מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה

שרשור תגובות - 8K כבר כאן, מדוע אתם פשוט חייבים מסך כזה?

עמוד 3 מתוך 5
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  הבא 
   פורומים > כללי > חדשות HT
מחבר הודעה
Chernobog
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  Dec 23, 2009
הבעות תודה: 14
מספר הודעות: 53

#31  נשלח: ג' 04/06/2019 15:06

בעוד 4-5 שנים התגובה שלו תהיה עוד יותר רלוונטית כי הראיה שלך תהיה גרועה יותר ב 4-5 שנים.
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
guyezra
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2005
הבעות תודה: 474
מספר הודעות: 32289

#32  נשלח: ג' 04/06/2019 15:08

Chernobog כתב:
בעוד 4-5 שנים התגובה שלו תהיה עוד יותר רלוונטית כי הראיה שלך תהיה גרועה יותר ב 4-5 שנים.

המספר במשקפיים יהיה גדול יותר אבל הוא יראה אותו הדבר
asaf23
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הצטרף בתאריך:
  Jul 08, 2008
הבעות תודה: 271
מספר הודעות: 7866

#33  נשלח: ג' 04/06/2019 18:29

MartinHSabag כתב:

ציטוט:
...

·את מי מעניין עידן+?
זה כמו שתגיד שפרארי *** אוטו כי אתה החלטת לנסוע בו בשביל כורכר מאחורי הבית....

מרבית הצפייה שלי היא בערוצים הנ״ל. ברשותי גם נגן בלוריי. אין כיום פורמט בלוריי 8K לצרכן. ייתכן ובעתיד זה יהיה רלוונטי גם לישראל.
טלHD
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Nov 15, 2008
הבעות תודה: 953
מספר הודעות: 13005

#34  נשלח: ג' 04/06/2019 19:06

חלק מהתגובות כאן לא ממש רלוונטיות...מכוון שהתעשייה "מחליטה" עלינו ועל קדמת הטכנולוגיה.
תנסו לרכוש היום מסך 55" ומעלה שהוא לא 4K....לא חושב שיש דבר כזה.
ומהצד השני, תלת מימד שלא ממש הלך....יותר נכון הלך לעולמו ואין כבר היום מסכים עם הפיצ'ר הזה.
אותו דבר לגבי 8K , אם יהיה טוב לתעשייה ורלוונטי לנו, עוד מס' שנים כל המסכים ׁ(לפחות הגדולים) יהיו 8K.
לדוגמא, למיטב זכרוני LG כבר הצהירו שמסך ה OLED "88 שלהם יהיה 8K תרצו או לא, זה מה שתקבלו.
(1) הבעות תודה: MartinHSabag
istarmini (יואב)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Jul 13, 2008
הבעות תודה: 1712
מספר הודעות: 15169

#35  נשלח: ג' 04/06/2019 19:30

טלHD כתב:
חלק מהתגובות כאן לא ממש רלוונטיות...מכוון שהתעשייה "מחליטה" עלינו ועל קדמת הטכנולוגיה.
תנסו לרכוש היום מסך 55" ומעלה שהוא לא 4K....לא חושב שיש דבר כזה.
ומהצד השני, תלת מימד שלא ממש הלך....יותר נכון הלך לעולמו ואין כבר היום מסכים עם הפיצ'ר הזה.
אותו דבר לגבי 8K , אם יהיה טוב לתעשייה ורלוונטי לנו, עוד מס' שנים כל המסכים ׁ(לפחות הגדולים) יהיו 8K.
לדוגמא, למיטב זכרוני LG כבר הצהירו שמסך ה OLED "88 שלהם יהיה 8K תרצו או לא, זה מה שתקבלו.
·

נו זה ברור רק לא ברור למה עכשיו, בנקודת הזמן הזו ,צריך את זה חוץ מלרצות להגיד יש לי ??
עופרפולק
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jan 19, 2005

הבעות תודה: 211
מספר הודעות: 4911

#36  נשלח: ג' 04/06/2019 20:13

יואב אמרת הכי נכון כול הקטע זה לי יש לכם אין ואז אתה עולה עוד 20 קילו
Huber (ערן)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  May 23, 2005
הבעות תודה: 2464
מספר הודעות: 41744

#37  נשלח: ד' 05/06/2019 8:16

istarmini כתב:
ציטוט:
...
·

נו זה ברור רק לא ברור למה עכשיו, בנקודת הזמן הזו ,צריך את זה חוץ מלרצות להגיד יש לי ??
·

פשוט, כנראה הגיעו לרוויה ב 4K וצריכים לקדם את התעשייה קדימה ולמכור עוד שידרוגים

https://www.hometheater.co.il/vt284213.html

"ההבדל בין גאונות לטיפשות הוא שלגאונות יש גבולות."
"רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עד
rwg1 ((גיל))
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Dec 31, 2005
הבעות תודה: 259
מספר הודעות: 1630

#38  נשלח: ד' 05/06/2019 10:15

אחרי שקראתי את התגובות האחרונות בשירשור ובמיוחד התגובות של Huber בדיון הקצר עם jtk אני
רוצה לחזור על דבר שכתבתי בתגובה הקודמת שלי בשירשור והוא שברור שבעוד כמה שנים לרובם של
האנשים כאן יהיה מסך 8K בבית פשוט כי לא תהיה לנו הרבה ברירה, ואם נרצה לקנות מסך סביר אז כל
המסכים הסבירים ומעלה יהיו 8K בדיוק כמו מה שקורה היום עם 4K. האמת היא שאין לי גם בעיה עם זה
מבחינת המסכים עצמם, אם מוכרים מסך גדול עם יותר רזולוציה ועם עיבוד טוב במחיר סביר (כמו שנמכרים
היום מסכים ב- 4K) אז זה מצוין.

הבעיה שלי עם כל עניין ה- 8K היא שבכל התעשיה הזו משקיעים יותר מאמצים בזה מאשר בשיפור של דברים
אחרים, והאמת שגם עם זה לא ממש היתה לי בעיה אם שיפור ברזולוציה היה מביא איתו איזה שיפור מורגש
באיכות התמונה ובמיוחד יותר מזה שמביאים הפרמטרים האחרים (שנראה שבזמן האחרון לא מתקדמים בשיפור
שלהם כמעט) דבר שלצערי הוא לא נכון. במצב של הדברים כמו שהם היום עליה נוספת ברזולוציה לא תוסיף
לאיכות התמונה כמעט כלום ובמיוחד במסכים ביתיים (גם לכאלה שגדולים מ- "75 ) ושיפור של פרמטרים אחרים
בתמונה תשפר את איכותה בהרבה. אפילו יותר מזה, הצורך בלהעביר לאנשים לבית אות וידאו ב- 8K (כי למה
צריך מסך 8K אם אין תוכן ב- 8K ) רק יגרום לביזבוז גדול ברוחב סרט בלי תמורה אמיתית, כאשר שיפור של
פרמטרים אחרים יצרוך הרבה פחות רוחב סרט מקפיצה ברזולוציה ויספק תמורה הרבה יותר גדולה מבחינת
איכות התמונה.

אז נכון שזה הרבה דיבורים שלא ישנו כלום, אבל עניין חשוב מאוד כאן הוא המודעות. כדאי להבין
למה עליית הרזולוציה ל- 8K לא ממש תביא לשיפור מורגש בתמונה ולעשות את זה בדיון יותר מעמיק שלוקח
בחשבון עובדות מדעיות אמיתיות ולא "עובדות" שקראנו בפירסום של חברות שמנסות לקדם את המוצרים
שלהם, שזה לצערי לא מה שקורה כאן. כי אולי אם יהיו יותר דיונים כאלה כאן ובמקומות אחרים זה אולי
יוכל באמת לעלות את המודעות והדרישה לקידום הדברים שבאמת חשובים לשיפור איכות התמונה
במקום למכור לנו את השיפורים שנעשו יותר קלים לייצור בגלל שיפור בתהליכי יצור של פאנלים עם
צפיפות פיקסלים יותר גבוהה.
jtk
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Dec 30, 2012
הבעות תודה: 438
מספר הודעות: 4195

#39  נשלח: ד' 05/06/2019 14:43

rwg1 כתב:
הבעיה שלי עם כל עניין ה- 8K היא שבכל התעשיה הזו משקיעים יותר מאמצים בזה מאשר בשיפור של [דברים אחרים

עדיין לא וודאי ש-8K הוא ה-4K החדש. יכול להיות שעלויות הייצור ישארו גבוהות וזה לא יהפוך למוצר שוק רחב.

אני גם רוצה לקוות שאם יצרן יוכל לפתור בעיה מהותית או ישפר משהו משמעותי, משהו שאנשים מהישוב יכולים להבחין בו, השוק יעדיף מסכים עם התכונה הזו ולא 8K. כל מה שצריך זה שיווק נכון. "פי 1000 קונטרסט!", "פיקסלים מהירים פי 10!", "פי 3 זוויות צפיה בקונטרסט מלא!".

יש דבר, אולי שניים, ש-8K דווקא יכול לעזור להם. זה בדיוק 2560x1440 כפול 3, רזולוציה טובה למשחקים שב-4K צריכה לעבור הגדלה לא אידיאלית. ואמנם מינורי, אבל נגיד: בשימוש כ-4K ומטה זה יקטין את גודל האזורים הלא מאירים בפיקסלים (כל מקטע רציף, גם אם לא בהכרח שיפור ב-aperture ratio).
MartinHSabag (מרטין סבג)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

הבעות תודה: 1560
מספר הודעות: 58995

#40  נשלח: ה' 06/06/2019 19:40

למי שפיספס בעמוד הבית...

https://www.htmag.co.il/vt326389.html

movieman
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Aug 02, 2011
הבעות תודה: 330
מספר הודעות: 4415

#41  נשלח: שבת 08/06/2019 12:32

istarmini כתב:

ציטוט:
...

·

·
החברות של המסכים חייבות לחדש משהו וכנראה שזה מבחינתם סוג של "קלף מנצח"
וכמובן שיש אנשים שתמיד רוצים להיות בחזית הטכנולוגיה ... וגם זה בסדר.

אני הייתי רוצה לראות שידורים איכותיים עם ביטרייט גבוה ב-4K HDR ועם חיבור סיבים אופטיים על מנת שנוכל
גם להנות מ-סטרימינג כזה , אבל המציאות היא שונה ..
Huber (ערן)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  May 23, 2005
הבעות תודה: 2464
מספר הודעות: 41744

#42  נשלח: ב' 10/06/2019 16:15

oferlaor כתב:
את הרוב ידעתי אם כי יש שם כמה נתונים יפים על מצלמות.

מה שאנשים מפספסים הוא שאין ברירה אלא לעלות ברזולוציה אם רוצים לשמר את הקונטרסט הנוכחי ואת איכות התמונה לתוך המסכים הגדולים יותר. טכנולוגיית LCD היא מאוד רגישה לגודל הפיקסל (ב-OLED זה אפילו יותר קיצוני). אם רוצים מסכים גדולים יותר ורוצים לשמור אותם ב-4K זה לא מעשי בלי לאבד קונטרסט (ע"ע מה ש Sharp ניסו לעשות כמה פעמים). זה נכון שזה פחות מהותי למסכי 65" אבל אם עולים ל-75" ומעלה, אז כבר אין ברירה.
·

הסבר של עופר מת'רד אחר למה 8K הוא לא כ"כ מיותר כפי שהרבה פה חושבים.

https://www.hometheater.co.il/vt284213.html

"ההבדל בין גאונות לטיפשות הוא שלגאונות יש גבולות."
"רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עד
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

הבעות תודה: 3549
מספר הודעות: 68540

#43  נשלח: ב' 10/06/2019 16:37

אגב, יש בוידאו שצירפת בשרשור השני הסבר קצרצר על AI ב-upscaling ויש כבר גרסאת AI upscaler שעושה 8K במסכים של סמסונג. זה כמובן לא טוב כמו מה שניתן לעשות ב-offline (ביקורת בקרוב...) אבל ברגע שיש ל-upscaler איכותי יותר פיקסלים לעבוד איתו הוא יכול לייצר יותר אפקטים של חדות מבלי לאבד פרטים. זה יתרון שלא היה לנו עד כה כי לא היו פיקסלים "ספייר".
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Dec 30, 2012
הבעות תודה: 438
מספר הודעות: 4195

#44  נשלח: ב' 10/06/2019 22:34

אפשר הפניה לכתבה טכנית שמראה שבמסכים גדולים הקונטרסט פוחת?
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

הבעות תודה: 3549
מספר הודעות: 68540

#45  נשלח: ג' 11/06/2019 7:45

jtk כתב:
אפשר הפניה לכתבה טכנית שמראה שבמסכים גדולים הקונטרסט פוחת?
·זה לא מה שכתבתי.

כתבתי שכשפיקסלים גדלים הקונטרסט נפגע ב lcd. הסיבה לכך היא בעצם העיקרון מאחורי lcd.

ב-lcd כל תת פיקסל הוא תא שבו יש נוזל ובו חלקיקים שמחזיקים מטען פולארי ואשר משנים את כיוונם לפי כיוון ועוצמת הזרם החשמלי בתא. ככל שהתא גדול יותר כך נדרש יותר חומר ויש בריחת אור גדולה יותר. יתר על כן, נדרש יותר חלקיקים ולכן לוקח יותר זמן ״לישר״ את החלקיקים מזוית אחת לאחרת (זמן תגובה) שגורם למריחה.

לכן אידאלי לשמר את גודל הפיקסל ללא קשר לגודל המסך. הבעיה שנוצרת היא שמספר הפיקסלים גדל מאוד, מה שגורם ליותר תקלות יצור (סטטיסטית יש תקלה כל מספר מיליוני פיקסלים ואתה לא רוצה מסך עם פיקסלים תקועים או תקולים). בעיה נוספת היא שזה הופל אקספוננטית מורכב יותר לדחוף את כל הפיקסלים האלה מבחינת עיבוד (אם תפצל את העבודה בין כמה מעבדים יהיה דיליי בינהם וזה יצור ארטיפקטים שונים ומשונים).

יש לא מעט חברות שהתעלמו בעבר מהאפקטים האלה. הדוגמא המעניינת ביותר היתה שארפ שבתקופה מסוימת בחייה היתה מהמובילות בתחום. כאשר היא נדחקה לפינה היא החלה לקדם מסכים גדולים מאוד מבלי לשנות את דחיסות הפיקסלים או לייצר טכנולוגיה שתשפר את התופעה. התוצאה היתה מסכי ענק שהקונטרסט שלהם היה נמוך במיוחד, זמן תגובה ארוך ועוד תופעות לוואי כמו כיווניות וירידה בעוצמת האור כתלות בזוית. נדרש מערך שלם של תיקונים בכדי לפתור את כל הסוגיות האלה אך זה נחוץ בשביל לעלות בגודל המסך.

אגב, מכיוון שהטכנולוגיה הזו היא פרטית יש מעט מאוד מידע שהחברות מספקות מכיוון שהשוק תחרותי וכל פרט מידע שדולף עובר ישר למתחרים. זו הסיבה שיש מעט מאוד מידע מתקדם על הנושאים הללו ברשת.

פורומים > חדשות HT עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה