רק אם אתה בעד...

הודעות מערכת, והודעות שאינן קשורות לאף פורום אחר.
MartinHSabag
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: מרטין סבג
נתן תודות: 858 פעמים
קיבל תודות: 1619 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #16 

(Y) :4u:
Making Products, Mentor, Lecturer
twitter facebook linkedin
About.me

bitton71
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: דודי ביטון
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

(n)
we learned more from a three minute record
than we ever learned in school

leshets
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 41 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

לדעתי חייבים להגדיר גבול מודגש למה מותר ומה אסור לפרסם אחרת תמיד יהיה מצב שאחד יגיד שמדובר בפוליטיקה ואחר יגיד שמדובר בפילוסופיה או שמהו שלישי :? .
מיכאל .

MartinHSabag
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #19 

leshets, זה מאוד ברור, אני קובע... :D

סתם, אתה צודק, במובן מסויים אנחנו סומכים על גבול הטעם הטוב ומעדיפים להשקיע את הזמן בדברים אחרים מאשר לכתוב תקנונים וחוקים....
About.me

moco
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 198 פעמים
קיבל תודות: 349 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

MartinHSabag כתב:leshets, זה מאוד ברור, אני קובע... :D
...
צחוק בצד, יש בזה הרבה הגיון.
פורומים ורשימות דיוור מנוהלות (ומצונזרות) הן בדרך כלל יותר איכותיים למרות ה"דיקטטורה". חוץ מזה זה עדיין חופשי, לכל אחד זכות לא להשתתף או לקרוא.
חלק מפורומי תפוז למשל, שבהם המנהלים יותר מידי ליברליים, מתדרדרים לרמות מאוד נמוכות.
משה

MartinHSabag
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #21 

moco, זו אחת הסיבות שהקמנו את האתר הזה מלכתחילה.
מראש ציינו שזוהי דיקטטורה.
דיקטטורה לא בהכרח חייבת להיות בקונוטציה שלילית.

לדעתי להיפך, דמוקרטיה זה הרע במיעוטו, דיקטטורה טובה היא האידיאל. אבל שוב אנחנו גולשים....
About.me

moco
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #22 

אז בוא נמשיך בגלישה (זה שרשור כזה ממילא):
נכון, דמוקרטיה זה הרע במיעוטו ולא נכון, דיקטטורה טובה פשוט לא קיימת (על פי ההגדרה) - אך כל זה רלוונטי רק לחברות אנושיות גדולות - זה נוגע לנושא של חרות וזכויות האדם.
כשמדברים על פורומים, למשל, כל זה לא רלוונטי. בעצם אנחנו סתם משתמשים במונחים האלה בצורה מטפורית בלבד. פורום לא יכול להיות לא דמוקרטי ולא דיקטטורי, הוא יכול להיות מנוהל (היטב או לא) ויכול להיות לא מנוהל.
משה

MartinHSabag
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #23 

אתה צודק ברמת העיקרון, עם זאת הרבה מאוד אנשים רואים בפורום סוג של קהילה, יישות חברתית, אנשים מרגישים לויאליות מסויימת ואפילו קנאות וגאווה בשייכות לפורום זה או אחר (לא נכנס לנקודה האם בצדק או לא).

אני מסכים שהנהלת הפורום קובעת את ה"נורמות" והלך הרוח של הפורום, אך ככזו, היא יכולה לחרוט על דיגלה למשל את הנושא של "חופש הביטוי". אתה יכול לקרוא לזה "חוסר ניהול", אפשר לקרוא לזה "ליברליזם".

בסופו של דבר אני חושב שזו סמנטיקה, לא?
About.me

leshets
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 41 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

דיקטטורה לא בהכרח חייבת להיות בקונוטציה שלילית
...
בתור יליד מדינה דיקטטורית אני יכול להגיד שלדעתי הצנועה, כפי שכבר נאמר כאן, אין חיה כזאת "דיקטטורה בקונוטציה חיובית" (כשמדובר על צורת שלטון מדינית). לגבי עולם הפורומים אני לא מסכים שמעשיהם של מרטין ועופר זו דיקטטורה (הדימוי לא ממש במקום לדעתי) מפני שבניגוד לשיטת שלטון מדינית אף אחד לא נמצא בפורום כאזרח חסר ברירה ואפשרות ואף אחד לא חייב להשתתף בו במקרה והנורמות של המנהלים לא מתאימות לו.
מיכאל .

MartinHSabag
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #25 

leshets, זה שאתה לא מכיר דיקטטורה טובה, לא אומר שתיאורטית היא לא יכולה להתקיים.
דמיין מנהיג שכל מה שהוא עושה הוא לטובת העם......בערך כמו שאנחנו עושים פה... :wink:
About.me

byrdparis
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #26 

הבעיה זה שאתה זה שחושב מה טוב לעם ולא שואל את העם מה טוב בשבילו ומבצע.. :D

בכל מקרה אני מסכים עם מרטין
דיקטטורה "נכונה" תהיה הרמה הטובה ביותר ..מבלי להכנס מה קורה באתר זה .

בכל מקרה לא מאמין שיש פה באתר יותר מידי אנשים מתוסכלים או עם בעיות "ניהוליות " וכדומה ...

האתר מצוייין ותמיד משתדל לפעול למען הרב ותמיד בטוב . !
REAL POWER CANT BE GIVEN IT MUST BE TAKEN

moco
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #27 

MartinHSabag כתב:leshets, זה שאתה לא מכיר דיקטטורה טובה, לא אומר שתיאורטית היא לא יכולה להתקיים.
דמיין מנהיג שכל מה שהוא עושה הוא לטובת העם......בערך כמו שאנחנו עושים פה... :wink:
...
לא מרטין, גם מקרה של "המלך הטוב והאהוב" הוא שלילי ביותר. דיקטטורה, על פי הגדרת המושג, הוא שלטון (ואני מדבר על מדינות, לא על פורומים) שבו לאדם או קבוצה מסוימת יש זכויות שאין לשאר האוכלוסיה. לא משנה כמה השלטון יכול תיאורטית לעשות מעשים חיוביים (וכדיקטטורה זה אף יכול לעבוד יותר טוב מאשר בבלגן דמוקרטי), עצם העובדה שהאוכלוסיה לא חופשית להחליט על החלפת שלטון מהווה חוסר חרות בסיסית וככזו היא מוקצית .
אגב, זה שאין במציאות "דיקטטורות טובות" כאלו (יש רק פחות גרועות וכאלה שהן לא אכזריות) זה לא מקרה. בני אדם מונעים על ידי יצר שלטון וכוח. זה כמובן נכון גם בדמוקרטיה, רק ששם יש כללי משחק והפרדת רשויות המאפשרים לאזן במידה מסוימת את הכוחות.
אוכלוסיות שאוהבות את השלטון הדיקטטורי, עושות זאת אם לא מפחד, אז מבורות.
משה

moco
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #28 

אני מסכים שהנהלת הפורום קובעת את ה"נורמות" והלך הרוח של הפורום, אך ככזו, היא יכולה לחרוט על דיגלה למשל את הנושא של "חופש הביטוי". אתה יכול לקרוא לזה "חוסר ניהול", אפשר לקרוא לזה "ליברליזם".

בסופו של דבר אני חושב שזו סמנטיקה, לא?
...
יש כל מיני סגנונות. מה שאני מתכוון, זה פורומים שבהם כל שני וחמישי יש התנצחויות בין אנשים ממש ברמה של גן ילדים ללא מחיקות מטעם ההנהלה. במקרים האלה אתה יכול לקרוא לזה "חופש ביטוי" אך התוצאה היא תת רמה והרס הדיון. דוגמאות: בתפוז פורום מעו"ף ולפעמים גם פורום נדל"ן . מקרים קיצוניים הם newsgroups של usenet שמתעסקים בפוליטיקה ושם אין moderation בכלל - זה נהפך לאוסף של קללות הדדיות.
משה

doron_amedey
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

נושא שלא נקרא #29 

יאללה סולחה :lol:
אף פעם אל תחשוב שמשהו מצחיק, הוא עלול לקרות גם לך

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #30 

המודל שלפיו אנחנו פועלים זה AVS - הפורום הגדול והמצליח בעולם בתחום הקולנוע הביתי.

בתור מנהל ותיק ביותר ב-AVS, אני מרגיש די בטוח בשיטות הניהול שלנו כאן. אני לא בטוח שניתן או שיש לנו את הכוח הנפשי לנסח חוקים מדוייקים לגבי אופן הניהול או השימוש בפורומים. במקום זה, נשתמש פשוט במודל של AVS.

זה היה בדיוק הרעיון כשיצרנו את האתר והפורומים, וכפי שאתם יכולים לראות, כמעט 9 חודשים לאחר ההקמה, השיחות ענייניות, יש מעט מאוד התנצחויות והתנהגות בלתי הולמת. בראש ובראשונה הדבר נגרם בשל דוגמא אישית. אני ומרטין (ובעצם כל מנהלי הפורומים) מקצועיים וענייניים ביותר. אנחנו משתדלים שלא להדרדר (במידת האפשר) לרמת שיחה נמוכה, ורואים בבירור שקהל הקוראים והכותבים נהנים מזה למדי.

ברור שיש לזה מחיר וזה אומר שלא כל אחד יכול להגיד כל מה שעולה ברוחו. באתר שלנו בהחלט אין דמוקרטיה טוטאלית. גבולות הדמוקרטיה נגמרות היכן שהמנהלים של האתר קובעים, בדיוק כמו בכל מקום אחר, כולל בתפוז. במקרה שלנו, גבולות הגיזרה צרים יותר מאשר מרבית המקומות אם כי הדבר אינו בהכרח רשום מעל כל עמוד באתר.

במקרים מעטים הרמנו גבה כאשר דנו כאן על נושאים כגון מלח במדיח או דברים בסגנון זה, אבל כל עוד אנחנו בתחומים בטוחים והשיחה אינה מדרדרת אנחנו בהחלט במצב טוב.

יש מספיק מקומות באינטרנט (ובחיי היום יום שלנו) שבהם אנו דנים בפוליטיקה בכדי שאין צורך שגם האתר שלנו יכלול דיונים כאלה. דעותי הפוליטיות ברורות מאוד, יש לי דעות מוצקות מאוד ואפילו כתבתי בעבר בהארץ "on occasion" בנושא. בכל האתרים שאני פעיל אני משתדל מאוד שלא לתת לדעותי הפוליטיות במה כלשהי מכיוון שאין בכך כל רלוונטיות לנושא. אין לי מושג מה דעות המנהלים האחרים באתר וזה כלל לא מעניין אותי לברר...

כאמור, המחיר לפורום ענייני ומקצועי הוא מערכת אוליגרכית "בריאה", וכך אנחנו נוהגים. מערכת כזו טובה או רעה בדיוק בדמות המנהיגים שלה. אני מניח שהצלחת האתר היא הוכחה לכך שהדוגמא האישית שלנו והאופי של האתר, כפי שבעצם הוכתב בעצם האופי שלנו, היא הוכחה להצלחת השיטה במקרה זה.

אם תבקרו באתרים אחרים בתחום, חוששני שתראו שבד"כ השיטה לא מצליחה. לאנשים אין דעה מגובשת וניסיון רב שנים בניהול אנשים ופורומים. לשמחתי גם אני וגם מרטין שועלים ותיקים מאוד ואכלנו את כל סוגי הבעיות בהקשר זה הרבה לפני הקמת הפורום.

כמדומני שהשיטה עובדת כאן, אתם לא חושבים?

נעול

חזור אל “כללי”