מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה

גילוי מסעיר: אחרי עשרים שנה של עבודות בשטח רק שני אחוז מבתים מחוברים לסיבים

עמוד 3 מתוך 5
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  הבא 
   פורומים > HTPC ומחשוב > אינטרנט
מחבר הודעה
sys_admin
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2014

הבעות תודה: 360
מספר הודעות: 1951

#31  נשלח: שבת 08/06/2019 9:43

jtk כתב:
@sys_admin
באותה מידה אפשר להגיד ההפך. אנשים נוטים יותר להגיב על דברים שמרגיזים אותם. מי שיש לו, כבר מסודר ולא מתעניין יותר. מי שמחכה שיהיה זמין ואין לו, רוצה לראות מה המצב בסקר ולהתלונן.

אבל עכשיו ברצינות. חוץ ממי שמתעניין בנושא, יכנסו גם קוראים מקריים או כאלה שרוצים ללמוד. האם אתה חושב שלתת-האוכלוסיה "מתעניינים בחיבור אופטי" יש זמינות תשתית גבוהה יותר מלציבור הכללי? אם כן, למה? גם לי נראה שיש הטיה חיובית כלשהי, אבל אני לא חושב שהיא פי 10, וגם לא פי 3. זה רק תומך בכתבה מלפני כמה שבועות שדיברה על 20% זמינות בארץ.

·
להגיד אפשר כל דבר. אבל בניגוד לאלה שיכולים להגיד דבר מה בגלל שהם קראו כתבה PR או פוסט מאומת בפרופיל הרשתי בפייסוש של חברת סיבים אמינה במיוחד, שמעו מאחד שיודע בגלל שהוא עובד כמוקדן בכיר או כעוזר מתקין ראשי באחת החברות הסיבים, רוצים להאמין שהחשיבה החיובית שלהם תשנה את המציאות הקיימת סביבם... ואפשר להשלים את החסר, אבל בניגוד להם אני יכול לדעת את המצב הקיים המדוייק ואת הצפי לעתיד מסיבה מאוד פשוטה והיא שבמסגרת העיסוק שלי אני נגיש למערכות הרלוונטיות ויכול לפתוח תוך שנייה את מפת פריסה שבה רואים את התשתיות של כל אחת מהחברות, לראות את הלקוחות המחוברים ופעילים שלהם, לפתוח את מערכת GIS ולהציג בה את כל אחת משכבות מידע של כל אחת מהספקיות ולהציג את פריסה שלהם ואת התכנון של כל אחד מהם וגם לראות לפי מצב התכנוני, מי מהם מציב ציוד כזה שבעתיד ניתן יהיה ממנו להגדיל את הרשת באזור גאוגרפי נתון.
ובידיוק בגלל זה, כל פעם מחדש סיפורי הסיבים הריקים מכל תוכן שמסופרים במקומות שונים מצחיקים אותי. במיוחד זה מצחיק, בגלל שאת הסיפורים אלה ממשיכים לגלגל ולמחזר במשך שנים ועשרות שנים, תוך כדי זה שרק משנים את השמות של חברות ולא מבינים עד כמה זה היום נשמע מגוחך אחרי כל השנים אלה.
כמובן שיש גם ווריאציות שונות שסיפורים אלה, יש גם את אלה שמספרים סיפירים של גלים מילימטריים ומתעוררים פעם בכמה שנים בשביל לספר שהפעם זה יהיה דבר אחר, שונה, גדול, הבא, עצום.... למשל כזה
https://www.hometheater.co.il/vt322380.html
או כזה:
https://www.hometheater.co.il/modules.php?name=For...
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
nir11
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 21, 2007
הבעות תודה: 107
מספר הודעות: 2283

#32  נשלח: שבת 08/06/2019 13:24

רק אני, אני ואני. סיס אדמין - אתה איש צנוע.
jtk
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Dec 30, 2012
הבעות תודה: 439
מספר הודעות: 4198

#33  נשלח: שבת 08/06/2019 19:52

sys_admin
אם יש לך גישה לנתונים מלאים, מותר לך לספר לכמה לבתי אב יש נגישות?

אתה סיפרת על חבר עם חיבור אופטי, גם אני מכיר, oferlaor סיפר על כמה, ולכל מיני אנשים בפורום יש. זה עדיין לא פריסה מסיבית אבל כבר בכלל לא נדיר.
sys_admin
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2014

#34  נשלח: א' 09/06/2019 0:32

jtk כתב:
@sys_admin
אם יש לך גישה לנתונים מלאים, מותר לך לספר לכמה לבתי אב יש נגישות?

אתה סיפרת על חבר עם חיבור אופטי, גם אני מכיר, oferlaor סיפר על כמה, ולכל מיני אנשים בפורום יש. זה עדיין לא פריסה מסיבית אבל כבר בכלל לא נדיר.

·
במגבלות האפשריות אני יכול להרשות לעצמי להציג נתונים כלליים ביותר ולפעמים להתייחס לנתונים שכבר פורסמו בתקשורת הגלוייה. לאשר או להכחיש.
מה שבטוח זה זה שאני לא אתחיל לפרסם צילומי מפות פריסה או את השכבות של ניתוב של החברות השונות.
eran405
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 27, 2012
הבעות תודה: 389
מספר הודעות: 2165

#35  נשלח: א' 09/06/2019 0:51

jtk
·

ראה את התגובה שלי בתחילת שירשור זה:
https://www.hometheater.co.il/vp2961506#2961506

לפי הכתבה שקישרתי שם:
ציטוט:
במארס נרשם שיא של חיבור לרשת המהירה, וחברות התקשורת כבר מציעות אינטרנט מבוסס סיב אופטי ליותר מ-15% ממשקי הבית

(כתבה מחודש אפריל)

---

בנוסף, עשיתי עכשיו חיפוש קצר בגוגל ומסתבר:

http://www.oecd.org/sti/broadband/broadband-statis...
הנה המקור לנתונים "לפי ה -OECD" שמופיעים בכתבה בפוסט הראשון של שירשור זה! ראו את טבלת ה-" Percentage of fibre connections in total broadband":

למיטב הבנתי 1.93% זהו האחוז של חיבורי סיב מכלל חיבורי הפס הרחב בישראל נכון ליוני 2018 (לפי נתונים שה-"relevant Israeli authorities" סיפקו ל-OECD). כלומר בעצם הרבה פחות מ-2% מבתי האב בישראל היו מחוברים לחיבור של סיב ומצד שני זה נתונים של לפני שנה שלדעתי השתנו בצורה משמעותית לאור הפעילות של פרטנר וסלקום פייבר.
(פשוט "עיתונות אמיצה" במיטבה...)

https://www.forbes.com/sites/niallmccarthy/2019/03...
הכתבה שממנה הגעתי לקישור לעיל ויש גם קצת מלל על המספרים וגרף יותר יפה אבל עם פחות מדינות (בלי ישראל).

https://broadbandnow.com/Fiber
לפי זה יש היום כיסוי סיבים של 25% בארה"ב (קשה להיות בטוח אבל למיטב הבנתי זה אומר של-25% מבתי האב בארה"ב יש היום את האופציה להתחבר לחיבור של סיב).

אם מתחשבים גם בנתון של 60% פריסה של בזק בסיבים (שאינם מופעלים כרגע אבל בתקווה יכולים להיות מופעלים יחסית בזמן קצר ברגע שהפולוטיקות הרלוונטיות יבשילו), לדעתי המצב בארץ, לפחות מבחינת פריסה, יכול להיות ממש מצויין.

כאמור "אחוז בתי האב שבאמת מחוברים" (או יותר מדיוק במקרה של הנתונים כאן "אחוז חיבורי הסיב בפועל מכלל חיבורי הפס הרחב"), זה כבר עניין הרבה יותר בעייתי ותלוי בעיקר בעד כמה החברות דוחפות ומשווקות באגרסיביות חיבורים כאלה. לא משנה כמה נטחן את הנושא כאן בפורום לרב האנשים בארץ אין צורך אמיתי בחיבור כזה (וגם אם יש הם לא מודעים, לא לצורך וכנראה גם לא האם יש אצלהם פריסה זו או אחרת).
(2) הבעות תודה: jtk , want_upload
jtk
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Dec 30, 2012

#36  נשלח: א' 09/06/2019 1:48

ה-20% שהזכרתי הם מכתבה ממאי:

ציטוט:

לסלקום פריסה של 150 אלף משקי בית ול-IBC פריסה דומה. לפי פרטנר, לחברה יש נגישות לכ-350 אלף בתי אב. לפי ההערכות רק לכחמישית ממשקי הבית בישראל יש נגישות לסיבים האופטיים וכאן יש ל-HOT בשורה, אם כי כאמור, במחיר גבוה.

נגיד יש 2 מיליון בתי אב, לפי הנחת 4.5 נפשות בממוצע. 350 אלף של פרטנר זה 17.5%. אין חפיפה מלאה בין פרטנר לסלקום, אז מגיעים ל-20%+.

(אני לא מבין את ההתייחסות המפרידה חלקית בין סלקום ל-IBC, שאני משער שהיום הם פרקטית אותה חברה.)
eran405
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 27, 2012

#37  נשלח: א' 09/06/2019 12:04

jtk כתב:

(אני לא מבין את ההתייחסות המפרידה חלקית בין סלקום ל-IBC, שאני משער שהיום הם פרקטית אותה חברה.)
·

אני לא מבין מאיפה אתה מביא את זה. אנלימטד היא חברה אחרת מסלקום וסלקום מחזיקה 70% מאנלימטד ולכן בעלת השליטה בחברה (לפי הכתבה לעיל ה-30% הנותרים בידי חברת החשמל, שזה בעצם המדינה). לפחות לכרגע לאנלימטד יש תשתית משלה (שנפרדות לגמרי מכל תשתית אחרת וזאת אחת הסיבות לפריסה הכל כך איטית), בעוד סלקום (וגם פרטנר) בגדול חוכרות תשתיות של בזק ופורסת רק את החיבור של הבניין והדירות (דבר שמוזיל את העליות שלהם ומאיץ את הפריסה). אני בטוח שיש התחייביות אחרות לאנלימטד מול מהמדינה מאשר לסלקום (על אף שלפי איך שמשרד התשקורת מתנהג לא ברור למה שמישהו יתיייחס להתחייבות כלשהי כלפיו).

דרך אגב אצלי יש תשתית של אנלימטד ואין לי אפילו אפשרות להתחבר לספק של סלקום (?!). למיטב הבנתי למי שיש סלקום פייבר אין אפשרות להתחבר לספק אחר מסלקום פייבר.
uh99
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Aug 05, 2010
הבעות תודה: 182
מספר הודעות: 3606

#38  נשלח: א' 09/06/2019 12:11

eran405 כתב:

ציטוט:
...

·

אני לא מבין מאיפה אתה מביא את זה. אנלימטד היא חברה אחרת מסלקום וסלקום מחזיקה 70% מאנלימטד ולכן בעלת השליטה בחברה (לפי הכתבה לעיל ה-30% הנותרים בידי חברת החשמל, שזה בעצם המדינה). לפחות לכרגע לאנלימטד יש תשתית משלה (שנפרדות לגמרי מכל תשתית אחרת וזאת אחת הסיבות לפריסה הכל כך איטית), בעוד סלקום (וגם פרטנר) בגדול חוכרות תשתיות של בזק ופורסת רק את החיבור של הבניין והדירות (דבר שמוזיל את העליות שלהם ומאיץ את הפריסה). אני בטוח שיש התחייביות אחרות לאנלימטד מול מהמדינה מאשר לסלקום (על אף שלפי איך שמשרד התשקורת מתנהג לא ברור למה שמישהו יתיייחס להתחייבות כלשהי כלפיו).

דרך אגב אצלי יש תשתית של אנלימטד ואין לי אפילו אפשרות להתחבר לספק של סלקום (?!). למיטב הבנתי למי שיש סלקום פייבר אין אפשרות להתחבר לספק אחר מסלקום פייבר.

כך גם עם פרטנר ולא רק עם סלקום לא ניתן להתחבר לאף ספק אחר מלבד שלהם .. וזה מנוגד לרישיון הכללי שלהם
ודי עצוב שמשרד התקשורת מתייחס לסלקום / פרטנר כלא בעלי תשתיות
uh99
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Aug 05, 2010

#39  נשלח: א' 09/06/2019 12:21

jtk כתב:
ה-20% שהזכרתי הם מכתבה ממאי :

ציטוט:
...

נגיד יש 2 מיליון בתי אב, לפי הנחת 4.5 נפשות בממוצע. 350 אלף של פרטנר זה 17.5%. אין חפיפה מלאה בין פרטנר לסלקום, אז מגיעים ל-20%+.

אם יהיה התייחסות כמו שאתה מציע יהיה חובה על סלקום לאפשר לספק אחר להיות בסיבים שלה כמו קיים אצל IBC
eran405
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 27, 2012

#40  נשלח: א' 09/06/2019 13:13

uh99 כתב:

אם יהיה התייחסות כמו שאתה מציע יהיה חובה על סלקום לאפשר לספק אחר להיות בסיבים שלה כמו קיים אצל IBC
·

ואתה רואה עד כמה זה עוזר במקרה של אנלימטד (יש בחירה בין 2 ספקים קטנים וזהו).

הפתרון היחיד (לדעתי) הוא להכריח כל חברה בעלת תשתית לאפשר לספקיות אחרות לחכור את התשתית. כמו שיש היום "שוק סיטונאי" על תשתית בזק ובמידה מסויימת על תשתית הוט, חייבים להמשיך עם זה גם בתשתיות סיבים. ברגע שיהיה את זה אז בתקווה התמונה תשתנה ויהיה אפשר נגיד לקחת טריפל של פרטנר מעל תשתית סיבים של אנלימטד/סלקום וכו'.

לצערי אני לא אופטימי לגבי מימוש של "רעיון" כזה בפועל....
uh99
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Aug 05, 2010

#41  נשלח: א' 09/06/2019 14:01

eran405 כתב:

ציטוט:
...

·

ואתה רואה עד כמה זה עוזר במקרה של אנלימטד (יש בחירה בין 2 ספקים קטנים וזהו).

הפתרון היחיד (לדעתי) הוא להכריח כל חברה בעלת תשתית לאפשר לספקיות אחרות לחכור את התשתית. כמו שיש היום "שוק סיטונאי" על תשתית בזק ובמידה מסויימת על תשתית הוט, חייבים להמשיך עם זה גם בתשתיות סיבים. ברגע שיהיה את זה אז בתקווה התמונה תשתנה ויהיה אפשר נגיד לקחת טריפל של פרטנר מעל תשתית סיבים של אנלימטד/סלקום וכו'.

לצערי אני לא אופטימי לגבי מימוש של "רעיון" כזה בפועל....

אכן אך זה יותר ספקים ממה שקיים כיום אצל סלקום ופרטנר

השאלה מי יכריח את בעלי התשתיות לאפשר לספק אחר כאשר משרד התקשורת מאשר לסלקום / פרטנר לא לבצע זאת לפי הרישיון שלהם

כל עוד משרד התקשורת פועל לטובת החברות התקשורת ימשך הקיפוח על חשבון הצרכנים הפרטיים
jtk
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Dec 30, 2012

#42  נשלח: ב' 10/06/2019 12:13

eran405 כתב:
אני לא מבין מאיפה אתה מביא את זה. אנלימטד היא חברה אחרת מסלקום

אני לא יודע אם יש להן מגבלות בגלל רשיונות וכו', אבל טכנית הגיוני שאם סלקום מחזיקה 70% ב-IBC, שהתשתיות יפעלו באופן מאוחד עד כמה שאפשר, ושלא יעשו פריסה כפולה באותם אזורים.
(1) הבעות תודה: uh99
uh99
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Aug 05, 2010

#43  נשלח: ב' 10/06/2019 14:45

jtk כתב:

ציטוט:
...

אני לא יודע אם יש להן מגבלות בגלל רשיונות וכו', אבל טכנית הגיוני שאם סלקום מחזיקה 70% ב-IBC, שהתשתיות יפעלו באופן מאוחד עד כמה שאפשר, ושלא יעשו פריסה כפולה באותם אזורים.

אכן, אחרת מה הטעם שסלקום קנתה את IBC אם לא לחסוך בתשתיות ולא מפליא שלא פורסם הרישיון החדש
sys_admin
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2014

#44  נשלח: ב' 10/06/2019 18:20

jtk כתב:

ציטוט:
...

·
טכנית זה לא אפשרי ולא כלכלי ממספר סיבות, ושרק אחת מהן, היא שסלקום משתמשת בטכנולוגייה שונה מחח''י ( בסוג של PON ) ושציוד של סלקום לא יעבוד ברשת של IBC וגם הפוך לא.
jtk
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Dec 30, 2012

#45  נשלח: ב' 10/06/2019 22:29

אני משער שלפחות ה-backbones מחוברים/יחוברו ביחד, ושהם פשוט נותנים ללקוחות תשתית+ציוד בהתאם למה שפרוס בכל אזור, ואולי בטווח הרחוק, בהדרגה, יעשו איחוד?
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אינטרנט עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה