מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה

שאלה טכנית לגבי מגברי class ab

עמוד 2 מתוך 11
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  9  |  10  |  11  |  הבא 
   פורומים > אודיו > אודיו רב-ערוצי (ק''ב)
מחבר הודעה
rannyz (רני)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jul 17, 2005
הבעות תודה: 15
מספר הודעות: 385

#16  נשלח: שבת 17/11/2018 23:53

Catskinner
· אלמנט השכנוע העצמי זה מוטיב פסיכולוגי ידוע שתמיד יכנס בכל קניה וודאי בכזו שהיא לא רציונלית.
האם מתשובתך אני יכול להבין שסוג ההגברה זה לא הדבר הכי חשוב שצריך להתרכז בו בקנית רסיבר ולא על פי זה יפול דבר?

Amir64 (אמיר)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Aug 02, 2012
הבעות תודה: 741
מספר הודעות: 5384

#17  נשלח: א' 18/11/2018 0:41

אתה שואל אותה שאלה שוב ושוב, ומקבל אותה תשובה.
סוג ההגברה, כשלעצמו, הוא לא שיקול.
איך הרסיבר נשמע לך בסוף, עם הרמקולים המשודכים אליו, ועם התכונות הנוספות הדרושות לך מהרסיבר, זה מה שחשוב.
לא ברור איזו תשובה נוספת אתה מחפש...
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
Catskinner (קלוד בן שאול)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Nov 05, 2006

הבעות תודה: 613
מספר הודעות: 14708

#18  נשלח: א' 18/11/2018 5:28

rannyz
·הנסיון האישי שלי הוא שעוצמת ואיכות חוויית השמיעה נקבעת מצירוף של גורמים שעל חלק מהם אין לך הרבה שליטה ושסוג ההגברה הוא גורם שולי עד לא רלוונטי.

המסקנה האישית שלי, שאתה לא ממש חייב לקבל כאמת, היא שהלחץ של אנשים להחליף רכיבים במטרה להגיע לאיזון נובעת הרבה פעמים מהרצון לקבל שליטה על מצב שהוא מראש לא ניתן לבקרה מלאה. מכאן גם ההתמקדות בהחלפות או שינויים של רכיבים שאינם בעלי משמעות כלשהיא או היתלות בגורמים שאינם רלוונטים וזאת מהסיבה שאלו בדיוק הדברים היחידים שהם יכולים לשנות.

אם אתה מבקש עצה יותר שימושית ופחות פילוסופית אז אני אישית חושב שמבנה החדר ומיקום הרמקולים הוא בעל חשיבות הרבה יותר גדולה מכל יתר הגורמים ביחד.
rannyz (רני)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jul 17, 2005

#19  נשלח: א' 18/11/2018 20:42

Amir64
Catskinner

אענה לשניכם גם יחד.
אני לא מחפש תשובה פילוסופית אלא אופרטיבית כדי להבין כמה חשוב סוג ההגברה ולכן אקשה עליכם בכוונה:
בהנחה שנבחרו (או שכבר קיימים) רמקולים מעולים ובהנחה שמבנה החדר הוא מצב נתון או שכבר טופל ובהנחה שמיקום הרמקולים אידאלי ובהנחה שכל שאר הפרמטרים הם זהים, האם יש להעדיף סוג הגברה מסויים על האחר?
ותמנעו מתשובה כמו "תלוי מה עדיף לך" כי אם הייתי יודע אז לא הייתי שואל. אני בסה"כ שואל לא בהתרסה חלילה, אלא כדי להחכים ממכם כי אני לא בקיא בתחום ההגברות.

אולי כעת אני יותר מובן.

Catskinner (קלוד בן שאול)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Nov 05, 2006

הבעות תודה: 613
מספר הודעות: 14708

#20  נשלח: א' 18/11/2018 21:12

rannyz
·אם אני מבין אותך נכון, אתה מנסה לתאר מצב שבו יש 4 גורמים שהם לפי סדר יורד מבחינת חשיבות (לדעתי האישית כמובן): העדפה אישית, חדר, רמקולים והגברה. במצב זה מתברר לך שאתה יכול לשנות רק את ההגברה ולכן אתה שואל האם סוג ההגברה ישנה מהותית את החוויה שלך.

התשובה היא שכן אבל לא בגלל הסיבה שאתה מנסה להעלות. כדי להבין למה אני מתכוון אני אשלח אותך לעשות שיעורי בית והשעור להערב נקרא "אתגר קרוור". הסיפור עצמו מאוד ידוע וכדאי לך לקרוא אותו.

בהנחה שסיימת לקרוא, מה הבנת מהסיפור? אם הבנת שהאופי של ההגברה הוא פונקציה של סוג ההגברה ולא של העדפת המתכנן של המגבר אז בשלב זה אני מרים ידיים.

לסיכום: הגברות שונות יתנו צליל שונה מפני שברוב המקרים זה אופי הצליל שמתכנן המגברים רצה להשיג.
Amir64 (אמיר)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Aug 02, 2012

#21  נשלח: א' 18/11/2018 22:03

rannyz כתב:
@Amir64
Catskinner

אענה לשניכם גם יחד.
אני לא מחפש תשובה פילוסופית אלא אופרטיבית כדי להבין כמה חשוב סוג ההגברה ולכן אקשה עליכם בכוונה:
בהנחה שנבחרו (או שכבר קיימים) רמקולים מעולים ובהנחה שמבנה החדר הוא מצב נתון או שכבר טופל ובהנחה שמיקום הרמקולים אידאלי ובהנחה שכל שאר הפרמטרים הם זהים, האם יש להעדיף סוג הגברה מסויים על האחר?
ותמנעו מתשובה כמו "תלוי מה עדיף לך" כי אם הייתי יודע אז לא הייתי שואל. אני בסה"כ שואל לא בהתרסה חלילה, אלא כדי להחכים ממכם כי אני לא בקיא בתחום ההגברות.

אולי כעת אני יותר מובן.

אבל קיבלת כבר מספר פעמים את התשובה לשאלה זו.
אין שום דבר מבחינת האודיו המתקבל, שגורם להעדפה של הגברה A/B או D.
כמו שנאמר לך כמה פעמים, יצרן מכוון לכיוון אודיו מסויים, והוא מגיע לשם, לא משנה מה ההגברה.
יכול להיות שאישית תעדיף מגבר א' על פני מגבר ב', בכל האפשרויות הבאות של הגברות המוכללות בהם:
1. גם א' וגם ב' בעלי הגברה A/B
2. גם א' וגם ב' בעלי הגברה Class D
3. מגבר א' בעל הגברה A/B, ומגבר ב' בעל הגברה Class D.
4. מגבר א' בעל הגברה Class D, ומגבר ב' בעל הגברה A/B.

כשמדובר ברסיברים, ייתכן שתהיה לך העדפה להגברה Class D, אבל מהסיבה של צריכת החשמל הנמוכה יותר, ולא מהסיבה של איכות האודיו המתקבל.
כי שוב: סוג ההגברה, כשלעצמו, לא אומר שום דבר על איכות האודיו המתקבל בסוף.
לפני כמה שנים, כשהגברה דיגיטאלית הייתה בחיתולים במימוש ברסיברים, היא נשמעה לא טוב, לדעתי ולדעת רבים אחרים.
אבל מרגע שהיא השתפרה, ובוצעו ההתאמות הדרושות ע"י היצרן, התוצאה מגיעה לרמה גבוהה כזו, שאי אפשר להגיד שהגברה מסויימת עדיפה או נחותה, רק כי ההגברה היא כזו, ולא אחרת.

יש לך תשובה לשאלה למה רסיבר מהרמה הגבוהה ביותר של יצרן, נשמעת הרבה יותר טוב מרסיבר ברמת כניסה, למרות ששניהם בעלי הגברה class A/B?
dragon (אילן)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jun 16, 2006

הבעות תודה: 390
מספר הודעות: 4240

#22  נשלח: א' 18/11/2018 22:15

Catskinner כתב:
אם אתה מבקש עצה יותר שימושית ופחות פילוסופית אז אני אישית חושב שמבנה החדר ומיקום הרמקולים הוא בעל חשיבות הרבה יותר גדולה מכל יתר הגורמים ביחד.

נכון.

חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jul 17, 2005

#23  נשלח: א' 18/11/2018 22:43

Amir64 כתב:
ציטוט:
...

אבל קיבלת כבר מספר פעמים את התשובה לשאלה זו.
אתה נשמע קצת חסר סבלנות...
קיבלתי תשובה אבל שסיכמתי את הנושא הסתבר שלא הבנתי כראוי ולכן שאלתי שנית.
ציטוט:
יש לך תשובה לשאלה למה רסיבר מהרמה הגבוהה ביותר של יצרן, נשמעת הרבה יותר טוב מרסיבר ברמת כניסה, למרות ששניהם בעלי הגברה class A/B?
לא רק ההגברה קובעת את איכות הסאונד אלא שאר הרכיבים, הטרנסיסטורים, הDAC, מסנני ומעבדי הקול ואיכות שאר המעגלים ברסיבר ואני מניח שברור לך שרסיבר מהרמה הגבוה יכיל רכיבים יותר איכותים מאשר מרסיבר ברמת כניסה.
Amir64 (אמיר)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Aug 02, 2012

#24  נשלח: ב' 19/11/2018 10:44

rannyz כתב:

ציטוט:
...

לא רק ההגברה קובעת את איכות הסאונד אלא שאר הרכיבים, הטרנסיסטורים, הDAC, מסנני ומעבדי הקול ואיכות שאר המעגלים ברסיבר ואני מניח שברור לך שרסיבר מהרמה הגבוה יכיל רכיבים יותר איכותים מאשר מרסיבר ברמת כניסה.

נו....

אז אתה לא מבין לבד ששאלה על סוג הגברה כזו או אחרת אינה רלוונטית???
רק התוצאה הסופית של כל המכלול רלוונטית.
evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 25, 2010
הבעות תודה: 255
מספר הודעות: 2168

#25  נשלח: ב' 19/11/2018 10:46

rannyz
ציטוט:
האם יש להעדיף סוג הגברה מסויים על האחר?

את הזולה ביותר שעונה לצרכים שלך כמובן, אם אתה אדם רציונלי. אז אם הצורך שלך הוא הגברה נקייה ושקופה (כלומר לא משהו שמראש מחרבש לך את הסאונד על ידי כל מיני עיוותים "יופוניים"), אתה כנראה תגיע ל A/B כי D עדיין לא מספיק נפוץ ולא מספיק זול ברסיברים (בעתיד הלא רחוק הוא כמובן ישתלט על הכל, אבל אנחנו עדיין לא שם). A זה בזבוז מיותר.
(1) הבעות תודה: rannyz
rannyz (רני)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jul 17, 2005

#26  נשלח: ב' 19/11/2018 17:12

Amir64
·
שוב לא הבנת את הכוונה בשאלה.
השאלה היתה שבהינתן ששאר הגורמים זהים לחלוטין ולכן יצאו מהמישוואה אז איזו הגברה יש להעדיף אם בכלל.
לא משנה, evgenetic כבר ענה על זה בצורה נאותה. אולי תלמד קצת ממנו איך לענות בצורה שנותנת ערך מוסף.

Amir64 (אמיר)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Aug 02, 2012

#27  נשלח: ב' 19/11/2018 18:42

rannyz כתב:
@Amir64
·
שוב לא הבנת את הכוונה בשאלה.
השאלה היתה שבהינתן ששאר הגורמים זהים לחלוטין ולכן יצאו מהמישוואה אז איזו הגברה יש להעדיף אם בכלל.
לא משנה, evgenetic כבר ענה על זה בצורה נאותה. אולי תלמד קצת ממנו איך לענות בצורה שנותנת ערך מוסף.

כנראה שלא הבנת אותי.
אין מצב ששאר הגורמים בתוך הרסיבר זהים לחלוטין, ורק ההגברה שונה.
זה מצב תיארטי לגמרי, שלא ניתן לבדיקה, גם אם מאוד רוצים.
ברגע שמחליפים הגברה, מחליפים עוד כל כך הרבה רכיבים במערכת, כך שלא ניתן להשוות רק איך סוג ההגברה משפיע.
אפילו החלפת הגברה A/B אחת לאחרת משפיעה על התוצאה.

משחק קטן בלוגיקה:
אם יש רסיברים יקרים עם הגברה Class D, ואין רסיברים זולים עם הגברה Class D זה אומר שהגברה Class D טובה יותר.
נכון או לא נכון?
rannyz (רני)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jul 17, 2005

#28  נשלח: ג' 20/11/2018 3:46

Amir64
·או שאתה מנסה להתחכם לחינם או שבאמת לא הבנת את מטרת שאלתי.
אנסה להסביר לך ואם לא אצליח גם הפעם אז ארים ידיים:
שאתה רוצה לבחון רכיב מסויים במערכת מרובת אילוצים/רכיבים, אתה מנטרל את כל שאר האילוצים/רכיבים כדי שתוכל לנתח את אותו רכיב שנחקר כדי שתוכל לגבש מסקנות מסוימות לגביו, גם אם זה ב"תנאי מעבדה" בלבד או "תיאורטי בלבד" כפי שאתה טוען.
אני רואה שאתה חובב לוגיקה אז אני מקווה שהלוגיקה הזו ברורה לך. אם לא אז לא נורא, היא היתה ברורה פה לאחרים שקראו את שאלתי ולא קרה כלום והכל בסדר...

motico (מוטי כהן)
כתב
כתב

הצטרף בתאריך:
  Mar 17, 2005

הבעות תודה: 113
מספר הודעות: 1405

#29  נשלח: ו' 23/11/2018 21:15

rannyz
שאלת:
ציטוט:

השאלה מעניינת, אבל מצד שני אתה יכול להבין שהיא גם שאלה בעייתית. חסרה תוספת לשאלה עבור איזה פרמטר אתה רוצה תשובה. האם לגבי מחיר המגבר? הספק יציאה? איכות צליל? בלימת רמקול? עיוותים?.......וכו'
אני מניח שאתה לא מצפה שקיים סוג הגברה אחד שהוא עליון בכל הפרמטרים ומנצח את כל שאר הההגברות בכל מדידה השוואתית שנבצע.

מגברי טרנזיסטורים הרבה יותר טובים במדידות מעבדתיות ממגבריי מנורות. הם מנצחים בגדול כל מדידה טכנית השוואתית. אבל במציאות, במבחני האזנה, הרבה טוענים שמגברי מנורות נשמעים טוב יותר ממגברי טרנזיסטורים.
אז כיצד מתמודדים עם העובדות האלו אנשים טכניים כמוני?

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 25, 2010
הבעות תודה: 255
מספר הודעות: 2168

#30  נשלח: שבת 24/11/2018 0:49

motico
אם מגדירים מה מגבר באמת אמור לעשות השאלה הזו נעלמת אוטומטית.
את הדברים שמגבר מנורות יכולות לעשות לצליל, אם באמת רוצים אותם, הרבה יותר פשוט וזול להשיג עם מגבר טרנזיסטורי נקי וDSP.
כל הזמנים הם שעון חורף - ישראל (GMT+2) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אודיו רב-ערוצי (ק''ב) עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  9  |  10  |  11  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה