איך ממירים HDMI ל-RCA אנלוגי

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
dragon
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 132 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

איך ממירים HDMI ל-RCA אנלוגי

נושא שלא נקרא #1 

בהמשך לפוסט הזה , האם בהמרת HDMI ל-AV אנלוגי (3 RCA) יש גם הכרח במקור מתח לממיר? אם כן, איך המוצר הזה עובד?
.Anything can be done, but it's only done if it's done

mescaline (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 57 פעמים
קיבל תודות: 143 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

אלא עובדים, חפש את זה שרשום לו על ה HDMI את ה IN
https://www.aliexpress.com/af/mini-hdmi ... _new_app=y

אני אישית קנית בארץ בכפול אבל זה לא נוראה לא חיכיתי למשלוח

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

המוצר לא ממיר מאות דיגיטאלי שמגיע ממקור ביציאת HDMI שלו, לאות אנאלוגי שנכנס למכשיר יעד שמקבל אות אנאלוגי בכניסה שלו.
המוצר יודע לקבל אות אנאלוגי, שמגיע ממוצר עם חיבור HDMI (אבל לא מוציא אות דיגיטאלי, אלא אות אנאלוגי)

הסינים, הידועים ביצירתיות שלהם, עושים כל מיני דברים לא תקניים.
אחד מהם הוא, למשל, שימוש במחבר HDMI להעברת אות אנאלוגי, רק כי המחבר קטן יותר, ואז, אפשר להשתמש במחבר כזה.

המוכרים באיביי לא כותבים את כל הפרטים הנכונים למוצר.
קח לדוגמה, מוצר דומה באמאזון:
https://www.amazon.com/eBerry-Transmitt ... B01F77KXC0
כתוב במפורש:

Kindly note: this cable is not compatible with PC / laptop / PS4/ PS3/ XBOX / DVD / ROKU; before purchasing, please make sure both devices have signal coding and decoding function; for more details, please refer to the user manual of your device
...
וגם:

NOTE: Before purchasing, please make sure both HDMI and RCA devices have signal coding and decoding function
...
טוב, אף פעם לא נתקלתי במכשיר שיודע לעשות את זה...
מה שזה אומר, שמכשיר יודע לזהות בכניסה שלו אם האות המגיע הוא דיגיטאלי או אנאלוגי, ולהמיר בהתאם בתוכו.
זה דבר שפשוט לא עושים.

ולבסוף:

Note: If your device itself doesn't have signal conversion function, we would recommend another item for you. Please search B07C2K2DC9 for more details. It can convert digital HDMI signal to analog RCA signal
...
ואם אתה מחפש על המוצר B07C2K2DC9,
אתה רואה שזה בדיוק עונה לשאלה שלך...

...
פה כבר כתוב:

HDMI to RCA Converter Cable
...
Built in converter that could send signal, converts HDMI Digital Signal to RCA/AV Analog Signal
...
וזה כמובן כבר כן מוצר שעושה את העבודה.

נ.ב.
הנה עוד מישהו ששאל את השאלה שלך, ראה את התשובה שהוא קיבל:
https://superuser.com/questions/1403579 ... rters-work
נערך לאחרונה על ידי Amir64 ב 06/08/2019 0:26, נערך פעם 1 בסך הכל.

Amir64
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #4 

@mescaline
מה dragon שאל? ועל מה ענית?

mescaline (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #5 

הוא שאל שהוא רוצה להמיר HDMI ל 3 RCA ואם הוא צריך אספקת כח וצירף לינק למוצר

אז אני צירפתי לו לינק למוצר שכן עושה מה שהוא ביקש וכן צריך אספקת כח מחיבור USB סמוך כי אני לא מכיר את מה שהוא צירף בלינק.

מה שאני צירפתי עובד.

Gad007
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 27 פעמים
קיבל תודות: 82 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

מוצר זול מאליאקספרס לא יעבוד. בשביל המרת אודיו ווידאו מ HDMI לRCA שזה אומר LINE OUT לאודיו ו COMPOSITE לוידאו צריך ממיר DAC גם לוידאו וגם לאודיו ולוידאו זה יותר מורכב, ולאדיו צריך משהו איכותי. ממיר כזה יש באמזון לפעמים והוא עולה כ 100$ למוצר איכותי. בשביל מה אתה בכלל צריך את זה?

Amir64
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #7 

mescaline כתב:הוא שאל שהוא רוצה להמיר HDMI ל 3 RCA ואם הוא צריך אספקת כח וצירף לינק למוצר

אז אני צירפתי לו לינק למוצר שכן עושה מה שהוא ביקש וכן צריך אספקת כח מחיבור USB סמוך כי אני לא מכיר את מה שהוא צירף בלינק.

מה שאני צירפתי עובד.
...
זה לא מה שהוא שאל...

dragon
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #8 

תודה. מוצרים שאמורים לעשות המרה כזאת עם אספקת מתח ראיתי כבר מקודם (בדומה ל-DAC לאודיו בלבד). התהייה שלי היתה איך יכול להיות מוצר - או אפילו כבל בלבד, יש כאלה - שממיר אות אודיו-וידאו דיגיטלי לאנלוגי ללא מקור כח. אז אני מבין שזה שטויות ולא באמת עושה את העבודה הזאת.

RobotCop
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 119 פעמים
קיבל תודות: 350 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

@dragon
או במילים קצת אחרות, הפעולה של חילוץ אודיו אנלוגי מHDMI דורשת ממיר ולא מתאם.

dragon
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #10 

@RobotCop
התכוונתי גם לוידאו, לא רק לאודיו.

RobotCop
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #11 

@dragon
צודק, אנסח מחדש :)
שינוי פורמט מדיגיטלי לאנלוגי (אודיו או וידאו) דורש ממיר אקטיבי ולא יכול לעבוד עם מתאם פאסיבי.

mescaline (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #12 

@RobotCop
@Gad007
על סמך מה אתם אומרים שהמתאם שצירפתי בקישור לא עובד?
ניסיתם? אני צריך לצלם וידאו ולראות לכם שהוא כן עובד? נכנס אליו HDMI מ MINIX ו ה 3 RCA מחוברים לטלויזיה ללא HDMI ויש לי תמונה וקול.

וגם המתאם ההפוך מ 3RCA ל HDMI עובד, מחובר אליו WII ישן ב 3RCA והמתאם מחובר לטלויזיה עם HDMI.

אז מספיק להתחכם בדברים שאתם יודעים רק בתיאוריה
Gad007 כתב:מוצר זול מאליאקספרס לא יעבוד. בשביל המרת אודיו ווידאו מ HDMI לRCA שזה אומר LINE OUT לאודיו ו COMPOSITE לוידאו צריך ממיר DAC גם לוידאו וגם לאודיו ולוידאו זה יותר מורכב, ולאדיו צריך משהו איכותי. ממיר כזה יש באמזון לפעמים והוא עולה כ 100$ למוצר איכותי. בשביל מה אתה בכלל צריך את זה?
...
·
Amir64 כתב:
...
...
זה לא מה שהוא שאל...
...
·

במקום שתרשום 2 הודעות אם ראית שהתיחסתי למה שרשמת אז תרשום מה אתה חושב שהוא שאל.

RobotCop
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #13 

@mescaline
לא דיברתי על המתאם שצירפת או לא צירפת וגם לא נכנסתי ללינק ששלחת. כל מה שציינתי, וזו אמת לאמיתה, היא זה שסיגנל דיגיטלי (או אנלוגי לצורך העניין) לא יכול להיות מומר לפורמט אחר ללא מתח חשמלי.

יכול להיות שהמתאם שלך שואב מתח מאיפושהו (ואז הוא לא מתאם אלא ממיר) ויכול להיות שמשהו אחר קורה אצלך אבל את המשפט הבא אתה יכול לקחת כאקסיומה: אין המרה בלי חשמל. אף כבל ביקום לא יודע לקחת אפס ואחדים ולהפוך אותם לזרם חשמלי אנלוגי בלי מכשיר/צ'יפ נוסף שמקבל מתח מאיפושהו.

ובנוגע להתחכמויות שלא מוצאות חן בעיניך, אם אתה מדבר במונחים של "חיברתי HDMI לRCA וזה עבד לי" כנראה שאצלך חסרה לא מעט תאוריה וכדאי שתקרא קצת על סיגנל דיגיטלי שעובר בHDMI ועל המרה שלו לקומפוזיט עם סאונד אנלוגי (ידוע גם לפעמים כ"שלושה RCA" כשחסרה טיפה תאוריה).

תוספת: עכשיו כשאני קורא את הפוסט שלך אתה כותב בבירור שהמוצר ששלחת מקבל אספקת מתח מUSB אז מה אתה בדיוק מנסה לומר?
mescaline כתב:מוצר שכן עושה מה שהוא ביקש וכן צריך אספקת כח מחיבור USB סמוך
...
·

Amir64
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #14 

mescaline כתב:במקום שתרשום 2 הודעות אם ראית שהתיחסתי למה שרשמת אז תרשום מה אתה חושב שהוא שאל.
...
זו השאלה המקורית:

בהמשך לפוסט הזה , האם בהמרת HDMI ל-AV אנלוגי (3 RCA) יש גם הכרח במקור מתח לממיר? אם כן, איך המוצר הזה עובד?
...
אז בוא נתרגם לך מה הוא שאל, למרות שזה כתוב מאוד ברור:

בהמשך לפוסט אחר, בו הוסבר שצריך ממיר אקטיבי (שמקבל מתח לצורך ביצוע הפעולה שלו) כדי להמיר אות דיגיטאלי לאנאלוגי,
הוא שואל האם באמת חייב ממיר המקבל מתח לצורך פעולתו, או שמתאם כמו בקישור שהוא קישר אליו, שלא מקבל מתח, גם עושה את העבודה, ואם הוא עושה את העבודה, איך הוא עובד.
אין בשאלה אף מילה על איזה לקנות, האם בכלל הוא מחפש לקנות, האם הוא מבקש המלצה לקנייה.
בסה"כ שאלה המבקשת מידע על מה באמת דרוש כדי לבצע המרה מדיגיטאלי שמגיע ב-HDMI לאנאלוגי (קומפוזיט וידאו, ואודיו).

אז אתה נתת לו קישור למוצר שמקבל מתח חיצוני, למרות שהוא שאל האם מוצר שלא מקבל מתח חיצוני יעבוד.
לא ברור למה אתה חושב שקישור למוצר שמקבל מתח, ועובד (אף אחד לא אמר לך או למישהו אחר שזה לא עובד),
עוזר לו להבין למה מוצר שלא מקבל מתח לא יעבוד.

Gad007
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 27 פעמים
קיבל תודות: 82 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

@mescaline
·

אני דברתי על מוצרים שאתה הזכרת שעולים 2 דולר ואינם מוזנים מחשמל. בקישור שנתת אכן אני רוצה מוצרים שעולים דולר וחצי שממירים מ HDMI ל 3 RCA וכן מוזנים מחשמל. האם אלו יעבדו, יש מצב שכן, באיזו איכות ולכמה זמן? אין לדעת. דולר וחצי זה 4 שקלים למכשיר שכולל מייצב מתח, מפענחי אות וידאו דיגיטאלי, SCALLERS ומקודדים בשיטת PAL או NTSC וכמובן ממיר DAC של אין לדעת כמה סביות.

כל זה כולל קופסה וכבל USB ב 4 שקלים? מה לגבי רווח של 2 שח לאותו סיני שמייצר אותם? אז 2 שקלים עלות מוצר? מניח שאולי הכל נמצא על צי'פ בודד של איזו חברה סינית.

אבל לשם פרופורציה, חברת קרמר הישראלית מירושליים מציעה מוצר שעושה את אותו הדבר, באריזת מתכת וספק כוח חיצוני של 12 וולט והוא עולה 110 דולר.

יהיה מעניין להשוות בין השניים. 400 שח לעומת 4 שח. האם מאות וידאו אנלוגי יהיה בכלל ניתן להרגיש בהבדל?

אגב, אילו היה אפשר לבצע המרה כזאת ב 2 דולר, אז מדוע רסיברי AV לא כללים המרה מ HDMI ל RCA וידאו? ההמרה היא מ RCA ל HDMI בלבד בכל החברות. וזה לא קשור לזכויות יוצרים, הם יודעים שאין לזה ביקוש וזה סתם מייקר את המוצר הסופי. אם זה היה ניתן להוספה ב 2 דולר, זה היה מוסף מזמן.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”