מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה

שאלה טכנית לגבי מגברי class ab

עמוד 7 מתוך 11
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  6  |  7  |  8  |  9  |  10  |  11  |  הבא 
   פורומים > אודיו > אודיו רב-ערוצי (ק''ב)
מחבר הודעה
evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 25, 2010
הבעות תודה: 255
מספר הודעות: 2168

#91  נשלח: ד' 28/11/2018 13:24

Nir547
מי אמר שהמכשירים האלה יישמעו זהה?
אני אמרתי דבר מאד פשוט: אם אתה טוען משהו - תוכיח את זה. ואם אתה לא יכול להוכיח, אז למה אתה ממשיך לטעון, למי זה יכול לעזור?
זה באמת כל כך בלתי מתקבל על הדעת שצריך לגבות ולהוכיח את הטענות שלך כדי שיהיה להם ערך ותועלת?
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
Nir547
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jan 22, 2005

הבעות תודה: 20
מספר הודעות: 332

#92  נשלח: ד' 28/11/2018 13:34

evgenetic
·אם אתה טוען שאין הבדלים על סמך מבחן עיוור, תוכיח אתה את זה.
אל תדביק לנו לינקים.
מתי עשית מבחן עיוור? מתי יצא לך לתכנן מגבר?
מתי שמעת רמקולים עם הגברות שונות?
מתי בדקת את השפעת האקוסטיקה על התוצאה הסופית?
אני רוצה תשובה מדעית ממך עם כל הנילווים, כולל נוסחאות.
בטח ובטח מאחד שמתהדר בידע פיזיקלי שיענה בקלות.
מכיוון שהתשובה היא לא, לכל השאלות לעיל, אתה מוזמן להתקדם ולכתוב לנו מאמר על כך.
RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 11, 2005
הבעות תודה: 411
מספר הודעות: 1439

#93  נשלח: ד' 28/11/2018 14:00

Nir547

ניר, אני חושב שצריך לשמור על ראש פתוח בכל הקשור לתחביב שלנו ופחות להצמד לאקסיומות כמו "אין בכלל הבדלים" או "בוודאות א' יותר טוב מ- ב' כי הוא עולה יותר, או מדובר בחברה X אל מול חברה Y".

באופן אישי, אני בסך הכל יכול לשתף בחוויות מאוד אישיות שלי, בתנאים וציוד מאוד ספציפי ואני לגמרי מקבל את זה שאנשים חוו דברים שונים.

למעשה, חוויות אחרות עליהן אני קורא ושומע, גורמות לי לבחון את הדברים פעמים נוספות ולא להצמד בכח לכללים או לדיעות.

וזאת למרות שניסיתי לא אחת, לשמוע הבדלים בין מגברים, לרבות סיטואציה (שאני מספר עליה תמיד...) שהושיבו אותי למבחן עיוור בו נבחן הסט שהיה לי בזמנו, אשר כלל פרוסור מאוד יקר ודנדש של לקסיקון, עם הגברה של לקסיקון, אל מול רסיבר של דנון .

לצערי, למרות שגיחכתי וזילזלתי בדנון המצחיק, לפני ביצוע המבחן, לא הצלחתי להבחין מי מבין המערכות מנגן בזמן המבחן וכמובן שהעדפתי משמעותית את הדנון ברגע שהפעילו את האודיסי (דאז ללקסיקון לא היתה תשובה לדבר כזה...). הלקסיקון נזרק מהחלון דקה לאחר ביצוע המבחן.

וגם זכורות לי פעמים רבות בהן יבואנים שונים אשר ניסו למכור לי הגברה, מעולם לא הגיעו לביתי לבד, אלא תמיד נעזרו באדם נוסף שיעזור להם לסחוב אליי את המפלצות הכבדות שהם הביאו איתם, אך מעולם לא שמעתי הבדל וחלק מאותם יבואנים, ביושר רב, העידו שגם הם לא שומעים הבדל....

האם כל זה מונע ממני להמשיך לנסות? ברור שלא ומאוד יתכן ומחר בבוקר אני אשמע משהו שיגרום לי לחשוב אחרת. הלוואי. זה תמיד נחמד להתחדש.

נכון להיום, הרוב המוחלט של התקציב צריך ללכת בעיניי לרכישת רמקולים ולתיקון אלקטרוני/תיקון אקוסטי ולא להשקעה בהגברות, ארוניות, מרימי כבלים וכיוצ:ב.

רן

נערך בפעם אחרונה על-ידי RanMoyal בתאריך ד' 28/11/2018 14:02, נערך סך הכל פעם אחת
evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 25, 2010

#94  נשלח: ד' 28/11/2018 14:01

Nir547 כתב:
@evgenetic
·אם אתה טוען שאין הבדלים על סמך מבחן עיוור, תוכיח אתה את זה.
·

אבל אני לא טוען דבר כזה, וגם כמעט אי אפשר להוכיח אי קיום של תופעה באופן מוחלט, זה פשוט לא עובד ככה.

ציטוט:
בטח ובטח מאחד שמתהדר בידע פיזיקלי שיענה בקלות.

אין לי כמעט שום ידע פיזיקלי ואף פעם לא טענתי שיש לי. נראה שהדמיון שאתה משתמש בו כדי לשכנע את עצמך שיש הבדלים עצומים בין ההגברות חורג גם לתחום הקריאה של ההודעות בפורום, כי אתה כל הזמן מייחס לי דברים שאף פעם לא אמרתי.

כל שאר השאלות שלך פשוט לא רלוונטיות לעניין.

ציטוט:
לנו

זו נקודה מעניינת - בשם מי אתה מדבר בדיוק? בשם אנשים שקנו ציוד יקר בטירוף ועכשיו מפחדים לבדוק את עצמם באופן רציני פן יגלו שהם יצאו פריירים? או שאתה פשוט בונה סוג של עליהום מדומיין של אנשים שמתנגדים לי כדי להרגיש בטוח יותר עם עצמך? כך או כך יוצא קצת פתטי, לא?
evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 25, 2010

#95  נשלח: ד' 28/11/2018 14:10

RanMoyal כתב:

האם כל זה מונע ממני להמשיך לנסות? ברור שלא ומאוד יתכן ומחר בבוקר אני אשמע משהו שיגרום לי לחשוב אחרת. הלוואי. זה תמיד נחמד להתחדש.
·

זו מסקנה קצת מוזרה נוכח הניסיון שלך. לא יותר נכון לשאול את עצמך למה לא שמעת הבדלים בין מגברים ברמות מחיר שונות משמעותית?
אם תחקור את הנושא הזה מנקודת התחלה זו די מהר תגיע לשתי מסקנות מאד ברורות: 1. הרוב המוחלט של היצרנים שואפים לייצר מגברים "שקופים", שרק מגבירים, ולא משנים את הסאונד בין כניסה ליציאה. 2. עקב ההתקדמות הטכנולוגית, כדי לייצר מגבר שקוף וחזק מספיק לחדר האזנה טיפוסי כבר לא נדרשת השקעה רבה.
RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 11, 2005

#96  נשלח: ד' 28/11/2018 14:23

evegenetic,

אתה קרוב לוודאי צודק בכל הקשור למסקנות שלך, אבל ההחלטיות שלך נוגדת את האופי שלי ואת יצר הסקרנות שלי.

לשם הדוגמא, אני חושב שסנטר זה מגוחך, אבסורד, ומהווה אנטי תיזה לכל החוויה הקולנועית.
מצד שני, מדי תקופה מסוימת, אני לוקח אליי סנטר רציני ומאוד יקר, לבדוק אם הדעה שלי משתנה לאור החלפת חלל, או החלפת ציוד וכיוצ"ב. בעניין הזה, נכון להיום, אני עדיין אוחז בדיעה הזו.

אותו הדבר גם בעניין ההגברה.

בתוך תוכי אני לגמרי מקבל את המסקנות שלך, אבל זה לא עוצר אותי מדיי תקופה מסוימת לנסות לבחון, שוב, שמא פיספסתי חברה מסוימת, או הדברים השתנו לאור החלפת ציוד, חלל ו...חידוש אנרגיות.

אני אוחז בדיעות מאוד חדות לגביי התחום הזה, אבל זה לא אומר שאני נאחז בהן ולא מוכן להרפות, אם אווכח אחרת.

רן
motico (מוטי כהן)
כתב
כתב

הצטרף בתאריך:
  Mar 17, 2005

הבעות תודה: 113
מספר הודעות: 1405

#97  נשלח: ד' 28/11/2018 15:09

gal-cohen

למה אתה מתכוון כשאתה כותב: "שקוף לאחר כל ההגדרות וההתאמות". לאילו התאמות אתה מתכוון. מה אתה משנה במערכת כדי להתאים אותה למצב שקוף לטעמך?

חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jan 22, 2005

#98  נשלח: ד' 28/11/2018 15:32

RanMoyal
·רן,
כמו שכתבתי, בכל מה שקשור לק"ב, לא יצא לי להאזין, מלבד התערוכות שהיו ואצל חברים חובבים.
אינני מנוסה בתחום ועל כן לא אוכל להביע את דעתי על איזה ציוד עדיף.
אני בטוח שהעדפת את הדנון מהסיבות הנכונות, מכיוון שאני סומך על דעתך.

יצא לי להאזין להרבה מאוד מגברים ורסיברים בשילובים כאלו ואחרים בסטריאו נטו, ללא כיולים, והמסקנות היו תמיד שונות ותלויות בגורמים שונים.
את דעותי אני כותב רק לאחר שבדקתי בעצמי, בלי הסתמכות על אוזן כזו או אחרת.
לא על מדידות עיוורות ובטח שלא על סקירות, שכולן מהללות את המוצר הנסקר.
יצא לי להאזין בסטריאו לרסיבר של אונקיו, שריסק מגבר אנגלי ידוע בכל פרמטר אפשרי אצל אחד מחברי הפורום.

שמעתי המון מערכות אקזוטיות בחיי, מחלקן התלהבתי ומחלקן, איך נאמר, הייתי מעדיף את ה-LS50 עם ארקאם.
בוודאי שאני תמיד מנסה וגם נהנה מהתהליך, אך לפלוט שטויות ולטעון שאין הבדלים שמיעים בשום מצב, זה לא פחות משטות מוחלטת שלא רק מטעה, אלא מעצבנת.
דבר נוסף, מסכים איתך לחלוטין בעניין הרמקולים, כל עוד לא מדובר ברמקולים קשים להנעה עם תנודות חריפות באמפילטודה.

evgenetic
·מכיוון שכהרגלך, ברחת מהשאלות שטמנתי לך, כי אין לך שום מענה אליהם וטענת שהן לא רלוונטיות, הגעתי למסקנה שגם אתה לא רלוונטי.
gal-cohen (גל)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jul 04, 2006

הבעות תודה: 773
מספר הודעות: 5041

#99  נשלח: ד' 28/11/2018 15:47

motico

כל ההגדרות ה-די סטנדרטיות ברסיבר הק"ב, כיול (שזה מבחינתי אומר מרחקים והגדרות כלל אצבע)
ו"טוויקים" לכללי האצבע של הכיול שבוצע, נניח שינוי חיתוך תדרים כי הכיול החליט על X בעוד שלפי המלצות יצרן או האזנה שלי רצוי לבצע Y, וכיוצא בזה.
אני מניח שאם היו לי בשרשרת מרכיבים אחרים, כמו פרוססורים, אקולייזרים ושאר ירקות, אז הייתי מכליל קונפיגורציה שלהם בין היתר.
ורק אז, התוצאה הסופית, צריכה להיות מושלמת(מאוזנת) כפי שציינתי.
כך שאצלי, ההגדרה לסאונד מושלם הוא באוזניים בלבד, בלי כל הבולשיט הזה של יוקרה, מדידות, תחקירים ועוד.

אגב בתחום האודיו לרכב (בזמנו) , דווקא כשנתתי צ'אנס לתחום היוקרתי והכנסתי מגבר של אודיסון, נכוויתי ונוכחתי לגלות שהסאונד שלו היה כה פושר לטעמי בלשון המעטה, ולא משנה מה עשיתי איתו ואיך הגדרתי - לא יכולתי להוציא ממנו (או הרמקולים ששודכו לו) את המיטב.
כמובן שהחזרה של המגבר ה"בינוני" פתרה לי את הבעיה.
RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 11, 2005

#100  נשלח: ד' 28/11/2018 15:49

Nir547

ניר, אני מסכים איתך.

אני מניח שיהיו מצבים מסוימים בהם יהיו הבדלים, גם אם לא נוכחתי בהם בנסיבות הספציפיות שלי.

על אותו משקל אני חושב שאסור לטעון שבכל מצב חברה א' תשמע טוב יותר מחברה ב', או רסיבר תמיד יהיה נחות ממגברי כח שעולים פי 10.

ועוד שתי הערות בהתייחס לתשובה שלך:
אני לא העדפתי את הדנון על הלקסיקון, אלא התקשיתי לשמוע הבדלים בין שתי המערכות בקטעים שנוגנו.

כאשר הפעילו את האודיסי, הרגשתי שזו תחרות בין אופניים לחללית. החדר האמור היה מאוד בעייתי וגם הגירסה הבסיסית דאז של אודיסי לא השאירה שום סיכוי למערכת, סופר דופר יקרה, של חברה שהיוותה דאז את חוד החנית בכל הקשור לקולנוע ביתי, אך לא הייתה לה שום תשובה לתיקון הדיגיטלי שהוצג על ידי רסיבר יפני בשקל וחצי.

וההערה שנייה נוגעת לבדיקות שאני בדרך כלל מבצע. אתה חוזר ומדגיש את נושא הקולנוע הביתי, שזה אומנם התחום שמהווה את הרוב המוחלט של השמע אצלי (למרות שבשנה האחרונה, אני חוטא בלא מעט סטריאו), אבל חשוב שתבין שכל הבדיקות שלי, ללא יוצא מן הכלל, לרבות הבדיקות שתארתי במהלך השירשור בוצעו גם בסטריאו.

רן
Nir547
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jan 22, 2005

#101  נשלח: ד' 28/11/2018 15:59

RanMoyal
·רן, מכיוון ש"הרמת להנחתה", אשמח לשמוע את דעתך על הסטריאו נטו והשילובים שבחנת.
תודה רבה.

הדיון איתך, אגב, מעניין מאוד.
Catskinner (קלוד בן שאול)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Nov 05, 2006

הבעות תודה: 613
מספר הודעות: 14708

#102  נשלח: ד' 28/11/2018 16:37

RanMoyal
·זה מאוד מעניין מה שכתבת כאן היות ואני משער שכשבחנת את הרסיברים נגד הלקסיקון זה היה לפני כמה שנים טובות מה שגורם לי לחשוב שמדובר ברסיבר בן דורו לשלי (Denon 4308ci משנת 2007) ושהבחינה כללה גם סטיריאו.

מעולם לא שמעתי פרוססר של לקסיקון, אבל אני מאוד לא אוהב את הביצועים של הדנון שלי בסטריאו ולדעתי ה Audissey של אותם דגמים משפרת מאוד את הביצועים בק"ב, מלבד הבעיה של הנחתת ערוץ הסנטר, אבל עוזרת כמו כוסות רוח למת בסטיראו. בסוף עברתי להגברה אחרת לסטיריאו כי נשברתי והרמתי ידיים אחרי אין ספור כיולים, הזזת רהיטים, חישוב יחס וזוויות וכו'.
RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 11, 2005

#103  נשלח: ד' 28/11/2018 17:30

catskinner.

אני באמת לא זוכר על איזה דנון מדובר, זה אכן היה לפני למעלה מ- 10 שנים.

אני גם לא זוכר אילו קטעים בדיוק בדקנו, אבל אני כן זוכר את השורה התחתונה לפיה היה מאוד מאוד קשה להבחין בין 2 המערכות, בכלל הקטעים שנבחנו. אומנם, אני הייתי "הנבחן" המרכזי, אבל היינו 4 חברים ואף אחד לא באמת שמע הבדל, או בוודאי לא הבדל שמצדיק הוצאה של עשרות אלפי שקלים על סט כל כך יקר.

האודיסי אינו בהכרח קשור רק לקולנוע ביתי, אלא קשור לתיקון שמבוצע.
לאקוסטיקה ו/או טיפול אקוסטי תהיה השפעה בעשרות מונים גדולה יותר מכל הגברה שתבחר.

אני נותן לך תקציב של מליונים לקנות הגברות ופרה וכבלים וכונניות ולעשות טיפול חשמל... ואני אגיע בסך הכל עם מכשיר שמבצע תיקון ברמה גבוהה...
ואני מוכן להמר על כל סכום איזו מערכת תשמע טוב יותר בסלון שגרתי ולא מטופל.

רן
RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 11, 2005

#104  נשלח: ד' 28/11/2018 17:57

Nir547 כתב:
@RanMoyal
·רן, מכיוון ש"הרמת להנחתה", אשמח לשמוע את דעתך על הסטריאו נטו והשילובים שבחנת.
תודה רבה.

הדיון איתך, אגב, מעניין מאוד.

ניר, לאורך השנים בחנתי לא מעט הגברות של כל מיני חברות, המידיות שעולות לי בראש הן: ,Krell,Bryston,Lexicon,Rotel,Lyngdorf, Plinus ועוד כאמור

אפילו בחנתי הגברה יקרה של Devialet שלשמחתי בדיוק הוציאה קובץ מיוחד עבור הרמקולים שהיו לי בזמנו, ה- Sasha 2 של Wilson ולמרות שלל הביקורות לפיהן מדובר במוצר הכי מהפכני מאז הלחם הפרוס, אני בכנות לא הצלחתי לשמוע (כמו במקרים קודמים) הבדלים ברורים וחדים ביחס לרסיבר שהיה לי באותה עת.

כאמור, אין לי שום בעיה (מחשבתית) לבצע נסיונות נוספים ולהשוות מול ההגברה שיש לי כיום (Lyngdorf) ואם משהו ישמע לי בבירור טוב יותר, אז אני בשמחה ארכוש אותו.

רן
oferf
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  May 29, 2017
הבעות תודה: 2
מספר הודעות: 11

#105  נשלח: ה' 29/11/2018 10:52

evgenetic כתב:

ציטוט:
...

·

אז למה הם לא משולבים ברסיברים הפופולריים ביותר ברמות המחיר 2000-5000?

·את זה צריך לשאול את היצרנים, אני מסכים שזה יותר יקר ממימוש אנלוגי. אין פה בעיה טכנולוגית כיוון שממילא הם קונים את מודולי ההגברה מחברות מתמחות. אני בניתי מערכת (סטריאו) ומודול 2x50W של B&O עלה לי 70$ ככה שהגברה של 8 ערוצים תעלה ליצרן 150-200$ שזה אומר 800-1200$ לצרכן בחנות (רק לחלק של המגברים). אז אם המחיר שהצעת למעלה הוא ב $ אין בעיה, אם בשקלים זה באמת לא אפשרי

הייתרון האמיתי של Class D הוא בלינאריות לאורך כל תחום העבודה (גם יכולת להספקים מאד גבוהים אבל זה פחות חשוב לעניננו). זה מאפשר עיבוד דיגיטאלי מאסיבי לפני ההגברה כדי לקזז השפעות של חדר, לאזן בין האלמנטים השונים ובמקרה האופטימאלי לוותר על Cross Over אנלוגי (שמכניס הרבה עיוות פאזה), לעשות גם את זה דיגיטאלי ולהגביר כל אלמנט בנפרד. אני לא ממש מכיר ק"ב אבל עשיתי את כל זה בסטריאו.

עיבוד דיגיטאלי שאחריו מגיע מגבר לא לינארי (כמו AB) זה דבר מאד מוגבל כיוון שאפשר לתקן רק עיוותים לינאריים.

אני מסכים שתיקון ההיענות של החלל בתחום הביניים וחשוב לא פחות תיקון פאזה בין אלמנטים משפיע יותר מהמגבר עצמו, אבל עם מגבר לא לינארי איכות התיקון הזה פשוט פחות טובה
כל הזמנים הם שעון חורף - ישראל (GMT+2) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אודיו רב-ערוצי (ק''ב) עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  6  |  7  |  8  |  9  |  10  |  11  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה