בית חכם מבוסס על openHAB המדריך השלם (מתעדכן)

SIRI, CORTANA, ALEXA, ECHO, GOOGLE HOME, HOME PAD, שלטים חכמים, KEY PADS, אפליקציות
cafri
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 121 פעמים
קיבל תודות: 144 פעמים

נושא שלא נקרא #46 

@puma1

גרמת לי להתעניין ו״עשית לי חשק״, אך מטבע הדברים המעבר מעלה חששות רבים, היות שברשותי מערכת עם המון לוגיקות מורכבות הממומשות בעזרת PLEG.

תוכל להסביר כיצד ניתן להגדיר תרחישים מורכבים בOpenHAB?
האם גם הגדרות כאלה נעשות ללא קוד?

תרחישים לדוגמה:
*כאשר מדליקים את הרסיבר על Input א, ב או ד בשעות האור (לא שעות קבועות, משום שזה מוגדר אצלי כשעתיים אחרי הזריחה ועד שעתיים לפני השקיעה) והתרייס בסלון פתוח מעל 60%, בגור אותו ל60%.
* כאשר מכבים את הרסיבר, העלה את התריס ל100%, אבל רק אם הסגירה שלו נעשתה על-ידי התרחיש הקודם (במילים אחרות: אם הסגירה נעשתה ידנית, או בגלל גשם, אל תעלה את התריס)
* בשעה 18:00 תדליק את הדוד. משך ההדלקה תלוי בכמה גורמים: טמפרטורה נוכחית, הטמפרטורה שנמדדה בשעה 12:00, טפרטורת מינימום ומקסימום יומית.
* כאשר הילדים מגיעים או יוצאים מהבית - שלח נוטיפיקיישן להורים לאחר 3 דקות, אבל רק בתנאי שההורים לא בבית, ולא הגיעו גם הם ב3 הדקות הללו. (האם בכלל יש אפליקציה לאייפון שאליה אפשר לשלוח נוטיפיקיישן?)

תודה מראש!
נערך לאחרונה על ידי cafri ב 28/12/2018 21:23, נערך פעם 1 בסך הכל.
נסו למצוא תשובות לשאלות הקשורות לZ-Wave בשרשור הדביק שבראש הפורום
שתפו את הרעיונות שלכם בשרשור זה

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #47 

@cafri
·אם תציץ למנוע החוקים החדש של openHAB ב PaperUI תגלה שניתן לייצר לא מעט תרחישים מורכבים ללא שורת קוד אחת. מנוע החוקים מותקן כתוסף ומופיע בתפריט מצד שמאל למטה

[imgurpng]seS4qoo[/imgurpng]

ההתניות בחוקים ניתנים להוספה על ידי לחיצה על סימן ה +. כלומר ניתן ליצור חוק שיש בו שתי התניות או יותר שח WHEN ובכל אחת ניתן לבחור מתפריט:

[imgurpng]511iaNO[/imgurpng]

אפשר גם להוסיף התניה שה WHEN מתקיים רק אם תנאי אחד או שניים באמצעות הבחירה של but only if

[imgurpng]HkSrqlN[/imgurpng]

ולבסוף ניתן לבחור מה הפעולה שתתבצע דרך החוק על ידי בחירה ב then.

[imgurpng]fwQQf9S[/imgurpng]

לחלופין אתה יכול להשתמש ב Node-RED אם בחרת לעבוד עם Raspberry Pi. שגם לו יש ממשק גראפי.

cafri
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 121 פעמים
קיבל תודות: 144 פעמים

נושא שלא נקרא #48 

אכן גמישות מרשימה. וספציפית, מכיוון שאיני שולט ביכולות (עדין לא התקנתי), תוכל להסביר איך היית מממש את הלוגיקות הנ״ל בתבניות שהצגת?

איך אני מגדיר במקום טווח שעות מוגדר, טווח בין שעתיים אחרי הזריחה עד שעתיים לפני השקיעה?

כיצד מוסיפים בתרחיש אחד התניה של השעה שבא רץ תרחיש אחר?
נערך לאחרונה על ידי cafri ב 28/12/2018 19:11, נערך פעם 1 בסך הכל.
נסו למצוא תשובות לשאלות הקשורות לZ-Wave בשרשור הדביק שבראש הפורום
שתפו את הרעיונות שלכם בשרשור זה

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #49 

@cafri
·הדרך שבה הייתי מיישם זאת ללא כתיבת קוד היא ע"י ה expire binding, astro binding וסוויץ ווירטואלי. ברגע שמצב היום עובר למצב civil dawn או daylight הסוויץ מופעל עם expiry של שעתיים. במנוע החוקים הייתי מתנה שברגע שהסוויץ עובר ממצב ON למצב OFF אז הפעילות מתרחשת.

החישוב של לפני השקיעה בלתי אפשרי ללא כתיבת קוד כי במנוע החוקים אי אפשר להעביר משתנים שבו ניתן לאגור את שעת השקיעה לאותו יום ולהשתמש ב cron כתזמון. הדבר הקרוב ביותר שאני יכול לחשוב עליו כרגע זה להמתין שמצב היום עובר מ daylight ל sunset, מה שאמור להשאיר בין 30 ל 45 דקות עד לחשיכה מוחלטת.

ייתכן שעם Node-RED אפשר להגיע למשהו יותר אלגנטי אבל אני לא מכיר את המנוע הזה.

puma1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 140 פעמים

נושא שלא נקרא #50 

@cafri
·
כשהתחלתי להשתמש ב-openhab התקנתי את מנוע מנוע החוקים.התחלתי להגדיר את התרחישים שלי ומהר מאוד עברתי לתרחישים בקובץ ה-rules. כיום מנוע החוקים בכלל לא מותקן אצלי. התקנתי אותו רק בשביל תמונת מסך.

אני יכול להגיד לך שאני מבין את החשש שלך. אני במשך 3 שנים מת כבר להעיף את הורה. ובסופו של דבר עברתי ל-OPENHAB רק שהורה שלי מתה באופן פתאומי (וגם אז בהתחלה התעצלתי וחשבתי לקנות שוב ורה רק בשביל לשמור את כל ההגדרות)

בסופו של דבר עברתי. ולא יכולתי להיות יותר מרוצה מהמעבר. כל דבר שרציתי להגדיר היה לי הרבה יותר פשוט מהורה. ולי לא היה את הדיון הזה. אם היה לי את כל המידע מסורד בצורה כזאת. הייתי מסיים הכל בשבוע גג.

לגבי התרחישים. חלק גדול מהתרחישים תוכל לעשות במנוע החוקים וחלק תצטרך לעשות בקובץ ה-rules. כל פעם שהייתי צריך עזרה כתבתי בפורום של OPENHAB עם החוקים שהייתי צריך, ותמיד עזרו לי מהר מאוד שם. ברוב המקרים פשוט לקחתי חוקים מוכנים ורק שיניתי כמה דברים פה ושם לפי הצרכים שלי.

אני יכול להגיד לך שזה לא אמור להדאיג אותך. נכון זה לא קורה ביום אחד שמעבירים את כל התרחישים. וגם לי הייתה עבודה לא קלה לפתוח את כל השקעים של החשמל, ולסנכרן הכל. אבל המאמץ משתלם.

ואחרי שחפרתי. לשאלה שלך. לא ציינת על סמך מה מתבססים חלק מהתרחישים שלך. לכן אציע את הדרך שלי.

לגבי הרסיבר ומצב האור. אם אתה רוצה להשתמש בשעות היום תוכל לעשות את זה בקלות עם התוסף ASTRO (אני משתמש בו לזריחה ושקיעה אבל יש בו המון! פרמטרים) אבל לפי דעתי משהו מדוייק יותר יהיה להשתמש בחיישן תנועה של שיאומי (שכולל חיישן אור) בגלל שבחורף יכול להיות מעונן וגם בשעות האור יהיה חשוך בחוץ (אלא אם כן אתה מדבר על חושך מוחלט)

בכל מקרה שני האופציות אפשריות עם מנוע החוקים. כי יש לך אופציה של ONLY IF. אז אתה יכול בעצם על בסיס של 2 פרמטרים להפעיל תרחיש (במקרה הזה אם הרסיבר עובד ל-X והאור בחוץ X או בין השעות, או בשעותהיום וכו...)

לגבי החלק השני. תוכל לעשות את זה ביצירת תרחיש נוסף. בצורה הזאת. בתרחיש הראשון אתה עושה מתג וירטואלי (שנדלק כל פעם שהתרחיש הראשון נדלק או שהרסיבר נדלק תלוי מה אתה רוצה). אם הוא דולק זה אומר שהחלק הראשון הופעל. אם הוא מכובה. זה אומר שהחלק הראשון לא הופעל.

התרחיש השני. אם הרסיבר מקבל פקודה של כיבוי. והמתג הוירטואלי דלוק. סגור את התריס. כמו שאת הרואה בתמונות ש-Catskinner העלה. יש אפשרות ל"אם רכיב מקבל פקודה"

לגבי החלק האחרון. אני לא יודע אם במנוע חוקים אפשר לעשות אחרי 3 דקות (זה ממש פשוט לעשות את זה בקובץ ה-RULES) והמיקום של הילדים יכול להיות מבוסס על כמה דברים. חיבור הטלפון שלהם ל-WIFI. או אפליקציה ששולחת מיקום (הייתי ממליץ שתחכה עוד כמה ימים שאסיים להעלות את המדריך. יש כמה תוספים מומלצים וגם איך לראות באפליקציה מפה איפה נמצא טלפון X) וגם להפעיל תרחישים על בסיס מיקום או WIFI וכו...

בקצור האופציה השלישית שאמת לא נראה לי אפשרית עם מנוע החוקים אבל ניתן ליצו אותה בקובץ ULES בלי הרבה בעיה

yy76
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

התקנה על pi

נושא שלא נקרא #51 

שלום לכולם
האם ניתן להתקין גם על pi1 או רק על p2 ומעלה. יש לי פשוט p1 ששוכב בלי שימוש...

puma1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #52 

נראה לי אפשרי. טבל לא הייתי עושה את זה. רסברי עולה 120₪ זה לא המקום לחסוך. זה כבר יותר מדיי ישן

thechorba
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 9 פעמים

נושא שלא נקרא #53 

@puma1
·

ראשית תודה רבה, בזכותך נכנסתי לעולם ה ZWAVE ועכשיו עשית לי חשק להתנסות עם openhab.

לפני שאני מזמין את כל החלקים ומתנתק מVERA אני רוצה לנסות את המערכת על WINDOWS ולהשתמש ב VERA.

אני לא מצליח להוסיף את השליטה על ה MIOS או על VERA .

מה הדרך הנכונה לגשת לזה?

ביינתים הצלחתי להוסיף רכיבים דרך השליטה על HA-bridge , אבל כאמור אני לא מצליח לראות את כל הרכיבים והסצנות המוגדרות בVERA.

אשמח לטיפ :)

puma1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #54 

אני ל ניסיי לעשות את זה. הגדרת את הרכיבים של ורה ידני ? לפי מה שאני רואה במדיך הוא לא יכול לזהות אותם אוטומטית. כי זה לא כמו לחבר רכיב ZWAVE ל-OPENHAB. הוא פשוט מושך את המידע מ-OPENHAB לגבי מצב הרכיבים אבל אתה צריך להוסיף אותם ידנית.

יש פה כלי שמייצר את כל הרכיבים אוטומטית מהורה. ניסית אותו

https://github.com/openhab/openhab1-add ... es/scripts

המדריך המלא
https://www.openhab.org/addons/bindings ... figuration

thechorba
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #55 

@puma1
·
חשבתי שזה יהיה פשוט יותר :)
אנסה את זה מחר.

אשמח להכוונה בנוסף גם עם logitech harmony.
מצאתי את ה bindings שלו וניסיתי את כל האפשרויות אבל אני לא מצליח באמת לקשר אותו ליחידה.

yonig
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #56 

שלום.
כל הכבוד על המדריך המושקע והתגובות.
רציתי לדעת מה ההבדלים בין HA ל- openHAB ומה עדיף?
כמו כן, ומאחר והמלצת בפתיחת המדריך גם על samsung smart things , אשמח לדעת מה היתרונות/חסרונות של המוצר הזה ביחס לשני האחרים ואיך אפשר להשיג אותו.

תודה רבה

puma1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #57 

@thechorba
·
אין הרבה אנשים שמשתמשים בזה. סטיק zwave עולה גרושים, וכנראה בגלל זה לא עדכנו את התוסף של הורה לגרסה חדשה יותר שניתן להגדיר מpaperui.

לגבי הארמוני. אני לא משתמש אבל אבדוק את הנושא. אני מתכוון גם לעלות מדריך ל ברודלינק שעולה 10$. למרות שהארמוני אמור להיות פשוט יותר להגדיר
נערך לאחרונה על ידי puma1 ב 31/12/2018 0:10, נערך פעם 1 בסך הכל.

puma1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #58 

@yonig
·

Ha ו-oprnhab הם שני מערכות שמיועדות לעשות אותו הדבר. מי טובה יותר אין לי תשובה. אני משתמש בopenhab ולכן כתבתי מדריך לopebhab. יש המון מדריכים ברשת לHA

לגבי ST. אפשר להזמין מאמזון בגרמניה נראה לי גירסה אירופאית. יש על זה הרבה דיונים בפורום תעשה חיפוש.

ST וHA הם אלטרנטיבות לOPENHAB. ועדיפים על ורה מבחינתי. אבל הדיון והמדריך מתעסקים בOPENHAB

puma1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #59 

@thechorba
·

חיבור הארמוני צריך להיות ממש פשוט. אחרי התקנת התוסף הוא אמור להופיע ב inbox בpaperui

https://www.openhab.org/addons/bindings/harmonyhub/

thechorba
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #60 

puma1 כתב:@thechorba
·
אין הרבה אנשים שמשתמשים בזה. סטיק zwave עולה גרושים (יש לי אחד למכירה חדש בקופסה אם מישהו מעוניין במחיר עלות) וכנראה בגלל זה לא עדכנו את התוסף של הורה לגרסה חדשה יותר שניתן להגדיר מpaperui.

לגבי הארמוני. אני לא משתמש אבל אבדוק את הנושא. אני מתכוון גם לעלות מדריך ל ברודלינק שעולה 10$. למרות שהארמוני אמור להיות פשוט יותר להגדיר
...
.
אבל לפני הבנתי , במידה ואתחיל להשתמש בסטיק ZWAVE , אצטרך לצמד את כל הרכיבים מחדש-וזה הדבר האחרון שבא לי לעשות לפני שאבטח במערכת .

שלח תגובה

חזור אל “עוזרות קוליות, שליטה ובקרה”