המלצה לDAC עבור חבר

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
Chernobog
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 32 פעמים
קיבל תודות: 34 פעמים

נושא שלא נקרא #46 

AntoneX כתב:
...
...
קישקוש מוחלט.
[...]
ועוד איך מאזינים לביטים ע"מ לוודא "צליל נעים לאוזן",
...
מרתק, ספר לי עוד על הצליל של הביטים...

AntoneX
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 17 פעמים

נושא שלא נקרא #47 

לספר לחצי-חרש (בסקאלה אודופילית) על צליל של ביטים ? לא , תודה.

Chernobog
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #48 

אוי, חבל שאני לא אודיופיל כמוך ויכול רק לחלום על צלילם המופלא של הביטים. זה בטח נהדר.

Nir547
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: nir547
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 77 פעמים

נושא שלא נקרא #49 

@Chernobog
·ההחלטיות שלך מאוד מעניינת.
האמונה שהכל מדיד ואין הבדלים היא אחלה, אבל מתי אתה פתחת DAC ובדקת אותו ואת הקרביים שלו?
אני מדבר על דאק ב-20$ ועל דאק ב2000$.
נשמח לדעת את ההתרשמות שלך.

Chernobog
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #50 

@Nir547@ הטקטיקה של "הכל עובר עליך..." לא תעבוד אצלי. לא תוכל להאשים אותי ב "אמונה" בזמן שההודעות שלי מסתמכות על לוגיקה, עובדות הנדסיות והיסטוריות וקומון סנס ושלכם לא כוללות ולו קמצוץ מאלה (שלא לדבר על כאלה הנוגעות לצליל של ביטים :roll: )

מעולם לא טענתי ש"הכל" מדיד. זה איש קש שאתה מנסה לבנות כי אתה לא (יכול?) להתמודד עם טיעונים ספציפיים.
לא פתחתי DAC פיזית, ראיתי הרבה תמונות של PCB ים שונים. גם אם אתה "פתחת" מיליון דאקים זה עדיין לא יהפוך את מה שאתה חושב לאמת.
זה בכלל לא משנה כמה רכיבים או איך הוא נראה מבפנים (פרט לבעיות של איכות בניה, הלחמה וכו'), ב ASR כבר בדקו הרבה כאלה שנראו מרשימים עם קבלים ודיודות מפה עד להודעה חדשה אבל עם ביצועים על הפנים, ריצפת רעש בשמיים וכו'.

אני לא הולך לחזור על ההודעות הקודמות שלי בשרשור לגבי מהות ה DAC, תכליתו ואיך בודקים כזה רכיב. לשאלתך: מבחינת DAC הכל מדיד, כן. רשימה של פרמטרים חשובים לביצועיו תוכל למצוא גם בויקיפדיה.

הייתי יכול להיות פחות החלטי אם אתה או אחרים החושבים כמוך הייתם כותבים איזושהי נקודה רלוונטית ועובדתית התומכת במה שאתם חושבים אבל פרט להתנשאות נלעגת ונסיונות אד-הומינם ("מתי אתה פתחת DAC") לא ראיתי כלום.

Nir547
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #51 

@Chernobog
·אני לא צריך את ASR וגם לא את ויקיפדיה, מכיוון שאני פתחתי וראיתי הרבה מאוד DAC-ים פתוחים משנת 2007, ולהבדיל ממך, אני יודע איך הדברים עובדים מבחינה הנדסית.
לא קראתי אצלך באף הודעה, שום עובדה הנדסית, מלבד כל מיני מנטרות שחוזרות כמו מסטיק וציטוטים מ-ASR.
יתרה מזאת, אתה בעצמך אומר שמעולם לא פתחת DAC פיזית, ושלחת אותי לקרוא ב-ASR.
נאה דורש - נאה מקיים.
אם אתה כל כך בטוח בעצמך, תפתח כמה DAC-ים, תבין מה קורה שם ותתקשר לעדכן.

Chernobog
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #52 

קראת גם קראת. מה שאתה קורא "מנטרות" הן עובדות: ייעודו של ה DAC, הפרמטרים החשובים לביצועיו, מדידות הבודקות את הפרמטרים הללו, עובדות היסטוריות ולוגיות. אתה יכול להמשיך לנסות להכחיש.
זה שמעולם לא "פתחתי" DAC אין לו שום נגיעה לטיעונים שלי, היתה יכולה להיות לו, לו טענתי שאני מתכנן דאקים מקצועי והייתי דורש שתקבל את טיעוניי על בסיס זה, אבל לא זאת עשיתי כך שגם עתה שוב נפלת לאד-הומינם.
אין לי צורך לפתוח כמה דאקים ולראיה - נראה שאתה פתחת כמה וכמה ועדיין לא קיבלת שום תובנות או יכולת לתרום משהו קונקרטי לדיון.

https://www.analog.com/media/en/trainin ... apter5.pdf

תמצא לי בבקשה איפה החלק שמדבר על האזנה ב Testing Data Converters...

תתקשר לעדכן.
...
...

הייתי יכול להיות פחות החלטי אם אתה או אחרים החושבים כמוך הייתם כותבים איזושהי נקודה רלוונטית ועובדתית התומכת במה שאתם חושבים אבל פרט להתנשאות נלעגת ונסיונות אד-הומינם ("מתי אתה פתחת DAC") לא ראיתי כלום.
...

Nir547
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #53 

@Chernobog
·אין לי שום צורך להיכנס איתך לדיון הנדסי, מכיוון שאין לך ניסיון בזה.

Chernobog
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #54 

אין שום צורך בדיון הנדסי. ציין פרמטר אחד בו DAC ב 10,000$ עולה על DAC ב 200$ שנמדד מעולה.רצוי שלפרמטר הזה תהיה השפעה שהיא שמיעה לאוזן האנושית.
או לחילופין, הסבר מה תפקידו של DAC מעבר להמרת אות דיגיטלי לאנלוגי.
או לחילופין, תן סיבה למה DAC לא היה בכלל רכיב במערכות סטריאו לפני שמדיה דיגטלית נכנסה לתמונה למרות שבכלל "לא מעניין" הביצועים שלו בהמרת אות.
או לחילופין, למה לא צריך להאזין ל-DACים במערכות אחרות (תקשורת וכיו"ב) ע"מ לקבוע האם הם טובים.
או לחילופין, תסביר איך בדיוק "פתיחת" DAC עוזרת לך לקבוע עד כמה הוא טוב יותר (במה בדיוק? לאלוהים הפתרונים..
או לחילופין, תוכל לספר לי איך מקשיבים לביטים שיוצאים מ ADC ע"מ לקבוע אם הצליל נעים לאוזן ולא מעייף (אני יודע שלא אתה טענת זאת).

כ"כ הרבה אופציות להשיב לי, אבל במפתיע, אתה לא בוחר אפילו באחת מהן.

AntoneX
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #55 

כיצד אפשר לדבר על פרמטר אחד בו DAC ב 10,000$ עולה על DAC ב 200$ שנמדד מעולה,
עם אדם שהתקני קלט שלו לא מיומנים, הוא ללא כל ניסיון בתחום האזנה והבנת הצליל ולעולם לא ראה ולא שמע מיומיו מכשירים עליהם הוא מדבר ?

זה בערך כמו אנשים שאומרים שכל יין הוא אותו דבר, כאשר חוץ ממיץ אבקת כביסה "של סגל" לא טעמו שום דבר אחר במשך 30 שנה,
כאשר ידוע , שיש אנשים שמסוגלים להגיד באופן וודאי מאיזה שנה בציר, מאיזה חלקה בדיוק נאספו ענבים ומאיזה סוג,
ועוד בטעימה עיוורת...ללא כל גראפים וללא כל מכשירים.

אגב ,אין מכשירים כאלה שמסוגלים להבחין בכך...
ואנשים יש. הם מעטים , אבל קיימים.

כלומר, מסתבר שבן אדם, הוא יצור הרבה יותר משוכלל מכל מכשירי מדידה, שהוא בעצמו בנה...

כאילו שזה לא ברור.

Chernobog
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #56 

מאיפה להתחיל בכלל...

השאלה היותר רלוונטית היא: כיצד אפשר לערוך דיון לוגי וענייני עם אדם שלא מסוגל כלל לחשיבה סדורה, להבנת הנקרא ברמה הבסיסית ביותר ולדיאלקטיקה שלא כוללת אך ורק כשלים לוגיים?

גם אם נניח ש"תקני הקלט" שלי "לא מיומנים" אין לזה שום נגיעה למה שכתבתי. לצורך הטיעון, גם אדם עיוור יכול לדבר על מהירות האור ולטעון טענות נכונות על פוטונים והתנהגותם. אתה מבין עד כמה מגוחך אתה נשמע?

לגבי הטענה שחושי האדם חדים יותר ממכשירי מדידה, הרשה לי לגחך. זה. קישקוש. שלא. מחזיק. מים.
יש לנו מיקרופונים היכולים לקלוט עוצמת קול ותדרים שאתה לא מסוגל בכלל להגיע אליהם (לחישה ממרחק מאות מטרים, קריאות של עטלפים).
הרזולוציה שלהם מבחינת עוצמת קול היא סדרי גודל מעל האוזן שלך.
יש לנו מיקרוסקופים שיכולים לראות דברים ברזולוציה שהעין שלך לא מסוגלת בכלל לרדת אליה, לחילופין יש לנו טלסקופים היכולים להבחין באור של שמשות זרות ממרחק מיליוני שנות אור.
מכשירי מדידה יכולים להבחין בעוצמת זרם חשמלי הרבה מתחת ליכולת שלך לזהות אותו במגע, לחילופין הם יכולים למדוד עוצמת זרם שתהפוך אותך לפחם אם תנסה.

זה פשוט בדיחה.

ועדיין לא כתבת שום. תגובה. קונקרטית. כלום.
אחזור שוב:

הייתי יכול להיות פחות החלטי אם אתה או אחרים החושבים כמוך הייתם כותבים איזושהי נקודה רלוונטית ועובדתית התומכת במה שאתם חושבים אבל פרט להתנשאות נלעגת ("תקני קלט לא מיומנים") ונסיונות אד-הומינם ("מתי אתה פתחת DAC") לא ראיתי כלום.
...

HTmag
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 314 פעמים

נושא שלא נקרא #57 

@AntoneX
@Nir547

פעם אחרונה שאתם מדברים לגופו של אדם, השארו עיניינים בדיוק כמו הצד השני בדו-שיח.
צוות האתר

Nir547
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #58 

@HTmag
·היכן פניתי לגופו של אדם? אשמח לדעת.

פלאפי
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 67 פעמים

נושא שלא נקרא #59 

@Chernobog
·היכולת שלך להגיב בצורה עניינית לטענות כל כך לא משכנעות, מתחמקות, ותוקפניות, מעוררת הערכה.

אבל חוץ מהשעשוע של לראות את הסובייקטיביסטים מתפתלים מול מתקפת ההגיון הזאת שהם לא רגילים אליה, אני חושב שהויכוח הזה חסר פואנטה. לא ראיתי לא כאן ולא בשום מקום אחר גרגר של ראייה מדעית לטענה שDAC לקוי (כלומר, נמדד ונמצא כלא ממלא את תפקידו המוגדר, שהוא להפוך אות דיגיטלי לאנאלוגי עם מינימום עיוותים ורעשים) תורם באיזשהי צורה ליצירה של גל קול "רצוי" יותר. לא ברמה של "ניקיון", או דיוק, או "מוזיקליות" (ושלא נדבר על מושגים אודיופיליים מעורפלים כמו במה או אימג'). וזה בגלל שזה פשוט לא נכון.
DAC ממלא משימה מאוד ספציפית בנתיב האות, ועל כן הדבר החכם לעשות הוא להשיג כזה שממלא את המשימה שלו בצורה הטובה ביותר, במחיר הנמוך ביותר. כל חריגה מכך, בין אם זה לשלם מעבר למה שצריך או להשיג רכיב שבאופן מכוון מכניס עיוותים לאות, זה בזבוז זמן וכסף. העובדה שאנשים בכל זאת עושים את זה, ועוד משלמים סכומים מופרכים, מעידה על שטיפת המוח היסודית שחברות האודיו הצליחו לחלחל למוח הצרכנים עם עשורים של שיווק אגרסיבי.
בקיצור, אתה מתמודד כאן עם אנשים שלא מסוגלים לחשוב על הנושא הזה באופן רציונאלי או להיות מודעים להטיות הקוגניטיביות של עצמם. על כן, זה טחינת מים. אני מאחל לחברות האודיו עוד שנים ארוכות של חליבת כסף קל מהאנשים האלה.

AntoneX
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #60 

אכן,
הוא מדהים ,וטענותיו הם פשוט זרימה וזריחה של השכל הישר והגיון בריאה של אדם נבון עם ראיה טכנית מאוד רחבה.
הלוי וימצא את ה DAC שנמדד היטב הזול ביותר שקיים ויחיה איתו חיים מאושרים ושלא ידע עוד דאקים שיבלבלו אותו מדרכו הנכונה והיחידה.שימשיך להאיר את טיפשותם של אלה, אשר הפכו את העולם הפשוט והטוב של המרת אות דיגיטאלי לאנאלוגי לסדום וחגיגות ראוה פסאודו-טכנולוגיות אשר מציגות בורות וטיפשות מוחלטת עם כל המבחר המיותר ומחירים מופקעים.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”