המלצה לDAC עבור חבר

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
פלאפי
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 67 פעמים

Re: מדידות והאוזן האנושית

נושא שלא נקרא #121 

@Nir547
·אוקי, הבנתי שפנית לבחור שהושעה, סבבה. אז אסור לי לדבר? לא מבין למה אתה כל הזמן מזכיר את זה.

אני "נדבק" לASR כי זה אחד המקורות האמינים היחידים שמצאתי ברשת. בנוסף לזה שהם לא תלויים במימון של מפרסמים משוק ההיי-פיי ולכן חסרי אינטרס כלכלי לתמוך במוצר זה או אחר, יש להם מתודולגיה מסודרת שמונחית קודם על על ידי עובדות וקביעות שניתן להוכיח באופן אמפירי. מדידות זה רק חלק מהעניין, והשימוש בהן נובע באופן טבעי מחשיבה שמקדשת אובייקטיביות ורציונאליות. גם אם תצליח להוכיח שמדידה זו או אחרת נעשתה באופן שגוי (הוכחה שעוד לא ראיתי עד כה בידי אף אחד שטען שהמדידות שם לא אמינות), זה לא פוסל את האמינות של הכותבים הראשיים שם. מדע זה לא דבר מושלם ויש תמיד מקום ללמידה מטעויות ולביקורת עצמית. אי אפשר להגיד אותו הדבר על מבקרי אודיו סובייקטיביים שמחשיבים את עצמם חפים מטעויות והטיות ברמה על-אנושית.

Nir547
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: nir547
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 77 פעמים

נושא שלא נקרא #122 

תקרא קצת על הרקע המדעי של העורכים בסטריאופייל, ולמה אטקינסון הוא זה שהביא את המדידות יותר מ-30 שנים לעולם האודיו.
אם כבר רקע מדעי, תבדוק מי העורך החדש של סטריאופייל, ואיפה הוא ממוקם "מדעית" מול ההוא מ-asr.
לגבי הוכחה כזו או אחרת, אתה מוזמן לעשות את הבדיקות בעצמך.
בכל מקרה, השרשור מיצה את עצמו.

פלאפי
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 67 פעמים

נושא שלא נקרא #123 

לא הבנתי. מדידות זה לא אמין, או שצריך לסמוך על המדידות שאטקינסון עושה כי הוא יודע הכי טוב? תחליט.

roberts
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 151 פעמים
קיבל תודות: 70 פעמים

נושא שלא נקרא #124 

צריך פעם אחת ולתמיד לחקור באופן מדעי את "חרדת ה- Blind Test" של האודיופילים החוויתיים.

כל החברים האובייקטיביסטים מנסים לשכנע בטיעונים הגיוניים למכביר ובהררי מילים שנופלים על אזניים ערלות, והאמת תלויה במבחן פשוט כל כך שאף אחד מ"החוויתיים" אינו מוכן לבצע .

מבוי סתום אמיתי........ומצד שני ברכה לכל יצרני המדיה המגנטית/SSD שמוכרים את מרכולתם לפורומי האודיו - עתידם מובטח לעד.:wink:

ארז_וחני ואנוכי - יקירי ענף האיחסון הדיגיטאלי (בסיכום פעילותינו ב-3 הפורומים).

ufffnick
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 127 פעמים
קיבל תודות: 466 פעמים

נושא שלא נקרא #125 

@roberts
·

דווקא בקטע הזה אני לא כל כך מסכים.
הם בנושא כתחביב וכחווייה, לא כשפני ניסויים או עכברי מעבדה.
זה גם לא מעניין אותם שיש מדע שלם (ומיושן למדי) מאחורי נושא האודיו, מעניינת אותם חוויית ההאזנה על כל מרכיביה.

חוששתני שההתנגשות היא לא סביב אם "שומעים" או "לא שומעים" הבדלים, כי בהגדרת השמע.
מבחינתם "שומעים הבדל" = "החווייה השתנתה", לגיטימי, סבבה, לא בהכרח קשור לשינוי פיזיקלי במכשיר ובוודאי שלא בהכרח קשור לחוש השמיעה נטו (יותר קשור לשינוי כימי במוח שניתן לניטור ומדידה, פשוט לא בכלים של מדידת המכשיר).

אתה מנסה ללמד אותם שיש הבדל בין חישת השמע לחווייה, וזה חביבי, כמו לקחת אדם אדוק ומאמין ולהוכיח לו שאין אלוהים, כאשר לא באמת מעניינת אותו ההוכחה, כי הוא פשוט מאמין.
מלכתחילה לא היה כאן תהליך רציונלי.

Moshe984
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 192 פעמים
קיבל תודות: 159 פעמים

נושא שלא נקרא #126 

roberts כתב:צריך פעם אחת ולתמיד לחקור באופן מדעי את "חרדת ה- Blind Test" של האודיופילים החוויתיים.

כל החברים האובייקטיביסטים מנסים לשכנע בטיעונים הגיוניים למכביר ובהררי מילים שנופלים על אזניים ערלות, והאמת תלויה במבחן פשוט כל כך שאף אחד מ"החוויתיים" אינו מוכן לבצע .

מבוי סתום אמיתי........ומצד שני ברכה לכל יצרני המדיה המגנטית/SSD שמוכרים את מרכולתם לפורומי האודיו - עתידם מובטח לעד.:wink:

ארז_וחני ואנוכי - יקירי ענף האיחסון הדיגיטאלי (בסיכום פעילותינו ב-3 הפורומים).

זה מאוד ברור וגם פשוט: אף אחד לא יוציא 300 אלף על סטאפ, ועל כבלים מחברים, (דבר שהפכו אותו לחלק "כאילו" נפרד, ממש תורה מסיניי), ועל כבלים ומחברים יוציא עוד 200 שקל, זה פשוט לא מסתדר בראש(האמן לי, שזה דופק בראש כלום לא עוזר רק הכרטיס המגנטי יכול להרגיע), מעבר לעניין שאתה בא עכשיו לשבור פה תעשיית אמונות תפילות/אנשים הוציאו הון על כבלים, קיצר, אין פעם אחת ולתמיד ואין כלום כי לא היה כלום, עזוב אותך (אל תנסה להלחם במה שאתה לא יכול ולא צריך, אין בזה שום תועלת,אגב, את זה דווקא למדתי מאשתי) תתקדם הכל שטויות, תנסה לחוות את ההנאה מהתחביב ותנסה לחשוב תמיד בפאן החיובי (נכון שזה קשה לפעמים), שכל אחד יעשה מה שעושה לו טוב וכיף וכל אחד ישקיע את מה שהכיס שלו מאפשר.
יש הרבה תחומים שעובדים ומתגלגלים בצורה הזויה במיוחד פה, נניח תסתכל בתחום הרכבים, אתה מוציא היום רכב חדש מהחברה 130 אלף שקל, מה אנשים לא יודעים שהרכב שווה בעצם 50 ועוד מאה אלף מיסים למדינה, האמן לי כולם יודעים, מה לא קונים, תתפלא הרבה אוהבים לתרום למדינה וזה דבר חיובי, תתאר לך שנה אחת שאף אחד לא יקנה מה יקרה לשוק הרכבים, שובר להם תצורה, זה מעניין מישהו, לא, עולם כמנהגו נוהג, מי שטוב לו ויש לו יכולת, שיתחדש ויתרום.
העיקר שנהיה בריאים.
...
·

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #127 

@ufffnick
·מה שאתה מתאר הרבה גם לא בעייתי וממש לא מזיק כי לכל אחד יש את הזכות לעשות עם כספו מה שעולה על רוחו, גם אם זה על דברים שאנחנו לא היינו עושים בכסף שלנו.

אותי תמיד יותר הטרידה התופעה של ניצול אהבת ההאזנה למוזיקה למטרת רווחים מהירים.

ufffnick
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #128 

@Catskinner
·
גם אותי זה מטריד,
אבל כמו שאני מלמד את הילדות שלי, אני משתדל הזכיר לעצמי - אי אפשר לעזור למי שלא מעוניין בעזרה שלך.

roberts
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #129 

ufffnick כתב:@roberts
·

דווקא בקטע הזה אני לא כל כך מסכים.
הם בנושא כתחביב וכחווייה, לא כשפני ניסויים או עכברי מעבדה.
זה גם לא מעניין אותם שיש מדע שלם (ומיושן למדי) מאחורי נושא האודיו, מעניינת אותם חוויית ההאזנה על כל מרכיביה.

חוששתני שההתנגשות היא לא סביב אם "שומעים" או "לא שומעים" הבדלים, כי בהגדרת השמע.
מבחינתם "שומעים הבדל" = "החווייה השתנתה", לגיטימי, סבבה, לא בהכרח קשור לשינוי פיזיקלי במכשיר ובוודאי שלא בהכרח קשור לחוש השמיעה נטו (יותר קשור לשינוי כימי במוח שניתן לניטור ומדידה, פשוט לא בכלים של מדידת המכשיר).

אתה מנסה ללמד אותם שיש הבדל בין חישת השמע לחווייה, וזה חביבי, כמו לקחת אדם אדוק ומאמין ולהוכיח לו שאין אלוהים, כאשר לא באמת מעניינת אותו ההוכחה, כי הוא פשוט מאמין.
מלכתחילה לא היה כאן תהליך רציונלי.
...
מסכים עם כל מילה שלך כאשר אתה אומר שהאודיופילים הסובייקטיביסטים מכוונים ל"חוויה" ו"אלומניום מוברש בעובי רב" עושה להם את זה גם במישור הצליל..... אבל השרשור התפתח להאם יש הבדל בצליל נטו (לא בחוויה) בין DAC -ים במחירים שונים, וכאן באין יכולת להכריע בהררי מילים ושלל נימוקים הגיוניים הבליינד הוא האפשרות היחידה להכרעה.

לצערי הרב, כדבריך, אי אפשר לקחת אותם באוזן ולהביאם לשוקת- הם ילדים גדולים..... ומרדנים.:wink:

ufffnick
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #130 

@roberts
·
אתה סותר את עצמך...
בהגדרה, מי שמגדיר עצמו כמאזין חווייתי, לא יכול לטעון דבר על "הצליל נטו" מהסיבה הפשוטה שזה כלל לא קיים בז׳ארגון שלו ולא בתפיסה שלו ולא בהווייה שלו.
תשים לב לשפה הסגורה שנוצרה כדי לתאר צלילים, אין בה דבר וחצי דבר שקשור ל"צליל נטו" כי ערבוב של חווייה חושית ורוחנית, ערבוב של תאורים ציוריים ורגשיים... ממש פרוזאי.

ברגע שכוניתי "מוגבל" בשל חוסר היכולת שלי להבין את מה שהם שומעים, נזכרתי במי שכינה אותי "צר אופקים" בגלל שלא הבנתי מה הן צ׳אקרות ומהי העין השלישית, ובגלל שאני לא נפתח, הוא לא קורא אותי ולא יכול לתרום לי רוחנית (מיותר לציין שלא ביקשתי תרומה שכזו).

אני לא ממש בנאדם רוחני, ואולי זו הסיבה לכך שאני לא מתחבר למי שמנסה למכור לי חוויות.

roberts
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #131 

ufffnick כתב:@roberts
·
בהגדרה, מי שמגדיר עצמו כמאזין חווייתי, לא יכול לטעון דבר על "הצליל נטו" מהסיבה הפשוטה שזה כלל לא קיים בז׳ארגון שלו ולא בתפיסה שלו ולא בהווייה שלו.
...
מקובל עלי·(Y)......אז בשביל מה אנחנו (אני) ממשיכים להתווכח ? .......אני יודע, אני מוהנדס עקשן עם שביב תקווה.

ufffnick
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #132 

@roberts
·
לא מתווכחים (יותר), מביעים דעה.
:wink:

roberts
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #133 

@ufffnick

בטח, כמו שנגמרו כל ה"בעיות" יש רק "אתגרים" - מילים של מצגות וארועי חברה :).

eliad2
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 164 פעמים
קיבל תודות: 194 פעמים

נושא שלא נקרא #134 

AntoneX כתב:אבל TOPPING , SMSL ושאר צעצועים סיניים עם לדים כחולים, הם מכשירים שלא ניתן להאזין להם באופן כללי.
צליל מזעזע. (שמעתי בצורה יסודית לפחות 10 כאלה בין 50 ל 500$)

לא הייתי קונה דאק מיצרן סיני כזה, כמו שלא הייתי קונה דאק מדולפינים, כי יש להם שמיעה "אחרת".

(למרות שאני בטוח שבמצב היפוטטי נמצא מכשיר סיני שנשמע טוב, אבל עוד לא שמעתי כזה)
...
·איך .. איך .... איך?!!!?!!?!!?!?? שמעת בצורה יסודית 10 מכשירים כאלה מבלי לקנות אותם ?! הסיפרייה העירונית אצלכם משכירה גם ציוד סטריאו ?

תנסה להיזכר..יכול להיות שדמיינת?

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”