של אנשים כאן ומייחס אותם אליי, או לחילופין אתה לא ממש טורח לקרוא את כל הדברים שאני כותב.

כתבתי לא אחת, שהנסיון לתאר כאילו יש הבדלים ברורים וחדים בין מגברים, לא מתיישב עם הנסיון שיש לי, והמשכתי וכתבתי שהנסיון שלי לא בהכרח מעיד על נסיונם של אחרים ולכן אני עדייןו פתוח ומוכן לבדוק.

לצערי לא טרחת לקרוא את כל התגובות שלי בשרשור ולהעמיק בהן, לו היית עושה זאת היית מבין ש:

1. היו דוגמאות מעבר לסלים ליין של ימהה ,או לרמקול של פוקאל שחוויתי במהלך השנים האחרונות, אשר גם אותן שיתפתי
2. היית מבין שטרחתי כל הזמן לציין כי בחנתי מספר מצומצם של מגברים ואני עדיין פתוח לבחון דברים נוספים היות והסט-אפ שלי השתנה, הרמקולים שלי השתנו, החלל וכן הלאה.
יתכן ואני אמצא מחר בבוקר מגבר שיהיה שונה מההגברה הנוכחית שלי וטוב יותר לאוזניי ואני אחליט לרכוש אותו, יתכן ולא קיים מגבר שכזה..

אז אנא נסח את המסקנות שלך ולא את המסקנות שלי, כי הן לגמרי לא מתייחסות לדברים שכתבתי באופן פשוט וחד.

בנוסף, כתבתי לא אחת שהבדיקות תמיד נערכו גם בסטראו ולא רק קולנוע ביתי, שאגב לבחון את האחרון הרבה יותר קשה ומאתגר מאשר לשים שיר בלוופ. למרות שכתבתי את זה 200 פעם, אתה חוזר לנושא הקולנוע הביתי.

ועוד דבר שאנשים מתעלמים ממנו, והוא מהותי ודרמטי, וזה עניין האקוסטיקה ואני כרגע מתייחס לסלון ישראלי ממוצע שמורכב מגבס, זכוכיות ועוד דברים שיוצרים גיהנום אקוסטי.

עם כל הכבוד לאותו מגבר סטריאו, לאיכויות שלו, למרכיבים שלו ולתוצאה הלכאורית שלו מול רסיבר, לאחרון, לעיתים, יש יכולת מאוד מאוד גבוהה לתקן בעיות קשות בחלל, יכולת ששום רסיבר סטריאו, מוכשר ככל שיהיה, לא מסוגל לעשות.
וההגיון (שלי לפחות) אומר שלעיתים אנחנו יכולים למצוא את עצמנו בסיטואציה בה מגבר שעולה עשרות מונים יותר מרסיבר , ישמע משמעותית פחות טוב, בגלל היכולות הנוספות של אותו רסיבר.

בידידות

רן
evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 25, 2010
הבעות תודה: 255
מספר הודעות: 2175

#140  נשלח: א' 09/12/2018 13:05

ארז_וחני כתב:

·

כיוון שברירית המחדל ההגיונית ביותר היא שאין הבדל שמיע בין מגברים טיפוסיים, זאת כי חברות שפויות מייצרות מגברים שהם מגברים בלבד ולא מחדירות להן איקולייזרים סודיים למיניהם. כשזהובי אוזניים מתחילים לדווח על הבדלים שפיזית (לפי המדידות) לא קיימים, זה הרגע המתאים ביותר לדרוש מהם הוכחות רציניות יותר.

האג'נדה היחידה פה היא לא לעשות דברים מטומטמים בעצמך ולעצור אנשים שעושים תעמולה לטמטום בפורום, זה הכל.

נערך בפעם אחרונה על-ידי evgenetic בתאריך א' 09/12/2018 13:07, נערך סך הכל פעם אחת
RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 11, 2005

#141  נשלח: א' 09/12/2018 13:06

ארז,

ובהמשך לדברים שכתבתי, אני מוכן לנדב את החלל שלי והרמקולים שלי, שלא דורשים משהו מיוחד מבחינת זרם.

אתה תגיע עם כל מגבר סטריאו וכל Pre שתבחר, בשאיפה הכי יקר שאתה יכול לארגן ואני לא אבחן אותו מול פרוססור והגברה של Lyngdorf דווקא, אלא נבחן אותו מול הרסיבר הכי בסיסי של ארקאם, או של NAD ואתה תאפשר לי להפעיל את ה- Dirac הבילט אין אצלם.

ונבחן רק סטריאו ואתה תחליט מי נשמע יותר טוב, לא אני.

אתה מוכן לבדוק דבר כזה?

רוצה לומר, שהאימרה שמגבר יהיה תמיד טוב יותר מרסיבר, היא קישקוש ומנותקת מהרבה דברים אחרים שמשפיעים על התוצאה הסופית

רן
ארז_וחני
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jul 06, 2008

#142  נשלח: א' 09/12/2018 14:39

evgenetic כתב:

האג'נדה היחידה פה היא לא לעשות דברים מטומטמים בעצמך ולעצור אנשים שעושים תעמולה לטמטום בפורום, זה הכל.
·

אתה כנראה צריך ריענון :
https://www.hometheater.co.il/modules.php?name=For...

הודעות מספר 78 , 82, 128 , 139 של מרטין
הודעות מספר 96, 124, 133 של עפר לאור

מתוך הודעה # 139 של מרטין:
MartinHSabag כתב:

אוקי, אז אם ככה ואם לא הבנת שאנחנו פלורליסטים ומאפשרים שיח ותרבות של כל המחנות (כאלו שבוחרים לפי מדידות, כאלו שבוחרים לפי האזנה, כאלו שמאמינים שהמקור הכי חשוב, כאלו שמאמינים שהרמקולים הכי חשובים, כאלו שמאמינים שהכבלים הכי חשובים ובקיצור, כל דיעה וכל שיטה הולכת כאן.

עכשיו נשאר לך לבחור:
1. אתה מקבל את מדיניות האתר ויכול להמשיך לטעון כל מה שתרצה מתוך הבנה שאחרים ימשיכו לטעון הפוך ממך, כולל טענות לא מדעיות בעליל.
2. לעזוב ולהקים לך אתר/פורום לפי תפיסת העולם שלך.
3. לכתוב כתבות ומדריכים איך כן כדאי לבחור מערכת לתפיסתך (הבמה לרשותך).

מה שבטוח יקרה זה שאם תמשיך להתנגח באנשים שבסך הכל חושבים הפוך ממך, אנחנו ניאלץ לצאת להגנתם.
·
ארז_וחני
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jul 06, 2008

#143  נשלח: א' 09/12/2018 14:54

RanMoyal כתב:

ארז,

ובהמשך לדברים שכתבתי, אני מוכן לנדב את החלל שלי והרמקולים שלי, שלא דורשים משהו מיוחד מבחינת זרם.

אתה תגיע עם כל מגבר סטריאו וכל Pre שתבחר, בשאיפה הכי יקר שאתה יכול לארגן ואני לא אבחן אותו מול פרוססור והגברה של Lyngdorf דווקא, אלא נבחן אותו מול הרסיבר הכי בסיסי של ארקאם, או של NAD ואתה תאפשר לי להפעיל את ה- Dirac הבילט אין אצלם.

ונבחן רק סטריאו ואתה תחליט מי נשמע יותר טוב, לא אני.

אתה מוכן לבדוק דבר כזה?

·

הרי כתבתי שאני לא מתווכח עם החוויה והמסקנות שלך. ביקשתי ממך הוכחה ?
ארז_וחני כתב:

·
RanMoyal כתב:

רוצה לומר, שהאימרה שמגבר יהיה תמיד טוב יותר מרסיבר, היא קישקוש ומנותקת מהרבה דברים אחרים שמשפיעים על התוצאה הסופית
·
האם כתבתי שמגבר יהיה תמיד טוב יותר מרסיבר ?
ארז_וחני כתב:

לדעתי ולפי ניסיוני, מגבר סטראו שמתומחר כמו רסיבר ק"ב ברוב המקרים יישמע טוב יותר. בהחלט יש מצבים שתוצאה של שילוב מגבר סטראו מסוים עם רמקולים מסוימים תניב תוצאה לא נעימה להאזנה שרסיבר ק"ב יהיה עדיף.

שלחת אותי לקרוא שוב את כל התגובות שלך בשרשור הזה אבל תגובה אחת שלי לא נקראה כמו שצריך או לא הובנה....
ובאותו הקשר, בתגובה מספר 82 שלך בשרשור הזה כתבת :
RanMoyal כתב:

כאחד שבדק, הגברות, פרוססורים ורסיברים, אני יכול להגיד שהחיבור וההחלפה ואיזון העוצמות זה תהליך בעייתי שמצריך זמן. יותר מדיי זמן.
קשה לבצע השוואה אמיתית שכזו, לאור בעיית הזיכרון שלנו במיוחד אם ההבדלים הם מאוד קטנים עד לבלתי שמיעים.

אז ניסיתי לא מעט הגברות ולו מהטעם שתמיד חשבתי שזה "מגוחך" שאני מפעיל רמקולים סופר יקרים עם בסך הכל רסיבר פשוט, ותמיד הגעתי משוחד לטובת הרכישה, עם התקציב המתאים, עם המקום הנקי שכבר סודר למוצר החדש, אבל טרם מצאתי את המגבר שבאמת גרם לי לחשוב שיש הבדל.

גם בימים אלו, אני סקרן לבדוק את ההגברה הנוכחית שלי (שהיא מסוג D) אל מול הגברות אחרות ולו מהטעם שקיים איי שם מגבר שכן יגרום לי לחשוב שיש כאן הבדל שמיע, ברור וחד, הבדל אגב שאני חייב להתחבר אליו.

לא ממש נתת דוגמאות נוספות שניתן להתייחס אליהן וזה בסדר אבל אין צורך לתקוף כאשר מתייחסים ספציפית לדוגמא שרשמת פה.

ארז
evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 25, 2010
הבעות תודה: 255
מספר הודעות: 2175

#144  נשלח: א' 09/12/2018 14:59

ארז_וחני
אוקיי, אז איפה הבעיה בדיוק?
זה שאני קורא לגישה של המחנה שלך מטומטמת לא אומר שאסור לך לדגול בה בפומבי בפורום. תשלח אנשים למבחני האזנה לא מבוקרים שמראש נועדו לכישלון כמה שבא לך, פשוט תיקח בחשבון שהדבר יזכה למענה ממני אם אני בסביבה.

נערך בפעם אחרונה על-ידי evgenetic בתאריך א' 09/12/2018 17:25, נערך סך הכל פעם אחת
motico (מוטי כהן)
כתב
כתב

הצטרף בתאריך:
  Mar 17, 2005

הבעות תודה: 113
מספר הודעות: 1405

#145  נשלח: א' 09/12/2018 15:16

shigidar
כתבת:
ציטוט:
מישהו כבא ענה לך,

הוכחה לכך שאכן צדיקים מלכתם נעשית בידי אחרים.
ציטוט:
בכל מקרה ככתב אתה אמור גם לדעת לקרוא לא ?

כנראה שאני לא אמור לדעת לקרא. אני כתב ,לא קריין. מה לי ולמילה "לקרא"?
ציטוט:
לי לא ברורה התגובה שלך שאינה עניינית, לא תורמת כלום לדיון, האם זה כיוון שאני מביע את דעתי בצורה חופשית, כנה ומקצועית ולא משלם ל HT ?

אני מבין שהמשפט האחרון זאת דוגמה לתגובה עניינית....

שים לב ש Amir64 הגיב באריכות לתגובה ה"לא עניינית" שאני כתבתי. האם אפשר להסיק מזה שגם התגובה שלו לא תורמת לדיון?
מכיוון שאתה נותן ל Amir64 להסביר אותך, אני מרשה לעצמי לקיים עימו את הדיון על מה שאתה כתבת.

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 11, 2005

#146  נשלח: א' 09/12/2018 15:18

ארז,

או שאתה סופר רגיש, או שפיספסתי כאן משהו בניסוח שלי, כי בשום מקום לא תקפתי אותך ואם כן, זו לחלוטין לא הייתה הכוונה ואני מצר על כך.

ושוב, באחת התגובות שלצערי פיספסת, מניתי מספר לא מועט של חברות הגברה שבדקתי , כנגד הרסיבר שהיה לי בזמנו ובד בבד עם כל אותן שמות של חברות סופר מכובדות, ציינתי שאני בשמחה פתוח לבחון עוד חברות ולו מהטעם שדווקא חברה 7 במספר, היא זו שתעיד שאכן קיים הבדל שמיע, ברור, חד ששווה את השידרוג.

בכלל, אני חושב שהדיונים הללו הם נחמדים, מעוררי מחשבה אבל בסופו של יום נועדו לכישלון, אבל אני עדיין משתתף בהם בשמחה, כל עוד הם מתנהלים באופן ראוי וזה מהטעם שיש כאן קבוצה של אנשים שעסוקים בחוויות ושופטים דברים בהובי הזה במדד חוויתי וישנה קבוצה שמבקשת לבחון את הדברים במדד עובדתי/מדויק יותר ונותנת פחות משקל לחוויה.

אגב, אני באופן אישי משתמש גם בביטויים מהמחנה הזה וגם בביטויים ומסקנות מהמחנה השני.

כאשר אני אקשיב למערכת אצל מישהו אחר אני אדבר על החוויה שהייתה לי ופחות על עובדות ומסקנות, כי המערכת ששמעתי לא הייתה המערכת שלי ובחלל שלי, ובניגוד לאחרים אני לא יכול לגזור מסקנה חד משמעית אם הSVS 16 החדש הוא טוב או לא..כאשר שמעתי אותו בחלל לא מוכר.... אני יכול להעיד על החוויה שהקשבתי למוצר אבל לא לגזור את דינו.

לעומת זאת , אצלי, בחלל שלי, כאשר אני בוחן דברים , אני משתדל לבחון ולקבל החלטות על בסיס רמת בדיקה מדוקדקת ופחות להתעסק בחוויות.

רן
ארז_וחני
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jul 06, 2008

#147  נשלח: א' 09/12/2018 15:34

RanMoyal כתב:

ושוב, באחת התגובות שלצערי פיספסת, מניתי מספר לא מועט של חברות הגברה שבדקתי , כנגד הרסיבר שהיה לי בזמנו ובד בבד עם כל אותן שמות של חברות סופר מכובדות, ציינתי שאני בשמחה פתוח לבחון עוד חברות ולו מהטעם שדווקא חברה 7 במספר, היא זו שתעיד שאכן קיים הבדל שמיע, ברור, חד ששווה את השידרוג.
רן
·

צודק. אני מתנצל.
מצאתי את הקטע שכנראה התכוונת אליו :
RanMoyal כתב:

וזאת למרות שניסיתי לא אחת, לשמוע הבדלים בין מגברים, לרבות סיטואציה (שאני מספר עליה תמיד...) שהושיבו אותי למבחן עיוור בו נבחן הסט שהיה לי בזמנו, אשר כלל פרוסור מאוד יקר ודנדש של לקסיקון, עם הגברה של לקסיקון, אל מול רסיבר של דנון .

לצערי, למרות שגיחכתי וזילזלתי בדנון המצחיק, לפני ביצוע המבחן, לא הצלחתי להבחין מי מבין המערכות מנגן בזמן המבחן וכמובן שהעדפתי משמעותית את הדנון ברגע שהפעילו את האודיסי (דאז ללקסיקון לא היתה תשובה לדבר כזה...). הלקסיקון נזרק מהחלון דקה לאחר ביצוע המבחן.

וגם זכורות לי פעמים רבות בהן יבואנים שונים אשר ניסו למכור לי הגברה, מעולם לא הגיעו לביתי לבד, אלא תמיד נעזרו באדם נוסף שיעזור להם לסחוב אליי את המפלצות הכבדות שהם הביאו איתם, אך מעולם לא שמעתי הבדל וחלק מאותם יבואנים, ביושר רב, העידו שגם הם לא שומעים הבדל...

אני מאוד מעריך את הגישה שלך כפי שכתבת פה:
RanMoyal כתב:

לשם הדוגמא, אני חושב שסנטר זה מגוחך, אבסורד, ומהווה אנטי תיזה לכל החוויה הקולנועית.
מצד שני, מדי תקופה מסוימת, אני לוקח אליי סנטר רציני ומאוד יקר, לבדוק אם הדעה שלי משתנה לאור החלפת חלל, או החלפת ציוד וכיוצ"ב. בעניין הזה, נכון להיום, אני עדיין אוחז בדיעה הזו.
avihuli
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Aug 06, 2011
הבעות תודה: 609
מספר הודעות: 4656

#148  נשלח: א' 09/12/2018 17:01

עקבתי עד עכשיו "בשקט", אבל לא מצליח להבין כיצד ניתן להכריע פה מבחינת האמירה: "נשמע יותר טוב" ?!
הרי ה"יותר טוב" הוא יחסי לאוזני המאזין מתוך החוויה האישית שלו "והחיבור" שלו לסאונד.
אז איך אפשר להגיד למישהו שנורא אוהב את התחום התחתון (לדוגמא...) שזה ממש לא בכיוון כי זה האומר כלל לא מתחבר לתחום התחתון אלא העליון "עושה לו את זה" ?

זה כמו להגיד למישהו שנורא אוהב אוכל חמוץ, שזה ממש לא טעים ואוכל מתוק / מלוח - יותר טעים וערב לחיך...

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 11, 2005

#149  נשלח: א' 09/12/2018 18:12

אתה צודק אבי ובגלל זה, אני עדיין מחכה לתגובתו של Shigidar שיסביר לנו מה כוונתו באימרה: מגבר סטריאו תמיד ישמע יותר טוב מרסיבר...

יותר טוב באיזה מובן?

רן
avihuli
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Aug 06, 2011
הבעות תודה: 609
מספר הודעות: 4656

#150  נשלח: א' 09/12/2018 21:42

RanMoyal
אני מניח שהוא מתכוון ליותר טוב במובן של אוזניו שלו ושל אוזניהם של אלו שהיו אצלו ושמעו גם בהקשר לחווית השמע שנותרה במגבר סטריאו מול זו שנוצרה ברסיבר הרב ערוצי.

אגב, יבגני לדוגמא "נגד" הנ"ל וטוב בעיניו הוא ההיצמדות המוחלטת!! לפס הקול גם אם הסאונד "צורם" לאוזניו. ואלה שמרימים גבה לנ"ל מבחינת "חוטא למטרה" בעיני מגיע לו שאפו ברמת העיקרון וברמת "מה התכוון המשורר".
איש איש באמונתו יחיה, וטוב שכך...
כל הזמנים הם שעון חורף - ישראל (GMT+2) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אודיו רב-ערוצי (ק''ב) עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  9  |  10  |  11  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה