דמי ניהול בתיק השקעות מנוהל

נושאים שאינם קשורים בהכרח לתחום הקולנוע הביתי או האודיו אך עדיין עשויים לעניין את הקהל שלנו.

חשוב שלא לערב נושאים שנויים במחלוקת (פוליטיקה למשל).
moco (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 198 פעמים
קיבל תודות: 349 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

@boazj
אני מכיר את הערוצים הללו, זה לא חדש לי. אין להם עדיפות ברורה על ניהול תיק ואין לניהול תיק עדיפות ברורה עליהם. בעיקר צריך לבדוק עלויות שזה מה שאני מנסה לברר.
יש לזכור ש"ניהול תיק" זה רק מנגנון. גם לקופות שהזכרת יש מי שמנהל. אפשר גם לדבר על מי מנהל את אלה (מגוון רחב של גופים) ומי מנהל את האחרים (שוב מגוון רחב של גופים ועם חפיפה עם הקבוצה הראשונה), אבל תכלס, העלויות זה מה שניתן להשוות, אם אין היכרות אישית.
ממה שראיתי , דמי הניהול בפוליסות פיננסיות הן לא בצד הזול.
משה

boazj
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 91 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

דמי הניהול במכשירים האלה בין 0.6 ל 0.9. בתיק נירות ערך סביר שתשלם יותר אפקטיבית מניסיון.
אבל היתרון של המכשירים שציינתי ויש עשרות מסלולים אפשריים, הוא במגוון ההשקעות ובארוע תזמון המס. נראה לי שאתה מפספס את הרווח הגלום בזה. לאורך מספר שנים אין לי ספק שהתשואה נטו בפוליסה פיננסית למשל, תהיה גבוהה יותר מתיק נירות ערך בעל חלוקה דומה.
אימון אישי/קואצינג, טיפול, הנחיית קבוצות וסדנאות.
פריצות דרך בתחום האישי והכלכלי,חיבור ליעוד.
וגם מוזיקה, אופני הרים, קפה, מערכות סטראו, יוגה, ריצה ועוד כאן: https://asimonim.ravpage.co.il/BOAZJ

moco (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #18 

על המשפט האחרון שלך אין מחלוקת, זו אמת מתמטית, אבל רק בתנאי שדמי הניהול גם זהים.

אני יצרתי את השרשור הזה בעיניין של לקבל מושג על דמי הניהול. אין בכלל טעם להשוות דברים כאלה בלי להתייחס למספר הקריטי הזה, הרי כל ההבדלים האחרים יכולים להתגמד.
0.6 - 0.9 זה ממש לא נמוך, ממידע שכבר אספתי (ממכרים, לא מפרסומים או שאלות אצל נציגי מכירות) אז 0.6 זה הגבוה לגבי ניהול תיקים (נכון, יש להוסיף את עמלות הבנק, אבל אלה נמוכים בערך בפקטור 10).
אגב, לא ברור לי למה דמי הניהול לפוליסות הללו גם גדולים משמעותית מדמי ניהול הנהוגים לקרנות השתלמות - הרי התפעול ועלויות התפעול שלהם דומות. כנראה בגלל של"כולם" יש קרנות השתלמות, אז יש שם יותר תחרות.
משה

Arie10
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 177 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

FIRE_WIRE כתב:משה ידידי
הנה מה שהציעו לנו מהעבודה. תכלס נראה לי גבוה מידי
שים לב זה בנק לא חברת השקעות
...
·
רגע לפני שהעברתי את כל כספי ההשקעה לאחת מבתי השקעה (מסחר עצמאי), הציעו לי בבנק שלי 0.15% (קניה/מכירה) ופטור מלא מדמי משמרת !
זה לא שכנע אותי, שכן בבית השקעה חיצוני עמלת קניה/מכירה עומדת על 0.09% וגם כן פטור על דמי משמרת.
הסיבה הנוספת שלא הסכמתי להשאיר שם כספים, כי דרשתי מהם שיחזירו לי את רוב דמי קני/מכירה/משמרת שהם גבו ממני בפועל (כשהעלו לי אותם ל DEFAULT בשלב כזה או אחר ולא שמתי לב לכך) ! הם הסכימו להחזיר רק חלק קטן מאוד.

אז הטבלה שהבאת- פשוט לא רצינית !
חייבים להתמקח איתם חזק (אם רוצים להשאר בבנק).

moco (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #20 

אתה צודק שצריך להתמקח חזק ועם הבנק גם תמיד לבדוק מה קורה בפועל, כי כל מה שהם מכניסים למערכת, פג תוקפו לאחר זמן מה. זו שיטת עבודה מכוונת.

אני גם הייתי פעם בבית השקעות בניהול עצמי (ב"מגדל") בעמלות כמו שציינת ועשיתי את הדרך ההפוכה ממך אל הבנק (לא חזרה, כי זה היה כבר בנק אחר).
הבנק לא השווה את התנאים של מגדל אבל התקרב מאוד. הסיבה היא שהתמקחתי גם על עמלות אחרות בבנק שלא קשורות לני"ע, והעברת ני"ע אליהם הי כלי חשוב במיקוח. הדיל הסופי היה כדאי, גם אם בני"ע אני משלם טיפה יותר.
משה

Arie10
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 177 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

במקרה שלי, סך כל העמלות שלי שקשורות במסחר (לאחר שהן באורך פלא חזרו לדיפולט)- היה כל כך גבוה, שפשוט אין שום סיכוי שאקבל הנחה על כלים אחרים שיאזנו לי את העלות הכללית של העמלות.
לאחר שהעברתי את כל כספי ההשקעות שלי החוצה, העמלות שאני משלם לבנק פשוט מצחיקות. לא נשאר על מה לשלם להם (כמעט).

כמובן שגם חסכתי אלפי שקלים בשנה על דמי הניהול של פעולות שקשורות להשקעות.
הבנקים פשוט שודדים, גם לאחר כל ההנחות שלהם.

על הדרך, הבנתי לאחרונה שניתן גם "לשפר" את עמלת קניה/מכירה של 0.09% שגובים רוב בתי ההשקעות. כמובן שהכל תלוי בגודל התיק, אבל הבנתי ש 0.07% היא לא מילה גסה !!! ועל הדרך אפשר גם לקזז את עלות התשלום החודשי (15-20 ש"ח)- לא שזה מספר משמעותי כל כך.

liorper
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 46 פעמים
קיבל תודות: 15 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

moco כתב:לא מדוייק :-)
אתה צודק שהתשובה היא מורכבת ולא ניתנת לרוב לניסוח במספר אחד, אבל השאלה עצמה אינה כללית, היא דווקא מאוד ספציפית. היא ספציפית על פי הגדרה, כי בהסכם ניהול חייבים לציין את העלויות.
לרוב התשובה היא "%X לשנה על ני"ע בהשקעה ישירה + דמי הניהול של הקרנות שמשקיעים בהן". נכון שכדי לקבל עלות סופית, צריך גם לסגור על כמב כסף מותר להשקיע בקרנות בכל דמי ניהול.

הטווח שציינת נשמע מתאים למה שאני שמעתי ממקורות אחרים. הבעייה היא שזה טווח של 100% בין הקצוות. לא ברור לי מה הנורמה (בוא נגיד, לתיק בסדר גודל של מיליון).
...
·
בתור אחד שעבד ביותר מבית השקעות אחד, זה אכן הטווח למרות שמדובר בטווח של 100%
כי יש הרבה משנתים כמו שציינתי שאגב אחד מהם הוא יכולת ניהול המשא ומתן של מול מנהל התיקים שלך.
על תיק של מיליון שקלים באופן כללי אתה לא אמור לשלם יותר מ 0.9 .
שוב מזכיר לך בגלל שציינת גופים קטנים לבדוק את נושא המע״מ בדמי הניהול.

liorper
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #23 

boazj כתב:לא רוצה להיכנס כרגע להסברים ארוכים.
אבל לטעמי אין סיבה היום לשים כסף בניהול תיקים.

אופציות עדיפות בהרבה בעיני:
* קופת גמל להשקעה.
* קופת גמל לפי סעיף 190
* פוליסה פיננסית.
...
·
באופן כללי מסכים עם דבריך.
רק שבתיקון 190 ניתן להוציא כסף הוני לאחר קבלת 3 תלושי פנסיה + עמידה בפנסיה מינימלית
גמל להשעה נותן פיתרון עד 70 אלף לשנה לת.ז לא בדיוק פתרון למיליון שקלים.

liorper
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #24 

moco כתב:@boazj - שניים מהערוצים שהזכרת הם בכלל ערוצים פנסיוניים, אז הם לא בהכרח רלוונטיים.

לגבי " אין סיבה היום לשים כסף בניהול תיקים" , לא ברורה לי הטענה ובעיקר לא ה"היום".
ניהול תיקים זה שירות בתשלום, זה לא אפיק השקעה. במקום שתנהל בעצמך את התיק (למשל, על ידי בחירת אחד המסלולים שהצעת או כל דבר אחר), אתה משלם למישהו אחר שיחליט את ההחלטות בהתאם לפרופיל סיכון שאתה בוחר בו.

זה לא שונה מהותית מלשלם לשרברב שיחליף את הברז במקומך, ואתה בכלל עונה על איזה ברזים אתה ממליץ :-)
...
·
ניראה לי שקצת פספסת את מה שהוא התכוון להגיד.
גם האלטרניבות שהוא הציע מישהו אחר מנהל עבורך את ההשקעה, רק בעלויות נמוכות יותר ברוב המקרים, עם דחיית מס ויתורנות מיסוי בגילאים מסוימים וגיוון השקעה נוסף שניהול תיקים לא יתן לך על ידי נכסים בלתי סחירים.

liorper
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #25 

moco כתב:על המשפט האחרון שלך אין מחלוקת, זו אמת מתמטית, אבל רק בתנאי שדמי הניהול גם זהים.

אני יצרתי את השרשור הזה בעיניין של לקבל מושג על דמי הניהול. אין בכלל טעם להשוות דברים כאלה בלי להתייחס למספר הקריטי הזה, הרי כל ההבדלים האחרים יכולים להתגמד.
0.6 - 0.9 זה ממש לא נמוך, ממידע שכבר אספתי (ממכרים, לא מפרסומים או שאלות אצל נציגי מכירות) אז 0.6 זה הגבוה לגבי ניהול תיקים (נכון, יש להוסיף את עמלות הבנק, אבל אלה נמוכים בערך בפקטור 10).
אגב, לא ברור לי למה דמי הניהול לפוליסות הללו גם גדולים משמעותית מדמי ניהול הנהוגים לקרנות השתלמות - הרי התפעול ועלויות התפעול שלהם דומות. כנראה בגלל של"כולם" יש קרנות השתלמות, אז יש שם יותר תחרות.
...
·
אכן דמי הניהול מעט גבוהיים יותר מקרנות ההשתלמות (אגב לא תמיד).
אך הפוליסות הפיננסיות לא מתחרות בקרנות השתלמות אלא בקרנות נמאנות וניהול תיקים.

אגב לא נכון המידע שאספת ש-0.6 זה הגבוהה בניהול התיקים,אם כבר יותר קרוב לנמוך , מה עוד שבניהול תיקים יש לך עלויות נוספות כמו דמי משמרת קניה ומכירה דמי ניהול גובהים בקרנות נאמנות מניתיות, מס בשוטף ועוד.
כך שבפועל לנהל כסף בתיק השקעות זה דבר יקר.

boazj
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 91 פעמים

נושא שלא נקרא #26 

@liorper
אכן. לכן הפוליסה הפיננסית.
אבל להכניס לקופת גמל להשקעה 70,000 ש"ח מדי שנה, וזה גם לפי ת. ז, אז יכול להגיע ל 140 בשנה עם בת הזוג..
אבל נראה לי שמשה עדיין לא הבין את המשמעות הכלכלית של היתרונות של הערוצים אלה, ומסתכל רק על דמי הניהול.. (שגם בזה הם עדיפים בפועל ברוב המקרים)
אז ויתרתי.
·
אימון אישי/קואצינג, טיפול, הנחיית קבוצות וסדנאות.
פריצות דרך בתחום האישי והכלכלי,חיבור ליעוד.
וגם מוזיקה, אופני הרים, קפה, מערכות סטראו, יוגה, ריצה ועוד כאן: https://asimonim.ravpage.co.il/BOAZJ

moco (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #27 

boazj כתב: אבל נראה לי שמשה עדיין לא הבין את המשמעות הכלכלית של היתרונות של הערוצים אלה, ומסתכל רק על דמי הניהול..
·
...
·

בועז,
חבל שאינך קורא מה שאני כותב כי כבר כתבתי למעלה שאני מכיר את הערוצים הללו היטב.
הם לא רלוונטים למקרה שאני מטפל בו ולו בגלל שדמי הניהול שם משמעותית יותר גבוהים מדמי הניהול שכבר כיום משולמים בתיק הרלוונטי. הם גם לא רלוונטיים בגלל שזה מוגבל ל"כסף קטן" יחסית לתיק המדובר וגם בגלל שיתרון דחיית המס גם מוגבל משמעותית בגלל עינינים של תוחלת חיים.

הדבר הכי חשוב שמישהו צריך לדעת לפני שהוא מייעץ למישהו אחר על איך ואיפה להשקיע כסף, וזה נכון בין אם מדובר ביועץ השקעות מקצועי שעושה זאת בתשלום ובין אם באדם כמוך שכותב בשרשור באינטרנט, זה קודם כל לדעת הרבה דברים על המשקיע. גיל, מצב משפחתי, כמה כסף, שכר, תוכניות לעתיד וכו.
אם אינך יודע את הדברים הללו אז כל עיצה שתיתן לא שווה כלום.
מה שנכון לאדם בן 35 + 2 ילדים קטנים, עם משכנתא ו5000 ש"ח שנשארים לו לחסוך כל חודש זה לגמרי שונה ממה שנכון לאדם בן 80 עם 5 מיליון ש"ח + פנסיה חודשית + בית נטול חובות , ונתתי כמובן בכוונה שתי דוגמאות מאוד שונות.

אני לא מתכונן לתת לך את הפרופיל של המקרה הספציפי אבל אני גם לא ביקשתי ממך או ממישהו אחר ייעוץ בנושא.

שאלתי שאלה ספציפית (למרות שנכון שהתשובה עליה לא יכולה להינתן בפשטות) בתקווה שאולי אקבל אינפורמציה רלוונטית.
השרשור, כדרכם של דברים כאלה, התפתח לשיחה על ערוצי השקעה אחרים ויתרונותיהם וזה בסדר גמור, אבל אתה כבר החלטת איפה כדאי לשים את הכסף (בלי בכלל לדעת אם עיצתך רלוונטית) ומי שלא אומר מייד תודה ומעביר כסף לפוליסה פיננסית אז בהכרח הוא לא מבין את המשמעות הפיננסית שלה (כאילו המשווקים של אותן פוליסות לא דואגים לפרסם בכל מקום את אותם יתרונות) :roll:
משה

sergio
טרול
טרול
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

Re: דמי ניהול בתיק השקעות מנוהל

נושא שלא נקרא #28 

@moco
·

..

שלח תגובה