בית חכם מבוסס על openHAB המדריך השלם (מתעדכן)

SIRI, CORTANA, ALEXA, ECHO, GOOGLE HOME, HOME PAD, שלטים חכמים, KEY PADS, אפליקציות
Chura
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 163 פעמים
קיבל תודות: 285 פעמים

נושא שלא נקרא #271 

אני משתמש בplugin הזה, אבל לא מצאתי איך להציג וידאו אלא רק תמונות שמתעדכנות.
אשב על זה עוד קצת
Configure Terminal
Write Erase
reload
(6)

Itsik
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 44 פעמים
קיבל תודות: 34 פעמים

נושא שלא נקרא #272 

Catskinner כתב:@eyalpo
·החיבור מחוץ לבית מתבצע דרך myopenhab . זה מוסבר בהודעה השניה והמדריך הרשמי נמצא כאן:
openHAB Cloud Connector
...
·האם אין שום אפשרות להתחבר מרחוק ללא מעבר או תלות בענן כלשהו? יש לי קצת בעיה של "לבטוח" בשירותים שכאלה בייחוד כשמודבר במשהו שישלוט על רוב הבית שלי.
האם לא ניתן להתחבר ישירות לבית(יש IP קבוע) לצורך שליטה ו/או קבלת התראות?
איציק.

Chura
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 163 פעמים
קיבל תודות: 285 פעמים

נושא שלא נקרא #273 

כמובן שאפשר
אבל שים לב שip קבוע וםתיחה לכולם מסכנת אותך אפילו יותר
למקרין כאלה מומלץ לפחות vpn עם אימות, דו שלבי אפילו עוד יותר
Configure Terminal
Write Erase
reload
(6)

puma1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 140 פעמים

נושא שלא נקרא #274 

בהמשך לחיישן גשם שעשיתי. דוגמה לתרכיש בו אני משתמש עם החיישן. שמתריע לי כשהגשם מפסיק. יצרתי מתג וירטואלי שנקרא alert_when_rain_stop. כשאני אומר לגוגל "tell me when the rain stop" המתג נדלק. אם אחרי דקה החיישן של הגשם עדיין מראה שאין גשם. אז התכיש ממשיך. קודם כל המתג alert_when_rain_stop חוזר למצב כבוי. ואז נשלחת התראה לטלפון. לטלוויזיה. וגם לגוגל הום

rule "rain alert"
when
Item Rain_sensor changed to OFF
then
if (alert_when_rain_stop.state == ON){
createTimer(now.plusMinutes(1), [ |
if (Rain_sensor.state == OFF) { // If it still not raining after 1 minute

alert_when_rain_stop.postUpdate(OFF)
playSound("chromecast:audiogroup:88b083cc-23a3-40be-880c-b59805ec2b89", "Rainstop.mp3")
LG_TV0_Toast.sendCommand(".הגשם פסק")
sendNotification("הגשם פסק")
}
])
}
end
...
אני כנראה אוסיף הודעה בעמוד הראשי לדוגמאות לחוקים שאנשים יכולים להעתיק ולשנות. אז אם מישהו רוצה לפרסם חוקים בדיון שאקשר אליהם מההודעה הראשונה בדיון. זה יעזור לכולם

בנוסף אם יש רכיב שאתם משתמשים בו ולא כתבתי עליו מדריך ואתם רוצים לשתף את ההסברים שלכם, אקשר להודעה שלכם מההודעה הראשונה בדיון. ככה שיהיה כמה שיותר מידע בדיון לאנשים שרוצים לעבור ל-openhab וחוששים(Y)

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #275 

הדמיית מפסק תאורה מתחלף

לא זוכר אם זה כבר נענה בדיון הזה, אבל אחת השאלות הנפוצות היא כיצד להתמודד עם מפסקי תאורה מתחלפים שבהם צריך מפסק שיש לו גם יציאת COM בנוסף ל L1.

אני מכיר שני פתרונות אפשריים כאשר בראשון משאירים את המפסקים המכניים הרגילים ומוסיפים מודול Z-Wave שאותו מחווטים באופן קצת שונה מהרגיל בהתאם לאחת מהדרכים המוסברות באתר של Vesternet. אבל מה עושה מי שרוצה להחליף את המפסקים למפסקי מגע?

אז כאן מגיע הפתרון השני והוא הדמיית מפסק מתחלף באמצעות חוקים. העקרון הוא שמבטלים את המעגל המתחלף של ה COM ודואגים שאחד מהמפסקים יהיה זה שיחובר לתאורה ואילו המפסק השני מחובר רק לחשמל, כלומר מקבל רק פאזה ואפס ובעצם הופך לדמי. בדוגמא הבאה המתג השולט על התאורה נקרא CorridorLightSwitch ואילו הדמי נקרא CorridorSlaveLightSwitch.

קוד: בחירת הכל

rule "Corridor 2 way switch ON"
when
	Item CorridorLightSwitch changed to ON
then
	if (CorridorSlaveLightSwitch.state != ON) {
	sendCommand(CorridorSlaveLightSwitch, ON)
	}
end	

rule "Corridor 2 way switch OFF"
when
	Item CorridorLightSwitch changed to OFF
then
	if (CorridorSlaveLightSwitch.state != OFF) {
	sendCommand(CorridorSlaveLightSwitch, OFF)
	}
end	

rule "Corridor 2 way slave switch ON"
when
	Item CorridorSlaveLightSwitch changed to ON
then
	if (CorridorLightSwitch.state != ON) {
	sendCommand(CorridorLightSwitch, ON)
	}
end	

rule "Corridor 2 way slave switch OFF"
when
	Item CorridorSlaveLightSwitch changed to OFF
then
	if (CorridorLightSwitch.state != OFF) {
	sendCommand(CorridorLightSwitch, OFF)
	}
end
כפי שניתן לראות, יש כאן 4 חוקים שאיתם הדמי שולח פקודת On או Off למפסק התאורה או שמפסק התאורה שולח פקודה מקבילה לסנכרון הסטוטוס בין המפסקים (חשוב כאשר למפסקים יש תאורה אחורית לחיווי מצב המפסק). הפקודה נשלחת כאשר אחד המפסקים עובר ממצב כלשהוא למצב ON או OFF וזה כדי לטפל במצב שבו לא משתמשים ב persistence ומבצעים איתחול למערכת ולכן המצב של המתג לא ברור - כלומר נמצא ב UNDEF.

ברור גם שניתן להשתמש בחוקים דומים כאשר רוצים להוסיף מפסק לשליטה על מעגל רגיל, כמו במקרה של שימוש במפסקים עם בטריות שמדביקים על הקיר לדוגמת אלו המיוצרים על ידי חברת Nodon.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

zovirax
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
שם מלא: zovirax
נתן תודות: 269 פעמים
קיבל תודות: 303 פעמים

נושא שלא נקרא #276 

מישהו לימד מזגן אלקטרה את כל האפשרויות ל broadlink?
אולי תוכלו לשתף את ה קבצי bin?

BarakMichaeli
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #277 

היי,
מה הדרך שלכם להגדיר כניסה ויציאה מהבית?
ניסיתי תרחיש מבוסס מיקום של icloud רק שהוא מתעדכן כל 5 דקות ולא מיידי
אשמח אם תשתפו את ה items ה rules וsitemap למי שיש
ראיתי אנשים שעשו דברים עם ibeacon, מישהו מכיר?

puma1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #278 

@Catskinner
·
,תודה. קישרתי בעמוד הראשי

puma1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #279 

@BarakMichaeli
·
הדרך הכי זולה זה ע"י חיבור לרשת ה-wifi או בלוטות. יש מוצרים יקרים. שניתן לדעת אם אתה בבית ואיפה בבית, הבעיה עם הדברים האלה שהם עדיין לא מושלמים. לכן חבל להשקיע על זה כרגע. שזה יעבוד מושלם יהיה שווה לקנות את זה. ואז אוטומטית נסגר הטלוויזיה\מזגן\אור וכו.. כמה דקות אחרי שיוצאים מהחדר אם לא חוזרים אליו

BarakMichaeli
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #280 

puma1 כתב:@BarakMichaeli
·
הדרך הכי זולה זה ע"י חיבור לרשת ה-wifi או בלוטות. יש מוצרים יקרים. שניתן לדעת אם אתה בבית ואיפה בבית, הבעיה עם הדברים האלה שהם עדיין לא מושלמים. לכן חבל להשקיע על זה כרגע. שזה יעבוד מושלם יהיה שווה לקנות את זה. ואז אוטומטית נסגר הטלוויזיה\מזגן\אור וכו.. כמה דקות אחרי שיוצאים מהחדר אם לא חוזרים אליו
...
·
אתה מתכוון לפינגים על גבי wifi?
הבעיה עם הwifi זה שאם אתה לרגע מבטל את החיבור בטלפון שלך אז תה בבעיה.
איך עושים את זה עם bt? יש ביינדינג לזה שמתבסס על הbt של הpi?

puma1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #281 

@BarakMichaeli
·
אב גם אם תתנתק מהבלוטוט יהיה אותו סיפור. אתה יכול להשתמש בכמה דברים בו זמנית. לדוגמה אם אתה מתנתק גם מWIFI וגם מבלוטוט למשך דקה אתה לא בבית. כניסה לבית זה יותר פשוט. ברגע שמתחבר אתה בבית

אפשר גם לשים תג NFC בכניסה. לקרב את הטלפון שיוצאים

לגבי בלוטוט יש מספר תוספים. אני אישית לא משתמש בהם כרגע. אז לא בדקתי

אם אתה משתמש באנדרואיד אתה יכול להשתמש גם בTASKER ולהוסיף מספר אופציות שבודקות אם אתה בבית ואז לשלוח פקודה ל-openhab

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #282 

BarakMichaeli כתב:היי,
מה הדרך שלכם להגדיר כניסה ויציאה מהבית?
ניסיתי תרחיש מבוסס מיקום של icloud רק שהוא מתעדכן כל 5 דקות ולא מיידי
אשמח אם תשתפו את ה items ה rules וsitemap למי שיש
ראיתי אנשים שעשו דברים עם ibeacon, מישהו מכיר?
...
·זה נושא מורכב והאמת שנכון להיום אין פתרון בודד שנותן תשובה מספקת.

זיהוי דרך מצלמת אבטחה וזיהוי פנים: ניתן לביצוע עם Netamo Welcome או שירות זיהוי הפנים של NEST. זה פתרון יקר ולא תמיד אמין בגלל הרבה False Negative ובמקרה של Netatmo יש גם בעיה של מהירות תגובה וממשק מתוסבך ליישום כי הוא משתמש ב webhook. ברם, כשזה עובד אז זה נותן חיווי של כמה אנשים יש בבית ומתוכם כמה אנשים זרים וכמה מוכרים ומי הם אלו שהוא זיהה.

זיהוי נוכחות באמצעות IFTTT ו Geofencing. פשוט, זול ולפעמים גם עובד. מה שנדרש זה לייצר מפסקים ווירטואלים שכל אחד מייצג את אחד מדיירי הבית. ולחשוף את המתגים האלו כ presence item ל IFTTT דרך השירות של openHAB (דורש הפעלת שירות הענן של myopenhab ). לא יעבוד בחיים כשיש יותר מטלפון אחד לאדם או/ו כאשר שוכחים את הטלפון במכונית, משרד או בית. יש גם בעיה של אמינות כי טווח הזמן שבו החוק יכול "לירות" ב IFTTT נמדד בדקות שלמות.

זיהוי נוכחות באמצעות ping לסלולאר או התחברות ל BT. נשמע פשוט אבל זה לא עובד טוב. קודם כל כי בהרבה מקרים כתובת ה IP של הטלפון חסומה או משתנה כל הזמן. שנית ה BT לא תמיד מופעל ושלישית הטלפון לא תמיד עלי.

זיהוי נוכחות באמצעות GPSTracker Binding ו owntrack. זה חדש ב גרסת 2.4. לא ניסיתי. לא יודע איך זה עובד או אם זה יותר טוב מ IFTTT.

שימוש ב iBeacon. פתרון שהוא מאוד Apple centric ולכן לא מעניין אותי כך שאין לי מושג אם הוא באמת עובד ומה רמת האמינות שלו. העובדה שהוא לא כבש את העולם בסערה רומז לי שזה עדיין בחיתולים.

למרות כל התסכולים שיש לי מ Netatmo בגלל ה binding שדורש יצירת java servlet שתמיד קורס או מודיע בגאון שהוא כבר רשום אז הוא לא יכול להירשם שנית ובגלל השימוש ב webhook הדורש פתרון אמין ל https tunneling וגם בגלל בעיות של יציבות (לפעמים מפסיק לעבוד. לא יודע למה). זה עדיין הפתרון האמין ביותר שמצאתי לזיהוי נוכחות. כל יתר הפתרונות שניסיתי סבלו מאמינות עוד יותר ירודה ומביצועים לא עקביים שמנעו ממני להבין מה הייתה שורש הבעיה אצלם. אבל כמו שאומרים: YMMV.

puma1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #283 

למישהו יש מקור טוב לאייקונים לבית החכם ?

פה יש כמה אייקונים נחמדים שאפשר להשתמש בהם

https://marchome.wordpress.com/2016/10/ ... fibaro-hc/

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #284 

puma1 כתב:למישהו יש מקור טוב לאייקונים לבית החכם ?

פה יש כמה אייקונים נחמדים שאפשר להשתמש בהם

https://marchome.wordpress.com/2016/10/ ... fibaro-hc/
...
·אני משתמש באייקונים של eclipse/openhab שניתן למצוא כאן ב GitHub Eclipse/Smarthome

או באייקונים שאני מוצא באתר של Share Icon

מה שחשוב לזכור הוא ש openHAB צריך אייקונים בגודל 32x32 ושעדיף להוריד אותם בפורמט PNG וגם בפורמט SVG על מנת להבטיח שהם תמיד יופיעו בכל הממשקים. יש כלים ואתרים ברשת המבצעים את ההמרה בקלות.

puma1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #285 

תודה
לגבי הקישור הראשון זה פשוט האייקונים הסטנדרטיים של openhab שניתן למצוא כאן (כבר נתתי קישור בעמוד הראשי)
קישור

אני כבר משתמש באייקונים שלי הרבה זמן. יש אייקונים שחסרים לי עדיין (כמו למצבים שונים של הוילון). לגבי הגודל. אין צורך בגודל מדוייק ניתן להשתמש בכל גודל. והם גם לא חייבים להיות שווים באורך וברוחב. רוב האייקונים שהשמשתי בהם ברובם תמונות רגילות שהקטנתי וחתכתי. הגודל שלהם בכלל לא שווה

אגב מי שוצה ליצור לעצמו אייקונים יכול גם ליצור אייקונים למצב מסויים כמו שכתבתי בעמוד הראשי.

מדריך ניתן למצוא בקישור הזה

בנוסף צריך לבחור בהגדרות דרך ה-paper ui את סוג הקבצים שמשתמשים בהם. או PNG או SVG. לא ניתן להשתמש בשניהם

שלח תגובה

חזור אל “עוזרות קוליות, שליטה ובקרה”