"דיון מרוכז לשאלות/קושיות/טענות וכו - נא לרכז הכל פה"

פורום לדיון על נושאים הקשורים לפן המסחרי ו/או השירותי של התחום (איפה קונים? כמה עולה? מי הייבואן? המלצות על חנות? ענייני ייבוא/מכס וכו').
two-times
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 35 פעמים

נושא שלא נקרא #736 

לא מבין על איזה שערי המרה אתם מדברים...?

אני לא מדבר על השערי המרה של אמאזון. ברור לי שהם תמיד היו וישארו ושהם גבוהים יותר מהשער היציג.
(כשאתם עושים עסקה באמזון UK לצורך העניין ומבצעים את העסקה במטבע שקלי - אתם לא משלמים לפי שער יציג הרי... אתם משלמים לפי שער של אמאזון, שהוא ממילא גבוה)

כעת התווסף משהו חוץ מהפער שערי המרה הזה (שאני לא מתכוון להיכנס עכשיו לוויכוח איך הוא בהשוואה למה שנותן הכרטיס אשראי שלכם... כי זה תלויי ומשתנה בין כרטיס לכרטיס. בכל מקרה השער המרה של אמאזון UK הוא לא נמוך.)

כעת חוץ מהפער המרה הזה שתמיד היה קיים באמזון - כעת מצטרפת גביית עמלה חדשה. שלא נותנת לצרכן כלום.

אין שקיפות בנוגע לאופן החישוב שלה, ו-
היא לא משרתת שום רציונל. איזה הגנה מפני שינויי מטבע בזמן החזר? -הרי זה לא פיקדון! אם מחר המטבע הישראלי יתחזק אז מה הם יחזירו לי יותר? -לא.
זה לא פיקדון זה לא "ביטוח מפני שינויי מטבע"...
מדובר פה ב-עמלה.
עמלת גזל. סתם כדי להעמיק רווחים של מוסד שככל הידוע לי כבר לפני זה הרוויח נאות.

אין פה שום רציונל... אנחנו כצרכנים לא מקבלים כאן שום תמורה. פשוט משלמים החל מהיום יותר על משהו שעד היום קיבלנו בחינם.
מדובר בהרעת תנאים מובהקת. וסתמית.
הרעת תנאים שסומכת על הפאסיביות שלכם.

השאלה אם אנחנו "השוק הישראלי" גדולים או קטנים - לא מעניינת. אותנו.
השאלה האם עדיין משתלם לקנות באמזון או לא - היא שאלה אווילית. צריך להסתכל על המגמה. לא על הנקודה.

כפי שאמרתי: המדרון הוא חלקלק. אם אמזון יראו שזה עובר בשקט - מחר הם יכפילו את העמלה. ואח"כ מחרתיים הם ישלשו אותה.
כל הזמן תסתתרו מאחורי הטיעון "אבל בארץ ממילא יותר יקר"?

צרכן גלובלי נבון במאה ה 21 מתנהג כמו צרכן גלובלי נבון.
אם אתם רוצים לשקוט שמשתינים עליכם בקשת - אז תשקטו. תראו. לחנך אני לא יכול לחנך אף אחד פה.

two-times
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #737 

Mad-Dog כתב:למה לשלם בשקלים?
...
כי אני מרוויח משכורת בשקלים. וחשבון הבנק שלי הוא בשקלים.
וזה כי זה הכי נוח ומיידי.

שער יציג של ליש"ט לצורך הדוג הוא 4.3? השער של אמאזון הוא 4.5?
-נניח אני היום ועכשיו מבצע עיסקה במאה ליש"ט? -אני כבר עכשיו ומייד אני יודע מה יהיה החיוב שלי בחשבון הבנק השקלי שלי... אני יודע שהקנייה הזו תעלה לי 450 שקל היום כי ביצעתי אותה היום.

אני לא צריך לשבת על התחת ולחכות 4-5 ימים (לפעמים יותר. בתקופות חגים) שכרטיס האשראי שלי יוסיף את שערי ההמרה שלו (שלך תדע מה הם יהיו בעוד 4-5 ימים) + עמלות השקר שלו... - וייתן לי סכום כספי שיקלי סופי רק בעוד שבוע.

לא רוצה!!

אני קניתי עכשיו? - אז אני רוצה לשלם עכשיו ולדעת בדיוק כמה זה עולה לי כבר עכשיו.

זה הכי נוח.
בלי הפתעות בעתיד ובלי אי וודאות. הכל ידוע וברור ומוסכם מראש.

אני גם לא מבין מה הבעיה של אמאזון... הם מנסים לתרץ את המהלך בהגנה מפני שינויי מטבע עתידיים. איזה בולשיט. הרי זה לא פיקדון. ואנחנו גם לא חיים בסביבה אינפלציונית כבדה. וממילא אם השער שלהם היום הוא 4.5 ואני שילמתי להם 450 שקל, ונניח 10 ימים אח"כ ביטלנו עיסקה והם נותנים לי החזר - והשער באותו יום הוא 4.4 - אז וואלה שיחזירו לי רק 440 שקל.
סבבה. אין בעיה.
ואם בעתיד השער יהיה 4.6 - אז שלא יחזירו לי 460. שיחזירו רק 450 כפי ששילמתי מלכתחילה.
אין בעיה. שהכל יתנהל לפי שערי ההמרה שלהם, ללא אפשרות לעשיית עושר.
מקובל.

אבל למה סתם לדפוק את הצרכן בעמלות גזל חדשות ומומצאות?
מדובר בהרעת תנאים מובהקת... ללא שום רציונל.
וגם שים לב דרך החישוב של העמלה החדשה הזו שהוסיפו: לא מפורט. הם לא מסבירים מה הנוסחא שהגיעו לעמלה הזו. רק נותנים לך את השורה הסופית.
גם אין שקיפות. משתינים עלינו בקשת.

Mad-Dog
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 112 פעמים
קיבל תודות: 519 פעמים

נושא שלא נקרא #738 

אני משתמש בכרטיס אשראי של הייטקזון, ההמרה היא לפי שער יציג פלוס אחוז, קבוע וברור. ואפילו יש חלוקה אוטומטית לחיוב רק 3 חודשים מהעסקה.

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #739 

two-times כתב:
...
...
אני לא צריך לשבת על התחת ולחכות 4-5 ימים (לפעמים יותר. בתקופות חגים) שכרטיס האשראי שלי יוסיף את שערי ההמרה שלו (שלך תדע מה הם יהיו בעוד 4-5 ימים) + עמלות השקר שלו... - וייתן לי סכום כספי שיקלי סופי רק בעוד שבוע.
...
אם אתה משתמש בפיירפוקס תתקין את התוסף הזה:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... converter/

הוא יחליף לך את המחירים שמוצגים בליש"ט במחירים בשקלים. זה לא כולל עמלות המרה, אבל אם יש לך כרטיס שנותן עמלות המרה של 1% אז לא קשה לחשב (סכום של 100 ש"ח הופך ל-101 ש"ח), ואפשר פשוט להתעלם מהחישוב הזה. אני בספק שתוספת של 1% לקניות שלך באמזון תפגע ביכולת שלך לחשב את ההוצעות החודשיות.

two-times
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #740 

יש שערי המרה.
ויש עמלת ביצוע עסקה במטבע זר.

אלו שני דברים שונים לגמרי. זו פעם שלישית ואחרונה שאני מסביר, כי מי שלא מבין בפעם השלישית לא יבין גם ברביעית.

מה שאתה מדבר זה שערי המרה.
1 אחוז או 2 אחוז או 3 אחוז - מעל השער היציג. (דרך אגב, מבדיקה שערכתי הרגע אמזון UK לוקחים שער המרה של 2.6 אחוז בערך, מעל השער היציג של שקל/ליש"ט)

זה שער המרה. זה תמיד היה ותמיד יהיה ואין לי בעיה עם זה. גם אין לי בעיה אם אמאזון יעשו 2 שערי המרה: אחד לקניה ואחד למכירה - ואם בעתיד תבוטל עסקה - אז שיחזירו לי סכום לפי שער מכירה לפי השער הנמוך מבין השניים.
אין בעיה עם זה. זה מובן ומוצדק.

הבעיה היא עם העמלה. העמלה החדשה הזו שהם דחפו - על עצם ביצוע העסקה במטבע זר: אין בה שום רציונל. היא לא משרתת שום מטרה. היא לא נותנת כלום. היא תלושה. דרך החישוב שלה מוסתר. היא הרעת תנאים מובהקת. ואני גם לא יודע עד כמה היא מותרת מבחינה חוקית.

חברות אשראי ובנקים לוקחים עמלות כי הם מתפרנסים מזה. זה הביזנס שלהם. אם אני משלם במטבע זר ואני בא לישראכרט ואומר להם תמירו לי את הסכום של הקניה לשקלים, אז חוץ משער ההמרה הם גם בנוסף יקחו עמלה על עצם העבודה שעשו בשבילי.
זכותם.

אבל אמזון לא עושים בשבילי שום עבודה. הם פונים לחברת האשראי ואומרים לה תחייבו את מר ישראל ישראלי בסכום של X שקלים. אמאזון היא לא חברת מימון היא לא חברת אשראי, הם לא עושים שום עבודה ולכן לא זכאים לגבייה של שום עמלה.

בגלל זה גם הם לא משווקים את העמלה הזו כ"עמלת המרה" כי אסור להם לגבות דבר שכזה. הם לא חברת אשראי... לכן הם משווקים את העמלה הזו בתור "עמלת הבטחת שער".
הבעיה היא ש-עמלה על הבטחת שער (להבדיל מפיקדון) זה דבר אבסורדי.

בנוגע לחישוב שלך: דרך החשיבה שלך היא מוטעת. אם אני עושה עסקה דרך הישראכרט שלי בליש"ט - לוקח להם 5 ימים עד ש-ישרכארט מעניקים לי סכום שקלי לעסקה הזו. והוא יבוסס על השער העתידי שיהיה רק בעוד 5 ימים. אין לי יכולת כבר עכשיו היום לדעת מה יהיה השער שלפיו תחושב העסקה בעתיד בעוד 5 ימים.
יכול להיות שבעוד 5 ימים השער יהיה גבוה יותר (ואז אני אפסיד). יכול להיות שבעוד 5 ימים השער של הליש"ט דווקא יירד - ואז אני ארוויח.

כשאני קונה בשקלים מאמאזון - אני קונה עכשיו, לפי השער של עכשיו. ואני יודע עכשיו בדיוק כמה זה יעלה לי הקניה הזו.
אין יותר נוח מזה.

OrenMizrav
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 127 פעמים
קיבל תודות: 71 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #741 

two-times כתב:
...
...

...
·אבל אתה לא קונה בארץ!
גם כשאתה טס לחו"ל אתה מתעקש לשלם בחנויות בשקלים?
זה אותו דבר.
אתה קונה בחנות זרה, הכי טוב לדעת להשתמש במטבע שלהם.
Denon 3400 | Front: Focal 806 | Center: Focal CC 800V | Back: Q acoustics 3020
https://webtip.cc/

meirmeir
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #742 

נראה שה-exchange rate guarantee fee היא עמלה שייחודית לישראלים באמזון בריטניה כי העמלה אינה קיימת באמזון ארה"ב ואין שום מידע על כך בגוגל.

למי שלא הבין על מה מדובר, מצ"ב צילום מסך שמראה את העמלה הנ"ל. העמלה נגבית בנוסף לעמלת המרה של Amazon Currency Converter (שכבר כלולה בתוך החשבון הסופי).

two-times
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #743 

שים לב שאין שקיפות בנוגע לנוסחא שבה מחושבת העמלה. למרות שהשורה הסופית ברורה:
העמלה החדשה היא בסך 2 וחצי אחוז מסך כל הכספים (כולל פיקדון המיסים שאולי בכלל יחזור אליך)
תוסיף מוצרים יקרים נוספים לסל הקניות שלך, ותראה איך העמלה החדשה הזו צומחת...

ודרך אגב: עמלת השקר הזו תופיע לך גם באתר של אמאזון גרמניה וכל אתרי האמאזון של שאר מדינות אירופה (אמאזון צרפת ואמזון איטליה ואמאזון ספרד) עם הבדל של שינויים קלים בסכום של העמלה בין אתר לאתר.

אכן באמזון ארה"ב עדיין אין את הסיפור הזה.

דרך אגב, כשפניתי לשירות לקוחות בצ'ט באמזון UK הנציג שם לא הבין על מה אני מדבר... וגם אחרי שהלך לכמה דקות והתייעץ עם החברים שלו.
הוא פשוט לא הכיר את העמלה החדשה הזו.

אז פשוט אמרתי לו שאני לקוח שבכל שנה מוריד אצלהם בערך אלף פאונד. ושאני מתנתק משירות פריים ולא מתכוון לבצע רכישות באמאזון עד הודעה חדשה - כאקט של מחאה על העמלה הזו, ושפשוט יעביר את זה לממונים עליו.

לא יודע אם זה רק לישראלים או לא. העובדה שאין תוצאות בחיפוש בגוגל אכן מעלה סימני שאלה.

two-times
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #744 

UHD כתב:אתה מודע לזה ששער ההמרה של אמזון כשאתה משלם בשקלים תמיד כלל עמלת המרה נסתרת?
יש היום כרטיסי אשראי עם עמלת מט״ח של 1%, תשיג לך אחד כזה ותשלם תמיד במטבע מקומי.
...
בוא ספר לי איפה יש כרטיסים כאלו. אני אשמח לשמוע.
נערך לאחרונה על ידי two-times ב 17/05/2020 14:29, נערך פעם 1 בסך הכל.

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 513 פעמים
קיבל תודות: 4185 פעמים

נושא שלא נקרא #745 

לי יש 2 כרטיסים כאלו, אחד אמריקן אקספרס של קבוצת הייטק-זון (לעובדי הייטק) ואחד MAX מאיזושהי קבותה באינטרנט. לא חסרים כרטיסים שלא שוחטים בעמלות המרה למט"ח ככה שאני לא מבין לע מה כל המהומה, משלמים באמזון במטבע המקומי ונותנים לכרטיס אשראי לבצע את ההמרה באחוז אחד בלבד. פשוט, לא?

two-times
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #746 

*עובדי הייטק זה מגזר אחד בלבד. תודה לאל לא כולנו שם. יש גם אנשים שלא שם.

המקס של "כזה אני רוצה" וגם פלאיי כארד - אני חושב שיש להם דמי כרטיס חודשיים. תקנו אותי אם אני טועה. בנוסף: אני לא בטוח אם יש בכרטיסים הללו המרת מט"ח ישירה מכל מטבע, לשקל - או יש המרה קודם לדולר ורק אח"כ לשקל. אני מדבר גם על חישוב הערך השקלי של העסקה בשערי המט"ח וגם על ה-עמלת מט"ח.

חוץ מזה שגם אחוז אחד עמלה שלוקחים על עסקה במט"ח - עדיין, זו הרעת תנאים. וואלה עד היום לא היתה לנו שום עמלה. גם לא היה אחוז אחד... עד היום: היו רק שערי ההמרה הפנימיים של אמאזון לפי ה Amazon Currency Converter. וזהו.

חוץ מזה שאין הצדקה ואין רציונל לעמלה הזו שאמאזון גובים מאיתנו. אנחנו לא מקבלים כלום בתמורה. הם לא חברת מימון או סליקה, הם לא רשאים לקחת עמלות מט"ח. לכן הם גם לא משווקים את העמלה ככזו.
מדובר ב-הבטחת שער למקרה של החזר כספי? -שיעשו פיקדון. למה עמלה פיקס מראש?!?
ולמה לכלול בערך הבסיס את פיקדון המיסים שאולי בכלל יחזור אליי?
הכל פה תלוש. הרציונל היחיד שעומד מאחורי המהלך הזה הוא גזל. והסתמכות על הפאסיביות של קהל הצרכנים. לא מדליק אצלך נורות אדומות שאין אזכור בגוגל של העמלה הזו? ואולי היא מיועדת רק לשוק הישראלי?

אם בן אדם עבר את גיל 18 ולא מבין את המשמעות של מדרון חלקלק והרעה בתנאים שעוברת בשקט לא תעצר כאן אלא היא רק תחריף - אז אני לא יכול להסביר לו.

הכי גרוע: יש גם את העניין הטכני. וגם את זה כבר הסברתי פה אתמול.
אם אתה עושה היום עסקה במטח - היא תאושר ותחושב (ויינתן לה ערך שקלי לרבות שערי ההמרה ולרבות עמלת המט"ח) רק בעוד כמה ימים. בתקופת החגים זה יכול לקחת גם שבועיים. יוצא מצב שהיום אתה קנית משהו - אבל לדעת בפועל כמה זה יעלה לך שורה סופית בשקלים: יחושב רק בעתיד, ואתה גם תדע רק בעתיד.
זה לא נוח.
ואני כבר לא מדבר על כך שלא תוכל לעשות "אמבושים" בימים שיש צניחה בערך של מטבע זר.

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #747 

two-times - אני מתנצל אבל יש פתרונות להכל. אתה מנסה לדעתי האישית לעשות סיפור גדול מכלום, זכותך כמובן, אבל אני (ולפי התגובת פה גם אחרים) לא רואים בזה סוף העולם כמוך. מפריע לך? תפסיק להזמין מאמזון - זו זכותך כצרכן ותתחיל לרכוש בארץ. פשוט, לא?

ד"א - אתה טועה, ל MAX אין דמי שימוש חודשיים אם היית טורח לבדוק היית רואה - וזה לא הכרטיס היחיד בתנאים הללו, לי יש 3 כאלו, כפי שאמרתי לכל בעיה יש פתרון.

two-times
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #748 

two-times כתב:
המקס של "כזה אני רוצה" וגם פלאיי כארד - אני חושב שיש להם דמי כרטיס חודשיים. תקנו אותי אם אני טועה.
...
זו השורה היחידה בהודעה שלי שהתייחסת אליה. וגם זה בצורה חלקית (רק לכרטיס של מקס) וגם זה מבלי לקרוא בעיון מה כתבתי..: מונחים כמו "אני חושב". ו-"תקנו אותי אם אני טועה".

חוץ מזה - חוץ מההתייחסות הנקודתית והשטחית הזו - וחוץ מהפתרון היחיד שהצעת ("אל תקנה באמזון". דבר שממילא כבר הכרזתי שעשיתי) - אם הייתי צריך לכמת, ככה במבט חטוף, לפי מפתח משוער של 20 מילים פר שורה - הייתי אומר ששפכת על ההודעה שלך באזור ה 60-70 מילים שלא עונות על אף אחת מהפסקאות בהודעתי הקודמת. ושלא אומרות/תורמות כמעט כלום.

אני מסיייג ומשתמש במילה "כמעט". כי בדבר אחד ההודעה שלך ועצם קיומך דווקא כן תרמו וכן הצליחו לגרום לי להבין משהו.

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #749 

two-times - העולם מתחלק בגדול ל 2, אנשים שמחפשים בעיות, ואנשים שמוצאים פתרונות. בנוסף יש אימרה חכמה שאומרת "למד לנהל נכון את המלחמות שלך" / [left](choose (one's) battles (wisely).[/left]

קח מזה מה שבא לך.

Arie10
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 175 פעמים

נושא שלא נקרא #750 

two-times כתב:
...
...

שער יציג של ליש"ט לצורך הדוג הוא 4.3? השער של אמאזון הוא 4.5?
-נניח אני היום ועכשיו מבצע עיסקה במאה ליש"ט? -אני כבר עכשיו ומייד אני יודע מה יהיה החיוב שלי בחשבון הבנק השקלי שלי... אני יודע שהקנייה הזו תעלה לי 450 שקל היום כי ביצעתי אותה היום.

לא רוצה!!

אני קניתי עכשיו? - אז אני רוצה לשלם עכשיו ולדעת בדיוק כמה זה עולה לי כבר עכשיו.

זה הכי נוח.
בלי הפתעות בעתיד ובלי אי וודאות. הכל ידוע וברור ומוסכם מראש.

אני גם לא מבין מה הבעיה של אמאזון... הם מנסים לתרץ את המהלך בהגנה מפני שינויי מטבע עתידיים. איזה בולשיט. הרי זה לא פיקדון. ואנחנו גם לא חיים בסביבה אינפלציונית כבדה. וממילא אם השער שלהם היום הוא 4.5 ואני שילמתי להם 450 שקל, ונניח 10 ימים אח"כ ביטלנו עיסקה והם נותנים לי החזר - והשער באותו יום הוא 4.4 - אז וואלה שיחזירו לי רק 440 שקל.
סבבה. אין בעיה.
ואם בעתיד השער יהיה 4.6 - אז שלא יחזירו לי 460. שיחזירו רק 450 כפי ששילמתי מלכתחילה.
אין בעיה. שהכל יתנהל לפי שערי ההמרה שלהם, ללא אפשרות לעשיית עושר.
מקובל.

אבל למה סתם לדפוק את הצרכן בעמלות גזל חדשות ומומצאות?
מדובר בהרעת תנאים מובהקת... ללא שום רציונל.
וגם שים לב דרך החישוב של העמלה החדשה הזו שהוסיפו: לא מפורט. הם לא מסבירים מה הנוסחא שהגיעו לעמלה הזו. רק נותנים לך את השורה הסופית.
גם אין שקיפות. משתינים עלינו בקשת.
...
·
בדוגמא שנתת (4.3 שער יציג, לעומת 4.5 שער אמזון) מדובר על תוספת של כ- 5% !!!
בדוגמאות של כרטיסי אשראי של מועדונים שונים, מדובר על תוספת של 1% (מקס) או למשל 1.15% באמריקן שיש לי (לאחר 50% הנחה).
מתי בפעם האחרונה ראיתי קפיצות כאלה מטורפות בשערים ? ובבקשה לא לתת לי דוגמא שקרתה לאחרונה בעקבות הקורונה !
לרוב, רכישה במטבע מקומי של אותה מדינה תוזיל את העסקה בצורה משמעותית.
אתה רוצה לנהל כאן ויכוח על מה עושה אמזון עם "הבטחת השער" המוזרה הזו ? תמשיך בשלך.

כולם כבר הסבירו לך שרכישה בשקלים באתרי חו"ל היא התנהלות לא נכונה...אתה אמנם תדע מיד בכמה יחייבו אותך בשקלים, רק שזה יהיה הרבה יותר ממה שיחייבו אותך אם תבחר לרכוש במטבע מקומי !!!

עכשיו תבחר איך להתנהל עם הכסף שלך, אחרי שכל הנתונים מוצגים בפניך...

שלח תגובה

חזור אל “ייבוא, תמחור ושירות”